What's new

15-year-old Gezi victim Berkin Elvan dies after 269 days in coma

For me it doesn't matter what it means for me it matters what it says. Im not the only guy who took offence.

Yes I am a minority but I dont get involved in politics. If someone is attacking islam I will say something.
Are we going to restrict people from stating their opinion?
You know(many of us do) he is frustrated about whats going on in Turkey,this is just his way to expres his feelings.
You asked him nicely to remove it,that should be enough.

Are we going to restrict people from stating their opinion?
You know(many of us do) he is frustrated about whats going on in Turkey,this is just his way to expres his feelings.
You asked him nicely to remove it,that should be enough.
thats what I did and then you said no need to make a fuss so I explained why I made a fuss. Neyse birbirimizi yiyecegiz. En az tatlibir insansiniz.:devil:

Bu saatten sonra Türkiye bitmiştir arkadaşlar. Gezi parkında bu iş başladı. Bu ülkede erdoğan'ı geçtim, Ak parti'ye özellikle Chp ve Mhp'nin bir kısmında çok büyük nefret ve kin var.

Bunun gezi olaylarıyla filan bir ilgisi yok. Bu iş, yeni yetmelerin, farklı şeylere sempati duymasından kaynaklanıyor.
Ama bu yeni yetmeler, dünyada işlerin nasıl yürüdüğünü bilmiyorlar.

Bir Atatürk sloganı atar, sallar bayrağı öyle gider 45 yıl, işler nutuk atmayla yürümüyor. Yürümedi de.
Bu işler böyledir, bunun en büyük örneği de Mısır'dır. Onca yıl diktatörle yaşamayı başarmış bir Mısır, 1 yıl bile "müslüman kardeşler"i çekemedi. "Müslüman kardeşler"in geldiğinde ilk yaptığı şey İsrail'e göz dağı verip, Türkiye'yle Anka alımı gibi silah anlaşmaları yapmaktı.

O 1 yıl içerisinde, "müslüman kardeşler"in suçlanmadığı şey kalmadı, "hristiyanları" öldürttüler vesaire dendi. Halkı, kendi seçtiği kişilere inanmak yerine, israil'e inandı ve darbe geldi. Bakın şimdi, israil, mısır topraklarında bile operasyon yapıyor.

ve darbeyi mısır'da, tıpkı şu anki bizdeki yeni yetmeler gibi gençler yaptı.

Ne büyük özgürlük değil mi...

Türkiye de aynı. En başından beri, aşılandı bize, "islamcı bir lider" geldi denildi. İran ile yakınlaşıyor, Türkiye denildi. Oysa iran ile yakınlaşmanın tek nedeni, iran'dan alınan altın ve karşılığında verilen nakit paradır. ve bilmeyenler için bir kez daha söylüyorum.

O paralar İran ve Kuzey Irak ile abd'ye rağmen yapılan anlaşmanın paralarıdır.

Bu olaylar hiç buralara gelmeyip, çok kısa sürebilirdi. Hatta öyle olması gerekirdi.

Ama ikonlaşan kırmızılı bayanın fotoğrafı ilk gün, CNN International'da yayınlandı ve artık Türkiye'de ikon kadın oldu.

Herkes yağmalanmış, dağıtılmış sokaklarda, piyano çalarken, öpüşürken, el ele tutuşurken fotoğraflar çekindi.

İnsanlar bunlara sempati duydu, duyuyor da.
En başından beri yapılan bir yanlış varsa, o da şudur, bu eylemlerde TOMA araçların kullanılmasın yanlış olduğunu düşünüyorum.

Grupcukların üzerine gidilip tutuklama yapılmalıydı. Gerekirse Pöh'ler ile.

Pöh'ler gruplar halinde, direnenleri almalıydı. Sorgulamalıydı, neci olduğunu.devlet ağırlığını koyamadı.

Diyeceksiniz ki, polisin, akp'nin hiç mi suçu yok. Var. Polislerin de var. Vuranlar, kıranlar vesaire.
ama iş çok farklı. Bu iş direkt Türkiye'deki, hükümeti hedef alıyor. devleti hedef alıyor.

Bir insana, kendi halkından bir insana, koyun-makarnacı nasıl dersin? Bu aşağılamanın amacı, kutuplaştırmaktan başka ne?

Diyorum, bu iş çok farklı arkadaşlar, bu gezi olayları son damlasıydı. Bir nefret, bir algı oluşturuldu ülkeyi yönetenlere karşı...

Last edited:
@Sinan :D

cut-the-crap.jpeg

thats what I did and then you said no need to make a fuss so I explained why I made a fuss. Neyse birbirimizi yiyecegiz. En az tatlibir insansiniz.:devil:
Dont be mad,try to understand people:rofl:
We all have our own ways of expression;)

Nooooooooooooooooo.................................................. awful joke. :lol:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O kabalık grupların üzerine gidilip tutuklama yapılmalıydı. Gerekirse Pöh'ler ile. Bu şekilde dağıtarak, polis de etrafı dağıttı.

Pöh'ler gruplar halinde, direnenleri almalıydı. Sorgulamalıydı, neci olduğunu.devlet ağırlığını koyamadı.

johnstewart_facepalm.gif

@basibos

Yeah, they should have rolled over these aunts and housewives with tanks. They are all traitors.

@basibos AKP yi Türkiye'ye getirenlerde, şu anda düşürmek üzere olanlarla aynı kişiler gençlik te bunları bal gibi biliyor merak etme, oraya giden herkes biliyor dış güçleri... ve sikimizde değil :) O kadar nefret ediyoruz AKP den.

80 lerin apolitik ortamında yetişmiş insanların anlaması güç tabi biraz.

@basibos AKP yi Türkiye'ye getirenlerde, şu anda düşürmek üzere olanlarla aynı kişiler gençlik te bunları bal gibi biliyor merak etme, oraya giden herkes biliyor dış güçleri... ve sikimizde değil :) O kadar nefret ediyoruz AKP den.

Sana verecek cevabım yok, saygısız aşağılık insansın çünkü.

Sinan, asayişin güçlü olduğuna inandığın yerlerde toplu olaylarda bile tutuklamalar yaparsın. Bu gayet normal bir şey. Asıl olması gereken bu. Tutuklama yapılmalıydı. Oraya kimin çıktığı önemli değil. Caydırıcılık bakımından da yapılmalıydı.

Kısaca, ne anlatıyorum ki ben, şu adamın dediğine bak. Ne yapıyorsanız yapın abi.
Türk'ün, türk'ten başka dostu yoktur diyenin 7 sülalesine ...uym ben...

So you want to Fuk shariah? as your avatar says.

Sinan, asayişin güçlü olduğuna inandığın yerlerde toplu olaylarda bile tutuklamalar yaparsın. Bu gayet normal bir şey. Asıl olması gereken bu. Tutuklama yapılmalıydı. Oraya kimin çıktığı önemli değil. Caydırıcılık bakımından da yapılmalıydı.

Gezi olaylarına 2 milyondan fazla insan katıldı. Halk vardı orda halk 82 ilin 80'ninde gösteriler oldu. Demek ki sorun sadece göstericilerde değilmiş.

Bugünde çıkmış Erdoğan "Bunların derdi cenaze falan değil, 15 tane seçim büromuz kundaklandı " diyor.

Başbakan olayları yatıştıracağına üstüne benzinle gidiyor. Bu kafayla daha çok olaylar olur ben söyliyim.

In short. Fault lies within Erdogan.

Back
Top Bottom