What's new

Turkish Tea House

Status
Not open for further replies.
@ELTurco

Ne oluyo adam tehdit eder gibi dalıyosun milletin ortasında. Benden bir talebin, alıp veremediğin varsa git mesaj at. Eğer şikayetçi isen git yukardakilere söyle. Ama öyle efe efe dolaşıp aklınıza gelenizi public thread'lerinde söyleyemezsiniz bey efendi.

@Sinan eğer diğer arkadaşlar da kabul etti ise. Threadleri birleştirebilirim, gereksizleri de çıkartırım.

Kardeş 40 yaşındaki adam girmiyor mu artık

Last edited by a moderator:
@Sinan oldu mu şimdi bi bakar mısınız, sıkıntı varsa düzeltiriz ;)

İyi de başlık neden İngilizce? Forumun diğer ülke bölümlerinde kendi dillerinde buna benzer konular varken bu bölüm neden Türk üyelere Türkçe bir başlık yerine İngilizce bir başlıkla kendini tanıtmakta?

Bu durumu daha önce de dile getirdim, ego unsuru devrede anlaşılan.

----0----

Bir konu daha var, Ülkeler bölümünde ülke tanıtımları siyasi aidiyet ile yapılmakta, yani China yerine Chinese denmekte; ancak bizim bölümde ise Turkish yerine Turkey denmekte, bu nasıl bir yaklaşım anlamadım.

Bizim anayasamızda ülkeye vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkese Türk denir, demekteyke, yani siyasi aidiyetin adını koymuşken; bizler kendimizi bu şekilde tanıtırken kim bizim yerimize karar verip de Turkish yerine Turkey demektedir? Bunu yaparken nasıl bir izahat getirmektedir, paylaşmasını beklerim.

Size bir örnek vereyim İran'ın adı önceden Fars olarak geçmekteydi; ancak İran resmi makamları yabancı ülkelere bir bildirimde bulundu ve kendilerine Iran denmesini istedi. O günden bu yana İran adı kullanılmakta.

Yani bizim adımıza bizden başka birisi mi karar vermekte burada, öyleyse gerekçesi nedir?

Umarım burada siyaset yok deyip duranlar baştan siyasetin en ''kralını'' yapmış olmasın.

İyi de başlık neden İngilizce? Forumun diğer ülke bölümlerinde kendi dillerinde buna benzer konular varken bu bölüm neden Türk üyelere Türkçe bir başlık yerine İngilizce bir başlıkla kendini tanıtmakta?

Bu durumu daha önce de dile getirdim, ego unsuru devrede anlaşılan.

----0----

Bir konu daha var, Ülkeler bölümünde ülke tanıtımları siyasi aidiyet ile yapılmakta, yani China yerine Chinese denmekte; ancak bizim bölümde ise Turkish yerine Turkey denmekte, bu nasıl bir yaklaşım anlamadım.

Bizim anayasamızda ülkeye vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkese Türk denir, demekteyke, yani siyasi aidiyetin adını koymuşken; bizler kendimizi bu şekilde tanıtırken kim bizim yerimize karar verip de Turkish yerine Turkey demektedir? Bunu yaparken nasıl bir izahat getirmektedir, paylaşmasını beklerim.

Size bir örnek vereyim İran'ın adı önceden Fars olarak geçmekteydi; ancak İran resmi makamları yabancı ülkelere bir bildirimde bulundu ve kendilerine Iran denmesini istedi. O günden bu yana İran adı kullanılmakta.

Yani bizim adımıza bizden başka birisi mi karar vermekte burada, öyleyse gerekçesi nedir?

Umarım burada siyaset yok deyip duranlar baştan siyasetin en ''kralını'' yapmış olmasın.

Iyi hatırlattın. O yazı daha önceden de vardı, webmaster'la görüşeceğim, değiştiririz. Konu'nun adını kendi dillerinde kullanan bir section görmedim henüz?

Iyi hatırlattın. O yazı daha önceden de vardı, webmaster'la görüşeceğim, değiştiririz. Konu'nun adını kendi dillerinde kullanan bir section görmedim henüz?

http://www.defence.pk/forums/chines...69-21516-32990-20204-30475-36807-26469-a.html

Duruma hakimiyetin ve buradaki konumunu ne kadar hakettiğin ortaya çıkıyor diyebilirim, çünkü koyu kısım beni bir zan altına almakta, eğer ben yalan söyleyebilecek konumdaysam siz de ilk cümlemi bana yazdıracak konumdasınız demektir, hangimizin zannı gerçek ve doğru okuyanların takdirine bırakıyorum. Kaldı ki bu asıl mesele zaten çok önceden halledilmeliydi, ama ilk cümlede dediğimi hatırlatırım.

Siz de kullanmış olduğunuz ego kelimesi ile aynısını yapıyorsunuz. misal Ben genelde mobil üzerinden girdiğim için, karakter desteği sorunu yüzünden paylaşmış oldunuz linkteki yazıları göremiyorum. Ama daha önce belirttiğim gibi, bu konuları tartışmak için doğru yer değil burası.

Çarşı karıştı yine.Tüh kaçırdık.
Şöyle bir özetleyecek birisi olursa sevinirim. :)

^^^

RANTING IS PROHIBITED
A rant is a post which is long-winded, redundant and filled with angry, non-constructive comments....

RACISM AND OTHER “…isms”.
No racist posts are allowed or other posts that are designed to put people down based on their nationality/sex/color/creed/etc...

TROLLING
Trolling is the word used to describe a post that is deliberately designed for the purpose of angering and insulting the members of the forum community. Posts of this nature are disruptive and do not convey a friendly attitude.

@Neptune

I used to love Turkey.

But now, I hate Turkey, Turkish people, and Turkish culture.

Always in my house 24/7, there is a Turkish serial. :hitwall:

This is becoming a major problem in my life.

I can't eat, I can't sleep, I can't do anything.

I hate Turks.

yaar sleeping is overrated...1-2 hours is enough but you have to eat!!!

^^^

RANTING IS PROHIBITED
A rant is a post which is long-winded, redundant and filled with angry, non-constructive comments....

RACISM AND OTHER “…isms”.
No racist posts are allowed or other posts that are designed to put people down based on their nationality/sex/color/creed/etc...

TROLLING
Trolling is the word used to describe a post that is deliberately designed for the purpose of angering and insulting the members of the forum community. Posts of this nature are disruptive and do not convey a friendly attitude.

@Neptune

Bunları ben de biliyorum, defalarca da okumuşumdur. Ama yazma nedenini anlayamadım, bu arada bu iş bu şekilde yürümez. Aramızdaki buzlar erirse sevinirim.

Bunları ben de biliyorum, defalarca da okumuşumdur. Ama yazma nedenini anlayamadım, bu arada bu iş bu şekilde yürümez. Aramızdaki buzlar erirse sevinirim.

Zaten rapor kısmından da ilettim durumu, bir üstekki mesajda alakasız bir beyanat vardı; ancak bunları yazmamın nedeni böyle kişilerin burada kümelenmesini önlemek için onlara da kuralları hatırlatmaktı.

Aramızda buz yok ki erisin, o kadar kişisel bakmaya gerek de yok; gerekeni gerektirdiği metodlarla çözmek bazen en iyisi.

---0----

Bu arada çok önceden çözülmesi gereken bir diğer konu da burada, lütfen fikir beyan edelim:

http://www.defence.pk/forums/sugges...-names-country-watch-section.html#post4819903

------0------
@Neptune

İlgili mesaj #1195 , M. Kemal Atatürk hakkında amacı belli bir beyanat.

Zaten rapor kısmından da ilettim durumu, bir üstekki mesajda alakasız bir beyanat vardı; ancak bunları yazmamın nedeni böyle kişilerin burada kümelenmesini önlemek için onlara da kuralları hatırlatmaktı.

Aramızda buz yok ki erisin, o kadar kişisel bakmaya gerek de yok; gerekeni gerektirdiği metodlarla çözmek bazen en iyisi.

---0----

Bu arada çok önceden çözülmesi gereken bir diğer konu da burada, lütfen fikir beyan edelim:

http://www.defence.pk/forums/sugges...-names-country-watch-section.html#post4819903

tamam o zaman sıkıntı yok :). az önce Türklerden nefret ediyorum diye post paylaşan kişiyi kast ediyorsan, o durum halloldu. Şu an onun için "thread ban" kararı için başvuracağım.

Şu Çılgın Türkler kitabının yazar Turgut Özakman hayatını kaybetmiş.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom