What's new

Turkish Tea House

Status
Not open for further replies.
SAVUNMA SANAYİİ İCRA KOMİTESİ KARARLARI

SAVUNMA SANAYİİ İCRA KOMİTESİ, GÜNDEMİNDE YER ALAN KONULARI GÖRÜŞMEK VE İLGİLİ KARARLARI ALMAK AMACIYLA SAYIN BAŞBAKANIMIZIN BAŞKANLIĞINDA TOPLANMIŞTIR. ALINAN KARARLAR AŞAĞIDAKİ GİBİDİR:
I. SAVUNMA SANAYİİ MÜSTEŞARLIĞI TARAFINDAN TEKLİF DEĞERLENDİRME ÇALIŞMALARI TAMAMLANAN PROJELERDE YÜKLENİCİ FİRMALAR İLE SÖZLEŞME İMZALAMAK ÜZERE SAVUNMA SANAYİİ MÜSTEŞARLIĞI YETKİLİ KILINMIŞTIR. BU ÇERÇEVEDE;
1. UZUN MENZİLLİ BÖLGE HAVA VE FÜZE SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ KAPSAMINDA ÇİN HALK CUMHURİYETİ’NDE YERLEŞİK CPMIEC KURULUŞU İLE DEĞERLENDİRMEYE ESAS TEKLİF BEDELİ ÜZERİNDEN, SİSTEMLERİN VE FÜZELERİNİN TÜRKİYE’DE ORTAK ÜRETİMİNİ SAĞLAYACAK ŞEKİLDE SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİNE BAŞLANMASINA,
2. HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞININ 15 ADET YENİ NESİL TEMEL EĞİTİM UÇAĞI İHTİYACININ KARŞILANMASI AMACIYLA TUSAŞ TÜRK HAVACILIK VE UZAY SANAYİİ AŞ İLE HÜRKUŞ UÇAKLARININ SERİ ÜRETİMİNİ ÖNGÖREN TEKLİFİ ÜZERİNDEN SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİNE BAŞLANMASINA,
3. MİLLİ SAVAŞ GEMİSİ (MİLGEM) PROJESİ KAPSAMINDA 3 OCAK 2013 TARİHLİ SSİK TOPLANTISINDA ALINAN KARAR’IN İPTAL EDİLMESİNE, 3ÜNCÜ VE 4ÜNCÜ GEMİLERİN İSTANBUL TERSANESİ KOMUTANLIĞINDA İNŞA EDİLMESİNE, İHALENİN KALAN DÖRT GEMİ İÇİN TEKRAR EDİLMESİNE,
KARAR ALINMIŞTIR.

II. SAVUNMA SANAYİİ İCRA KOMİTESİ, BU TOPLANTISINDA AYRICA, SAVUNMA SANAYİİ MÜSTEŞARLIĞI TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN ÇEŞİTLİ PROJELER KAPSAMINDA OLUŞAN İHTİYAÇLARIN GİDERİLMESİ MAKSADIYLA MUHTELİF SÖZLEŞME DEĞİŞİKLİKLERİ YAPILMASI VE KAYNAK TAHSİSİ KONULARINDA MÜSTEŞARLIĞI YETKİLENDİRMİŞTİR.

TEŞEKKÜR EDERİM.

İSMET YILMAZ

MİLLİ SAVUNMA BAKANI

@Neptune Asıl önemli olan Ada-class korvetlerin seri üretimi farkında mısın bilmiyorum ama şu an Milgem projesi durmuş durumda Tayyip'in inatlaşması yüzüden oysa çoktan RMK Marine'nin seri üretime geçmiş olması gerekiyordu.Şimdi oturup yeni tender açtılar tekliflerin değerlendirilmesi kafadan 4-6 ay alıcak sonra kalkıp kazanan firma tershanelerini o kadar büyük bir gemiye inşa etmek için hazırlayacak kısacası Ada sınıfı kovetlerin seri üretime geçmesi 2014'ün sonlarını bulucak.

doğru söylüyorsun, unutmamak lazım onu da. Adam sırf eylemler yüzünden gitti milyar dolarlık projeyi iptal etti. Cahillik ışte ne diyeyim...dinden de soğutur...donanmadan da...:)

Last edited by a moderator:
Beyler şimdi bizim alacağımız bu fd200 diye geçen versiyon mu ? ben pek anlamıyorum da, ve sizce iyi mi yani bu sistem ? yoksa zorunda kaldığımız için kötünün iyisini mi alıyoruz ?

Beyler şimdi bizim alacağımız bu fd200 diye geçen versiyon mu ? ben pek anlamıyorum da, ve sizce iyi mi yani bu sistem ? yoksa zorunda kaldığımız için kötünün iyisini mi alıyoruz ?

Biz yerli katkı payı istedik Amerika Patriot'ta ve Rusya S-300'lerde okey dedi ama katkı payı olarak bize füzeleri atan lançerleri yapın dediler :pissed: sonra Çin çıktı fiyatı 4 ten 3 billion a düşürdü ve görünüşe göre onlarda katkı payına okey dedi şimdi olay Çin bu %50 katkı payı için ne vericek? Umarım diğerleri gibi lançerleri siz yapın demezler de füzenin kritik sistemlerinden birini paylaşırlar(güdüm sistemi olur motoru olur).

Zorunda kaldigimiz diye birsey yok, sartnamede %50 Offset isteniliyor ve bunada sadece ruslar eski s-300 ile ortak bir üretime sicak bakiyorlardi ve cin, bize en cazip gelende cin sistemi. FD-2000 Export version olarak geciyor ama nasil bir anlasmaya varildigini herhalde kamuoyuna ayrintilariyla aciklamazlar, sonucta Cin ile yaptigimiz ilk askeri anlasma degil örng. Yildirim Füzelerindeki Tech. Transferi ve diger anlasmalar, isin uzmanlari ülke icin en dogrusunu secmislerdir.

Vatana Millete Hayirli olsun

Amerika eski patriotları öneriyordu dimi ?

Adamlara bak T129'u begenmiyorlar..
@cabatli_53

Kardes birak reklam yapmayi onlar camur atiyorlar bosver..

bu helikopterin bunlara satilmasini hic istemiyorum sonra gider üc harfli olan komsularina verirler makinenin aynisini yaparlar..

Last edited by a moderator:
En kotu secimi yapmislar,
HQ-9 Rus S-300un Cin versionu ve kendi kullandiklari FD-2000den daha kotu yazilanlara gore.
Simdi Nato/ABD ne tepki verecek bi bakalim.

Beyler t 129 hizmete girdi mi tam anlamıyla ?

En kotu secimi yapmislar,
HQ-9 Rus S-300un Cin versionu ve kendi kullandiklari FD-2000den daha kotu yazilanlara gore.
Simdi Nato/ABD ne tepki verecek bi bakalim.

sana göre en kötü seçim.
bana göre en doğru seçim.
Onun bunun tepkisine bakarsak.
Sür eşeği niğdeye.

RIP Tuncel Kurtiz!

"Mother tongue is like the motherland. Therefore one can not be against anyone's mother tongue. We struggle to lift the ban on mother tongue. How it will happen, I do not know. But one thing I know; I wish that peace and brotherhood prevail."

tk_.jpg

There is nothing wrong in that quote, you can't ban someones mother tongue, everybody should be able to use their mother tongue freely in daily life.

And seriously grow up, most of your comments are biased and disrespectful.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom