What's new

Turkish Tea House

Status
Not open for further replies.
Şu Çılgın Türkler kitabının yazar Turgut Özakman hayatını kaybetmiş.

Şu karmaşık zamanlarda yazdığı kitaplarla moral veren insanlardan biriydi, zor yetişen böyle insanları kaybetmek üzücü; Allah rahmet eylesin.

Hagi,brilliant as a football player,a class A douche as a human being.

Turks militarily powerful because of Turkic blood and Turkic culture?

Source: http://www.defence.pk/forums/turkey...urkic-blood-turkic-culture.html#ixzz2gHD53e4j

Bu konuyu kapatmak anlamsız bir tepki; bugün Osmanlı imparatorluğu hem sosyolojik hem de askeri anlamda akademik düzeyde inceleme konusu iken; böylesi bir askeri forumda bu konunun tartışılması gayet doğal. Bazı karakteristik özellikler vardır milletlere has olan, bunu ucuz bir söylem olarak almayın; Japonların veya Almanların karakteristik yapısı buna güzel bir örnek. Ayrıca onlarca devlet kurduk, bir tesadüf mü , yoksa karakterimize ait bazı yansımalar mı?

Bu konu tartışmaya açılmalı, sadece bizlerin bildiği olarak kalan veya bizlerin de öğreneceği bilgiler ortaya çıkabilir.

Daha da ilginci bu konu bir İngiliz üye tarafından açılmış gibi görünmekte.
@Neptune acaba bilmediğimiz bir sebep mi var konunun kapatılmasını zorunlu kılan?

Last edited by a moderator:
Turks militarily powerful because of Turkic blood and Turkic culture?

Source: http://www.defence.pk/forums/turkey...urkic-blood-turkic-culture.html#ixzz2gHD53e4j

Bu konuyu kapatmak anlamsız bir tepki; bugün Osmanlı imparatorluğu hem sosyolojik hem de askeri anlamda akademik düzeyde inceleme konusu iken; böylesi bir askeri forumda bu konunun tartışılması gayet doğal. Bazı karakteristik özellikler vardır milletlere has olan, bunu ucuz bir söylem olarak almayın; Japonların veya Almanların karakteristik yapısı buna güzel bir örnek. Ayrıca onlarca devlet kurduk, bir tesadüf mü , yoksa karakterimize ait bazı yansımalar mı?

Bu konu tartışmaya açılmalı, sadece bizlerin bildiği olarak kalan veya bizlerin de öğreneceği bilgiler ortaya çıkabilir.

Daha da ilginci bu konu bir İngiliz üye tarafından açılmış gibi görünmekte.
@Neptune acaba bilmediğimiz bir sebep mi var konunun kapatılmasını zorunlu kılan?

onu ben de bilmiyorum. Kapatan ben değilim zaten, ben genelde kapatmadan önce gerekçeyi felan yazarım. Şimdi gördüm o konuyu zaten. Şimdi açıp military forum'a gönderiyorum. Orada devam edebiliriz konuşmaya, gerçekten iyi bir thread konusu ama herhalde Pakistanlılar kapattı.

İyi de konu Türk'lerin askeri başarısının irdelenmesi, neden burada ''sticky'' konu olarak değil de Pakistan bölümünde anlamadım; konunun tarihsel bağı olması onu Tarih ile ilintili bir kısımda yer almasını gerektirmez, çünkü konuda özne Türk'lerin irdelenmesi askeri açıdan; dolaysıyla 'Turkish Defence' kısımda olmalı.

İyi de konu Türk'lerin askeri başarısının irdelenmesi, neden burada ''sticky'' konu olarak değil de Pakistan bölümünde anlamadım; konunun tarihsel bağı olması onu Tarih ile ilintili bir kısımda yer almasını gerektirmez, çünkü konuda özne Türk'lerin irdelenmesi askeri açıdan; dolaysıyla 'Turkish Defence' kısımda olmalı.

Bence hiç gereği yok. Bu tür threadlerin nası sonuçlanacağını biliyoruz.

Bence hiç gereği yok. Bu tür threadlerin nası sonuçlanacağını biliyoruz.

Haklı olabilirsin; ancak konu bir hakikat ve bu yüzden işlenmesi gerekir, yani onlarca devlet kurduk, yöenettk, birçok savaş yaptık ve kazandık; bu hakikatin nedenlerini böylesi bir askeri forumda irdelemek gerekmez mi? Şimdi durum böyleyken sırf böyle kişilerin varlığı ve yapacaklarından korkarak haraket etmek ne kadar doğru olur? Kaldı ki bu sitenin kuralları ve uygulayıcıları var; bu sayede birçok konu hala ''sticky'' olarak bu bölümde yer almakta.

Haklı olabilirsin; ancak konu bir hakikat ve bu yüzden işlenmesi gerekir, yani onlarca devlet kurduk, yöenettk, birçok savaş yaptık ve kazandık; şimdi durum böyleyken sırf böyle kişilerin varlığı ve yapacaklarından korkarak haraket etmek ne kadar doğru olur? Kaldı ki bu sitenin kuralları ve uygulayıcıları var; bu sayede birçok konu hala ''sticky'' olarak bu bölümde yer almakta.

Birazda konunun şöyle bir yönü var; Turkish section'da Türk'ler niye bu kadar güçlü diye bir konu olmuş olacak....yani anlatabildim mi ? Sanki "Ya biz niye bu kadar güçlüyüz allah kahretsin ya. :smokin: " demek gibi oluyor. Bırakalım yabancılar kendi aralarında tartışsınlar.

Ama tarihte kurduğumuz devletler, yapılan tarihi savaşlar falan diyorsan evet o konuda bence bir sıkıntı yok. Yeni bir thread açıp işleyebilirsin bence bu konuları.

Birazda konunun şöyle bir yönü var; Turkish section'da Türk'ler niye bu kadar güçlü diye bir konu olmuş olacak....yani anlatabildim mi ? Sanki "Ya biz niye bu kadar güçlüyüz allah kahretsin ya. :smokin: " demek gibi oluyor. Bırakalım yabancılar kendi aralarında tartışsınlar.

Ama tarihte kurduğumuz devletler, yapılan tarihi savaşlar falan diyorsan evet o konuda bence bir sıkıntı yok. Yeni bir thread açıp işleyebilirsin bence bu konuları.

Sevgili Sinan,

Bu savaşlar ve devletler geçmişte oldu; bunları sırf birileri ''hava atıyorlar'' diyecek diye yok mu sayalım; kaldı ki bu övünç duyulacak bir konu, evet; tevazu göstermek gerekir, ancak sırf tevazu gösterdiğimizi ''göstemek'' için yok mu sayalım bu konuyu, hiç açmayalım m?

Bir de konu zaten bir İngiliz tarafından açılmış.

Sevgili Sinan,

Bu savaşlar ve devletler geçmişte oldu; bunları sırf birileri ''hava atıyorlar'' diyecek diye yok mu sayalım; kaldı ki bu övünç duyulacak bir konu, evet; tevazu göstermek gerekir, ancak sırf tevazu gösterdiğimizi ''göstemek'' için yok mu sayalım bu konuyu, hiç açmayalım m?

Bir de konu zaten bir İngiliz tarafından açılmış.

Tabii ki geçmişimiz gurur duyacağız. Fakat konuya bakarsan daha çok, Türkler genetik olarak savaşa yatkın, üstün gibi cümleler kullanıldı. Hatta konunun çıkış noktası burası.

My opinion is ever since the invasion, Turkification, genetic influence of Turkish people by Turkic invaders of Central Asia they had become strong.

Şimdi işin içine bu ırksal özellikleri falan katınca işin boyutu bambaşka yerlere varıyor.

Dediğim gibi söylediğin konuyu işlemekte sıkıntı yok. Ama bu İngiliz arkadaşın zaten sıkıntılı olarak başlatmış olduğu konuyu devam ettirmemeliyiz bence.

haha hiç güleceğim yoktu :omghaha::omghaha::rofl::rofl:
Milli’ biber gazı geliyor
milli_biber_gazi_geliyor_h42457.jpg

‘29 Eylül 2013 Pazar 10:04Gezi olaylarındaki orantısız güç ve gaz kullanımı nedeniyle Türkiye’ye biber gazı satışının durdurulmasına yönelik çağrılar, Emniyet’i harekete geçirdi. TÜBİTAK’tan “Biber gazı Türkiye’de üretilebilir” raporu alan Emniyet, önümüzdeki yıl ilgili firmalarla görüşecek.

ANKARA- Uluslararası Af Örgütü'nün Gezi eylemlerinde orantısız güç ve aşırı derecede biber gazı kullanılması nedeniyle Türkiye’ye biber gazı satışının durdurulmasına yönelik çağrısının ardından, Emniyet Genel Müdürlüğü ‘milli biber gazı’ üretmek için TÜBİTAK’la çalışma başlattı.

Emniyet, TÜBİTAK’ta tahlil yaptırıp, üretim ve diğer maliyetlerle ilgili gizli tuttuğu bir rapor hazırlattı. TÜBİTAK’tan biber gazının Türkiye’de üretilebileceği yolunda olumlu rapor alan Emniyet’in, önümüzdeki yıl üretim için ilgili firmalarla görüşmeye başlayacağı açıklandı.

Emniyet, biber gazının hangi firma tarafından üretileceğini ise ihaleyle belirlemeyi planlıyor. Polis, 2 yılda kullanmayı öngördüğü biber gazını Taksim Gezi Parkı’nda başlayan ve ülke geneline yayılan eylemlerde kullandı. Gezi eylemleri öncesi 2015 yılına kadar gaz stoku bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü, yoğun kullanım sonrası Brezilya ve İngiltere’den planlama dışı 150 bin adet ek biber gazı fişeği almış, İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere gösterilerin yoğun olduğu illere biber gazı takviyesi yapmıştı.

AF ÖRGÜTÜ ÇAĞRI YAPTI
Polisin, eylemlerde yoğun gaz kullanması nedeniyle Uluslararası Af Örgütü, Türkiye’ye gaz satışı yapan ülkelere şu çağrıda bulumuştu: “Türk polisinin gösterileri bastırmak için ihlale yönelik güç kullanımına dönmesi, bu tarz ölümlerin ve yaralanmaların tekrar yaşanmasını önleyici adımlar atılana kadar bütün ülkelerin Türkiye’ye biber gazı, zırhlı araç ve diğer çevik kuvvet cephane teçhizatı sevkiyatını durdurması ihtiyacı doğmuştur. Hükümetlere, bir tavır takınarak Türkiye’ye, toplanma özgürlüğüne saygı duyup ihlale yönelik güç kullanımına bir son vermesi için baskı uygulamaları konusunda çağrı yapıyoruz.” (Hürriyet/Fevzi Kızılkoyun)
‘Milli’ biber gazı geliyor

Biber gazını azaltmak gerekir.Onun yerine elektro şokta kullanılmaz.Eylemcilerin "İnsan Hakları" lafını kullanmasına engel olacak birşeyler lazım.Diğer türlü eylemci balistik füze fırlatsa polisin attığı biber gazı olay oluyor.Polise alternatif ürünler sunabilir mühendislerimiz.Mesela İsrail'de var diye duyduğum Kokarca isimli araç.Biber gazı gibi fiziksel etki etmiyor,sadece pis koku salıyor.Dünyanın en dirençli insanı bile pis kokuya bir süre sonra dayanamaz.Bence bu tarz birşey düşünülebilir..

Yada en iyi akreplerden shordlandlardan AJDAR açalım son ses :D

Vallahi benim aklıma gelmişti. Milli Biber Gazı üretip satsam kesin köşeyi dönerim diye düşünmüştüm. :)

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom