What's new

Whatever

Üff.... you know my point....

Dostum eger sen gercekten Turksen, Turku gectim Turkiye vatandasiysan Erdogana kizdigin icin gidip bizim dusmanlarimizin ekmegine yag surmezsin. Erdogani sevmeye bilirsin ama ulke menfaati icin yeri geldiginde onuda destekleyebilmelisin... sen cumhuriyetin ilk zamaninda ki idamlardan bahsediyorsun dindarlardan bu kadar mi nefret ettin. Unutma bu vatan icin esas dini butun insanlar canlarini feda ettiler hala daha da oyle.....

Dostum eger sen gercekten Turksen, Turku gectim Turkiye vatandasiysan Erdogana kizdigin icin gidip bizim dusmanlarimizin ekmegine yag surmezsin.

Hiçte öyle bir şey yapmadım, uydurma lütfen.
Erdogani sevmeye bilirsin ama ulke menfaati icin yeri geldiginde onuda destekleyebilmelisin...

Yeri geldiğinde hem destekledim, hemde savundum.

sen cumhuriyetin ilk zamaninda ki idamlardan bahsediyorsun dindarlardan bu kadar mi nefret ettin. Unutma bu vatan icin esas dini butun insanlar canlarini feda ettiler hala daha da oyle.....

Adamı dinden, imandan soğuttular..... Benim bir kuzenim var çok koyu AKP'li hatta eniştem AKP'den milletvekili adayı olmuştu zamanında.

O bile Erdoğan'nın milleti ayrıştırdığını ve söylemlerinde daha yapıcı bir üslüp kullanması gerektiğini söylüyordu.

Hiçte öyle bir şey yapmadım, uydurma lütfen.

Yeri geldiğinde hem destekledim, hemde savundum.

Adamı dinden, imandan soğuttular..... Benim bir kuzenim var çok koyu AKP'li hatta eniştem AKP'den milletvekili adayı olmuştu zamanında.

O bile Erdoğan'nın milleti ayrıştırdığını ve söylemlerinde daha yapıcı bir üslüp kullanması gerektiğini söylüyordu.

Eger oyleyse helal olsun ne diyeyim hatta bilmeden bir kusur islediysemde affola...

Zaten herkes her kesimden akrabaya sahip bende oyle ama bir kisiyi baz alarak her kesi ayni kefeye koymaamak lazim. Mesela yahudi ve ermenileri sevmem ama onlarin icinde bile iyi insanlar oluyor az da degiller ama bir yandan da gardimizi almak lazim cunku araya ya fitne sokuyor yada zayif zamanimizda bize hainlik yapabiliyorlar.

Sana hir sey daha diyeyim bu siyaset dedigin zaten iki ucu boklu deynek bokun iciinden tabi AK cikkmaz ama bir yandan da ulke demokrasisi icin gerekli, kotunun iyiside olsa secmek zorunda kaliyorsun. Ben Ak parti konusunda hic fanatik degildim olaylari gorup kendi icimde degerlendiriyoordum ama ne zaman devlete hucum edildigini gordum o zaman fanatiklestim.... bu taksim ve fethullah olaaylarindan sonra....

Eger oyleyse helal olsun ne diyeyim hatta bilmeden bir kusur islediysemde affola...

Zaten herkes her kesimden akrabaya sahip bende oyle ama bir kisiyi baz alarak her kesi ayni kefeye koymaamak lazim. Mesela yahudi ve ermenileri sevmem ama onlarin icinde bile iyi insanlar oluyor az da degiller ama bir yandan da gardimizi almak lazim cunku araya ya fitne sokuyor yada zayif zamanimizda bize hainlik yapabiliyorlar.

Sana hir sey daha diyeyim bu siyaset dedigin zaten iki ucu boklu deynek bokun iciinden tabi AK cikkmaz ama bir yandan da ulke demokrasisi icin gerekli, kotunun iyiside olsa secmek zorunda kaliyorsun. Ben Ak parti konusunda hic fanatik degildim olaylari gorup kendi icimde degerlendiriyoordum ama ne zaman devlete hucum edildigini gordum o zaman fanatiklestim.... bu taksim ve fethullah olaaylarindan sonra....

Benim Kızdığım nokta şu:

Şimdi Haşim Kılıç Anayasa Mahkemesi başkanı değil mi ? Şimdi adam çıkıyor bi konuşma yapıyor... vay bu adam şöylede böylede, zaten paralel yapıdan da falan filan.

Bu barolar birliği başbakanı, tanımam etmem ne konuştuğunu da dinlemedim. Haklı veya haksız orasını da bilmem. Ama hükümeti eleştiren bir söz mü söyledi. Vay efendim bu böylede şöyle de, zaten bunu da yapmıştı da. Yani hemen bir karalama kampanyası. Yani bu adam böyleydi ama hiç sorun yoktu.. ne zaman hükümeti eleştiren iki söz söyledi hemen bir karalama kampanyası.

Yani bu ne böyle yaa... Cidden nedir bu ?

Yani kim hükümeti eleştiren bi şey söylese... hemen bir karalama kampanyası. Hükümetin hiç mi yanlışı olmaz, bakanların hiç mi yanlışı olmaz, AKP'lilerin hiç mi yanlışı olmaz.

Bütün yanlışlar AKP hariç herkesin mi ? Nasıl bir anlayıştır bu böyle. Aklım almıyor.

Çok yanlış bir yolda gidiyoruz. Başbakan ne derse desin kimse bir şey demiyecek, kimse aksi yönde fikir beyan edemiyecek. Boynumuzu büküp kabul edeceğiz.... Bu mu ileri demokrasi, bu mu hukuk devleti. Yani yazıklar olsun diyorum başkada bir şey demiyorum artık.

Benim Kızdığım nokta şu:

Şimdi Haşim Kılıç Anayasa Mahkemesi başkanı değil mi ? Şimdi adam çıkıyor bi konuşma yapıyor... vay bu adam şöylede böylede, zaten paralel yapıdan da falan filan.

Bu barolar birliği başbakanı, tanımam etmem ne konuştuğunu da dinlemedim. Haklı veya haksız orasını da bilmem. Ama hükümeti eleştiren bir söz mü söyledi. Vay efendim bu böylede şöyle de, zaten bunu da yapmıştı da. Yani hemen bir karalama kampanyası. Yani bu adam böyleydi ama hiç sorun yoktu.. ne zaman hükümeti eleştiren iki söz söyledi hemen bir karalama kampanyası.

Yani bu ne böyle yaa... Cidden nedir bu ?

Yani kim hükümeti eleştiren bi şey söylese... hemen bir karalama kampanyası. Hükümetin hiç mi yanlışı olmaz, bakanların hiç mi yanlışı olmaz, AKP'lilerin hiç mi yanlışı olmaz.

Bütün yanlışlar AKP hariç herkesin mi ? Nasıl bir anlayıştır bu böyle. Aklım almıyor.

Çok yanlış bir yolda gidiyoruz. Başbakan ne derse desin kimse bir şey demiyecek, kimse aksi yönde fikir beyan edemiyecek. Boynumuzu büküp kabul edeceğiz.... Bu mu ileri demokrasi, bu mu hukuk devleti. Yani yazıklar olsun diyorum başkada bir şey demiyorum artık.

Dostum soylediklerin de haklisin yani bende dahil asiri derecede bir savunma yapiyoruz. Ama bunun altinda Erdogan devrilirse devlet zor duruma girer parcalaniriz korkusu yatiyor hele bir duzluge cikalim Erdogan gitsin baskasi gelsin mesele degil benim iciin onemli olan ulke menfaatlerimiz acikcasi.

Su kiritik zamanda bir cok yonden saldiri oluyor o yuzden her seyi sorgulayip savunma pozisyonuna gecer olduk. Milletide kil ediyoz anlasilan sussak gonul razi degil konussak millet razi degil :cheesy:

hey hey hey there there now....Porky the Pig and I have worked out our differences..and as for mambi being a bad date...well i thought that was a given :D @KingMamba haha
Now if you guys hadn't been playing "fireworks" all the time we would be in a better place ;) ahaahaha :man_in_love:

Irish too pale no thank you, @Armstrong. :bad:

Ok kardes, start fighting in english while i get popcorns :D

It's over.... We met on the common ground.

Another thing is as we Turks, we prefer to sort our problems between us. We always have solidarity against foreigners. :)

Back
Top Bottom