What's new

Turkish Tea House

Status
Not open for further replies.
yerli orta menzilli proje ortada bisey yok nasıl seri uretime gececek

Roketsanin böyle bir projesi var ama ne zaman seri üretime gecer onu simdilik bilemeyiz, J-600T Yıldırımda oldugu gibi birden karsimiza cikabilir, en son Cumhurbaskani Abdullah Gülün Roketsani ziyaretinde bir Firlatmaplatformu gözükmüstü. IRIS-T SL benzeri bir Sistem olacak

g25oelbzhax4.jpg

363006d1300217084-camy7zso.jpg

kısa menzilli hava savunma sistemleri ne kadar iş görür şüpheliyim yüksek irtifa hava savunma füze ihaleleri zaten yılan hikayesine döndü bizim orta menzilliler ne zaman seri üretime geçer bilgisi olan var mı malesef çok geç kaldık

Yok o Kisa Menzil aslinda iyi ,bir ucak 8 Tane Kilitlenmiş Roketen nasil kurtulur merak ediyorum ! Hepsini atmasina bile gerek yok ama gerekirse atar.

Nedense Atilgandan heeec Farki yok !

531px-M1097_Avenger_AA-System.jpg

yok demedim proje var ama seri üretimden uzak henuz. proje belki 5 yıl surer belki 10 yıl. Roketsanın sitesinde ayrıntılı pdf dosyası var. orada ayrıntılıarı var.

ama yuksek irtifa hava savunma sistemi projesi yok.

yok demedim proje var ama seri üretimden uzak henuz. proje belki 5 yıl surer belki 10 yıl. Roketsanın sitesinde ayrıntılı pdf dosyası var. orada ayrıntılıarı var.

ama yuksek irtifa hava savunma sistemi projesi yok.

Galiba Boeing ilen Havelsan birsey yapiyordu ,zaten yuksek irtifa hava savunma sistemi satin alicaz ,10-15 sene sonra kendi ülkemizde yapma kabiliyetimiz olur diyordu SSM Baskani.

Ama su an yaptiklarimizin bile cogu baska ülkerlerden alinik al yapi ile gelismis Sistemler,ancak 20 sene sonra belki kimseden yardim almadan 100 % olan bir Made in Turkey cikar ortaya.

Belki bu bile Hayal.

Galiba Boeing ilen Havelsan birsey yapiyordu ,zaten yuksek irtifa hava savunma sistemi satin alicaz ,10-15 sene sonra kendi ülkemizde yapma kabiliyetimiz olur diyordu SSM Baskani.

Ama su an yaptiklarimizin bile cogu baska ülkerlerden alinik al yapi ile gelismis Sistemler,ancak 20 sene sonra belki kimseden yardim almadan 100 % olan bir Made in Turkey cikar ortaya.

Belki bu bile Hayal.

Boeing ve havelsan ortaklıgı farklı proje icin olabilir.

yuksek irtifa icin yerli gelistirecegimizi sanmiyorum, eger oyle yaparsak tehlike ortadogu namlunun ucunda zaten.

satın alıp yerli uretim ile ilerde degistirebiliriz

bilen arkadaslar anka-b delta kanatlı tasarim olabilir mi

Gentlemen...just stay on topic. The talk of defence/politics is forbidden here. My stomach gets hurt when I see Iskender Kebap below an air defence platform...you can discuss your questions at sticky threads regarding your subject.

@basibos, kardeşim öncelikle foruma hoş geldin. Sadece bu thread'te Türkçe konuşabiliyoruz ki... Burda da Argo/Küfür/Siyaset/Savunma konulu içerik postu ve paylaşımı yasak. Yani bura bi nevi yol kenarı duraklama tesisi gibi bir yer. Soruların varsa, konuyla alakalı sticky thread'e gidip orada sor, ya da topic açıp sor. Mesala son soruyu, Turkish Aviation Programs Update'de sorman gerekirdi...tekrar aramıza hoşgeldin

Last edited by a moderator:
@xenon54,kardes o [FENERBAHÇE] zarf atti ama iyide oturdu:omghaha:

Komik bunlar yahu, dalga gecmek nekarda zevkli, cok degil daha 33 yil önce saddam bunlara haddini bildiriyordu, simdi gelmis burada bize laf sokuyo aklinca kus beyinli.

Not: kaptana verdigimiz sözü unutma.:P

Last edited by a moderator:
teşekkür ederim neptune. kırdıgım insanlar varsa özür dilerim.

Arkadaslar forum düsman dolu siz birbirinizi yiyorsunuz, degisik düsüncelerde olabilirsiniz ama birbirinize saygili olun lütfen.

Arkadaslar forum düsman dolu siz birbirinizi yiyorsunuz, degisik düsüncelerde olabilirsiniz ama birbirinize saygili olun lütfen.

Aynen katılıyorum.

Ayıp beyler ya.
Birisi birine laf atar, diyeri küfür eder ben senin baba'nın yaşındayım diye.

Küçüklerin büyüğe saygısının azaldığını biliyordum ama, büyükler'in de kendilerinin verilen örnek olma görevini bu kadar hiçe saydığını ilk kez görüyorum.

Değerli Arkadaşlar ,

Forumun Türkiye bölümleri ülkemizin birçok bölgeye olan yakınlığı ve ilişkileri nedeniyle gayet yoğun; haliyle bizden başka diğer ülkeden üyeler de katılıp birşeyler yazmaktalar, ve bizlerin cevapları her okuyan tarafından ciddiye alınıyor; gel gör ki şu İranlılar ve bazı diğer üyelerin troll içeren mesajlarına da şahit oluyoruz; beni ve eminim ki birçok Türk üyeyi üzen bizlerden bazı arkadaşlarımızın bu trollere uyup cevap vermeleri ve konuları ''çöp''e çevirip ne bize ne de diğer ülkeden üyelere yar etmemeleri.

Bu neye yol açıyor peki? Ne bizden birçoğumuz düşüncelerimizi yazp paylaşmaya ne de diğer ülkeden üyeler bizim bölümlerimize gelip bizlerin düşüncelerini okumasına değer bir yer olmamasına yol açmakta.

Daha net bir ifadeyle: şu İranlı trollere cevap vermeyi bırakalım lütfen.

Saygılar.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom