What's new

Turkish Tea House

Status
Not open for further replies.

Suriyeli küçük kızdan İstiklal Marşlı karşılama

Kara kuvvetleri komutanı orgeneral Hulusi Akar, Suriyelilerin kaldığı konteyner kente. Suriyeli küçük kız Orgenaral Akarı İstiklal Marşı ile karşıladı

Last edited by a moderator:
Arkadaşlar galatasaray- real Madrid maçı ne olur?

arkadaşlar ben motor konusunda ümitliyim bu amaçla türk motor platformu zaten oluşturuldu bu platformda üniversiteler temsa otokar gibi firmalarda vardı uçak motoru konusunda tei ve kale kalıp zaten çalışıyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye daha büyük sevinçler yaşatacaklarını belirterek, “Bu ülke kendi otomobilini, kendi uçak motorunu, kendi tank motorunu, uzun menzilli füzelerini de yapacak” dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye daha büyük sevinçler yaşatacaklarını belirterek, “Bu ülke kendi otomobilini, kendi uçak motorunu, kendi tank motorunu, uzun menzilli füzelerini de yapacak” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) 2012 Yılı Olağan Genel Kurulu Swiss Otel’de başladı. Toplantıya Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, TOBB ve DEİK Başkanı M. Rifat Hicarcıklıoğlu ve çok sayıda işadamı katıldı.

Başbakan Erdoğan, “2012 yılındaki değerli faaliyetleri için değerlendirme yaptığımızda DEİK 749 farklı etkinliğin icra edildiği bir süreci bu yıl içerisinde yaşadı. Bunu büyük bir memnuniyetle öğrendim. Kimi zaman yurt dışı etkinliklerine kimi zaman Türkiye içindeki etkinliklere katılma fırsatı buldum. Türkiye ekonomisi büyürken DEİK’in ve DEİK mensuplarının Türkiye’nin büyük vizyonuna ciddi katkılarda bulunduğunu yakından takip etme fırsatım oldu. Bu bizim umudumuzu artırıyor. Bunu 2013 bütçesinin açılışın müzakerelerinde ifade ettik” dedi.

2012 yılında 11 ülke ile Türkiye arasındaki vizelerin kaldırıldığını hatırlatan Erdoğan, “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarınını vizesiz gidebileceği ülke sayısını 64’e, sınırda vize alabildiği ülke sayısını 11’e yükselttik. Şu anda küresel kriz nedeniyle birçok ülke yurt dışı temsilciliklerini kapatıyor, bu yolla tasarruf sağlamaya çalışıyor. Biz yurt dışı temsilcilikleri çoğaltmaya devam ediyoruz. Dünya genelinde 93 büyükelçilik vardı. 10 yılda 27 yeni büyükelçilik açtık. Afrika kıtasında sadece 12 büyükelçiliğimiz vard; bu sayıyı 34’e ulaştırıyoruz. 2002’de 163 olan dış temsilcilik sayımız 204’e ulaştı. Bunu en kısa zamanda 231’e çıkarıp dünyanın en yaygın örgütlenmiş 5 ülkesinden biri olacağız. Bu yaygın örgütlenmede ekonomi özellikle öne çıkıyor. Ticaret müşavirliği kurduk. 2002’de 62 adet iken şu anda 160’a ulaştı. 2002’de 84, şu an 238 müşavir görev yapıyor. Böyle bir tablo içinde hükümetini bu aktif politikaları çerçevesinde başta DEİK olmak üzere uluslararası iş kuruluşlarımız dünyayı karış karış dolaştılar. DEİK’in iş konseyi sayısının 109’a ulaştığını öğrendim. 2012 yılı ihracatımız aralık hariç 139 milyar dolara ulaşmış durumda. Müteahhitlik hizmetlerinde Çin’den sonra 2’nci sıradayız. Küresel finans krizinde gösterdiğimiz performans ile tüm dünyada dikkatleri üzerine çeken bir ülke konumundayız” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, 9 gün sonra 2023 için geri sayımın başlayacağını belirterek, 10 yıl içindeki tek bir saniyeyi harcamadan hedeflerine kilitleneceklerini söyledi. Erdoğan, “Birileri umutsuzluk pompalayabilir, felaket tellalları geçmişte olduğu gibi gelecek için de en iyi bildikleri şeyleri yapmaya devam edebilir, ‘Siz bu hedefleri tutturamazsınız’ diyenler olabilir. Bunların hiçbirine aldırmayacağız. 10 yıl önce olmaz denilenler, 10 yıl önce hayal gibi görünenler bugün gerçeğe dönüştü. Enflasyonun tek hanelere düşürülmesi hayaldi. Yüzde 6’lara kadar çektik ama bu ülke 3 haneli enflasyonu da gördü. 'Paradan 6 sıfırı atıyoruz' dediğimde köşelerinde yazı yazanlar, 'Taksim’de anırırım' diyenler vardı. Hani nerede? Anırmadın, 6 sıfırı attık. 'Enflasyon patlar' dediler patlamadı, çatlamadı. Tam aksine enflasyon bizim planladığımız gibi düştü. '100 milyar dolar ihracat' hayal dediler, şimdi 150 milyar dolara yürüyoruz. 1 trilyon lira milli gelir hayal, dediler. Şu anda 1 trilyon 200 milyar lirayı aştık. Nice hayali gerçeğe dönüştürdük inşallah önümüzdeki on yıl boyunca hayalleri gerçeğe dönüştürerek Türkiye’ye daha büyük sevinçleri yaşatacağız” dedi.

Türkiye’nin yüzde 100 kendi yerli otomobilini üreteceğine dikkat çeken Başbakan Erdoğan, “Bu ülke Allah'ın izni ile yüzde 100 yerli kendi otomobilin yapacak, kendi uçak motorunu yapacak, kendi tank motorunu yapacak, uzun menzilli füzelerini de yapacak. Bunları biz başaracağız. Biz birilerinden nasihat alarak oyalanmaya devam edemeyiz. Bize bu noktada güç katanlar olursa el ele veririz, yola devam ederiz. Bize engel bariyer kurmak isteyenler olursa biz onları dikkate almayız. Biz boğazdan Haliç’e suyu tünellerle getirdik. 'Ben Haliç’i temizleyeceğim' dediğim zaman, 'Temizlenmez' dediler” diye konuştu.

Medyanın olumlu haber yapmadığını belirten Erdoğan, “Yarın gene medyaya çattı diyecekler. Benim söylediğim hayırlı hizmetleri söyleyin de duyulsun ya. Senin görevin millete duyurmaktır ama bir gün karda kışta bir sıkıntı olsa bas bas bağırıyorsunuz. Git Manhattan’a, orada da aynı şeyi görürsün. Hava şartlarına göre zaman zaman bu sıkıntılar olur. Buna milletin alışkanlığını artırmak değil, bunlara karşı mücadele veren yönetimlere kini artırmak. Dert bu. Biz Kanal İstanbul’umuzu da yapacağız. Şimdi, ‘Bu adamlar deli, çılgın, yaparlar ha’ demeye başladılar” şeklinde konuştu.

Gelecek sene İstanbul’da 3’ncü havalimanı çalışmalarına başlayacaklarını ifade eden Başbakan Erdoğan, “3’ncü köprü başlıyor. Türkiye bunlarla büyüyor. Gelen misafirlere ofisimden buraları gösterdiğimde dudakları uçuklayarak dönüyorlar. Türkiye dünyadaki yerini böyle aldı” dedi.

bir arkadaş yazmış cnc makine falan üretemiyoruz diye ben bu konuda başlık açmıştım arkadaşlar gerçekten türk makine sanayisi zannetteğinizden güçlü gerçi bir kaç resim gitmiş

http://www.defence.pk/forums/military-photos-multimedia/157113-made-turkey-13.html

Evet doğrudur. Üretim var ama, basit düzeyde. TAI'yi bir gün gezme imkanı bulursan, ordaki makinalara dikkat et. Hepsi ya Alman yada Japon. Mesela benim bildiğim kadarıyla 5.5 eksen CNC tezgah üretebilen Türk firması yok, bu tarz komplike olan tezgahları milyonlarca dolara ithal ediyoruz. (Tek bir tanesi, milyonlar ediyor.)

Aynı şekilde Hastanelerde kullanılan, Görüntülüme Cihazları CT, MR, LINAC, vb...

Goruyosunki burda hepimiz biriz,arada sirada kavgalar olur ama tatli baglanir biter.
Fark etdiysen kimse bizimle fazla ugrasmaz,belasini bulur gider,temennimiz ulkemizdede boyle olalim.
Insallah oda olur yukselen yildiz gibi parlar vatanimiz.

[video]http://www.ligtv.com.tr/lig/spor-toto-super-lig/ozet/2013-2014/4/galatasaray-mp-antalyaspor[/video]

4 macta 6 puan bu aksam cok sansizdik..:undecided:

ama Bruma muthis bir transfer Real Madrid'e karsi oynarsa is yapar.:)

Aynen,

Güzel oynadılar ama, top girmiyorum diyince girmiyor harbiden. Sağlık olsun.
Real madrid maçını kazanalım ama.

Arkadaslar burda politikayi birakalim lutfen,konuda kalalim.
Yoksa burayi kapatirlar,turkce konusamayiz.
Birbirinizle kufurlu konusmayin,spor,TV,kultur,yemek falan konularda kalirsak iyi olur.
Biraz dikkatli olalim,zaten modumuza tantana ediyorlar.
Tercume edip ona gosteriyorlar oda zor duruma dusuyor.

Konuyu değiştireyim :D Bugün MarkAntalya alışveriş merkezinde çok güzel bir İskender yedim :) HD İskender diye biryer.Her şehirde var sanırım şubesi..Fiyakalı bir yer..Tavsiye ederim :)

tumblr_m7mz4qrWt91rti9duo1_1280.jpg

Konuyu değiştireyim :D Bugün MarkAntalya alışveriş merkezinde çok güzel bir İskender yedim :) HD İskender diye biryer.Her şehirde var sanırım şubesi..Fiyakalı bir yer..Tavsiye ederim :)

tumblr_m7mz4qrWt91rti9duo1_1280.jpg

Ankara'da, AnkaMall'da bunlardan kaç tane götürdüm Allah bilir. Bir haylı lezzetli ve uygun.
Yahu böyle şeyler koymayın, bir yerimiz şişecek en sonunda.

Konu yemekten açılmışken Günaydın restoran var

Gnaydn Et / Et Bizim imiz - Since 1965

Mutlaka uğrayın ve ne yerseniz yiyin hepsi mükemmel....

Ankara'da, AnkaMall'da bunlardan kaç tane götürdüm Allah bilir. Bir haylı lezzetli ve uygun.
Yahu böyle şeyler koymayın, bir yerimiz şişecek en sonunda.

Çok geliyo musun Ankara'ya ?

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom