What's new

Ülke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Irak-Suriye meselemiz CHP yürüyüşü kadar konuşulduğu zaman bir şeyler doğru gitmeye başlar. Türkiye'de gündemi artık CHP belirliyor. Bu rezil duruma yağ süren ise kendini bir şey zanneden "AKP" medyası..

Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'ndaki gıda zehirlemesi şüphesine ilişkin kışlaya yemek sağlayan şirketin yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 19 çalışanının gözaltına alındığı bildirildi.

ZORUNLU ASKERLIGIN KALDIRILMASINI VE BEDELLI ASKERLIK ISTEYENLERE KAPAK OLSUN!

Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'ndaki gıda zehirlemesi şüphesine ilişkin kışlaya yemek sağlayan şirketin yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 19 çalışanının gözaltına alındığı bildirildi.

ZORUNLU ASKERLIGIN KALDIRILMASINI VE BEDELLI ASKERLIK ISTEYENLERE KAPAK OLSUN!
Sonunda 3 vaka, 1 sehit ve yüzlerce hastalanan askerden sonra hareket etmeye kara vermisler, bravo diyorum baska birsey demiyorum.

Edit: üc degil hatta dört vaka imis, yuh artik, hani bu devletin kontrol organlari?

Last edited:
Sonunda 3 vaka, 1 sehit ve yüzlerce hastalanan askerden sonra hareket etmeye kara vermisler, bravo diyorum baska birsey demiyorum.

Yalakalara meydan okuyan isim Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Salih Çolak

19388334_453257811702576_2089641878853814528_o.jpg

Yalakalara meydan okuyan isim Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Salih Çolak

19388334_453257811702576_2089641878853814528_o.jpg
Bu olayda 500 asker zehirlenmis ondan öncekilerdede yüzlerceydi, sayi 1000e yaklasiyor birisi sehit oldu, bukadarmi ucus insan hayati Türkiyede?
Askerin zaten bütün gün pestili cikiyor sonrada bütün gün bekledigi yemegi yiyince zehirleniyor, vatani emanet ettimiz askerimizin degeri bukadarmi azaldi?

Nasıl olacak o?

Ellerini kollarını sallaya sallaya, gözlerimizin içine baka baka?

İsrail bizden çok Suudiler ile müttefik. Trump, Suudilerin kiralık adamı gibi. Güney Kıbrıs dünden razı. Mısır Türkiye'nin düşmanı, daha dün Mısır lideri çıkıp Suudi Kralı'na "Türkiye'ye de ambargo uygulasın arap ülkeleri tpkı Katar'a uyguladığımız gibi" dedi ahahahaha. Akdenizde tezlerimizi destekleyen kimse yok. Mısır kendi ekonomik zone'sinden vazgeçti sırf Yunanistan ekonomiz zone'sini büyütmek için, bu sayede sözde Kıbrıs ekonomiz zone ile Yunanistan'ınki kesintisiz şekilde birleşmiş oldu.

O kadar açık oynanıyor ki kartlar, ülkemizin başında böyle salak insanlar olmasa müdahale etmek çok da zor değil, lakin sözünün geçmesi için de senin de ortaya birşey koyabilmen lazım, en kötü dost olman lazım uluslarla. Adamlar sana bıçak biliyor o_O

Ellerini kollarını sallaya sallaya, gözlerimizin içine baka baka?

İsrail bizden çok Suudiler ile müttefik. Trump, Suudilerin kiralık adamı gibi. Güney Kıbrıs dünden razı. Mısır Türkiye'nin düşmanı, daha dün Mısır lideri çıkıp Suudi Kralı'na "Türkiye'ye de ambargo uygulasın arap ülkeleri tpkı Katar'a uyguladığımız gibi" dedi ahahahaha. Akdenizde tezlerimizi destekleyen kimse yok. Mısır kendi ekonomik zone'sinden vazgeçti sırf Yunanistan ekonomiz zone'sini büyütmek için, bu sayede sözde Kıbrıs ekonomiz zone ile Yunanistan'ınki kesintisiz şekilde birleşmiş oldu.

O kadar açık oynanıyor ki kartlar, ülkemizin başında böyle salak insanlar olmasa müdahale etmek çok da zor değil, lakin sözünün geçmesi için de senin de ortaya birşey koyabilmen lazım, en kötü dost olman lazım uluslarla. Adamlar sana bıçak biliyor o_O
İsraille kanka olmalıydık doğal müttefiğimiz adamlar, "yahudiiii!!1!" diye dediğin gibi aptalca ve olmayan nedenlerle aramız açıldı.

Ama benim anlamadığım KSA boru hattından geçecek doğalgazı nereden bulacak oraya kafam takıldı.

Ama benim anlamadığım KSA boru hattından geçecek doğalgazı nereden bulacak oraya kafam takıldı.
Yahu adamlar dünyanın 6. en büyük doğalgaz rezervine sahip ülke, 8.6 trilyon m3 rezervleri var. Petrol piyasası ölmek üzere, ellerindeki bu rezervi değerlendirmek için doğalgaz piyasasının ölmesini bekleyeceklerini sanmıyorum o_O

Yahu adamlar dünyanın 6. en büyük doğalgaz rezervine sahip ülke, 8.6 trilyon m3 rezervleri var. Petrol piyasası ölmek üzere, ellerindeki bu rezervi değerlendirmek için doğalgaz piyasasının ölmesini bekleyeceklerini sanmıyorum o_O
Dediğin teorik bir konu. Doğal gaz boru hat projelerinin hep katar gazını kullanması ve suudi gazını kullanmaması bir rastlantı değil.

Ve eğer ucuza çıkartabiliyor olsaydı katar gibi suudiler doğal gazlarını, o zaman çoktan yaparlardı. Demekki cost sorunu var ortada.

İsrailin gazını Kıbrıs yerine Türkiyeden geçirmek istemesinin bir nedeni var sonuçta, kara kaşımız kara gözümüz için yapmıyorlar bunu.

Maaliyeti daha düşük olduğundan buna karar kıldılar.

Avrupaya gaz satmaya çalışmanın pek bir manası yok ucuza satamadığın sürece.

Doğal gaz boru hat projelerinin hep katar gazını kullanması ve suudi gazını kullanmaması bir rastlantı değil.

Evet, elbette rastlantı değil. Katar'ı İran'dan uzak tutup, Suriye ve diğer bölgelerde kendi yanına çekebilmesi için böyle vaadler vermeye ihtiyacı vardı.

Lakin şuan ABD'nin başına Anti-İran'cı bir manyak geldi, Suudi'lerin artık gerçek emellerini saklamasına gerek kalmadı. Ne oldu? Bir günde Katar'a tekmeyi bastılar. Ambargoyu koydular. Katar'a da sağlam bir askeri müdahale gelecek ileride.

Adam kendi doğalgazı varken Avrupa pazarını Katar'a yar etmez.

Edit: üc degil hatta dört vaka imis, yuh artik, hani bu devletin kontrol organlari?

İyi de yemek şirketinden olduğu kesin değil, adamlar çok güzel açıklama yapmış, okuyun bi, yani halkın gazını almak için bu kadar kolay olmamalı yıllarca adamlar emek verip bi yere getirmiş, şimdi bu adamlardan kaynaklanmamışsa yine bittiler.. Ha onlar sorumluysa sonuna kadar gitsinler

Turkiye neyle ugrassin arkadas. Dunya ile mi yoksa ayakbagi olan salak CHP ile mi? Herifler resmen ABD ve AB'nin talimatlari uzerine hareket ediyor. Bi kurtulamadik sunlardan.

Afrin hala orada çıban başı gibi duruyor. Ne Rus var ne Esad var ne ABD var, sadece PKK var. ABD, SDF ile 10 yıllığına savunma anlaşması imzaladı. Şuan Türkiye tepkili ve kara bağlantısı yok diye Afrin'e girmiyor. Yarın "al bak antlaşmam var" deyip girerse onu oradan nasıl çıkaracaksın?

Sonra da PKK'yı arkasına alıp idlib'deki El-Kaide'ye saldırırsa ne yapacaksın? O sırada PKK'ya saldırırsan sana çıkıp "El-Kaide'yi mi destekliyorsun yoksa" diyecekler, uluslararası medya el-kaide destekçisi Türkiye diyecek, PKK da elini kolunu sallaya sallaya Akdeniz'e inecek.

Ben bazen Tayyip'in kaç IQ'su olduğunu merak ediyorum. O kafatasının içerisinde beyin yerine saksı mı taşıyor bok çuvalı mı taşıyor artık ne taşıyorsa resmen Afrin'e müdahale etmek geçmiyor beyinciğinden. Genelkurmay başkanı bari çıkıp bir tokat atsın şuna, kendine gel desin. Afrin'in öyle tamamını alması da gerekmiyor ha, Afrin bir nehir ile ikiye bölünüyor. Esad ile anlaş, nehrin batısını sen al, doğusunu Esad alsın.

Afrin konusunda ben de aynı endişeleri taşıyorum, biz PYD sorununu düşüne duralım, amerika fırat kalkanına soktuğu özel kuvvet birimleri ve ılımlı muhalif birlikleri ile bize çalışan bütün muhalif komutanları suikastle ortadan kaldırdı bile, üstüne üstlük başsız kalan muhalif birliklerin arasına fitne sokup hepsini bir birine kırdırıyor, daha geçenlerde TSK sorun çıkartan amerikan yanlısı muhalif komutanları tutukladı, fitne ateşi söndümü bilinmez.

Daha önceden İdlib muhalifleri ile PKK lılar hiç savaşmamıştı, kuzey idlibe kurduğumuz askeri üstten sonra son 1 aydır PKK ile çatışıyorlar sanırım bizimkiler destekliyor.

Gelişen olaylara bakılırsa Amerika her zaman bizden bir kaç adım önde biz ise sessiz ve pasif bir politika izliyoruz, atacağımız adımları aylarca önceden söyleyip nabız yokluyoruz 10 düşünüyor bir adım atıyoruz, bu hızla masada yada sahada kazanabilirmiyiz fikrim yok. Devlet her zaman bizim bilmediklerimizi bilir, ya imkanımız yetmiyor ya da başka planları var orası meçhul ama Afrin bizim için büyük bir fırsat ve bu PYD sorununu ciddi manada ortadan kaldıracak en önemlli bölge niteliğinde. Bu işi çok geciktirmemek gerek...

Status
Not open for further replies.

Back
Top Bottom