What's new

Ülke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
''

AKP Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun “1923’te darbe yapıp Cumhuriyeti kurdular” sözlerine canlı yayında cevap verdi.

Yılmaz Özdil, 29 Ekim 1923 sabahı Türkiye’nin durumunu “
  • 29 Ekim 1923 sabahı Türkiye Cumhuriyeti Devletinin nüfusu 13 milyon.
  • 40 bin köy var 37 bin’inde okul yok, postane yok, dükkan yok.
  • 30 bin köyde cami yok.
  • Traktör sayısı sıfır. Biçerdöver sayısı sıfır. Pirinç ithal. 5 bin köyde sığır vebası var.
  • 1 milyon kişi frengi. 2 milyon kişi sıtma. Verem, tifo, tifüs salgını var. Bitle başa çıkılamıyor.
  • Dünyaya gelen her iki bebekten biri ölüyor. Her 5 anneden 1’i doğumda ölüyor. Ortalama ömür 40. Memlekette sadece 337 doktor var. Osmanlı Torunları bunu iyi dinlesin.
  • 60 eczacı var sadece 8’i Türk. Memlekette sadece 4 hemşire var. 40 bin köy var sadece 136 ebe var.
  • Komple kül edilmiş köyün sayısı binin üzerinde.
  • Limanlar madenler yabancıya ait. Demir yollarının bir metresi bile bize ait değil.
  • Osmanlı’dan ayakta kala kala 4 fabrika kalmış. Sanayi denilen işletmelerin yüzde 96’sında motor yok. 10’dan fazla işçi çalıştıran sadece 280 kişi. bunların 250’si yabancıların. Kişi başı milli gelir 45 dolar.
  • Elektrik sadece İstanbul, İzmir ve Tarsus’ta var.
  • Kara yolu yok. Otomobil sayısı sadece 1490. Bunun üzerine zaten dökülüyoruz.
  • Mübadeleyle 400 bin insan geliyor. ceplerinde para yok iş yok başlarını sokacak ev yok. Sığınacakları akraba yok. Gelen her iki çocuktan biri yollarda at arabalarının sırtında ilk 2 ay içinde hayatını kaybediyor. Bir tanesi benim teyzem. Kendi ailemden biliyorum. Mağarada kalanlar var.
  • Kadın insan değil Cumhuriyet’ten önce, eşit eğitim hakkı yok, meslek hakkı yok velayet hakkı yok, miras hakkı yok. Kadın kendisine miras kalan mallar üzerinde tasarruf hakkına sahip değil.
  • Cumhuriyetten önce darbe yapmış bak kansızlar. Memlekette tiyatro, müzik, spor, heykel yok. Arkeolojik eserler padişahların hediyesi olarak Avrupa’ya kaçırmış. Kimi alaturka saat kullanıyor. Güneşin battığı anı 12 kabul ediyor. Kimisi zevali saati kullanıyor. Kimisi güneşin tamamen battığı ezani saati esas alıyor. ‘Saat kaç birader?’ diyorsun herkes başka bir şey diyor. Kimisi hicri, kimisi Rumi takvim kullanıyor. Herkes aynı zaman diliminde ama farklı aylarda yaşıyor. Ne ağırlığımız dünyaya ayak uydurabiliyor ne de uzunluğumuz.”
''
Kaynak: http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem...diyen-akpli-belediye-baskanina-cevap-1732443/

Görüntülü içeriği izlemenizi tavsiye ederim, daha fazlası anlatılmaktadır.

Last edited:
Neden karsi oldugum üsttedir, lobiyle partiyle alakasi yok, ben hukuk devleti tarafindayim ama bu degisiklikler Türkiyeyi iyice hukuk devleti olmaktan cikaracak.

hangi hukuk hangi adalet. dünyada evrensel hukuk altında her türlü silahlar kullanılıp, her türlü katliamlar yapılıyor. bizim ülkemizde zaten adalet var diyen kafayı yemiştir. ama bu demek değil ki, 50 yıl senin ülkende pkkyı desteklemiş binlerce askerini şehit ettirmiş adamlara karşı, ülkende nefret ettiğin bir şahıs yüzünden onların yanında ol. bu mantıklı bir şey değil. sen hollandada türklere yapılanlara oh olsun diyorsan, milliyetçilik ruhunu çoktan başka hırs ve nefretlerin yüzünden kaybetmişin. bu ince noktayı millet olarak hiçbir zaman yakalayamadık.

hangi hukuk hangi adalet. dünyada evrensel hukuk altında her türlü silahlar kullanılıp, her türlü katliamlar yapılıyor. bizim ülkemizde zaten adalet var diyen kafayı yemiştir. ama bu demek değil ki, 50 yıl senin ülkende pkkyı desteklemiş binlerce askerini şehit ettirmiş adamlara karşı, ülkende nefret ettiğin bir şahıs yüzünden onların yanında ol. bu mantıklı bir şey değil. sen hollandada türklere yapılanlara oh olsun diyorsan, milliyetçilik ruhunu çoktan başka hırs ve nefretlerin yüzünden kaybetmişin. bu ince noktayı millet olarak hiçbir zaman yakalayamadık.

Dün aksam dostum Prof. Faruk Sen Habertürk Tv de Balcicek e sunlari söyledi :

" Almanya naziligi asla yok etmedi. Sadece boyadi ve legalize etti. Alman Polisi, istihbarat kurumlarinda ve hukuk sisteminde Naziler dolu. Türkler birlik olamaz. Almanyada issizlik %11. Almanlarin %21 i Türklerin % 40 i fakirlik seviyesi altinda yasiyor. Gecim derdi var" !

Simdi birileri cikacak " sen Faruku" nerden taniyorsun diyecek ?

Cevabim basit. Dün @Jackal131 uyarildi Opsec kurallarina sadik kal diye.
Ben de bu uyarilara kulak asarim. Faruk hoca uzun yillar Avrupada docent idi. Bu yetmelidir. Ilk esi Alman hukuk teskilati mensubudur ayrildigi ikinci esi ise Türk'tür, Faruk abi Alman CB nin Steinmeierin de dostudur. Bu yetmeli.

Jackal kardesime selamlar. Yazdigin dogruysa muhtemelen dogru , bizim cocuklarla Gölbasinda karsilasmissindir.
Ben de good ve yeri gelince bad " guy" im. Bunu hatirla.

Last edited:
Yazdiklarimdan bu anlami cirkartiyorsan zaten muhatapim degilsindir, uzatmaya gerek yok.

Yazdiklarimdan bu anlami cirkartiyorsan zaten muhatapim degilsindir, uzatmaya gerek yok.

Avrupa havaalanlarinda orta Anadolu havalimanlarindan inen ucaklardan gelen yolculari gördükce,
onlari - sessiz- aramalardan korudugum ve kayirdigim anlarda ,
bana düsmanca tavir sergileyen meslektaslarimi cok iyi hatirliyorum.
Utaniyordum, o yasli insanlarin hala ayaklarinda kirli "Mes" ( bilmeyenlere aciklayim - ayakkabi üzeri plastik kilif) vardi.
Halbuki 50 lerde Avrupaya göc etmislerdi.
Bu simdi AK Partinin kabahati mi idi, yoksa eski günahlarin neticesi mi ?

Cok isyan ettim, cok mücadele ettim. Vatandaslarimiza sahip ciktim. Netice alamadim.
Bir nesil ölecek , digeri yetisecek ve yeni Türkiye'yi yansitacak.

Dostlar ne AKP li ne CHP liyim. Ne de MHP liyim. Vatansever ve yaptigim elestirilerimin bana
zarari olmasina ragmen , bildigim dogrudan dönmedim ve dönmem.
Dindar, 2. Mahmut'un yolunda ilerleyen ilerici ve kesin sekilci olmayan Atatürk hayraniyim.

@bedbin

Dün gece Sayin Doc. Dr. Erol Mütercimler HTV de Balcicek'e sunu dedi :

" Ben Dz.KK da komünist yaftasi yemistim. Istifa ettim, kellem gidecekti.
Büyük Atatürk, eski Afgan kralina Kadinlarin giyimine dokunma demistir.
Aksini yaptigini ögrenince " EYVAH simdi Afganistan batti demis"!

Bunlar tarih kitaplarinda ve arsivlerde mevcuttur.

Herkese sevgi ve saygilar

@Jackal131 , @Neptune

Olay Ankara'da oldu diyorsunuz. Arabulucu olabiliriz. Isi büyütmeyelim.

''

Araştırmalarım sonunda Menderes zamanında sadece İstanbul'da 54 tane caminin yol açma ve değişik imar faaliyetleri sebebiyle yıkıldığını öğrendim.

İşte İstanbul'da DP döneminde Menderes'in yıktırdığı ve tahrip ettirdiği tarihi camilerden bazıları:

-1465 tarihinde inşa edilmiş olan tarihi Murat Paşa Camii Vatan caddesi yapılırken 1957'de yıkılmıştır.

-Pertevniyal Lisesi yakınlarında bulunan tarihi Oruç Gazi Camii, 1956 yılında yol yapım çalışmaları sırasında yıktırılmıştır.

-Yeni Kapı yakınlarında Fatih döneminden kalma 1479 tarihli Çakır Ağa Camii yine yol yapım çalışmaları nedeniyle 1958'de yıkılmıştır.

-Aksaray'da Vatan cadesinin başlangıcında yer alan Fatih döneminden kalma Camcılar Camii ve çeşmeleri, 1957 yılında yol yapım çalışmaları nedeniyle yıkılmıştır.

-Aksaray'da,1555 yapımı tarihi Kazasker Abdurrahman Camii 1957'de yol yapım çalışmaları nedeniyle yıkılmıştır.

-Karaköy Kabataş arasında -bugünkü Mimar Sinan Üniveristesi'nin tam karşısındaki- Salıpazarı Süheyl Bey Camii 1957'de yol yapım çalışmaları sırasında yıkılmıştır.

-Karaköy Kabataş arasındaki 1878-1879 yapımı, özgün mimariye sahip çok nadide eserlerden biri olan Karaköy Mescidi veya camisi 1958'de yol yapım çalışmaları sırasında yıkılmıştır.

-Karaköy Kabataş arasındaki II. Mahmut döneminden kalma, 1826 yapımı, tarihi Nusretiye camii ve sebili 1958'de yol yapımı sırasında tahrip edilmiştir.

-Karaköy Kabataş arasındaki Mimar Sinan eserlerinden Kılıçali Paşa Camii ve dükkanları 1958'de yol yapım çalışmaları sırasında tahrip edilmiş, bazı duvarları yıkılarak yeniden yapılmıştır. (20c)

cami.jpg

Karaköy'de kıyıda, Galata Köprüsü’ne bakan Ziraat Bankası’nın (bir zamanlar Avusturya Bankası) hemen arkasında yer alan, fotoğraftaki bu küçücük şirin ve zarif cami, 1958’de DP döneminde Menderes tarafından meydan genişletmesi bahanesiyle yıkıldı. Oysa ki uzmanlara göre, eğer amaç, gerçekten de meydan veya yol genişletmesi ise camiin yıkılmasına gerek yoktu. Nitekim bu cami ile aynı hizada bulunan Ziraat Bankası'na dokunulmadan yol genişletilmiştir.

sbc.jpg

İstanbul'da yol yapım çalışmaları sırasında 1957'de yıkılan Süheyl Bey Camii (yakından görünüm)

or1.jpg

or2.jpg

İstanbul'da yol yapım çalışmaları sırasında 1956'da yıkılan Oruç Gazi Camisi'nden iki ayrı görüntü****

stadyum.jpg

Menderes döneminde Bayrampaşa'ya Stadyum Yapılması için Yıktırılan Tarihi İstanbul Surları

''

Kaynak:
http://sinanmeydan.com.tr/index.php...sn-tarh-cam-kiyimi&catid=62:yazlar&Itemid=228

---------------*----------------*----------------*---------------*--------------*---------*

Aşağıdaki gazete 'sayfasına' ait resim İleti #235'e ektir https://defence.pk/pdf/threads/uelke-yoenetimi.475047/page-16#post-9290571

rahsan1.jpg

Gazetedeki haberin ilişimi : http://ya2004.yeniasir.com.tr/01/22/index.php3?kat=ana&sayfa=siyasi1&bolum=gunluk

Last edited:
Bunlarin bence hepsi tarih ve siyasi fasa fiso.

Türk Devleti Israil'e ve Israil Türk Devletine cok yardim etmistir.

1982 Münih katliamindan sonra ISRAIL Alman engellemesine ragmen amansizca intikam aldi.

http://www.berliner-zeitung.de/pano...anz-israel-rief-nach-dem-zorn-gottes--6074446

Türkiye - Israil'e / Israil' de Türkiye'ye cok yardim etti.
Omuza omuza. Israil olmasa Kibris elden giderdi.
HOLLANDA (BUR) ve ALMAN istihbaratini MOSSAD ile MIT Kibris'ta yiktilar.

Yillar sonra Israil'li dostum bana Münih Operasyonu'nu anlatan "abstrakt" bir kitap hediye etti.

" Bu mu hepsi diye sordum " ?

Toplu Igne ile isaretlenen sayfalari ve harfleri okudun mu diye sordu ?

Anlamistim ama sakindim . Okudum, tahmin ettiklerim teyit edilmisti.

Bir tanesi haric hepsi ölmüstü ( topraklari bol olsun ) - Kahramanlar.

Kitap Genelkurmay Arsiv Dairesine hibe edimistir ve umarim hala ordadir.

@Jackal131 @Neptune @Horus @cabatli_53
@T-123456

-------------

Deli doluyum, ama su an cok doluyum

Last edited:

''Hollanda kriziyle ilgili Dündar'ın sorduğu; ''AKP tarafından referandum öncesi ithal mağduriyet mi yaratılıyor?'' sorusunu cevaplayan Özdil konuyla ilgili olarak AKP'nin henüz yayınlanmamış bir reklam filmi üzerinden cevap verdi.''

Kaynak: www.dailymotion.com/video/x5epkbc

--------------------*---------------*---------------------

13 Mart 2017 tarihli yukarıdaki görsel içeriğin tamamı:

Last edited:
DUYURU :

Hollanda ve Almanya'da Türk cocuklari ailelerinden zorla alinip " Homoseküel ailerlere " emanet ediliyor.

Source : Live Interview AHABER

@cabatli_53 @T-123456 @what @Jackal131
@Killuminati

Henüz Gölbasi " IT DALASI" cevabini alamadim.
Ankaradan Arkadaslar onaylamak icin BU FORUMDA cevap bekliyor !

Saflarimizi gösterelim.

Saygilar 1683

“Hiç unutmam; eski Afgan Kralı Amanullah Han, memleketimize yaptığı bir ziyaretten avdetinde, buradan aldığı ilhamla, yeniliklere doğru bazı teşebbüslere girişmiş, bu arada kadın kıyafeti hakkında da bir kanun çıkartmıştı; bu hadiseyi Atatürk’e arz ettiğim zaman çok müteessir olmuş, ‘Eyvah adam gitti demektir. Ben kendisine ısrarla bu mevzua girmemesini tavsiye etmiştim, çok yazık oldu.’ demişti ve biraz sonra Kralın taç ve tahtını terk ederek memleketinden kaçmağa mecbur olduğu görülmüştü.”
İşte bu konuda Atatürk’ün görüşleri ve tutumu açıkça ortadayken, Atatürk İlke ve Devrimleri denilerek ve Atatürk’ün adı kullanılarak kadın kılığı konusunda zorlayıcı yasa hükümleri koymak, Atatürk’e rağmen Atatürk’ü dogmalaştırmanın ilginç bir örneğidir

http://aybekgazete.com/yazarlar/namik-kemal-zeybek/ataturk-u-dogru-anlamak-ve-basortusu/1213/

@cabatli_53 @T-123456 @Seyfullah @what @Jackal131 @AnatolianEagle

Isine gelmeyen Gazi Mustafa Kemali inkar etsin !

''Hollanda kriziyle ilgili Dündar'ın sorduğu; ''AKP tarafından referandum öncesi ithal mağduriyet mi yaratılıyor?'' sorusunu cevaplayan Özdil konuyla ilgili olarak AKP'nin henüz yayınlanmamış bir reklam filmi üzerinden cevap verdi.''

Kaynak: www.dailymotion.com/video/x5epkbc

--------------------*---------------*---------------------

13 Mart 2017 tarihli yukarıdaki görsel içeriğin tamamı:

kardeşi kim dostum ya, vatanını satmış alamanya'da üst düzey ağırlanan bi hain. almanya'nın bi çıkarı olmasa sıradan bi insanı öyle cb filan ağırlamaz orada.

Status
Not open for further replies.

Latest posts

Back
Top Bottom