What's new

Ülke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Neymiş bu ellerine geçen?
bu kadarmi kendi halkinizdan kopuksunuz anlamis degilim.bu kafayla siz zor anlarsiniz kendi halkinizi
Ataturk hakkinda:
Ataturk solcu degildi bugun profil resminde chequaralari orac kekiclilerin ataturkcu gecindigini gorse ne tepki verirdi acaba:)..Ataturk modern oldugu kadar tam yerli bir insandi

Türkiye bir hukuk devletidir. Eğer kanun öyle diyorsa, asker "banane ben türbanlıyı alacağım" diyemez kendi kafasına göre. Suçu askere değil, siyasilerde ara.

Hele kurduğun mantık çok saçma, geçmişte yanlış yapıldı diye yanlış yaptığını düşündüğün (ki asıl yanlış siyasilerde, askerde değil) askerleri suçları yokken hapse atıp katlederek yerlerine FETÖ teröristlerinin doldurulması mı meşrulaşıyor?

Nasıl bir kafa bu :blink:

Türkiye'de hukuk isledigini mi saniyorsun, heleki o dönemlerde, kanuna göre mi yönetiliyordu? Güldürme beni:omghaha:
Her alanda rüsvetcilik, ve yolsuzluk kök söktürüyordu.

Türkiye'de hukuk isledigini mi saniyorsun, heleki o dönemlerde, kanuna göre mi yönetiliyordu? Güldürme beni:omghaha:
Her alanda rüsvetcilik, ve yolsuzluk kök söktürüyordu.

Enteresan. Pek degisen bir sey yok galiba ?

@cabatli_53

Bu konu kilitlense uygun olur. Kutuplasmaya yol acabilir.

uykusuz-kopo.jpg

:D

bu kadarmi kendi halkinizdan kopuksunuz anlamis degilim.bu kafayla siz zor anlarsiniz kendi halkinizi
Yaw soru sordum söyle sende cevabını eğer biliyorsan.

varsa bir kanit isvicre bankalari felan bilelim
Tabiki kanit yok cünki Isvicre bankalari müsterileri hakkinda asla bilgi vermez bu yüzdende herkes yüklü miktarda parasi varsa oraya yatirir.
Okadar paralar Türk bankalarinda olacak degildi herhalde, belge olsada coktan imha edilmistir, edilmese bile medya agazini actigi an tepelerine binilecegi icin yayin yapmaz, senin benden belge istemen komik dogrusu benim etim ne budum ne?
Ancak Erdogan iktidari bittiginde hersey ortaya cikar ozaman hep beraber görürüz insallah.

iti ite kırdırdı işte.. Sana göre vatansever bana göre hain..Kör gözlerine bilmem naapiim.. Ne kadar mal adamlarsınız..Siyaset akıl işi.. Hergün sövdüğünüz bu adamlar , size hergün başka bi yenilgi yaşatıyor da; bi kere olsun o kalın kafaları ya da mankafaları çalıştırmayı deneyen yok :(((

Bu thread i kapatın burda yazdıklarınızı okudukça CHP ye olan düşmanlığım uçuşa geçiyor... 30 yılın patlamasını CHP lilerde yaşamak istiyom, çadır kurmak istiyom, onlara katılmak yerleştirmek istiyom :((

Çok siyaset biliyosanız gidin başka bi site yapın kendinize.. Ne kadar CEHAPE li varsa toplayın oraya.. Buraya TOP'lanmayın :((

Yukarda bi sürü zırvalamışlar kendilerine göre doğru bildiklerini sıralıyolar...Ne kadar banal, tiksiniyorum ulen bi solcu görsem duysam..bööüüüğğğğ
Olur efendi hazretleri bir baska isteginiz varmi?

Last edited:
Sayın

@cabatli_53
@T-123456

Lütfen bu başlık altında daha fazla provokasyona izin vermeniyiniz.

Devletimiz dimdik ayaktadır.

Memnun olmamak insanların hakkıdır ama bu da hoşgörülü olmalıdır.
Barışçı oldukça muhalefet bireylerin demokratik temel hakkıdır.

Türk Milletinin gücünü yansıtmak görevimizdir.

Saygılar

Bu thread i millet stresini atsın, decharge olsun, içini döksün :( de diğer thread ler bi nefes alsın diye açmadınız mı ?
Ee biz de içimizi döktük. Kıçıdaroğlu küfrederken iyi. :(

Bu thread i millet stresini atsın, decharge olsun, içini döksün :( de diğer thread ler bi nefes alsın diye açmadınız mı ?
Ee biz de içimizi döktük. Kıçıdaroğlu küfrederken iyi. :(
Hakaret ediyorsun , terbiyesizlik yapıyorsun.
Sen pijama terlik ile sıcak evinden onine bağlanana kadar Türkiye ne badireler ve fakirlikler geçirdi.
Sakarya Savaşını, Osmanlı Devleti nin mirası olan fakirlik, iç hainlerin dinci-bölücü isyanlarını ve İkinci Dünya Savaşını atlatmış Türk Milletinin 2.Cumhurbaşkanına hakaret ettin.
İsmet İnönü' ye hakaret eden biri kesinlikle Türk olamaz. İnönünün teröre ve isyanlara karşı acımasız politikası hainlerin torunlarında kompleks olarak hemen belli oluyor.

Unuttuğunuz birşey var Cumhuriyetin yöneticileri hepsi Osmanlı paşasıydı. Atatürk ve İnönü zamanı Cumhuriyete hainlik yapanlar Osmanlı'ya da aynı isyanları yapmışlardı.
Şeriat bahanesiyle Padişaha isyan eden hainler daha sonra Cumhuriyete de isyan etmeye kalktılar.
Padişah yaşasa İnönü den daha beter yapardı Kürt isyancıları.
Cumhuriyetin en sevdiğim icraatlarından biri İmam kisvesi altında tamamen askerden kaçan, vergi vermeyen bedavacıların köylerini Hamidye zırhlısıyla bombalatması.
1.DSda direniş göstermeden işgale razı gelen utanmazlar.

fakirlikler geçirdi.

CHP geldi de zengin olduk öyle mi? 2001 krizinde yine CHP den çıkma birileri vardı hükümette.

İkinci Dünya Savaşını atlatmış Türk Milletinin 2.Cumhurbaşkanına hakaret ettin.

Ben milli şefliğe soyunan Atatürk e alenen düşmanlık eden, Atatürk ölür ölmez hemen koltuk peşinde koşan sağır ismet e dedim ne dedimse..TC nin 2 Cumhurbaşkanına değil.

Unuttuğunuz birşey var Cumhuriyetin yöneticileri hepsi Osmanlı paşasıydı. Atatürk ve İnönü zamanı Cumhuriyete hainlik yapanlar Osmanlı'ya da aynı isyanları yapmışlardı.

Neye göre isyan kime göre isyan? O kadar geriye gidersen ben Selanikten gelen Harekat Ordusu nu da tasvip etmem.. O olay da bana göre isyan..

Öyle bi algı yaratmaya çalışıyorsun ki birader sanki ben burda hainleri aklamaya çalışıyorum.. Bana ne isyancı imamlardan din adamlarından... O savaş durumunda tek ortak nokta ülkeyi kurtarmak olmalıdır, biz aksini söylemiyoruz.

Mandacılar geldi aklıma. Senin CHP li modernciler savunmadı mı mandacılığı ? hala savunanlar var.. Gösterdikleri örnek de Filipinler.. O yüce modern america o filipinlerdeki yırtıcı insan sürüsünü çok kısa bi sürede adam etmiş modernleştirmişmiş.. Bizim Türk milleti de adam olana kadar mandayı kabul etmeliymiş.

CHP lilerin zamanında rejim tartişmaları çoktan bitmişti.
CHPiller yönetim şekli olarak Cumhuriyeti kurmuştu.
Senin padişahın İngilizi istedi.

Sıfırdan bir ülke yarattılar.O zaman yapılan işleri ,o zamanın diğer ülkeleriyle kıyasla.
Sıfır sanayii devralan genç cumhuriyet devlet eliyle nerelere getirdi? Osmanlıdan enkaz bir ülke ve kapkara cahil halk kaldı.
Atatürk devrimleriyle halk aydınlatıldı.
Bugün o genç cumhuriyetin kurduğu eğitim sistemi sayesinde kadınlar ve köylüler endüstriyel devrim geçirebilip şehirli oldular.

İnönü Atatğrkün en yakını. Atatürk heryerde İnönü ye görev vermiş ve güvenmiş.Öldükten sonra kim gelicekti başa? Şeyh Said mi?
Atatürk ve İnönü aynı düşünce ve ideolojide iki dost.
Yaptıkları işler hep aynı doğrultuda. İkisi aydınlanmacı ve laik.
O zamanlar Liberalizm veya serbest ekonomi dünyada gçyayılmadığından Avrupa nın yaptığı gibi karma ekonomik modelle endüstri devrimi yapmaya çalışıyorlar.
Sadece 2000 li yıllardaki krizleri hatırlayıp CHP ye suç bulanlar.
1950den beri sağ partiler, inançlılar her zaman iktidardaydı.
Ecevit gariban üç dört sene koalisyon ortağı oldu diye bütün suçu ona yıkmayın.

CHP lilerin zamanında rejim tartişmaları çoktan bitmişti.
CHPiller yönetim şekli olarak Cumhuriyeti kurmuştu.
Senin padişahın İngilizi istedi.

Sıfırdan bir ülke yarattılar.O zaman yapılan işleri ,o zamanın diğer ülkeleriyle kıyasla.
Sıfır sanayii devralan genç cumhuriyet devlet eliyle nerelere getirdi? Osmanlıdan enkaz bir ülke ve kapkara cahil halk kaldı.
Atatürk devrimleriyle halk aydınlatıldı.
Bugün o genç cumhuriyetin kurduğu eğitim sistemi sayesinde kadınlar ve köylüler endüstriyel devrim geçirebilip şehirli oldular.

İnönü Atatğrkün en yakını. Atatürk heryerde İnönü ye görev vermiş ve güvenmiş.Öldükten sonra kim gelicekti başa? Şeyh Said mi?
Atatürk ve İnönü aynı düşünce ve ideolojide iki dost.
Yaptıkları işler hep aynı doğrultuda. İkisi aydınlanmacı ve laik.
O zamanlar Liberalizm veya serbest ekonomi dünyada gçyayılmadığından Avrupa nın yaptığı gibi karma ekonomik modelle endüstri devrimi yapmaya çalışıyorlar.
Sadece 2000 li yıllardaki krizleri hatırlayıp CHP ye suç bulanlar.
1950den beri sağ partiler, inançlılar her zaman iktidardaydı.
Ecevit gariban üç dört sene koalisyon ortağı oldu diye bütün suçu ona yıkmayın.

Şu tartışmaları binlerce kez yaptık..Artık midem bulandı, bunaldım yeminle.

Tamam senin eşşeğin kancık olsun birader :(

Senin doğrun sana, benim doğrum bana..

Hakaret ediyorsun , terbiyesizlik yapıyorsun.
Sen pijama terlik ile sıcak evinden onine bağlanana kadar Türkiye ne badireler ve fakirlikler geçirdi.
Sakarya Savaşını, Osmanlı Devleti nin mirası olan fakirlik, iç hainlerin dinci-bölücü isyanlarını ve İkinci Dünya Savaşını atlatmış Türk Milletinin 2.Cumhurbaşkanına hakaret ettin.
İsmet İnönü' ye hakaret eden biri kesinlikle Türk olamaz. İnönünün teröre ve isyanlara karşı acımasız politikası hainlerin torunlarında kompleks olarak hemen belli oluyor.

Şeriat bahanesiyle Padişaha isyan eden hainler daha sonra Cumhuriyete de isyan etmeye kalktılar.
Padişah yaşasa İnönü den daha beter yapardı Kürt isyancıları.
Cumhuriyetin en sevdiğim icraatlarından biri İmam kisvesi altında tamamen askerden kaçan, vergi vermeyen bedavacıların köylerini Hamidye zırhlısıyla bombalatması.

Bircok konuda ayni fikirdeyiz fakat Inonu hakkinda tamamen sana katilmiyorum. Cok yanlislari olmustur bence.
Ikinci dunya savasinda neutral kalmayi basarabilmesi cok buyuk bir basari bence.

Şu tartışmaları binlerce kez yaptık..Artık midem bulandı, bunaldım yeminle.

Tamam senin eşşeğin kancık olsun birader :(

Senin doğrun sana, benim doğrum bana..
Sizlerin ne istediği hangi modeli benimsediği belli değil ki.
Bazen tarikatçısınız, tarikatları başımıza bela edince tarikatları lanetliyorsunuz. O tarikatlara göre hepiniz dinden çıktınız :)
Kemalist subaylara sövdünüz şimdi TSK ya geri alıyorsunuz.
Hiçbir prensip ve ilke yok.
1950den beri sağ seçmenin oy verdiği partilerde hiçbir istikrar yok.Hep başka başka.

Bircok konuda ayni fikirdeyiz fakat Inonu hakkinda tamamen sana katilmiyorum. Cok yanlislari olmustur bence.
Ikinci dunya savasinda neutral kalmayi basarabilmesi cok buyuk bir basari bence.
Ne yanlışı olmuş? 1940larda neyi nasıl daha iyi yapabilirsiniz siz çok akıllı beyefendiler?
Kapkara cahil ve hala toprakla uğraşan fakir bir halk nasıl yönetilecek?
Türkiye'de toprak reformunu yapabilmiş aşiret ve toprak ağalarının topraklarını garibana dağıtabilmiş bir adam.
Hangi müslüman muhafazakar lider bunu yapabildi?

Atsızcı bir kaç salak var anlamıyorlar. İnönünün milliyetçiliğine laf ediyorlar.İnönünün Milliyetçiliğinede kimse bok atmaya kalkmasın. İnönü asimilasyon için Kürtleri zorunlu göçe tabii tutmuştur. Adıyamandan Tunceliye birçok Kürt, Aydın gibi Ege şehirlerine göç ettirilmiştir.
Ne mutlu Türküm diyene de dokunmamıştır.
Bunu Türkeş dahi yapamazdı.

Siz Allah'tan daha mı ilim sahibisiniz? :)
O İstemeseydi Atatürk kurabilir miydi bu Cumhuriyeti:)

Atatürke kızarlar hilafeti kaldırdı diye kendileri daha 4 halifenin adını bilmezler.

Sünniyiz derler, Alevi düşmanlığı yaparlar ama onun bile sebebini düşünmezler.

Beş vakit namazı vaktinde kılmazlar, Türban takıp sakal bırakırlar.
Maalesef portre budur arkadaşlar.

Status
Not open for further replies.

Latest posts

Back
Top Bottom