What's new

Turkish Members Club

Status
Not open for further replies.
Well, despite all aggressions; I think you started a good topic. We should know each other instead of fighting just for political animals. So buddy, you start first, introduce yourself !!! :)

Well i live in a small city called Venlo,its on the border with Germany and near Belgium so its easy for me to go to other countries.
The calm version?
Maybe your relatives are calm,but Turks in Europe are not calm(in evry sense of the word).
Turks here are just like the Turks in Turkey,a bit harder due to society in Europe.
We have to be better in our jobs then the natives(in Holland they dont like us that much especialy when Wilders a rightwing politician who comes from my city started his political party).
The big cities like Amsterdam,Rotterdam,Utrecht,Den Haag are ok but here in the south its harder.
Personaly i never had any problems.
Are you from Ankara or migrated there from another city?
Im from Gulsehir(Nevsehir).

I'm a mechanical engineer who born and raised in Ankara.Sinan is my real name. I like my name and don't use nick (Sinan means pointy edge of a spear/arrow) My grandfather's hometown was Afyon. He was a soldier, gone to korean war. They lived in several cities in Turkey due to his job. Then settled in Ankara.

I said calm well.... they were calm, obeying rules etc.

Let me give you an example:

Appledorn'da kalırken, bi akşam bara gidiyoduk. Hollanda'da zaten herkes bisiklete biniyo, bizim hollandada yaşan Türk arkadaşta bize bisiklet verdi. Bide aynen şöyle dedi. "Şimdi gece olduğu için bisikletin arkasında ki kırmızı lambanın yanması lazım, yoksa polis 40€ ceza keser. Senin lanban yanmıyor, o yüzden arka sokaklardan çaktırmadan gidecez". Bende baya bi şaşırdım yani, ben evden üniversiteye giderken 50km hız limiti olan yolda, 150'yle giderdim. Adam bisikletin ışığı diyo...

I'm a mechanical engineer who born and raised in Ankara.Sinan is my real name. I like my name and don't use nick (Sinan means pointy edge of a spear/arrow) My grandfather's hometown was Afyon. He was a soldier, gone to korean war. They lived in several cities in Turkey due to his job. Then settled in Ankara.

Appledorn'da kalırken, bi akşam bara gidiyoduk. Hollanda'da zaten herkes bisiklete biniyo, bizim hollandada yaşan Türk arkadaşta bize bisiklet verdi. Bide aynen şöyle dedi. "Şimdi gece olduğu için bisikletin arkasında ki kırmızı lambanın yanması lazım, yoksa polis 40€ ceza keser. Senin lanban yanmıyor, o yüzden arka sokaklardan çaktırmadan gidecez". Bende baya bi şaşırdım yani, ben evden üniversiteye giderken 50km hız limiti olan yolda, 150'yle giderdim. Adam bisikletin ışığı diyo...

Haha! Daha beterini söyleyim abicim. Ben deniz lisesine girmeden hemen önce yazın Hollandadaydım. Almancam var ama flemenkce hiç bilmem. Ama şunu gördüm Amsterdam'da her yerde flemenkce kural yazarken. Bir parkta türkçe "Çimlere Basmayınız" diye bir yazı görmüştüm :hitwall:

All i can say is,finish university then look for options you are still young the future is yours.
I stopped(big mistake) after two years of uni(Psychology).
After that done many things untill now,looking back i should have finished school.
Turkiye is the future,many are going back or going there for a future.

All i can say is,finish university then look for options you are still young the future is yours.
After that done many things untill now,looking back i should have finished school.

yeah, that's what my relatives always said that it was good to me to be free in the early ages. But I experienced that being in the military, law enforcement is the worst decision to made in a country like Turkey. I'm thinking of Shipping Engineering in the future ;)

Hahahhahaha,gulmekten karnim agridi.
Evet kurallara uyuyoruz fakat demek istedigim,Turklerle kimse problem cikartmaz.
Thats what i meant with not calm.

Haha! Daha beterini söyleyim abicim. Ben deniz lisesine girmeden hemen önce yazın Hollandadaydım. Almancam var ama flemenkce hiç bilmem. Ama şunu gördüm Amsterdam'da her yerde flemenkce kural yazarken. Bir parkta türkçe "Çimlere Basmayınız" diye bir yazı görmüştüm :hitwall:

:omghaha::omghaha::omghaha: Yemin ederim fıkra gibi yaa...

Türkiye baya değişti, değişmeye de devam ediyor. Mesela Ankara'da Çukurambar diye bir bölge var. 2 sene içerisinde bir sürü gökdelen dikildi.

Başka bir örnek eskiden devlet binalarında kalorifet tesisatı olurdu, müdür odalarında falanda en fazla bir split klima olurdu. Şimdi yeni devlet binaları için proje yaparken. Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Yangın her türlü konfor tesisatını istiyolar ve yaptırıyolar. Aynı şey elektrik ve mimari projeler içinde geçerli. Eskiden milletçe paramız olmadığı için her şeyin ucuzuna kaçarken, şimdi nasıl olması gerekiyosa öyle yapıyoruz.

Must have been a turkish majority neighbourhood park then:lol:

:omghaha::omghaha::omghaha: Yemin ederim fıkra gibi yaa...

Türkiye baya değişti, değişmeye de devam ediyor. Mesela Ankara'da Çukurambar diye bir bölge var. 2 sene içerisinde bir sürü gökdelen dikildi.

Başka bir örnek eskiden devlet binalarında kalorifet tesisatı olurdu, müdür odalarında falanda en fazla bir split klima olurdu. Şimdi yeni devlet binaları için proje yaparken. Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Yangın her türlü konfor tesisatını istiyolar ve yaptırıyolar. Aynı şey elektrik ve mimari projeler içinde geçerli. Eskiden milletçe paramız olmadığı için her şeyin ucuzuna kaçarken, şimdi nasıl olması gerekiyosa öyle yapıyoruz.

Ben de Ankara'dayım Sinan abi. Sen nerde oturuyorsun

Hahahhahaha,gulmekten karnim agridi.
Evet kurallara uyuyoruz fakat demek istedigim,Turklerle kimse problem cikartmaz.
Thats what i meant with not calm.

"Calm" demek istetediğim ezik veya pasif değil.Türkiye'de insanlar bir yerden başka bi yere giderken hep aceleci davranırlar. Millet hızlı konuşur, birbirini sözünü keser. Trafikte bazen bağırış çağırış olur. İnsanların üstünde hep bir telaş olur.

İşte bunu Hollanda'ya gittikten sonra farkettim aslında. Ordakiler yürüken,konuşurken,araba kullanırken sakin, rahat. Zaten Hollanda'nın genelinde olan birşey bu.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom