What's new

Turkey shoots down "Russian Jet" near border

Self declared most advanced missile system. Fixed for u. ;)

Do you realize that with SOM missiles Turkey can destroy virtually every target in Syria without even entering its airspace?

Do you realize that if Turkey closes Bosporus, Assad will run out of resources in less than half year?

Oh great, we needed a comedy break away from this serious discussion.

Please post some more comments and make us laugh.

Bunun politikayla alası yok koçum. Tayyip her şeyi berbat etmiş olabilir ama bununla ne alakası var ? Ruslar 1 ay önce bir daha olmayacak diye özür diledi mi dilemedi mi ? Ne konuşuyorsun saçma saçma ?

6 saniye kaldı diyorum Türk hava sahasında anlamıyor musun? Ucuz delikanlılık yapmayın. Dünyada 6 saniye için kimse uçak düşürmez. Düşürülseydi bugün 50 kere 3. Dünya Savaşı çıkardı. Bu senin yaptığın komşun gürültü yaptı diye ona bıçak çekmeye benzer. Altında başka bir konu veya niyet yoksa yapılan şeye aşırı tepki vermek denir. Bu bıçağı sen bir kere çekersin, iki kere çekersin, üçüncüde elinden alıp artık gerekeni yaparlar sana.

Bir şeyleri göze almadan kimse boş yere rüzgar yapmayacak. Bugün olan olayda da ortada rüzgar yapılacak bir mevzu yok. Ruslar IŞİD'i vuruyor diye bizim halife bozuldu Rus uçağını düşürttürdü. Olan olay bundan farklı değil. Senin ülkenin geleceği orada iki tane arap eşikyası yüzünden heba ediliyor sen burada sevinç çığlıkları atıyorsun. Pes gerçekten pes.

all of this is very overblown. there will be no escalation and russia and turkey will not talk for about a few months and thats it. its not worth escalation due to a downing of a jet. i think that tuaf thought it was a syrain jet rather than it was a russain jet. i do like turkey and how fast the country has developed, but what they are doing now in syria is hypocritical. its like they want another libya. also im reading posts here and why is iran brought into this?
im with russia and iran with this one. who wants another libya or iraq?

The mature rational folks here know there will be no nuking anyone. Many of the belligerent nuke comments come from the usual PDF keyboard warriors.

Beware my capitalistic - a source of all that is evil- friend. Being too rational will cause you to be nuked by chinese super powered key board warriors.
Of course after they have made Russia nuke Turkey.

I don't give a flying f@ck to what you have or not. If a mission is given, You will face to it sooner or later ! You will learn How Turks act in such conditions ! The people Who has some simple history knowledge, will tell you What I am talking about. If you don't have a border with Mediterranean, It is about Turkey's military tradition and strength to rule own region... Either respect or face it !
Come on... You are an internet warrior of your strrronk imaginary turkic union, you feel no fear of course thus you shouldnt give a ****:lol:. However it doesnt suggest your air force personals shouldnt fear too.:no:

Come on... You are an internet warrior of your strrronk imaginary turkic union, you feel no fear of course thus you shouldnt give a ****:lol:. However it doesnt suggest your air force personals shouldnt fear too.:no:

An Iranian who spend all her life with propaganda tools are talking about other's capabilities ? Dude, you should better shut up !!

They dont realize that we have entire divisions of Paramilitary forces who specialize in ruining people's days. Bombings, shootings etc. We can easily arrange those anywhere in the world.
In dreamz only Russia is no more super power for example what happen today they should understand they are Russian only drink vodka just chill nothing going to happen.

Benim ordum sadece benim milletimin çıkarı adına savaşıyorsa millidir ve Türktür. Eğer birileri orduyu arapperest politikalar doğrultusunda maceraya sürüklüyorsa o ordunun ne milliliği kalır ne Türklüğü. Kusura bakma milli ve Türk olan ordu Balyoz davası ile bitirildi. Şimdiki padişahın oyuncağı olmuş nizam-ı cedid oluyor artık.

Bir ordu kendi ülkesinin kuruluş felsefesinin dışına çıkmaz. Rica ediyorum sizler artık görün bir şeyleri. Bu adamlar her şeyi kullanıyor anlamıyor musunuz? Dün dini kullananlar ve milliyetçiliği ayaklar altına alanlar bugün Etiler'de bar ziyareti yapıp milliyetçiliği kullanıyor. Bunlar güç için her şeyi yaparlar. Siz bunları görün lütfen!

Bizler herşeyin farkindayız ama İngilizce kullanarak öteki Köpeklere yem atmana karsıyız, zatem Türkiyenin Dış politikada Resmi iyice çizildi.

6 saniye kaldı diyorum Türk hava sahasında anlamıyor musun? Ucuz delikanlılık yapmayın. Dünyada 6 saniye için kimse uçak düşürmez. Düşürülseydi bugün 50 kere 3. Dünya Savaşı çıkardı. Bu senin yaptığın komşun gürültü yaptı diye ona bıçak çekmeye benzer. Altında başka bir konu veya niyet yoksa yapılan şeye aşırı tepki vermek denir. Bu bıçağı sen bir kere çekersin, iki kere çekersin, üçüncüde elinden alıp artık gerekeni yaparlar sana.

Bir şeyleri göze almadan kimse boş yere rüzgar yapmayacak. Bugün olan olayda da ortada rüzgar yapılacak bir mevzu yok. Ruslar IŞİD'i vuruyor diye bizim halife bozuldu Rus uçağını düşürttürdü. Olan olay bundan farklı değil. Senin ülkenin geleceği orada iki tane arap eşikyası yüzünden heba ediliyor sen burada sevinç çığlıkları atıyorsun. Pes gerçekten pes.
Birader Rusya Türkiye angajman kuralları değişti diyorum sen okuma özürlü müsün ? 2 defa girmiş adam üstelik. Ayrıca sınırın dışından kilit atmadığı ne malum ? Pilotlarımız sınıra 15 km ötedeyken uyarmaya başlamış Rus uçağını, buna rağmen 2 defa 4 km içerden geçmiş. Bu ne demek ? Sen kimsin ulan demek.

Burada herkes Tayyipin ne yaptığını biliyor. Işidi desteklediğini de biliyoruz. Bunu içimiz de halletmeliyiz. Rusya demokrasi için müdahale ediyorum dese memnun olursun sen. Bu kadar rezillik olmaz yahu.

Pakistan Affairs Latest Posts

Country Latest Posts

Back
Top Bottom