What's new

Ülke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Hz. Muhammed vekil değil, elçidir. Tersini iddia şirktir.

Bu cümleden sonrasını okumaya bile gerek görmedim.

karşı tarafın mesajını okursanız ne demek istediğimi anlarsınız ama illa ki lafı farklı yere çekmek istiyorsanız yapabileceğim bir şey yok.

Bir tarikate üye değilse bende neyim.

çok komiksiniz doğrusu.

FETÖ'cu olmak o zamanlar bayagi modaydi. Koskoca Kelli fell adamlar menfaatlerI için Fetöcü oluverdiler. Bugunde ayni hızla donuverdiler. Bugünlerde olabilecek yeni birşeyler arıyorlar ama konjonktür karışık neyi tutsan elinde kalıyor.

Twitterda adamın biri Ümit Hoca, Akşener Hanım, Halaçoğlu Hoca ve diğer muhalif MHP'liler dahil herkesi Fetullahçı olmakla suçluyordu. Dayanamadım;

"nerde ne kadar geçmişte ve bugün Fetullah ile aynı yatağa giren varsa hepsinin ecdadının ta amk...! Kabul mu?"

Diye sordum. Tabii ki kabul etmedi ve mırın kırın vaziyetleri. Adamların ömrü onların deyimi ile "Fetullah Gülen yüce efendi hazretleri"ne saxo çekmekle geçmiş. Şimdi kendilerinden olmayan herkesi Fetullah tarikatı mensubu olmakla suçluyorlar.

Hadi ordan len, de git işine..!

Vahdettin'in torunu: Ailemizin sonu Türk halkının kurtuluşu oldu
Sultan Vahdettin’in 5’inci kuşaktan torunu Neslişah Evliyazade, “Ailemizin sonu Türk halkının kurtuluşu oldu” dedi ve başkanlık sistemi ile ilgili soruya "Ben liberalim, parlamenter sistemden yanayım" yanıtını verdi.

Kaydet Kaydettiklerim

cumhuriyet.com.tr
Yayınlanma tarihi: 10 Haziran 2017 Cumartesi, 11:37

page.jpg

Son Osmanlı Padişahı Vahdettin'in torunu Neslişah Evliyazade 'Aileniz Atatürk'e kızgın mı?' sorusuna "Süründüler, evet. Ama aksi olsaydı şimdi bu ülkede oturmazdık. Ne olurdu hain denmeseydi, biraz paraları olsaydı, bu dramları yaşamasalardı… Sadece bu var. 35 padişahın mezarı burada, Vahdettin'inki Suriye'de. Niye orada kalsın? Ama asla Atatürk'e düşman ya da kızgın değiller. Belki ailemin, Osmanlı hanedanının sonu oldu ama Türk halkının da kurtuluşu oldu" dedi.

Galatasaray Adası'nın tapusunu istemesiyle gündeme gelen II. Abdülhamid'in torunu Nilhan Osmanoğlu'nun ardından son Osmanlı Padişahı Vahdettin'in 5'inci kuşaktan torunu Neslişah Evliyazade de konuştu. Atatürkçü olan Neslişah Evliyazade S. Hanedan mensuplarının prensiplerine göre çok mütevazı büyütülmüş. Osmanoğlu'nun aksine Evliyazade, "Ailemizin sonu Türk halkının kurtuluşu oldu. Mustafa Kemal padişah olsaydı Osmanlı devam ederdi” diyor. Ve ekliyor “Hanedan kadınları iyi eğitimli ve feministti. Bizde herkes kendi işini kendi yapar.”

Vahdettin’in torunu Neslişah Evliyazade Posta'dan Canan Danyıldız’a konuştu. Söyleşinin ilgili bölümü şöyle:

Sultan Vahdettin’in tam olarak kaçıncı kuşak torunusunuz?
5'inci kuşaktan torunuyum. Annem Hanzade Hanım'ın annesi Hümeyra Sultan, Ulviye Sultan'ın kızı ve Yıldız Sarayı'nda doğmuş. Sultan Vahdettin İstanbul'dan sürgün edildiğinde onunla önce San Remo'ya, oradan Nice'e birlikte giden torunu da anneannem Hümeyra Sultan.

O sürgünden dönebiliyor mu?
Evet. Hümeyra Sultan Cumhuriyet'in ilanından sonra Türkiye'ye dönebilen ilk hanedan mensubu. Atatürk, sadece kadınlara özel bir izin veriyor, o da öyle dönebiliyor.

Screenshot_1.jpg

Atatürk'le karşılaşmışlar mı peki?
Bir baloda Atatürk onu dansa kaldırıyor. Ama anneannem ölene kadar, “Benim Hümeyra Sultan olduğumu bildiği için mi kaldırdı, yoksa öylesine mi dans ettik, hâlâ bilmiyorum” derdi. Anneannem Atatürk'e bayılmış.

Dedeniz Vahdettin vatan haini ilan edilmişti…

Ailem buna çok üzüldü, çok kırıcı bir şey. Üstelik Sultan Vahdettin Kurtuluş Savaşı'nı da, Mustafa Kemal'i de destekliyor. Ama yeni yönetimlerde her zaman böyledir ya… Eskisi suçlanır.

Tarih derslerinde siz de zorlandınız mı?
Tabii. Ben öğrenciyken de ‘vatan haini' diyorlardı. Üstelik tarih bir bütün; Fatih'i kahraman yapıyoruz, Vahdettin'i hain… Olur mu öyle şey? Sultan Vahdettin, bir gün geri dönecek diye yanına hiçbir eşyasını almamış. Bu nasıl kaçmak? İsteseydi kalırdı. Halktan da destek görürdü. Gitmeseydi iç savaş çıkardı…

Aileniz Atatürk'e kızgın mı?
Süründüler, evet. Ama aksi olsaydı şimdi bu ülkede oturmazdık. Ne olurdu hain denmeseydi, biraz paraları olsaydı, bu dramları yaşamasalardı… Sadece bu var. 35 padişahın mezarı burada, Vahdettin'inki Suriye'de. Niye orada kalsın? Ama asla Atatürk'e düşman ya da kızgın değiller. Belki ailemin, Osmanlı hanedanının sonu oldu ama Türk halkının da kurtuluşu oldu.

Screenshot_2.jpg

Sultan Vahdettin Atatürk'ü sever miydi?
Sürgündelerken, kalfalardan biri anneannem Hümeyra Hanım'a, İzmir Marşı'ndaki “Yaşa Mustafa Kemal Paşa” sözlerini “Kahrolsun Mustafa Kemal” diye öğretmiş. Anneannem de beş yaşında, ne bilsin… Şarkıyı böyle söylerken Sultan Vahdettin duymuş ve “Bir daha benim askerime kahrolsun deme” diyerek kızmış. Kimsenin böyle bir şey demesine izin vermezmiş.

Parlamenter sistem mi yoksa başkanlık mı?

Ben liberalim, parlamenter sistemden yanayım.

Sizin de Nilhan Sultan gibi “Şurası bizim, geri verin” diye isteyeceğiniz yerler var mı?

Benim bildiğim tapusu Osmanlı hanedanına ait olan bir yer yok. Sultan Vahdettin'e ait olan bir mülk varmış, orayı da o dönem satmış. Ellerinde tapuları olan hanedan üyeleri varsa, tabii ki almalılar. Ona bir şey diyemem.

ATATÜRK SULTAN OLSAYDI OSMANLI DEVAM EDERDİ

Saray içi o kadar modernken, bu yönetime niye yansımamış?
Bence bu zamanlama ve karakterle ilgili. Dedem Vahdettin, sultan olmayı zaten hiç istememiş. O dönem hanedanın başına kim gelse bir şey değiştiremezdi. Ancak Mustafa Kemal gibi bir karakter sultan olsaydı, belki Osmanlı yönetimini modernleştirebilirdi. Osmanlı devam edebilirdi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/...emizin_sonu_Turk_halkinin_kurtulusu_oldu.html

Fatih'i kahraman yapıyoruz, Vahdettin'i hain… Olur mu öyle şey?
Bal gibi olur. Peygamberin çocuğu kötülük yapıp günah işleyebiliyor, hatta cinayet işlemeye çalışabiliyor da, Fatih'in soyundan Vahdettin niye sütten çıkmış ak kaşık olsun? Ecdadın günahı da sevabı da çocuklara yansımaz. Böyle bir mantık mı olur allanı seversen.

Dedesinin vatan haini bir şerefsiz olmasını hazmedememiş, halbuki dedenin suçu toruna yansımaz. Kendisi iyi ve düzgün yaşadıktan sonra dert etmemeli bunları.

Çok iş yapıp yoruldular ya TBMM Ramazan bayramı öncesi tatile gidecek.

Vekil askerimi taciz ediyor, bir de eliyle itiyor. Olamaz böyle birşey. Umarım askerimin başına birşey gelmez de bu it soyu vekil hapsi boylar.

Amerika'da olucak eline kaldırdığı anda asker yere yatırıp ters çevirir ve kelepçeyi vurur, Avrupa'da bile herhangi bir güvenlik birimini böyle itemessin hemen gereğini yapar.

Artık böyle görüntülerin olmaması lazım.

HDP'nin kapısına kilit vurulma vakti geldi geçiyor bile. PKK siyasallaşınca dağdakiler silah mı bıraktı hayır bırakmadı aksine azıttıkça azıttılar o halde bu oluşum kurulma sebebinin dışına çıkmış ve ihaneti ise tescillenmiştir, bu saatten sonra sağda solda elini kolunu sallayarak devletimize karşı tehdit unsuru haline gelenler hesap vermeli.

Warning issued for proven FETO terrorist, Ataturk hater and traitor @Zulkarneyn for bringing unrelated images to make a false perception propaganda about my patriotism. Aklınsıra gündem oluşturup algı operasyonu yapcaksın. Senin ne mal olduğun forum arşivlerinde kayıtlı ömür boyu peşinden gelecek tasma olarak yanında taşıyacaksın merak etme.
You can't question my loyalty to my nation. If you stand behind your words, meet me in real life and let us settle who is a patriot, i don't fear my nation's courts and i am willing to suffer any length for this nation, a nation my grandparents gave their life to defend. I am in Istanbul and i am willing to meet someone face to face who calls me a traitor and terror member.
When your loyal thankers were joying the night of 15 July during the FETO occupation i was on the street ready to give my life to my country as i have always been.
I have never been a member of any terror organisation, and no one can prove anything like that. Words are a testament of your character, remember this.

İdeolojilerimizi, mezhebimizi, partimizi, çıkarlarımızı bir kenera koyup Türk Devleti, Türk Milleti, Türk Bayrağı çatısı altında "Kurtuluş mücadelesi"ne dört elle sarılmalıyız. Son günlerde Katar meselesini gün yüzüne çıkartanlar bir yandan da Barzani eliyle Büyük İsrail çalışmalarına hız verdi. Türkiye'de Barzani'ye ambargo koymayarak yaşam hakkı tanıyanlar şapkalarını önüne koyup iyi düşünmelilerdir. Türkiye içindeki Barzani lobisinden milyarlarca lira alarak Barzani'ye yalamalık yapan medyalar vatana ihanetten yargılanmalılardır.

Neymiş efendim! Kürdistan kurulacak mış! Daha sonra Türkiye'ye ilhak edilecekmiş! Çok açık söyliyeyim! Bunu dillendirenler vatana ihanet ediyorlardır! Bu yalana inananlar Barzani lobisinden nemalanandır!

Bu mesele ne bir kişinin, ne de bir partinin meselesidir. Bu mesele Türk Devletinin bekası meselesidir...

Sonun başlangıcına yaklaşıyoruz...

İdeolojilerimizi, mezhebimizi, partimizi, çıkarlarımızı bir kenera koyup Türk Devleti, Türk Milleti, Türk Bayrağı çatısı altında "Kurtuluş mücadelesi"ne dört elle sarılmalıyız. Son günlerde Katar meselesini gün yüzüne çıkartanlar bir yandan da Barzani eliyle Büyük İsrail çalışmalarına hız verdi. Türkiye'de Barzani'ye ambargo koymayarak yaşam hakkı tanıyanlar şapkalarını önüne koyup iyi düşünmelilerdir. Türkiye içindeki Barzani lobisinden milyarlarca lira alarak Barzani'ye yalamalık yapan medyalar vatana ihanetten yargılanmalılardır.

Neymiş efendim! Kürdistan kurulacak mış! Daha sonra Türkiye'ye ilhak edilecekmiş! Çok açık söyliyeyim! Bunu dillendirenler vatana ihanet ediyorlardır! Bu yalana inananlar Barzani lobisinden nemalanandır!

Bu mesele ne bir kişinin, ne de bir partinin meselesidir. Bu mesele Türk Devletinin bekası meselesidir...

Sonun başlangıcına yaklaşıyoruz...

Valla bu bağımsızlık meselesinden sonuna kadar rahatsızım, hükümetin iyi niyetli oluşuna güveniyorum ama bir yandan da bu konu hakkında ciddi adımlar atmasını da bekliyorum. Neticede çıkıp elde kanıtlarla Kuzey Irak ayrılırsa bize bağlanır diyen birisi yok, sosyal medyada dolaşan dedikodular bunlar. Bakalım gelişmeler ne yönde olacak gerekirse vatandaş olarak tepki koymak en doğal hakkımız.

DEAŞ'ı kim kurdu?
İngiltere, Amerika, İsrail...

DAEŞ'ten önce Barzani'nin Kuzey Irak topraklarındaki nufuz oranı kaçtı? %40
Peki, şu an yüzde kaç? Kerkük hariç %80
Kerkük'ü dahil edersek %90

DAEŞ yokken PYD'nin Suriye'deki nufuz oranı kaçtı? %01
Peki, şu an kaç? %30

Neyi konuşuruyoruz? Bunların hepsi emperyalist maşadan başka bir şey değil...

DevGenç kurucusu, örgüt üyeliğinden hapis yatan Sarp Kuray chpye katılmış.
Yakışır. Bugün gebertilen dhkpcli piçe taziye yayınlayın tam olsun.

sarp-kuray-chpye-katildi-728x410.jpg

Status
Not open for further replies.

Back
Top Bottom