What's new

Iranian Chill Thread

Actually, I knew some stuff about it. When I was reading some threads of Pakistan Affairs Forum in which I think you have an account there as well, I saw something about it.
One other Turkish member, I think @xenon54 , explained about this a$$hole to me before.
BTW, he is very a$$ hurt, he is a true zombie now :lol::lol::lol:

Lolz, than you have seen all the shıt between him and us. That Turkish member was T-12345, xenon have no account there, i think..

Well, i had argued with Safriz for days and weeks in "Sinan vs Safriz" thread.. He's beyond salvation

Last edited by a moderator:
@Sinan
BTW, Do you know Rashid Behbudov? He was a great man. I like all of his works. some of his songs are listed in the wikipedia. Reşid Behbudov - Vikipedi I suggest you to hear all of his songs. You won't regret it ;)
BTW, South Azerbaijani accent is 90-95% the same as Turkish and North Azerbaijani Accent is 85-90% similar to Turkish. So, you should not have any major problem to understand most of the songs ;)

Lolz, than you have seen all the shıt between him and us. That Turkish member was T-12345, xenon have no account there, i think..

Well, i had argued with Safriz for day and weeks in "Sinan vs Safriz" thread.. He's beyond salvation

Yes, I was exactly talking about this thread.:lol::lol::lol:
He is really crazy, when I read some pages of this thread, I understood that he has almost no brain.

@Sinan
BTW, Do you know Rashid Behbudov? He was a great man. I like all of his works. some of his songs are listed in the wikipedia. Reşid Behbudov - Vikipedi I suggest you to hear all of his songs. You won't regret it ;)
BTW, South Azerbaijani accent is 90-95% the same as Turkish and North Azerbaijani Accent is 85-90% similar to Turkish. So, you should not have any major problem to understand most of the songs ;)

Yeap, i can understand him very clearly. :)

But i'm more into Azerin and Araz Elses... I love the nationalist songs which you can feel the power of song... and make you wanna fight. :)

I got it, You mean something like this one from Azerin:
I like these ones as well.:smitten:

Mate, i'm in love with this song. I play this in the office, over and over again. :) My colleagues asked me about this and i explained the Karabag issue.... Now when i play this song in the office everyone goes full-nationalist. :D

They began to say stuff like " Allah Allaaaah", "Don't hold me back, i'm going to Karabag", "It's time for another massacre" and stuff. :lol:

From Araz Elses. I like this song.

Mate, i'm in love with this song. I play this in the office, over and over again. :) My colleagues asked me about this and i explained the Karabag issue.... Now when i play this song in the office everyone goes full-nationalist. :D

They began to say stuff like " Allah Allaaaah", "Don't hold me back, i'm going to Karabag", "It's time for another massacre" and stuff. :lol:

From Araz Elses. I like this song.

:lol::lol::lol:
Aren't your colleagues Turkish? I thought you were living in Turkey. It seems that we can provide an international support for Karabagh by this song. :D
BTW, I think this song is very beautiful as well, Although I liked Azerin's song even more.

:lol::lol::lol:
Aren't your colleagues Turkish? I thought you were living in Turkey. It seems that we can provide an international support for Karabagh by this song. :D

Mate, they are all Turkish but you know we count Azeris as one of our own. There is no difference between Azeris and Turkish for us. :)

For support of the Turkish people ( as most of our people don't know about the issue....), you just have to say "Armenians took land from Turks" and watch the rage....:agree:

Mate, they are all Turkish but you know we count Azeris as one of our own. There is no difference between Azeris and Turkish for us. :)

For support of the Turkish people ( as most of our people don't know about the issue....), you just have to say "Armenians took land from Turks" and watch the rage....:agree:

:tup:
I think Azerbaijan government needs to do more publicity about her issues regarding karabagh in Turkish society, and attract more help about this issue. Although, If Russia and France stop their aids to Armenia, We can kick them out of Karabagh without any problem.
BTW, I have heard from my acquaintances in Azerbaijan Republic that you guys have helped them a lot in different areas like technology, and economical, and educational , ... stuff, which needs to be appreciated and it will help Baku to progress faster.

Aziz e man, hamin siyaasat, bakhsh e mohemmi az hamin vagheiyatt haye mojoud hast!

Doust e aziz, Dar har sourat, age hesaadat ha ra kenaar bezaarim, mitounim bebinim ke ounhaa az nazar e technologic, che ghadr az ma jelo tar hastand, va che ghadr sari' daaran pishraft mikonan. Turkiye ham, marhale be marhale, naghshesh ra tou tolid , por rang tar karde, va alaan amalan hame chiz dast e khodesh hast va faghat daareh poul e license be amrica mide. Age khaasti, az member haye turkiye i, makhsousan cabatli, bepors ke behet tozih bedan dar in mored.

Bebin aziz, USA va Germany, million million az ham dige koshtand, vali haalaa, touye USA, az nazar e mardom, Germany , positive tarin nazar ra nesbat behesh daarand, ... moshaabehesh ham beyn e oroupaayi ha hast, france va england ya germany va france , ...
bebin aziz, shoma nemitouni khodet ra bendaazi touye aatish va be man begi ke man ra nejaat bede, dar haali ke khodet daari modaam, naft rouye aatish mirizi. Vaghti regime mire va sefaarat e USA ra migire, mire va tou Europe bomb gozaari mikone, tou afghanistan va Iraq , terrorist parvaresh mide va jang e ferghe i raah mindaaze, baraaye Israel kerm mirize va hattaa tou africa va asia ham mire be har chi jang e dakheli, mesle Sudan, phillipine va ... be kasif tarin aadam ha komak mikone, natije ash gheyre in nist.
in poz haye zed e amperyalistishoun ham be dard e ammashoun mikhore, vaghti ye hokoumat e shia, be dovvomin keshvar e shia ye donya(Azerbaijan) komak nemikone, va mire be armanestan e masihi ye eshghaalgar komak mikone, ghaboul kardan e sedaaghat e edde'aash dar mored e felestin e vahabi va esrael ahmaghaaneh hast. ya vaghti regime az aadam khore sudan hemaayat mikone, moshakhkhase ke daare che ghadr mozakhraf mige.

dolat ha ham tou donyaa khar nistand. baraaye hamin ha ham hast ke baraaye regime Iran , tareh ham khourd nemikonan, nemoune ash ham hamin conferance e solh e souriye ke baraaye baar e dovvom ham da'vat nashodan. age ye zarre gheyrat ya aghl daashtan, baayad sareshoun ra mizaashtan zamin va az khejaalat mimordan

سلام .

از بحث منحرف نشیم .

ما داشتیم در مورد نیروی هوایی تو شرایط موجود صحبت می کردیم که بحث به بیراهه رفت و به سیاست کشیده شد .

سوال من این بود که با توجه به شرایط موجود نیروی هوایی ای که شما میگی تعطیله باید چکار کنه

@rmi5
@Surenas
@Uhuhu

Yaroo rid be heykale in aboo tayarehai ke esmesho gozoshtan khodroye melli.

Awesome man :laughcry:

nemidunam bekhandam ya gerye konam

این حرف همان گربه هست که خودش را صاحب گوشت جازده.

تنها بک خبر از رویترز تقل شده است که آمریکا ساخت بعضی قطعاته ارابه های فرود و یا آهن ربا و .. را به شرکتهای چینی برای تولید سپرده است تا هزینه کمتری برایشان آب بخورد.

من نه تنها مشکلی در قضیه نمی بینم بلکه بیشتر به این جنگنده ایمان می آورم. دوستان تصور نکنند کیفیت محصولات چینی همه به مانند بنجلهایی است که در ایران از صدقه سر قراردادهای ترکمنچایی اقتصادی نظام با چین آمده اند می باشد.
چین محصولات با کیفیت هم تولید می کند. به همین دلیل بسیاری از شرکتهای آمریکایی و اروپایی و ژاپنی محصولاتشان را در چین تولید می کنند، این به این معنا نیست که آنها کیفیت سابق خود را ندارند. بلکه آنها با در نظر گرفتن استاندارد کیفیت، تولید محصول در چین را به صرفه تر می بینند و این به صرفه تر بودن تنها به علت بیگاری کشیدن و دستمزد کم کارگران در چین نسبت به غرب می باشد.

کیفیت بر طبق همان استاندارد سابق است.

شما ببینید که این چه جنگنده ای می باشد که این همه هزینه برای تکنولوژی آن شده است. هر چه بیشتر باشد باید بیشتر ایمان آورد، زیرا ایران نیست که هر ملایی و اقا زاده ای پول این مردم را بالا بکشد و یه آبم روش بنوشد و کسی چیزی نگوید و یا بوجه های کلانی که به علت سوء مدیریت در پروژه ها حیف و میل شود.
در آنجا هزینه ها شفاف است و کشوری هم هست که دهه هاست تکنولوژی بالای خود را اثبات کرده است و به مانند بقیه لاف بیجا نمی زند.
همچین کشوری زمانی که حیف و میل بودجه در آن در کمترین حد ممکن است
و نخبه های دنیا از ایران تا آلمان و شرق آسیا مقصد نخستشان آنجا است،
با ترکیب این پارامترها معلوم می شود این همه هزینه برای یک جنگنده با چند دهه سابقه شرکتهای سازنده و وجود پتانسیل و نخبه انسانی بالا، لاف زدن نیست و باید روی آن به طرز خطرناکی حساب باز کرد.

همین حرفها را در مورد اف-14 نیز می زدند و شرکت سازنده درحال ورشکست شدن بود که ایران با سرمایه گذاری آن را نجات داد، همین حرفها را آن موقع در مورد اف -14 می زدند ولی در نهایت چه شد؟
یک کامپیوتر پرنده که نام تامکت افسانه ای را گرفت و هیچ جنگنده ای یارای مقابله با آن را نداشت.
جنگنده ای که بعد از 40 سال هنوز روی آن حساب باز می شود.

همین آشغالهای آمریکایی نبودند که زمان جنگ خلبانان ما با آن پریدند و دست بالا را در بیشتر زمان جنگ داشتیم؟

چطور می شود برای عربستان می شود آشغال، ولی نظام ایران هنوز با حرص و ولع باقی مانده های کهنه ی زنگ زده ی
اشغالهای 40 50 سال پیش آمریکایی را نگه داشته است؟؟؟

چرا در این 35 سال این آشغالها را دور نریختند؟ آشغال جمع کن هستند؟؟

چطور ممکن است آشغالهای کهنه و یک دهه جنگ دیده و ساخته شده با تکنولوژی 40 50 سال پیش آمریکایی را برتر از اشغالهای نو و ساخته شده با تکنولوژی 2013 آمریکایی بدانیم که دمار تمام جنگنده های( شما بخوان آشغال) به روز آمریکایی و اروپایی را در می آورد؟؟

فعلا که قاهری وجود ندارد ولی اگر این مقامات لالایی بلدند، ساخت حریف برای هواپیماهای پیشرفته دنیا پیشکششان، یک جنگنده در حد همان فانتوم یا اف 14 40 50 سال پیش بسازند و جنگنده های فعلی را از این وضع در بیاورند.
قاهر هم حتی اگر فردا پرواز کند باید دید مشخصاتش چیست و تایید شده باشد.
و الا ما سر درازی در ساخت پژو آردی ( پیکان آردی) داریم

تولید انبوه هم دوستان یادشان نرود. نه اینکه 4 تا اف 5 را بردارند یک سکان عمودی بگذارند و بعضی قسمتهای بدنه را بسازند و تعویض کنند و نام تولید انبوه و رادار گریز بر روی آن بگذارند.

من الله توفیق
پس طبق منطق شما، ما خودمون که نباید سلاحهای آمریکایی رو نقد کنیم هیچ، نقد خودشون رو هم نباید ذکر کنیم
نگاه شما اگر نگم مغرضانه هست, کلا یک نگاه مشکل دار یا ذلیلانه به تجهیزات خارجی هاست، من میگم اینا حرفهای خود آمریکاییهاست بعد شما میگی گربه دستش به گوشت نمیرسه، ببینم کره جنوبی هم دستش به گوشت نمیرسید؟ لابد میخواید بگید سناتور مک کین هم گربه ایرانی هست
حتی اگر همین امروز آمریکا موافقت کنه که اف-35 رو به ایران صادر کنه ما اون رو نمیخریم چون نمونه صادراتیش در مقابل خود آمریکاییها که تهدید امروز ما هستن یه آشغال پرنده هست و برای مقابله با این جوجه ایرفورس های همسایه هم احتیاجی به یه هواپیمای چند صد میلیون دلاری نداریم

من نگفتم همه چیز آشغال هست پس مغلطه نکنید این که گفتم آشغال هستن در نتیجه برآورد قیمت، تواناییها، و کاربردشون هست. ببینم اون پرنده های چند ده میلیونیمون که در طی جنگ زمینگیر بودن هیچ فرقی با آشغال داشتن؟ اونهاییشون هم که پرواز میکردن در مقابل خود آمریکاییها به جز یه آشغال پرنده بیشتر نبودن، شانس آوردیم که فرانسه سیستمهای جمینگ رو دیر به عراق تحویل داد وگرنه حتی اف-14 های ایران هم در مقابل عراقیها آشغال میشدن

پرنده فقط بخشی از قضیه هست تجهیزات و سلاح هایی که روش نصب میشه به اندازه خود پرنده مهم هست شما آورهال کامل پرنده ها رو بیخیال میشید، تجهیزات ارتقاء یافته ای رو که در مقابل جنگ الکترونیک مقاوم هستن رو بیخیال میشین سلاحهای ارتقاع یافته و نقطه زن رو بیخیال میشی فقط میگی چرا ما فانتوم و اف-14 نمیسازیم
صنایع نظامی ایران با کمبود منابع مواجه بوده و هست به همین دلیل هم به جای سرمایه گذاری برای ساخت یه هواپیمای نسل 4 که در نهایت در مقابل جنگنده های مدرن امروزی هیچ کاربردی نخواهند داشتن به ارتقاء داشته ها بسنده شده و در عوض در بخش موشکی سرمایه گذاری شده که در کسری از ساعت کل باندهای پرواز دشمن یا هر هدف دیگه رو از بین میبره، ضمن اینکه سیستم پدافندمون و صنایع فضاییمون هم از نتایج این استراتژی بهره برده و ارتقاء یافته

ضمن اینکه طرح های هوایی ما هم طی برنامه خودشون پیش میرن، آذرخش و صاعقه ساخته شدن (همون صاعقه ای که وزیر دفاع آمریکا ازش ابراز نگرانی کرد، ولی به چشم شما نمیاد)، شفق و قاهر و مدل ارتقاء یافته صاعقه هم بزودی تکمیل میشن ( اگرشما حرف مقامات نظامی ایران رو باور نمیکنی مشکل خودته) و شکاری نیمه سنگین هم که طرح آیندمون هست . دیگه من نمیفهمم شما از یه کشوری که 3 دهه قبل حتی سیم خاردارش رو هم باید با التماس وارد میکرد چه انتظاری دارین؟ نه عزیزم امام زمان ظهور نکرده

Last edited:
I found @haman10 :omghaha:

3Lj74Qq.gif

Good for him , He's in heaven right now :coffee:
of course he is in heaven, and the reason is lack of oxygen. :D :D :D

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

الف.راستگو
باورنداری برو ازعمت بپرس!

من کلا همین شکلی هستم! کلا از هیجان خوشم نمیاد! خیلی کم هیجانی میشم! باور نداری برو از عمت بپرس! عمت هم خیلی سعی می کرد منو هیجانی کنه اما موفق نمیشد!
البته منکه می دونم همش زیر سر همون عمته! باور کن دیروز غذاش کم نمک بود و من فقط بهش گفتم میل به غذا ندارم! اینها که دلیل نمیشه یک نفر رو اعدام کنی؟! ... یعنی واقعا میخوای منو به جرم "با هیجان دست نزدن در مراسم سیاسی" اعدام کنی؟!
منو آزاد کن، دست که هیچ، توی مراسم هات حرکات موزون و ناموزون هم انجام میدم!
اصلا یه چیز دیگه، بغل دستی ام هم وقتی تو حرف می زدی دستش رو کرد توی دماغش، این کار بی احترامی نیست؟! اون رو نمی خوای مجازات کنی؟!

از آخرین دفاعیات شوهر عمه حاکم کره شمالی

کاش مرکز "ترک مناظره" هم بود!

این روزها چندتا فن دیگه در خصوص "مناظره" از خودم اختراع کردم. تازه متوجه شده بودم چه کارهایی میشه توی مناظره ها کرد که تا حالا هیچ کسی توی دنیا انجامش نداده! میخواستم ترفندهای جدیدم رو روی چند نفر امتحان کنم، اما نشد!

اولش زنگ زدم به مشایی؛ گفت کار داره! زنگ زدم بقایی؛ گفت حوصله ندارم! حتی زنگ زدم به محصولی؛ اما اونهم منو پیچوند! این روزها تفریحم این بود که با بچه ها "مناظره بازی" کنم. دعوتشون می کردم و با هم هی مناظره می کردیم! خیلی حال می داد! اما انگار دیگه اینکار واسشون لذت بخش نیست!

علی آبادی گفت حاضره بیاد و باهم فوتبال دستی بازی کنیم، اما مناظره بازی نه! حتی به لنکرانی هم زنگ زدم، اما قبول نکرد بیاد! البته می دونم چرا بعد از اون روز که بهش گفتم "هلو" دیگه طرفای ما نمیآد!

ناچاراً از روحانی خواستم بیاد مناظره کنیم! که اونهم قبول نکرد ... خیلی اذیتم ... همه بدنم درد میکنه! ... کاش مرکز "ترک مناظره" هم بود!

از دفتر خاطرات یکی

هدیه من ناچیز بود؟!

ناچیز بود؟! هدیه من ناچیز بود؟! حقوق چهارماه کارمندهای اینجا میشه سه چهارتومن! کمه؟! دندون اسب پیشکشی رو نمی شمرن رسایی! واقعا ازت انتظار نداشتم! پشت گوشت رو دیدی هدیه دوباره دیدی! حتما فردا پس فردا هم دولتی ها که بعضی هاشون صدمیلیون تومنی هدیه گرفتن هم میگن مبلغ ناچیز بود! تازه دارم رفیق هام رو میشناسم!... توقعاتی دارید ها!

از دفتر خاطرات س.میم

من به یک امیدی اومدم توی دولتت!

امروز دلمو به دریا زدم و حرف دلمو به روحانی گفتم.
بهش گفتم: "اینطوری فایده نداره! من به یک امیدی اومدم توی دولتت! یک تدبیری به خرج بده! من خیلی از سفر خوشم میآد! آخه خودت گفتی سفرهای استانی رو کنسل نمی کنی؛ منهم که سفر پرخرج نخواستم ازت. پراید یکی از بچه ها رو برمیداریم، کارت سوخت اضافه هم می گیریم، می زنیم تو دل جاده!"

اما قبول نکرد! می گفت از سال بعد! حتما تا الآن هم خبرش منتشر شده که: «احتمال موکول شدن سفرهای استانی دولت یازدهم به سال آینده!"

از دفتر خاطرات م.ب.نوبخت

من نوه "گوریل انگوری" هستم!

واستا! اون دکمه رو نزن! واستا ببینم موز به اندازه کافی برداشتم یا نه! یکم هم انگور میخوام... راستی! اصلا چرا من؟! چرا اون میمونک چی توز رو نمی فرستید فضا؟! اون بدنش روفرم تره! موتورسواری هم بلده! ... چی؟! چرا منو فرگام صدا می زنین؟! ... می دونین بابابزرگ من کیه؟! من نوه "گوریل انگوری" هستم! کجایی بابابزرگ نوه ات رو دارن میفرستن فضا!

آخرین صحبت های فرگام قبل از پرواز به فضا

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

321872_106.jpg

Last edited:
Back
Top Bottom