What's new

Iranian Chill Thread

حالا مسئول گند فیسبوک شدیم ما؟
مگر چیز غیر واقع گفته ؟ تاخیر بودجه احمدی نژاد رو همه اطلاع دارن
فعلا این شمایید که دارید دهن ه همه رو میبندید این فقط یه مطلب طنزه نه بیشتر میخواید بریم ممنوع القلمش کنیم
احمدی نژاد یک فردی بود که یا از ناآگاهی یا از روی قصد ضررهای هنگفتی به مملکت ما زد

سلام

باز سفسطه رو شروع کردید ....
این مطلب طنزتون هدف داره ... با این کار می خویاد دهن سایر استان ها رو ببندید که دنبال حقشون رو نگیرند ....

بعدش هم ، ممنوع القلم ما نداریم ، این از ابداعات جناب روحانی برای سیاه نمای کردند هست که کسی بهش گیرنده این چه گندهایی هست که می زنی ...

بعدش هم بودجه ای که جناب روحانی می نویسه و به نفع یک مکان های معلوم ، سایر مکان ها رو توش می زنه ، چه ربطی به زمان تحویل لایحه بودجه توسط احمدی نژاد داره ...

فرض می کنیم احمدی نژاد خود خود خود خود شیطان ....

شیطان بودن احمدی نژاد دلیل بر گند زدن به مملکت توسط دولت جدید نمی شود ...

عصرایران ؛ جعفر محمدی تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۳:* - نظارت مجلس بر همه امور کشور ، وظیفه ای است که بر دوش نمایندگان مردم گذاشته است. ایران هم کشوری است که هزاران مشکل و مساله حل نشده دارد و طبیعی است که باید بر اساس اهمیت و اولویت به آنها پرداخت تا مسیر پیشرفت کشور هموار شود. بدیهی است که اگر اولویت ها رعایت نشود و بدتر از آن، موضوعاتی که اساساً مسأله نیستند، دغدغه اصلی نمایندگان شود، کارهای اصلی بر زمین خواهند ماند و در جا خواهیم زد و یا حتی عقب خواهیم رفت.

یک مثال توسعه ای در این باره می زنیم: وقتی ماهاتیر محمد ، اداره امور کشور عقب افتاده مالزی را در حدود سه دهه پیش بر عهده گرفت ، از میان هزاران کاری که باید برای رشد کشور انجام می داد ، "احداث راه" را به عنوان زیر ساخت توسعه در اولویت قرار داد و هماهنگ با رشد شبکه مواصلاتی این کشور ، برنامه ریزی برای سایر بخش ها ( مانند توریسم ، صنعت ، تجارت و ... ) را در دستور کار قرار داد.

این موضوع ساده اما در مجلس ایران جدی گرفته نمی شود و متأسفانه ، شاهد آن هستیم که بخش مهمی از مجلسی ها بدون در نظر گرفتن شأن جایگاهی که دارند ، مسائل اصلی و مهم کشور را رها کرده و به موضوعات بی اهمیت چنان می پردازند که گویا کشورمان مشکلی جز آنچه آنان مشکل "می پندارند"، ندارد.

به عنوان مثال می توان به بازگشت به تحصیل دانشجویانی که در دوران احمدی نژاد از دانشگاه ها اخراج شده بودند اشاره کرد که از نظر تعدادی از مجلسی ها ، معضلی بزرگ پنداشته شده و آنان را به تکاپو واداشته که مجدداً این افراد را از تحصیل محروم کنند!
واقعاً شرم آور است که کسی نماینده مردم باشد و به جای آن که در برابر تعدی احتمالی دولت به شهروندان ، مدافع حقوق موکلانش باشد ، خود را به آب و آتش بزند تا بلکه او هم نمکی بر زخم مردم بپاشد.

واقعاً این هایی که اخراج شده اند، مگر چه کرده بودند؟ چه جنایتی(!) از آن دانشجویان سر زده بود؟ گیریم که در دانشگاه ، تندروی هایی که مقتضای سن جوانی و دوران دانشجویی است انجام داده باشند. آیا سزایشان این است که با آینده شان که فرزندان و برادران و خواهران خودمان هستند این گونه بازی شود؟
بله ، ممکن است زمانی جرمی رخ بدهد و دادگاه صالح بر مبنای قانون ، حکمی بدهد که لازم الاجراست و کسی در این مورد ، نمی تواند گریز از قانون را تجویز کند اما این که چند نفر در دوران احمدی نژاد ، آینده تعدادی دانشجو را بر باد داده اند ، نمی تواند ملاک عمل باشد و اتفاقاً خود این اخراج کنندگان باید جوابگو باشند که چرا ناراضی تراشی و بردن آبروی نظام را در دستور کار خود قرار داده بودند؟

آخر در کجای دنیا ، نمایندگان مجلس ، دور می افتند که نگذارند چند دانشجو ادامه تحصیل دهند؟ واقعاً تنگ نظری و بی ظرفیتی و حقیر اندیشی تا کی و کجا؟ باور کنید زور گفتن چند نماینده که قدرت قانونی زیادی دارند به چند دانشجوی بی پشت و پناه و عمدتاً غریب ، هنری نیست که بتوان بدان بالید.

یک مثال دیگر نیز دفن دو هنرمند ایرانی مقیم آمریکا در قطعه هنرمندان بهشت زهراست. چند وقت پیش دو هنرمند جوان رشته موسیقی در آمریکا به قتل رسیدند و اجساد آنها بعد از انتقال به ایران ، در قطعه هنرمندان دفن شد و اینجا بود که تعدادی از مجلسی ها ، بار دیگر احساس کردند که یکی از کارهای اولویت دارشان این است که مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را به مجلس احضار کنند و از آنان انتقاد و سوال کنند که چرا این دو هنرمند را در آن قطعه دفن کردید و کلی هم جار و جنجال رسانه ای در این باره به پا کنند؟

یا نماینده دیگری ، به "ویچت" - نرم افزاری که برای ارتباط افراد بر روی موبایل نصب می شود - گیر داده که چرا مردم دارند با "ویچت" با یکدیگر گفت و گو می کنند و نظایر این ها.

البته باید گفت وقتی بسیاری از مجلسی ها ، در امور مهم و اصلی کشور سر رشته ندارند و حتی عضو همیشه مخالف کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ، بعد از سال ها هنوز بلد نیست ان.پی.تی را درست بنویسد، باید هم خود را به امور غیر مهم وپیش پا افتاده مشغول سازند و یا اگر نمی توانند گره از کار خلق بگشایند ، لااقل برایشان مشکل ایجاد کنند تا روزگارشان سپری شود و کاری هم کرده باشند!
موسسه نظرسنجی گالوپ: ایران، جزء 10 کشوری که مردمش زندگی مشقت باری دارند

Last edited:
البته باید گفت وقتی بسیاری از مجلسی ها ، در امور مهم و اصلی کشور سر رشته ندارند و حتی عضو همیشه مخالف کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ، بعد از سال ها هنوز بلد نیست ان.پی.تی را درست بنویسد، باید هم خود را به امور غیر مهم وپیش پا افتاده مشغول سازند و یا اگر نمی توانند گره از کار خلق بگشایند ، لااقل برایشان مشکل ایجاد کنند تا روزگارشان سپری شود و کاری هم کرده باشند!

کل چرندیاتش رو گفت ، تا آخرش بیاد با این یک پاراگراف بگه نماینده ها حق ندارند از حق و حقوق استان خودشون دفاع کنند ....

اینم قانون مداری آقایون ...

کل چرندیاتش رو گفت ، تا آخرش بیاد با این یک پاراگراف بگه نماینده ها حق ندارند از حق و حقوق استان خودشون دفاع کنند ....

اینم قانون مداری آقایون ...
این مطلب ماله چند روز قبل از ارائه بودجه س
اصن ربطی نداره به حقوق استان ها
:disagree:

من واقعا متاسفم برای کسانی که تا این حد حاضرا کشور خودشون رو خوار و ذلیل نشون بدن
موسسه گالوپ رفته با بی خانمانهای آمریکا که توی سرمای زیر صفر توی پیاده روها شب رو به روز میرسونن مصاحبه کنه؟
موسسه گالوپ رفته توی محله های فقیر نشین آمریکا مصاحبه کنه جایی که فحشا و موادر مخدر حکومت میکنه و پلیس حتی جرات نمیکنه توی این محلات راه بره؟
موسسه گالوپ رفته این کشورهای اسیای جنوب شرقی ببینه مردمش زیر تمام پلها الونک سازی کردن؟
موسسه گالوپ رفته ببینه مردم آفریقا در چه وضعی زندگی میکنن؟ یه نمونه مستند درباره نیجریه دیدم چیزی جز حکومت مطلقه مواد مخدر توی شهرهاشون نبود
موسسه گالوپ همه این کشورها رو حساب کرده و به ایران رسیده؟ چرا تعارف میکنید ایران رو اول میذاشتید و خلاص

با همین موسسه و آمارهاش خوش باشید که با این لایحه بودجه ای که امسال دیدیم حتم به یقین هدف غاعیتون هم همون هست

Is that Turk member...me ? :D

But i said it's Turkish Gulf :)

Anyways, in Turkey we refer to that region as "Gulf of Basra."

Basra Körfezi - Vikipedi

1- yep you :D do u remember someone didnt get the punchline ? :D :D

2- WTF? :D gulf of basra ? where did that come from ??

god why everyone hates the real name ? :D :D

hehe !! @Sinan :

Basra Körfezi (Farsça: خليج پارسی Halîc-e Fars; Arapça: الخليج الفارسي El khalij'al-barsi) ya da tarihsel adıyla Pers Körfezi, Arabistan Yarımadası ile İranarasındaki körfez. Zengin petrol ve doğal gaz yataklarıyla bilinir.

lolllolllollloll :D

Last edited:
then I better not crack jokes on this topic :fie:

and yes it going great.
btw, I am having my last exam tomorrow :yay:
and have some plans. :D
too excited :D

my exams are jus starting :D i passed the mid-term ones now is the time for the finals ......

and after that i've sth called (basic science) exam in which if i fail .... okey i dont wanna get there :D

318616_882.jpg

از دفتر خاطرات مسی
الف.راستگو
امروز لابه لای سبزی خوردن هایی که خریده بودیم چند صفحه پیدا کردیم، بعد از خواندنشان متوجه شدیم اینها مربوط به دفترخاطرات اشخاص مختلف است. فقط نمی دانیم این ورق از دفتر خاطرات مسی و ایضا اوباما چطور به اینجا رسیده و لای سبزی خوردن هایمان چه می کند؟!

کاش بازم می شد روزنامه توقیف کنم!

واقعا نمی دونم این نماینده های مجلس از جونم چی می خوان؟! چند روز پیش توی سایت ها، خبری خوندنم که گفته بودن 37نماینده از من کارت هدیه گرفتن! اولش فکر کردم منظورشون اینه که چرا به بقیه شون کارت ندادم، واسه همین گفتم: "37نماینده غلط است، در دوره قبل 150 نماینده بن و کارت هدیه گرفتند."

حتی سریع زنگ زدم به بابک و بهش گفتم: "چیزی توی دست و بالت هست؟! کار خیر پیش اومده!"، اما بابک هم این روزها خسیس شده و بابک گذشته نیست ... حتی ازم پرسید یارانه ها رو کی واریز می کنن! فهمیدم نه تنها کشتی هاش به گل نشستن، بلکه هواپیماهاش هم رو باند موندن!

بعدش، بصورت اتفاقی متوجه شدم نماینده ها به خاطر این هدایا از من شاکی هستن! عجب دوره زمونه ای شده! هم هدیه بدی بهشون و هم از دستت شاکی بشن! ... خانمم هم چند ساعت پیش زنگ زد و حسابی شاکی بود، می گفت: "تو اگه پول داری چرا بهم ندادی واسه عروسی آبجیم یک ربع سکه بخرم؟! چرا همه پول ها رو به غریبه ها هدیه می دی؟!"

اصلا حوصله هیچ کاری رو ندارم ... خسته ام! ... یادش بخیر! ... قبلا که اینطور بی حوصله می شدم دو سه تا روزنامه رو توقیف می کردم و حالم خوب می شد! اما حالا اون کار رو هم نمی تونم بکنم ...

(از دفتر خاطرات یکی)

این بود معنای خصوصی سازی و اعتدال؟!

دلم خنک شد! اصلا همون روزی که گفته شده بود اجازه نمی دیم دلار بیاد زیر 3000تومن، باید بهش اخطار می دادیم! آخه این چه وضع اقتصاد هست؟! معنی تدبیر و امید این هست؟! آیا معنای اعتدال این هست که برای بهتر شدن زندگی شصت هفتاد میلیون نفر، بیایم و به اقتصاد ثبات بدیم و جلوی رانت خواری و سواستفاده های مالی عده قلیلی گرفته بشه؟!

اصلا خودم دوتا سکه تمام بهار داشتم و با وزیر شدن ایشون قیمت هر کدومشون سیصد چهارصدهزار تومنی ارزون شده؛ جواب خسارت من رو ایشون میده؟!

فضای اقتصاد رو اونقدر دولتی کردن که دیگه استعدادهایی همچون "جمشید بسم الله" هم توش نمی تونن ظاهر بشن! واقعا این بود معنای خصوصی سازی و اعتدال؟!

از همه این حرف ها گذشته؛ با وزیر شدن ایشون رسانه ها هم دیگه قدرت خودشون رو از دست دادن! یادش بخیر زمان اون آقایی که رفته است! اون موقع ها یک خبرگزای با یک اس ام اس می تونست قیمت دلار رو به بالای 4000تومن ببره! اما این روزها سایت ها دیگه نمی تونن از این کارها ببرن! آیا معنی اعتدال این بود که قدرت رسانه ها اینقدر پایین بیاد؟!

(از دفتر خاطرات یک نماینده)

باز نتانیاهو زنگ می زنه و فوت می کنه!

بعد از صحبت کردن در مرکز سابان موسسه تحقیقاتی بروکینگر، حسابی مشوش بودم که یک وقت این صحبت ها به گوش ظریف نرسه که بعدش بگه: "خودت گفتی! تو هم مثل کری نزنی زیر حرفت ها!"

اما بعد از اینکه صحبت های خودم رو از تلویزیون ایران شنیدم. با خودم گفتم دمشون گرم! بعد از اون شاهکارشون در حذف فرناندا لیما، بخشی از صحبت های من رو هم فراموش کردن پخش کنن!

من توی حرف هام گفته بودم: "ایران در نهایت توافق هسته ای، غنی سازی را در خاک خود خواهد داشت."؛ فقط خدا که صهیونیست ها هم این جمله رو فراموش کنن پخش کنن، وگرنه نتانیاهو باز تا خودِ صبح بهم اس ام اس می ده و تک میزنه و اگه گوشی رو بردارم توی گوشی فوت میکنه، اگه هم بهش رد تماس بدم دوباره شاکی میشه!
(از دفتر خاطرات اوباما)

خوب شد جام جهانی در ایران نبود!

این روزها به ایران علاقه مند شدم، کلا آدم های عجیب و غریبی هستن! یک روز میان فحش می دن و روز بعد میان معذرت خواهی! حتی چندتا دختر هم واسه اینکه حسابی از دلم دربیارن ازم تقاضای ازدواج کرده بودن! راستشو بخواین دلیل بستن صفحه فیسبوکم هم همین بود! می ترسیدم خانومم این درخواست ها رو ببین و شر بشه!

امروز هم وقتی توی برنامه نود شنیدم که کفاشیان گفت: "شوخی های مردم با مسی از شدت علاقه است." و بعدش که متوجه شدم هواداران فردوسی پور در ورزشگاه لپش را کشیده اند، حسابی خوشحال شدم که جام جهانی در ایران برگزار نمی شود! وگرنه معلوم نبود اگر در جمع هوادرانم در ایران بودم، از شدت علاقه با من چه کارها که نمی کردند!
(از دفتر خاطرات ل.مسی)

به نظر من حرف های ظریف به صورت نامناسب بازتاب داده شده. اقای ظریف تاکیدش بر وحدت و یکدست بودن مردم ایران بود که خودش هم اون رو بد بیان کرد. البته اگه بخواییم قدرت نظامی رو بسنجیم که ایران که هیچ امریکا اگه از داخل مشکلی نداشته باشن دنیا هم حریفشون نمیشه. یک تکنولوژی امریکا مثل ار کیو حداقل 15 سال از تمام کشور های دیگه جلو تره

lol :omghaha::omghaha:

======================
agha rasti ghataan shenidi ke zarif gofte amrika irano 3 daghighe ee poodr mikone ..... :pleasantry:

gand zad dadashemoon ..... shoma ke chapi hasti nazaret chie :ph34r:
chapi nemidunam yani chi.
vali in divare Zarif vagan kotahe.
to on jam goftesh ke amrica az godrate nezamiye Iran nemitarse balke az mellate Iran mitarse.khob in kojash bade man nemidunam.
pasokh zarif ro ham to post #4650 gozashte bodam inam gesmatish
zarif:
آنقدر در این هفته جاروجنجال زیاد بود که فرصت نشد از حضور پرشور دانشجویان عزیز دانشگاه تهران از طیف ها و دیدگاه های سیاسی مختلف در برنامه سخنرانی هفته قبل سپاسگزاری نمایم و از محبت ها و بزرگواری های آنها که به هیچ وجه خود را شایسته آن نمی دانم تشکر کنم. البته بازهم جای تأسف است که اقلیت کوچکی برای پیشبرد دیدگاه های سیاسی خود، پاسخ من به سوالات یکی از دانشجویان را تحریف کردند و یک هفته است تمام ناراحتی خود از حمایت پرشور مردم از دولت تدبیر و امید را با توهین و ناسزا و تهمت و افترا به این خدمتگزار کوچک جبران می کنند. جالب تر اینکه تعدادی از نمایندگان محترم مجلس در تذکر دیروز خود به بنده فرموده اند که من از فرهنگ شهادت و مقاومت مردم به عنوان بزرگترین عامل بازدارندگی کشور بیگانه ام و قدرت را صرفا در دیپلماسی می دانم. اگر به جای تهمت و افترا و تکیه بر خبرهای ناقص و جهت دار، به اظهارات بنده که هم از طریق نوار سخنرانی و هم از طریق بیانیه وزارت امورخارجه قابل دسترسی است، مراجعه می فرمودند به راحتی می دیدند که بنده هم دقیقا بر نقش مردم و مقاومت دلیرانه ایشان به عنوان مهمترین و ارزنده ترین مؤلفه قدرت و توان دفاعی کشور تأکید کرده ام. البته ممکن است دوستانی که در جلسه حضور نداشتند نتوانسته باشند ابراز احساسات شدید دانشجویان نسبت به این عرایض بنده که نمایانگر خودباوری و غرور ملی همه ما ایرانیان بود را لمس کنند و به همین دلیل به جای همصدایی با مردم و دانشجویان در حمایت از این موضع مشترک، به وارونه جلوه دادن واقعیات و خرده گیری از بنده بپردازند.

Last edited:
chapi nemidunam yani chi

bebakhshid nemikhastan narahat shi :cray:

chapi yani chapi dige :D yani eslah talab . albate man kolan az een 2 jephe kardan mardon aslan khosham nemiad .

nemishe ke ye nafar ya chapi bashe ya rasti ..... shayad yeki beyna beyn bood ya asan shayad yeki hichkodoomo ghabool nadasht .....

Latest posts

Pakistan Affairs Latest Posts

Back
Top Bottom