What's new

Çay Bahçesi

I have couple of questions
What's was ataturk's view the pan turkism and turanism??

How did he view the other Turkic countries and people?

Was ataturk who did not like enver pasha's pan-Turk ideas or it was the opposite??

What do turkish nationalists, pan-Turks, and pan turanists think of ataturk and kemalism??

What's the relations between kemalism and the turkish nationalism, pan Turk, and pan turanists??

The surname ''Atatürk'' answers all your questions.

The surname ''Atatürk'' answers all your questions.

Birak kardesim , bunlara cevap bile verme.
Atatürk olmasa sen Yorgo ben Vasilios olurdum. Hem beyinleri hemde mallari kücük bunlarin.

Bilmiyorum, öyle olsak özgür mü yoksa esir mi olurduk ?

Solcularin da iddialari var Fatih Sultan Mehmet, Hristiyan olacakti da ondan zehirlendi.

Birak kardesim , bunlara cevap bile verme.
Atatürk olmasa sen Yorgo ben Vasilios olurdum. Hem beyinleri hemde mallari kücük bunlarin.

Bilmiyorum, öyle olsak özgür mü yoksa esir mi olurduk ?

Solcularin da iddialari var Fatih Sultan Mehmet, Hristiyan olacakti da ondan zehirlendi.

Oğlu Cem Sultan üzerinden çok spekülasyon yapıldı Fatih Sultan Mehmet için. Meydan boş salla sallayabildiğin kadar. Cem Sultan Hristiyan olmuştur bunu Fatih'e kadar uzandırmak istediler. Nasıl bazı beyinsizlere göre Osmanlı Türk düşmanı ekstradan hem Türk düşmanı hem Hristiyan demek daha cazip gelecek.

Oğlu Cem Sultan üzerinden çok spekülasyon yapıldı Fatih Sultan Mehmet için. Meydan boş salla sallayabildiğin kadar. Cem Sultan Hristiyan olmuştur bunu Fatih'e kadar uzandırmak istediler. Nasıl bazı beyinsizlere göre Osmanlı Türk düşmanı ekstradan hem Türk düşmanı hem Hristiyan demek daha cazip gelecek.

Yuh be , büyük Devletmişiz . Ucak gemisi yapiyormusuz.
MANIPÜLASYON ve masal ,
kendi sinirlarimiza ve topragimiza sahip cikamiyoruz ama dayilaniyoruz.
Etimiz ve budumuz ne kardesim ?

USA ise 300 kisi ile tüm Membic ve Afrini kontrol ediyor.

Arakan Müslümanlarina sahip cikacaktik. Nerde ? Aglamakla olmuyor.
BM de Siyasi tek bir ciddi girisimimiz bile yok. Bitti artik. Önce Irak ve Suriye TÜRK lerine sahip cikin.

Yerse ,
Sancaktar LPD ve bir filo gönderin zulüm gören insanlara SILAH gücü ile MYANMAR da sahip CIKIN !

Yerse.

http://www.ensonhaber.com/arakanda-muslumanlar-katlediliyor.html

3 GÜNDE 3 BİN MÜSLÜMANI KATLETTİLER
Avrupa Rohingya Konseyi (ERC) Sözcüsü Dr. Anita Schug, Myanmar'ın Arakan eyaletinde son 3 günde ordu mensuplarının yaptıkları saldırılarda 2 ila 3 bin arası Müslüman'ın katledildiğini söyledi.

arakan_4163.jpg

benim Osmanli ATA' larim sahip cikmisti.

I am not shia anymore

What this have to do with iran and Iraq??

There are 40+million Turks in Syria,Iraq and today's geopraphy of ''Iran'', that has to do with your ''issue'' with Atatürk, Turan and ''Pan-Turkism''.

Now, Will you please be honest with yourself, and tell what bothers you.

Yuh be , büyük Devletmişiz . Ucak gemisi yapiyormusuz.
MANIPÜLASYON ve masal ,
kendi sinirlarimiza ve topragimiza sahip cikamiyoruz ama dayilaniyoruz.
Etimiz ve budumuz ne kardesim ?

USA ise 300 kisi ile tüm Membic ve Afrini kontrol ediyor.

Arakan Müslümanlarina sahip cikacaktik. Nerde ? Aglamakla olmuyor.
BM de Siyasi tek bir ciddi girisimimiz bile yok. Bitti artik. Önce Irak ve Suriye TÜRK lerine sahip cikin.

Yerse ,
Sancaktar LPD ve bir filo gönderin zulüm gören insanlara SILAH gücü ile MYANMAR da sahip CIKIN !

Yerse.

http://www.ensonhaber.com/arakanda-muslumanlar-katlediliyor.html

3 GÜNDE 3 BİN MÜSLÜMANI KATLETTİLER
Avrupa Rohingya Konseyi (ERC) Sözcüsü Dr. Anita Schug, Myanmar'ın Arakan eyaletinde son 3 günde ordu mensuplarının yaptıkları saldırılarda 2 ila 3 bin arası Müslüman'ın katledildiğini söyledi.

arakan_4163.jpg

benim Osmanli ATA' larim sahip cikmisti.
Çünkü Osmanlı Büyük Devlet idi. Gücünün erişemeyeceği yer yoktu. Osmanlı dönemi ile günümüzü bir tutmak akıl sağlığı yerinde olan bir insanın işi değil. Sen Abd misin ki kendini onunla kıyas ediyorsun? Türkiye yerine bu Coğrafya'da Almanya, Fransa olsa bile Abd gibi bir Süpergücün karşısında hiç birşey yapamazsın. Ego tatmin etmeyelim boş hayaller ile.

Şu durumda LPD olsa da göndersen bile ne yapacaksın? En fazla Sağlık, Gıda vb. Orada 1 Filo, LPD olması gücü temsil eder. Var mı o düzey de güç? Hayaller, hayaller, hayaller.

Last edited:
Bizde artik TÜV, DEKRA hatta KÜS var- anti monopolizasyon. Otomotiv sektörü isine gelene yetki veriyor,
sigortalar da .
Teklifi yapan kim? Araba leasinglimi, ''Restwert''i nekadar, verlilen arabanin degeri ne, simdiki arabayi satsan üstüne 10000 koysan yeni arabanin degerinden azmi cokmu ona bagli.

Country Latest Posts

Back
Top Bottom