What's new

Çay Bahçesi

bazi kesimler bu firsatta Atatürke hakaret ediyorlar bu ap acik ortada.
Bu gibi belki faydalı olabilecek hassas konuları fırsat bilen bu bazı kesimler ki bunlar her siyasi düşüncenin içinde yer alıyor çünkü bahsettiğim savaş hala verilmekte, fırsatçılara dikkat edilmeli.
Sözümün arkasındayım bunu Erdoğan'ın dile getirmesi güzel, daha özenli dile getirebilirdi ancak belki etki oluşturmasını istemiş olabilir. Bu kimin, neden, nasıl işine yarar bilmem.

Bu sadece bir misaldi, digeri @OguzSenturk bir altta yazdi mesaj.
AKP yüzünden bu durum oluştu demek, tek AKP'yi sorumlu göstermek veya bu süreci AKP'nin başlattığını iddia etmek yanlış bir düşünce bence, bu zaten oluşmuş bir süreç.

1960 darbesi ülkeden, siyasilerden ziyade ordu'ya yapılmış bir darbe mesela, bir ordu kendisine neden darbe yapsın, üstelik bağımsızlık mücadelesini vereli 30, 40 yıl olmuşken?

"Sonra cumhurbaşkanı ve hükümet üyeleri tutuklanarak, hükümet; 235 general ve 3500 civarında subay (daha çok albay, yarbay, binbaşı) emekliye sevk edilerek, ordu; 147 üniversite öğretim görevlisi görevden alınarak ve bazı üniversiteler kapatılıp el konularak, 520 hakim ve yargıç görevden alınılarak, yargı kontrol altına alınmıştır."
Fetönün TSK'da yapilanmasi ancak 80'lerde farkedildi, ucu taa 70'lere dayaniyor, darbecilerin cogu ayni yillarin mezunlari, Fetönün isi oldugu hic süphesiz.
Ucu 70'lere dayanıyor değil mi? ...
Sen simdi dinle alakasi yok diyorsun ancak daha birkac yil öncesine kadar öyle denilmiyordu, bazi kesim sirf Gülen oldugu icin dini duygularla onlarin okullarina yolluyordu cocuklarini, ne cabuk unuttun?
Unutmadım, gerekli yerler de unutmamıştır.
Bende ortaya söylüyorum sana sarf edilmis degil o sözler.
Ben diyorum ki bana söyle ortaya söyleme, öyle olunca işler karışıyor.

Arkadasim ben yillardir bu devlet-gülen müttefikligine karsi cikmis birisiyim, simdi bunun sonucunu görünce tedirgin oldum cokmu yanlis birsey,
Birader o gün yazdığını gördüğümde hoşuma gitmemişti, üzmüştü aslında neyse tabi tatil yapıcaksın, aileni düşüneceksin.
kusura bakma ama olanlar kirli politik oyunlar sonucu olmus seyler kimsenin cani bes paralik degil iste asil nokta bu.
Herkesin canı değerli ama bu oyunlar olmak zorunda...
Kimin hangi partiyi tuttugu benim icin önemli degil, savas veriliyor diyorsun, bu isin bukadar büyümesinin en büyük sorumlusu AK parti bende sana bunu anlatmaya calisiyorum.
Kısa bir geçmişi olan AKP'nin en büyük sorumlusu olduğunu iddia etmek bana ne inandırıcı ne de doğru geliyor. Yararlandıkları ancak yapılması Türkiye için zorunluluk olan AKP politikaları olduğu aşikar.

siz bilirsiniz istediğinizi söyleyin ne diyim =) saygı duyuyoruz

Dindardırlar, Ahlaklıdırlar, Vatanı severler, Prensipleri vardır diyebiliyorsanız buyrun tartışalım; içeriği görmezden gelip içeriği yansıtan kelimelere takılmak; ardından saygı duyuyoruz demek hakikati değiştirmiyor, sadece ne kadar ne olduğunuzu anlatıyor.

Btw the photo is from a article about a Book, its a very interesting read.

@OguzSenturk you had it as your profile the whole time? :o:

If you read that book bro, you (anybody interested as well) will also like this one very much. I advice it to forum readers. It encourages you somehow but then you get to hate imperialism even more.

image.jpg

AKP yüzünden bu durum oluştu demek, tek AKP'yi sorumlu göstermek veya bu süreci AKP'nin başlattığını iddia etmek yanlış bir düşünce bence, bu zaten oluşmuş bir süreç.
Ak parti yüzünden olustular demiyorum ama bir gercek var oda Ak parti döneminin gülen cemaati icin en verimli dönem oldugu, hatta devlet destegi ile sade yurt icinde degil yurt disinda bile bircok okul acabildiler.

Ucu 70'lere dayanıyor değil mi? ...
Dedigim gibi ak parti kurdu demiyorum, aslinda tam tersi sayilabilir Ak parti gülen sayesinde bugünki yerine gelebildi ve karsiligini cemaate yillarca verdi, hani ne istedilerde vermedik muhabbeti varya.

Unutmadım, gerekli yerler de unutmamıştır.
Cemaatin icinde olanlardan bahsetmiyorum, devlet-cemaat müttefikligini görüpte onlara güvenen vatandastan.

Herkesin canı değerli ama bu oyunlar olmak zorunda...
Bu oyunlar ak parti tarafindan olmak zorundaydi, hani ilk geldiklerin müttefikleri yoktuya, misal söyle bir senaryoda olabilirdi, Ak parti basa gelince Kemalistlerle müttefilik kurup gülen cemaatini bastan bitirebilirdi ancak Erdogan cemaat tarafini secti cünki Kemalistlerle müttefik olupta din üzerinde politika yürütmek birbirine celiski.
Ve iste burda gene din ile politikanin karismasinin neden cok tehlikeli oldugunu görüyoruz.

Kısa bir geçmişi olan AKP'nin en büyük sorumlusu olduğunu iddia etmek bana ne inandırıcı ne de doğru geliyor. Yararlandıkları ancak yapılması Türkiye için zorunluluk olan AKP politikaları olduğu aşikar.
Hicbir hükümet cemaatin önünü Ak parti kadar acmadi, burada sirf finansal alandan bahsetmiyoruz, ayni zamanda politik yönüde var, Asker, Yargi her yönden önleri acildi, Ak parti yapmadiysa bile yapilmasina izin verdi.

If you read that book bro, you (anybody interested as well) will also like this one very much. I advice it to forum readers. It encourages you somehow but then you get to hate imperialism even more.

View attachment 340120
Havent read the book bro its 960 pages big. :D

AKP'lileri genellemek ve onları "vatanını sevmezler, dinle alakaları yoktur" şeklinde nitelemek çok yanlış. Eğer kastettiğimiz AKP milletvekilleri ve hükümet ise, evet bu niteleme büyük oranda doğru. Fakat Türk Vatandaşı olup da, kafasını siyasetle çok fazla meşgul etmeyen, AKP'ye oy veren saf ve temiz kalpli, vatanını milletini seven, dinine sadık onlarca milyon insan var.

Ben AKPli olup Dinsiz,Ahlaksız,Vatanını sevmeyen, Prensibi olmayanları; siz de AKPli olup tam tersi olanlarını, daha sonra neler yaptıklarını ve sonuçlarını yazalım.

Kim kendini ne kadar biliyor ve daha sonra etrafındakileri ne kadar tanıyabiliyor görmüş olalım.

Siyasetçileri kastettiğinizi ve halkı kastetmediğinizi varsaymak istiyorum. Allah'ın köyünde yaşayan, saf cahil vatandaşın ne parasal menfaati olur AKP'den :D Yapmayın lütfen

Ak parti basa gelince Kemalistlerle müttefilik kurup gülen cemaatini bastan bitirebilirdi ancak Erdogan cemaat tarafini secti cünki Kemalistlerle müttefik olupta din üzerinde politika yürütmek birbirine celiski.
Ve iste burda gene din ile politikanin karismasinin neden cok tehlikeli oldugunu görüyoruz.
Bu dediğinin herkesi bitirirdi, daha kötüsü ülke'nin bölünmesini garantilerdi. Diğer yazdıklarını okudum, hemen hemen alakalı konular şöyle bir bakınca olması gerekenler oluyor. Zor ama kararlı bir yürüyüş bu, asıl savaş arazide yaşanmıyor.

AKPli demekteyim, bu sözden vatandaş çıkarsaması yapmak sizin kabiliyetiniz ile alakalı; fakat cahil olanları eğitememek bizim kusurumuz, buna karşın patalojik olarak bu cahil insanlar yaptığım tanımlaya katılabilir.

Çünkü Ahlaklı olmak, vatanı sevmeki, dindar olmak, prensip sahibi olmak eğitimle değil içten gelir.

E iyi de AKP'li sıfatı, AKP'ye oy veren vatandaşlar için de kullanılır, sadece siyasetçiler için değil. Hiç olmazsa halkı kastetmediğinizi söyleyebilmeniz de güzel birşey :)

Back
Top Bottom