What's new

Çay Bahçesi

Toprak verme ve sevr imzalama ama hain ol, lozanni imzala kahraman ol. Mantik problemi var ortada, lozan hezimettir nekadar altini ustunu oysan da:-).

Bu Türkiye'nin geçmişinden çok geleceğini ilgilendiren bir konu ve bu konunun Cumhurbaşkanı tarafından dile getirilmesi en güzeli. TV'deki boş beleş insanlar'dan, siyasiler'den ziyade gerçek tarihçiler üzerinde durmalı. Kıyaslarsan bir zaferdir, ancak Türkiye'nin Lozan ile ulaşılamadığı hedefleri olduğunu hala bunun savaşını verdiğini bilmek gerekir. Sen bunu geçmişe hakaret olarak, ben ise doğrudan ülkenin geleceğini ilgilendiren bir konu olarak görüyorum.
Sen öyle düsünüyorsun, burada haklisinda ancak uygulamaya gelince bazi kesimler bu firsatta Atatürke hakaret ediyorlar bu ap acik ortada.

15 Temmuz sonrası makale'ye dayanarak konuşma bütün gazetelerin tarihi internet arşivleri var, biraz incele derim.
Bu sadece bir misaldi, digeri @OguzSenturk bir altta yazdi mesaj.

Bu adam'ın başında bulunduğu yapı dini bir yapı değil, öncelikle bu bilinmeli. Erdoğan'ı o gece öldürmek isteyenlerin çoğu ve diğerleri TSK'da 80'lerden daha eski bir kadronun adamları.
Fetönün TSK'da yapilanmasi ancak 80'lerde farkedildi, ucu taa 70'lere dayaniyor, darbecilerin cogu ayni yillarin mezunlari, Fetönün isi oldugu hic süphesiz.
Sen simdi dinle alakasi yok diyorsun ancak daha birkac yil öncesine kadar öyle denilmiyordu, bazi kesim sirf Gülen oldugu icin dini duygularla onlarin okullarina yolluyordu cocuklarini, ne cabuk unuttun?

Çoğul konuşmuyorum. Kendi fikrimi söylüyorum o yüzden hitabına dikkat et. Bu cesur adam Erdoğan'ın bir devlet politikası, bir karşı saldırı veya hamle olma ihtimalini de hep göz önünde bulundur.
Bende ortaya söylüyorum sana sarf edilmis degil o sözler.

O gün hay senin tatiline diye başlayacaktım, içimde kalmış. Haklısın ama bu akılsız milletin düşünecek bir ailesi yok mu?
Arkadasim ben yillardir bu devlet-gülen müttefikligine karsi cikmis birisiyim, simdi bunun sonucunu görünce tedirgin oldum cokmu yanlis birsey, kusura bakma ama olanlar kirli politik oyunlar sonucu olmus seyler kimsenin cani bes paralik degil iste asil nokta bu.

Doğru, çünkü bir savaş veriliyor. Bu arada ben AKP'ye Cumhurbaşkanlığı ve biri belediye olmak üzere son iki seçim harici oy vermiş birisi değilim. Bunu bir kenara not et.
Kimin hangi partiyi tuttugu benim icin önemli degil, savas veriliyor diyorsun, bu isin bukadar büyümesinin en büyük sorumlusu AK parti bende sana bunu anlatmaya calisiyorum.

Toprak verme ve sevr imzalama ama hain ol, lozanni imzala kahraman ol. Mantik problemi var ortada, lozan hezimettir nekadar altini ustunu oysan da:-).
Sevr antlasmasi zaten imzalanmisti, neden bahsediyorsun sen?

Sevr Antlaşması (Fransızca: Le Traité de Sèvres), I. Dünya Savaşı sonrasında İtilâf Devletleri ile Osmanlı İmparatorluğu hükümeti arasında 10 Ağustos 1920'de Fransa'nın başkenti Paris'in 3 km batısındaki Sevr (Sèvres) banliyösünde bulunan Seramik Müzesi'nde (Musée National de Céramique) imzalanmış antlaşmadır.

Sen öyle düsünüyorsun, burada haklisinda ancak uygulamaya gelince bazi kesimler bu firsatta Atatürke hakaret ediyorlar bu ap acik ortada.

Bu sadece bir misaldi, digeri @OguzSenturk bir altta yazdi mesaj.

Fetönün TSK'da yapilanmasi ancak 80'lerde farkedildi, ucu taa 70'lere dayaniyor, darbecilerin cogu ayni yillarin mezunlari, Fetönün isi oldugu hic süphesiz.
Sen simdi dinle alakasi yok diyorsun ancak daha birkac yil öncesine kadar öyle denilmiyordu, bazi kesim sirf Gülen oldugu icin dini duygularla onlarin okullarina yolluyordu cocuklarini, ne cabuk unuttun?

Bende ortaya söylüyorum sana sarf edilmis degil o sözler.

Arkadasim ben yillardir bu devlet-gülen müttefikligine karsi cikmis birisiyim, simdi bunun sonucunu görünce tedirgin oldum cokmu yanlis birsey, kusura bakma ama olanlar kirli politik oyunlar sonucu olmus seyler kimsenin cani bes paralik degil iste asil nokta bu.

Kimin hangi partiyi tuttugu benim icin önemli degil, savas veriliyor diyorsun, bu isin bukadar büyümesinin en büyük sorumlusu AK parti bende sana bunu anlatmaya calisiyorum.

Sevr antlasmasi zaten imzalanmisti, neden bahsediyorsun sen?

Meclisten gecmediki antlasma olsun:-).

Sonucta Osmanli tarafindan yollanan heyet imzaladi o antlasmayi, meclise girmese bile o atilan imza sonucunda politika yürütüldü.

Antlaşmanın yürürlüğe girmesi için önce Meclis-i Mebusan'ın antlaşmayı görüşüp kabul etmesi, sonra da imzalamak üzere Vahdettin'e göndermesi gerekiyordu. Fakat antlaşma imzalandığı tarihte Meclis-i Mebusan kapalı (Mart 1920'de faaliyeti sonlandı ve Nisan 1920'de kapatıldı[6]) olduğundan antlaşma mecliste görüşülemedi ve padişahın önüne gelmedi.

Ankara'daki Büyük Millet Meclisi antlaşmayı sert bir bildiri ile kınadı ve Antlaşmayı imzalayanlar ile Saltanat Şurası'nda olumlu oy kullananları 19 Ağustos 1920 tarihinde vatan haini ilan etti.[2] Antlaşmada imzası bulunan Heyet üyeleri 23 Nisan 1924 tarihinde TBMMtarafından 150'likliler listesine eklendi. 28 Mayıs 1927 tarihli yasayla ise yurttaşlıktan çıkarıldılar.[7]

Taraflardan Yunanistan antlaşmayı tasdik edip yürürlüğe koymak istedi. Bazı çevreler antlaşmanın hiçbir zaman yürürlüğe giremediğini savunur. Fakat başka görüşlere göre antlaşmasının birçok hükümleri o tarihlerde uygulanmış ve 20. yüzyılın uluslararası siyasikavgalarına yön vermiştir.[8] Sevr Antlaşmasının bazı maddelerine dayanışarak Orta Doğu coğrafyası yeniden şekillendirildiyse, bu antlaşmanın bir süre için de olsa fiilen yürürlüğe girdiğinin kabul edilmesi gerekildiği savunulur.[8]

Vah vah vah hakikaten uzuluyorum bu ulkeye. Burdaki bazi kisiler hangi irklarla karismis ki bukadar aptal cikmis. Bu arap yobazlariyla ben nasil ayni ulkeden olabiliyorum ben anlamiyorum.

erdogan ben peygamberim dese yemin ederim bu oublious gibiler inanir. Ya insanlar bukadar kor, bu kadar aptal nasil oluyor ben anlamiyorum.

Vah vah vah hakikaten uzuluyorum bu ulkeye. Burdaki bazi kisiler hangi irklarla karismis ki bukadar aptal cikmis. Bu arap yobazlariyla ben nasil ayni ulkeden olabiliyorum ben anlamiyorum.

erdogan ben peygamberim dese yemin ederim bu oublious gibiler inanir. Ya insanlar bukadar kor, bu kadar aptal nasil oluyor ben anlamiyorum.
Hakaret etmeden ilerlersek daha saglikli bir tartisma olur bence.

Birkac ay once ne demis bakin.
41931.png

Bu kadar cark edilmezki.

Bunu erdogan soylemeden 15 yil once anladim, sen merak etme kimin peygamber oldugunu bilirim. Duzgun konus yada benim ismimi yazma.

İzin verirsen olur, bırakırsan yaparlar.

Yeterince AKPli ile konuşunca farkına varacağın şey ''Menfaat/Para'' birlikteliğidir. Dinleri yoktur, Vatan sevgisi yoktur, Ahlak yoktur, Prensipleri yoktur. Var diyen varsa şu 14 yıllık iktidarlarınnda yapılanları ve olanları hatırlatırım.

İzin verme, sahip çık.

Çünkü meclis lağvedilmişti, ortada meclis yoktu ki :D Ankara'da Atatürk'ün öncülüğünde kurulan başka bir meclis vardı Mebusan'a alternatif lakin o meclis İstanbul hükümeti ve padişah tarafından tanınmadığı gibi, neredeyse terörist ilan edilecek idi.

İzin verirsen olur, bırakırsan yaparlar.

Yeterince AKPli ile konuşunca farkına varacağın şey ''Menfaat/Para'' birlikteliğidir. Dinleri yoktur, Vatan sevgisi yoktur, Ahlak yoktur, Prensipleri yoktur. Var diyen varsa şu 14 yıllık iktidarlarınnda yapılanları ve olanları hatırlatırım.

İzin verme, sahip çık.

bu biraz ağır bir üslup yakışmıyor size

Back
Top Bottom