What's new

Çay Bahçesi

Have it been shared yet?
https://59.azureedge.net/videos/2015/10/20/20151020124239-6745_360.mp4

Indian policeman laying onto public wc.
The public toilet is an another embarrassing issue.

Bunlarin pis oldugunu biliyordumda bu kadar derecede olduklarini bilmiyordum.
Hemde polis.Tuvalet dediginde yalak gibi sokagin ortasinda, duvar bilmemne yok.

Bir bunlara bakiyorum, birde yaptiklara ucaklara, yazdiklara programlara, patentini aldiklari ilaclara baliyorum.

Demekki innovasyon icin hijyen sart degil/

Last edited:
@UkroTurk

Aslında nüfus nedeni ile orantılı olarak zeki birey sayısı fazla göreceli olarak. Bun nüfus'un getirdiği artılardan. Birde önür taraftan eksi yönleri varki birtanesi bahsettiğiniz sefalet ve yetersizlikler.

Türkiye'nin nüfus'u o kadar olsun bizimde beyin gücü olarak hiç geri kalmayacağımız aşikar. Hatta bugün ki nüfus'a oranla çok iyi durumda olduğumuz bir gerçek aslında ama biz pek farkında değiliz.

Have it been shared yet?
https://59.azureedge.net/videos/2015/10/20/20151020124239-6745_360.mp4

Indian policeman laying onto public wc.
The public toilet is an another embarrassing issue.

Bunlarin pis oldugunu biliyordumda bu kadar derecede olduklarini bilmiyordum.
Hemde polis.Tuvalet dediginde yalak gibi sokagin ortasinda, duvar bilmemne yok.

Bir bunlara bakiyorum, birde yaptiklara ucaklara, yazdiklara programlara, patentini aldiklari ilaclara baliyorum.

Demekki innovasyon icin hijyen sart degil/

Hangi yaptığı uçak? Hangi patentli ilaç? Uçak dediğin Tejas ise rezillik.

Şöyle düşün, nüfus 1 milyar üzeri, artı milyonlarca hintli İngiltere, Avrupa ve Amerika'da uzun yıllarda özellikle sömürge olayından dolayı İngiltere. Bu nedemek oluyor, o ülkelerde çok jenerasyon geçmiş ve geri ülkelerinde birşey kazandirabiliyorlar. Küçük görmüyorum fakat abartilmasi veya bir başarı da göremiyorum.

Başarı, 50-60 yıl önce savasdan ülkesi ikiye bölünmüş perişan bir güney Kore ve ayağa kalkıp su andan dünyada samsung gibi lg gibi, hyundai, kia, ve birçok daha unuttuğum şirket kurması ve bizden çok daha zengin olması. Ne yazıktır ki Altay için Türkiye güney Kore den teknik destek alıyor, bu tam tersi olması gereken. Bir diğer başarı Japonya. 1945de ülkesi nükleer çöplüğe dönen ve son 10 seneye kadar dünyanın ikinci en büyük ekonomisi Japonya. Birçok daha örnek var, keşke Türkiye'de bunlardan biri olsaydı ama malesef politik ve aşırı dinci kişiler buna karşı engel bana göre. Akıllı çok az insan var, çoğu saf, çok biliyor zanneden ama cahil, tarihi muhteşem yüzyıl dan öğrenen, kurtlar vadisini gerçek zanneden koyun sürüsü dolu.

Türkiye'de bunlardan biri olsaydı ama malesef politik ve aşırı dinci kişiler buna karşı engel bana göre

Ya brader sen bi söyle hele sen MEHAPE olarak bu ülkede hangi taşın üstüne taş koydun da, gelip burda ahkam kesiyon? Sanki bi derde derman olmuşlar, bi probleme çözüm bulmuşlar da bizim haberimiz yok..

Söyle ulan söyle biz şunu yaptık de..

2002 yılına kadar biz yaptık ta bunlar yıktı de...Insanda birazcık utanma olur... Japonya, güney kore, almanya yı örnek gösteriyo..

Bırak herhangi bi projeyi adamlar devletin memurlarına maaşını ödeyebilmek için zorunlu tasarruf, konut edindirme gibi safsatalar üretip, aslında kaçınılmazı biraz ertelemeye çalışıyolar.. Sonra gidip IMF den borç alıyolar.. Elin gavuruna iç işlerimizi altın tepside sunuyolar... Gavurun "memur"unun önünde el pençe divan...Utan biraz utan.. Arlanmaz, utanmaz, davar sürüsü

Bismack adlı alman a bu guven nerden gelio forumda ve özelden tüm bilgileri seriyosunuz önüne, iki yüzünüze sırıtan sempatik görünen dostunuz mu oluyo hemen. bu adamın ırkı 40 pkkyı desteklemis ırk. Yuzumuze gulup arkamızdan şehitlerimize de gulmus insanlar ayagınızı denk alın! Balık hafızalı aptal ırkımız yani biz dostumuzu dusmanımızı hicbi zaman bilemicez mi

Baybar hans denilen adam yine gelmis, insan da gurur olur, atılırsan gelmezsin

Onu bunu bilmem "aşırıcı" kim varsa bu ülkeyi onlar geride koydu. Aşırı milliyetçisi de koydu, aşırı kemalisti de koydu, aşırı dincisi de koydu, aşırı demokrasi bile bu ülkeye zarar verdi bakınız hdp milletvekilleri neler yaptılar

Bismack adlı alman a bu guven nerden gelio forumda ve özelden tüm bilgileri seriyosunuz önüne, iki yüzünüze sırıtan sempatik görünen dostunuz mu oluyo hemen. bu adamın ırkı 40 pkkyı desteklemis ırk. Yuzumuze gulup arkamızdan şehitlerimize de gulmus insanlar ayagınızı denk alın! Balık hafızalı aptal ırkımız yani biz dostumuzu dusmanımızı hicbi zaman bilemicez mi

Baybar hans denilen adam yine gelmis, insan da gurur olur, atılırsan gelmezsin

Onu bunu bilmem "aşırıcı" kim varsa bu ülkeyi onlar geride koydu. Aşırı milliyetçisi de koydu, aşırı kemalisti de koydu, aşırı dincisi de koydu, aşırı demokrasi bile bu ülkeye zarar verdi bakınız hdp milletvekilleri neler yaptılar

Sen kimsin lan köpek gururdan bahsediyorsun. Senmisin mod da konuşuyorsun. O hdp yi senin desteklediğin parti şımartı. Vatan hainleri sizi, iki günde başımıza milliyetçi vatan sever kesildiniz.

Sen aptal değil aptal ötesi bi ahmak sin. Bismarcka bilgi seriyormusuz hahaha lan mala bak. Sanki çok özel istihbarat felan veriyoruzda kimsenin bilmediği.

Gene basladi . Chpdeye, Akpyede, Mhpyede sizin dedeleriniz, amcalariniz, teyzeleriniz,akrabalariniz oy veriyor. Partilere soverken kendi ailenize sovuyorsunuz ve bu durum cok komik.
Akpye ve Akplikere soven Izmirde yasayan 60 yasindaki Chpli bir akrabam, memleketi Giresundaki 80 yssindaki babasinin Akpye oy vermesini cozemiyormus.
Kendisinin cevre icinde asimile olmasinida babasi cozemiyordur heralde.

O adam kac senedir Turk bolumune ilgi gosterir ve her zaman saygili davranir,bize karsi tavir almaz(diger avrupalilara bak),sucu alman olmaksa ayib ediyorsun.
Buradaki bilgiler acik bilgi,kim isterse internetten alabilir,özel Bilgi koymak zaten yasak.
Bosu bosuna kafana takma,ondan zarar gelmez.

Sen kimsin lan köpek gururdan bahsediyorsun. Senmisin mod da konuşuyorsun. O hdp yi senin desteklediğin parti şımartı. Vatan hainleri sizi, iki günde başımıza milliyetçi vatan sever kesildiniz.

Sen aptal değil aptal ötesi bi ahmak sin. Bismarcka bilgi seriyormusuz hahaha lan mala bak. Sanki çok özel istihbarat felan veriyoruzda kimsenin bilmediği.
Kufur etmekle bir yere varamayiz.

Back
Top Bottom