What's new

Iranian Chill Thread

اگر دو ماه قبلش دلار پنج هزار تومن بوده میگم اصلاح نه ریزش
بازارش هم بازار گاوی ه
اولاً که اصلاح و ریزش لزوماً‌ بدون اشتراک و متناقض هم نیستند
اکثر اصلاح‌های بازار با ریزش‌های شدید پس از حباب همراه هست
پس اینی که بهش می‌گی اصلاح به این معنی نیست که ریزش یا کرش نیست

بعد هم اینکه بیت کوین برگشته به عدد ۶ ماه قبلش و احتمالاً پایین‌تر هم بره
بحث ۲ ماه قبل نیست. پس مثالی که زدی تناسبی نداره واقعاً

البته هنوز احتمال داره که سال ۲۰۲۲ سال خوبی باشه
اما این شرایط احتمالاً یک ماه دیگه هم باشه حداقل
احتمالاً بیت کوین بره زیر ۳۵ هزار دلار بعد یه چند هفته بمونه یه ریزش شدید دیگه کنه بعد برگرده دوباره​

اولاً که اصلاح و ریزش لزوماً‌ بدون اشتراک و متناقض هم نیستند
اکثر اصلاح‌های بازار با ریزش‌های شدید پس از حباب همراه هست
پس اینی که بهش می‌گی اصلاح به این معنی نیست که ریزش یا کرش نیست

بعد هم اینکه بیت کوین برگشته به عدد ۶ ماه قبلش و احتمالاً پایین‌تر هم بره
بحث ۲ ماه قبل نیست. پس مثالی که زدی تناسبی نداره واقعاً

البته هنوز احتمال داره که سال ۲۰۲۲ سال خوبی باشه
اما این شرایط احتمالاً یک ماه دیگه هم باشه حداقل
احتمالاً بیت کوین بره زیر ۳۵ هزار دلار بعد یه چند هفته بمونه یه ریزش شدید دیگه کنه بعد برگرده دوباره​

نکته اول اینه اگر به حرفت اعتقاد داشته باشی باید هشتاد درصد نقد باشی

ثانیا روحیه مردم باید خرسی و با ترس باشه نه مثل الان بگن اخ جون بیشتر بریزه بخریم

اصلاح و ریزش فرق روحی دارند

5FEFFC86-605A-42E0-9C26-E3C1183DE331.jpeg

بعد این نمودار رو ببین
فرکتال های نوسانی که هر چی اسمشو بگذاری جای کلی کار داره.
برای من بهتره همین الگو تکرار بشه
نه بیت بالا بره

دستکاری بازار واضحه
اول دسامبر شوک برعکس دادند پلن بی ها نابود شن
یه هدیه کریسمس دادند
و بعد سال نو دوباره شروع کردند

بخشی از شوک مال فدرال رزرو ه​

Pizzino: As long as we are above 1.12 T total market cap, we are in macro bull market.

Last edited:
نکته اول اینه اگر به حرفت اعتقاد داشته باشی باید هشتاد درصد نقد باشی

ثانیا روحیه مردم باید خرسی و با ترس باشه نه مثل الان بگن اخ جون بیشتر بریزه بخریم

اصلاح و ریزش فرق روحی دارند

View attachment 806613

بعد این نمودار رو ببین
فرکتال های نوسانی که هر چی اسمشو بگذاری جای کلی کار داره.
برای من بهتره همین الگو تکرار بشه
نه بیت بالا بره

دستکاری بازار واضحه
اول دسامبر شوک برعکس دادند پلن بی ها نابود شن
یه هدیه کریسمس دادند
و بعد سال نو دوباره شروع کردند

بخشی از شوک مال فدرال رزرو ه​

Pizzino: As long as we are above 1.12 T total market cap, we are in macro bull market.
نکته اولت که انصافاً بین خودمون خودت هم می‌دونی که کس شعر هست. نمی‌دونم این عدد ۸۰ درصد رو از کجا میاری چون هیچ پایه علمی نداره

اگه روند تکرار شونده باشه خوبه. مشکل اینجاست که احتمال ریختن به کانال ۳۵ هزار دلار و بعد کانال ۳۰ هزارتا هست. وگرنه تکرار شونده بودنش خوبه

حالا به نظرت تا کجا این روند ریختن ادامه داره؟ من خودم نظرم این هست که از کانال ۳۰ هزار دوباره صعودی می‌شه​

نکته اولت که انصافاً بین خودمون خودت هم می‌دونی که کس شعر هست. نمی‌دونم این عدد ۸۰ درصد رو از کجا میاری چون هیچ پایه علمی نداره

اگه روند تکرار شونده باشه خوبه. مشکل اینجاست که احتمال ریختن به کانال ۳۵ هزار دلار و بعد کانال ۳۰ هزارتا هست. وگرنه تکرار شونده بودنش خوبه

حالا به نظرت تا کجا این روند ریختن ادامه داره؟ من خودم نظرم این هست که از کانال ۳۰ هزار دوباره صعودی می‌شه​

یعنی اگر ده تا سی درصد نقدی و فکر ریزش میکنی در تضادی
تو نمیتونی اندازه من نقد باشی

من روی ۴۰ تا ۴۵ حساب کردم
اگر ریخت به سی باز هم میخرم و صبرمیکنم
البته از حساب بانکی باید خرج کنم متاسفانه

کریسمس که بالا رفت باید بیشتر نقد میکردم تا هشتاد درصد​

Last edited:
A quick note to Iranian friends who assumed that the Taleban will rush to antagonize Iran and Iranian interests. As you could witness, nothing much has happened in this regard after nearly four months of Taleban take over in Kabul. As a matter of fact, direct bilateral incidents have boiled down to a lame, brief and utterly inconsequential border squirmish exclusively due to the inexperience of some token Taleban border patrols, and not to deliberate policy on Kabul's part. When it comes to Shia Afghans, apart from two or three murders and a limited number of people expelled from a village (not that I'm condoning any of these, but we're very far from the all out slaughter prophesized by liberals in Iran), nothing happened. On the contrary, we saw Taleban officials partake in Ashura matam processions, raise an Ashura flag which had been pulled down by someone, and generally guarantee the basic rights of Shia Muslim Afghans.

By contrast, it is rather our Pakistani neighbours who have expressed grievances against the Taleban. Nearly every other week or so, there's a news item posted on this very website about Afghan Taleban tearing down fences or fortifications on the border to Pakistan, fences which are intended to keep at bay TTP militants - so-called Pakistani Taleban launching terror attacks against the Pakistani army in the Pashtun-inhabited region of Waziristan, and still enjoying some safe havens on Afghan soil, despite the fall of Kabul to the Afghan Taleban...

I would advise Iranians to browse relevant threads in the Pakistani sections of the forum. It is quite interesting, and surprising even. You might also notice how the more secular-oriented users from Pakistan are expressing reservations about the Afghan Taleban and challenging their less secular compatriots in brotherly debates on the topic.

Now let's be clear: Iran certainly isn't accepting the TTP and will surely stand with Pakistan on the issue. However, fathom all the Iran-hating and/or Shia-hating users here who were literally drooling at the completely delusional and baseless prospect of so-called "Iranian proxies" launching attacks on the Afghan Taleban, or of the latter proceeding to strike Iran. Other than a certain American citizen, all of them have stopped voicing their dreams of a soon-to-erupt armed conflict between Iran and Taleban-controlled Afghanistan. Imagine the faces of better informed Iran-haters when they are confronted with the wishful thinking of said US citizen, considering how they witness on a regular basis these unfortunate news reports of some Afghan Taleban provoking Pakistan one way or another.

Last edited:
That's because there is a know it all evangelist clown who every now and then comes and sticks his nose in the Iranian affairs

I don't see the first guy posting here recently. Infact it looks like he has been gone for almost 2 years.

post history:

But Truthseeker does seem to be causing trouble.

Last edited:

یعنی اگر ده تا سی درصد نقدی و فکر ریزش میکنی در تضادی
تو نمیتونی اندازه من نقد باشی

من روی ۴۰ تا ۴۵ حساب کردم
اگر ریخت به سی باز هم میخرم و صبرمیکنم
البته از حساب بانکی باید خرج کنم متاسفانه

کریسمس که بالا رفت باید بیشتر نقد میکردم تا هشتاد درصد​
من حدوداً‌ هفتاد درصد نقد هستم
البته خرید تو صف دارم. یه خرید جزئی روی ۳۹۰۰۰ دلار دارم یه خرید جزئی هم روی ۱ میلیارد و دویست میلیون تومن
خرید اصلی‌هام روی ۳۵ هزار و ۱ میلیارد تومن هستند
ولی در مجموع الان چند وقتی هست بیشتر سرمایه رو نقد کردم

من حالا جالبی‌اش اینه که چند ماه دیگه اجاره خونم هم تموم می‌شه و باید جا به جا بشم
با این وضعیت بازار عملاً امکان داره سرمایه‌ام چند ماه بلوکه بشه​

من حدوداً‌ هفتاد درصد نقد هستم
البته خرید تو صف دارم. یه خرید جزئی روی ۳۹۰۰۰ دلار دارم یه خرید جزئی هم روی ۱ میلیارد و دویست میلیون تومن
خرید اصلی‌هام روی ۳۵ هزار و ۱ میلیارد تومن هستند
ولی در مجموع الان چند وقتی هست بیشتر سرمایه رو نقد کردم

من حالا جالبی‌اش اینه که چند ماه دیگه اجاره خونم هم تموم می‌شه و باید جا به جا بشم
با این وضعیت بازار عملاً امکان داره سرمایه‌ام چند ماه بلوکه بشه

وقتی بورس پایینه و کریپتو پایینه شرایط سختی ه
من هدف اولیه ام این بود که سود رو به کارهای مهندسی و مسکن منتقل کنم ولی فعلا باید صبر کنم

پول نوسانگیری بهم لذت نمیده
احساس بی خاصیتی میده

منتظر این شیفتم​

Back
Top Bottom