What's new

Çay Bahçesi

Evet o kafatasından bahsediyorum. Genetikde o kafatası tipindeki insanların kırgızların ataları oldugunu dogruluyor zaten.. yalnız o yüzdeki siyah çizgiler dögme mi ? yoksa savaş süsü gibi bir şey mi ?
BoqgGG)

evet, kuzey kırgızlarında düşük olmasında rağmen (%%18'di sanırım) güney kırgızlarında r1a1'in oranı %63'ü bulabiliyor. zaten halk arasında da güney kırgızların gerçek kırgızlar olduğuna inanılır. kırgız haplogrouplarıyla ilgili bir tablo vardı ama bulamadım şimdi. bu forumda bir yerlere kopyalamştım halbuki :D

yüzdeki çizgilerin tam olarak ne olduğu bilinmiyor. bazıları dövme olduğunu söylerken, diğerleri sadece ölü maskesine sürülmüş boya olduğunu ifade ediyor. maske kırılamadığı için de doğal olarak net cevap verilemiyor LOL ancak aynı adamın gövdesinde çok sayıda dövme var, bundan dolayı maskedeki siyah çizgilerin aslında yüzde bulunan dövmeleri betimlemek için sürülmüş olma olasılığı da oldukça yüksek.

tashtyk 10.png

tashtyk9.png

tashtyk11.png

Last edited:
Bro I checked the engine thread but I couldn't find one. :(
I did to,cant remember where i have seen it.
There was a time table for the development fase for the different engines.

Last edited:
evet, kuzey kırgızlarında düşük olmasında rağmen (%%18'di sanırım) güney kırgızlarında r1a1'in oranı %63'ü bulabiliyor. zaten halk arasında da güney kırgızların gerçek kırgızlar olduğuna inanılır. kırgız haplogrouplarıyla ilgili bir tablo vardı ama bulamadım şimdi. bu forumda bir yerlere kopyalamştım halbuki :D

yüzdeki çizgilerin tam olarak ne olduğu bilinmiyor. bazıları dövme olduğunu söylerken, diğerleri sadece ölü maskesine sürülmüş boya olduğunu ifade ediyor. maske kırılamadığı için de doğal olarak net cevap verilemiyor LOL ancak aynı adamın gövdesinde çok sayıda dövme var, bundan dolayı maskedeki siyah çizgilerin aslında yüzde bulunan dövmeleri betimlemek için sürülmüş olma olasılığı da oldukça yüksek.

View attachment 47700

View attachment 47701

View attachment 47702[/quote

Paternal haplogroups make only 0.0001 % or somehting like that of your genome. The real genetic make-up of an individual is revealed if you do a Autosomal DNA test. So haplogroups don't tell anything about the genome of an ethnicity.

Latest posts

Pakistan Affairs Latest Posts

Back
Top Bottom