What's new

Çay Bahçesi

It was always my dream to build something like this one day. :undecided:

35207425.jpg

No matter what, we should respect the deceased and not post their death here.
its an expensive hobby.:(

I know some people that were into rc planes. You work hours and spend tons of cash to build the plane then you crash it.:cheesy:
Hey @Kaan , @Indos , @atatwolf , @xenon54 , @Sinan , @Chinese-Dragon , @LeveragedBuyout , @waz , mike2000 ,@Edison Chen , @al-Hasani, @kalu_miah

Hope you guys are doing great. I really enjoyed getting to know all of you guys these past 2 and a half months in PDF. Really loved the tactics shared, learning about different cultures, and becoming more aware of the changes and happenings in around the world.

I'm going to be busy with a new class starting this month, and am scheduled to be lecturing for 2 courses this fall semester. This will require me to devote more time in these pursuits. This week starts my prepping for a new research project. So I'll be away from PDF for a bit. I look forward to interacting with you all again, wishing you all the best and more blessings.

Till our minds meet again!

Sincerely Yours,
@Nihonjin1051
nice font. :o:

Abi valla bu su sorunu ilerde çok büyük sıkıntı oluşturacak, dağlarda bakıyorum bi süre önce tatlı tatlı akan küçük derelerin, pınarların suları azalmış, kalanınıda köylüler çıktığı yere sulama hortumları bağlayarak kurutmuşlar, güzelim pınarların yerinde hortum demetleri var, hem insanlar sıkıntı çekecek hemde doğa(ne kadar sağlam kaldıysa) zarar görecek.

Zaten havalarda ısınıyor, valla kötü zamanda doğmuşum.

Abi valla bu su sorunu ilerde çok büyük sıkıntı oluşturacak, dağlarda bakıyorum bi süre önce tatlı tatlı akan küçük derelerin, pınarların suları azalmış, kalanınıda köylüler çıktığı yere sulama hortumları bağlayarak kurutmuşlar, güzelim pınarların yerinde hortum demetleri var, hem insanlar sıkıntı çekecek hemde doğa(ne kadar sağlam kaldıysa) zarar görecek.
Zaten havalarda ısınıyor, valla kötü zamanda doğmuşum.

Karadeniz taşın kardeşim şu sıkıntısı çekmesini :)
Move to the black sea region bro :D

Karadeniz taşın kardeşim şu sıkıntısı çekmesini :)
Move to the black sea region bro :D

Bi de bu HES sıkıntısı çıktı, yav yap tamamda heryerede yapılmazki arkadaş, ağzına sıçmadığımız yer kalmadı güzelim dereler, şelaler, el değmemiş vadiler mahvoldu, Antalyada taş ocaklarından zaten dağlar fare yuvasına dönmüştü bi de HESlerle iyice içine ediliyor.

Back
Top Bottom