What's new

Çay Bahçesi

Çok uzun bir şey yazmıştım ki sildim. Cidden çok uzundu yalnız. Gerek yok... Ekonomiyi anlatmaya gerek yok. Bu durumdan 20-25 yıldan önce çıkmamız da mümkün değil. Ülkede yaşayan herkes buhranın farkında. İlgili şahsın ülkede yaşamadığını düşünüyorum. (MME'nin önceki mesajından bahsediyorum. Daha önce cevap verecektim ki kaçtır salla gitsin dedim)

Arkadaşlar yabancı forumlara girmemin sebebi şu; Erdoğan fanatiği tiplerden uzak durmak. Cidden artık kafam kaldırmıyor. Her gün burada da aynı tür mesajlar görmekten sıkıldım. Hadi Erdoğan'ı övün, hatta oy bile isteyin burada o sorun değil ama aynı kişinin devamlı abartılı şekilde Erdoğan'ı övüp durması ve kendisi ile hemfikir olmayan herkese burada keskin cevaplar vermesi. Kusura bakmayın ama kimsenin derdini çekemem, boşa kendimi de geremem. Herkes istediği görüşü savunsun, istediği gibi siyasetle ilgili de yazsın. Bakın buna karşı değilim. Yalnız üslubun uzun zamandır hepimiz farkındayız.

Bir süre daha foruma girerim. Yalnız böyle devam edecekse ben izninizi istiyorum. Yemin ederim kafam kaldırmıyor.

Last edited:

Arkadaş bu neyin kafasıdır ben artık bilmiyorum. Allahın balıkçıl kuşu avlanmaya çalışıyor beyin fukaraları sadece ramazanda böyle su içiyor diyor ve buna inanan beyin fukarası sözde iman etmiş müslümanlar var.

Yahu bize müslümanın zeki olanı lazım. Bunlar gibi olsa ne olur olmasa ne olur.

Arkadaş bu neyin kafasıdır ben artık bilmiyorum. Allahın balıkçıl kuşu avlanmaya çalışıyor beyin fukaraları sadece ramazanda böyle su içiyor diyor ve buna inanan beyin fukarası sözde iman etmiş müslümanlar var.

Allah'in Muhammed'e ilk verdigi suresi Oku ile basliyor. Malesef gunumuzdeki bir cok Musluman okumuyor. Hoca'ya seyh'e guveniyor ve durumumuz belli.

Allah Kuran'da Al Alak suresinde soyle diyor:
1- Yaratan Rabbinin adıyla oku!
2- İnsanı bir kan pıhtısından yarattı!
3- Oku! Rabbin sonsuz kerem sahibidir.
4- O Rab ki kalemle yazmayı öğretti.
5- İnsana bilmediği şeyleri öğretti

Peygamberimiz soyle diyor:
Ilim tahsil etmek her Musluman kadin ve erkege farzdir.

Butun dini kuruluslari kendilerine gelsinler sacma sapan seylerle ugrasmasinlar. Yemek sag koluyla mi yenir affedersin bir insan gotunu sol koluyla mi temizleyecek belli seyler artik. Abdest nasil alinir biliyoruz. Kafamiz var surelerin uzerinde dusunebiliriz. Butun bu alimler bilimle ugrasmalari lazim. Biz dinimizi nasil uygulayacagimizi biliyoruz. Bismillah de yesil enerjiye yonelik inovasyon dolu dev bir proje yap dunyaya bu konuda nasil bir sekilde yardimci olabilecegini acikla sevaba gir. Ne gerek var.

Never for get the pictures of Cows and fish with the word Allah on them.

Most of them are all fake and forged.

Say to myself a person is supposed to be smart. No different than those christian pages who actually faked so many conversion news also how a picture of jesus cured their sickness.

As a Muslim I can see why people are shunning religion what a shame because we brought this upon ourselves.

S-400’ler iptal edildiği yönünde haberler var. Doğruluk payı var mı?

Back
Top Bottom