What's new

Çay Bahçesi

Neden böyle birşey yapmak istesin ki Ordu? Şayet böyle birşey olmuş ise Yunanistan’ın bu aralar yapmış olduğu Türkiye karşıtı çıkışlardan dolayı mı EH uygulanmış olabilir?

April 10, yunanlar Turk helicopterine atesh achmish ayni bu ucak dusen yere yakin. Bence sebeb o...
Cok garip dushmush ucak. EW olmak ihtimali buyuk ve Yunanlara cok iyi bir ders olmush...
Bence Amerikanin da yunan ucaklarina apar topar aesa radar satmasi da Turkiyenin bu kabiliyyetini bilmesi ola bilir chunki aesa radarlar ew atacklara cok dayanikli..

April 10, yunanlar Turk helicopterine atesh achmish ayni bu ucak dusen yere yakin. Bence sebeb o...
Cok garip dushmush ucak. EW olmak ihtimali buyuk ve Yunanlara cok iyi bir ders olmush...
Bence Amerikanin da yunan ucaklarina apar topar aesa radar satmasi da Turkiyenin bu kabiliyyetini bilmesi ola bilir chunki aesa radarlar ew atacklara cok dayanikli..
Sence envanterdeki hangi EH sistemi boyle bir etki yaratabilir?

CN235’ler de ki Podlar’dan başka Pod veya Sistem var mı ki? Koral desen Doğuda. Redet desen oraya kadar etkili olur mu? Koral ve Redet uçak düşürülebilir mi? EW yaparak?

CN235’ler de ki Podlar’dan başka Pod veya Sistem var mı ki? Koral desen Doğuda. Redet desen oraya kadar etkili olur mu? Koral ve Redet uçak düşürülebilir mi? EW yaparak?
Bende bu konuda pek bilgili degilim. Ondan sordum.

Hatirliyorsun son bir kach ay once gemilere EW sisteminden haberler vardi..
Bundan bashka ucaklardan da yapila bilir. hem radio ile haber de verememish, onu da jam yapa bilirler. amma merakli olan ona yakin olan ucak da bunu hiss etmesi gerekiyordu... Heralde bir sheyler donuyor, ya da sayiden ucak ariza yapmish...

Hani burada siyaset yoktu? Ülke yönetimi bölümünde reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz.
Hep siyaset, hep savaş terör başlıkları canlı.
Mevsimden mi nedir ama forumda savunma sanayii ile yeni haberler gelmiyor. Bilgi kaynakları cimrileşti mi ?

Last edited:
Aranızda iPhone 8 kullanan var mı? Altta ki Hoparlörlerden sadece Sağdakinden ses geliyor Soldakinden ses gelmiyor. Sadece bende mi böyle patladı mı Hoparlör acaba. Yoksa genel mi öyle?

@cabatli_53

Merhaba,

Çağın gündemi 4.0 ve yazılım sözcüklerini barındıran bir başlık açmak ya da ''Turkish Science Technology..'' başlıklı konuya bu iki sözcüğü eklemek mümkün müdür?

Teşekkürler.

Gereksiz degil mi?
Aslında günümüzde derin öğrenme gerek savaşta kullanılan araçlarda gerekse doğrudan doğruya harp stratejilerinin karar alma mekanizmalarında çok ciddi kullanılmaya başlandı bile.

Yapay zekayı dahil etmeden artık ne üretim ne de savunma sanayi ve harp stratejileri/taktikleri konuşmak mümkün değildir.

Bu arada savunma sanayi ile ilgili haber eksikliğinden ben de ciddi ciddi sıkıldım ama idef ile ortamın şenleneceğini düşünüyorum. :)

@cabatli_53

Merhaba,

Çağın gündemi 4.0 ve yazılım sözcüklerini barındıran bir başlık açmak ya da ''Turkish Science Technology..'' başlıklı konuya bu iki sözcüğü eklemek mümkün müdür?

Teşekkürler.

Turkish Science, Technology, Software Order of Time 4.0

Selamlar,
Bu başlık değişimi uygun mudur bu şekilde?

Back
Top Bottom