What's new

Çay Bahçesi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Suriye'deki Rus güçlerinin büyük bölümünün çekilmesi için emir verdiği duyuruldu.
Rus haber ajansı TASS, Putin'in, Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile Suriye'deki duruma ilişkin bir görüşme yaptığını duyurdu. TASS'ın haberine göre, Putin görüşmede Şoygu'ya Suriye'deki Rus ordusunun büyük bölümün yarından itibaren çekilmeye başlaması talimatını verdi.

"Savunma Bakanlığının ve ordunun kendisine verilen görevleri genel olarak yerine getirdiğini düşünüyorum" diyen Putin, Tartus'taki deniz üssü ile Hımeymim'deki askeri hava üssünün durumunun muhafaza edilmesini istedi.

Kremlin'in resmi internet sitesinde yer alan haberde de Putin ve Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'in bir telefon görüşmesi yaparak Suriye'deki Rus güçlerinin çekilmesi konusunda anlaştıkları duyuruldu.

http://www.ahaber.com.tr/dunya/2016/03/14/rusya-suriyeden-cekiliyor

Arkadaşlar, bu tür eylemler türkiye'de serbest olmalı demokrasi gereği. Biz demokratik bir ülkeyiz. Lütfen bu saldırıyı kınamayalım. Zira bardak hicbi zaman tasmasın, ocları

Ulan hala piskin piskin yok merkelle gorustuk destegi icin tesekkur ettük, yok o yok bu, diyemiyor neden destrkliyosunuz bu picleri diye, rest cekemiyolar, abd buyukelcisini siktir edemiyolar,

Her zaman dedim yine diorum, rusyayla iliskiler cok cabuk tamir edilir. ABD nin yıllardır yaptıgı sinsi oyunlar yetti artık.
Sınırdısı edersin incirligi kapatırsın, natoya siktiri cekersin, incirligi de rus ussunu getirirsin. Yok devlet isleri oyle olmuyo, yok bunlar cocuk masalları, siktir bre. Bak boyle hic olmuyo, olmayacak da. Bu adamlar eninde sonunda israil ile birlikte kurdistan ı dikecekler sınırımıza hem iran ı hem bizi, sikecekler, göreceksiniz.

Ek olarak sözüm bazı cahillere, bu saldırılar tamamen profesyonelce ardında malum ulkelerin oldugu saldırılar. Onlar yaptırıyor, ayaginı suriyede denk al pyd'ye karısma diye. Bunlar bariz bildigi seyler hukumetin, cıkıp acıklayamaz tabii halka, abd/israil kurdistan kurcakmıs da, izin vermrzsek boyle havaya ucururlarmıs da bizi.. Zzzz, masum her seyde. Habersiz insanlara acıyorum, boku bokuna oluyolar.

Bu saldırıların ruslarla ilgisi yok, rusyanın zaten bolgede bu kadar insana dayalı istihbaratı yok. Hedef sasırıp iyice mala baglamayın

Last edited:
Gaza gelmemek lazım hemen, bekleyelim bakalım altındaki sebep ne bu kararın!

Daha oncede demistim, Rus kamuoyuna Suriyede hersey yoluna girdi, Suriye Ukrayna'dan bile daha iyi imaji ciziliyor, Rusya silahlarini ucaklarini yakinda geri cekecek diye yazmistim.Akdenize gelecek ucak gemiside Suriyede dogacak boslugu doldurmak icin demistim.

Putin emir vermis Suriyeden 15 martta temel askeri gucleri cekmeye baslayacaklarmis.
Tartus deniz ussu ve Himeym hava ussu kalacakmis. Bu usler eski fonksiyonlarini yerine getirmeye devam edecekmis. Diger askeri unsurlar cekiliyor.

Baris gorusmelerine iyi bir etki edeceklerini umuyorlarmis.
Peki sebep ne ? Ekonomik olarak operasyonu sürdüremedikleri için mi ?

Çekileceklerini hiç sanmıyorum. Belki de kara kuvvetlerini resmi olarak çekip tatil için yollayacaklar. Humeymim ve Tartus'ta çalışacak zaten.

Öyle olsa ilk önce Ukrayna'dan çekilirdi....ama çekilmesinin karşılığında bi şey almış olabilir.
No mate,bu baska.
Ukrayna adamin komsusu,NATOya girse,resmen en buyuk tehdit,orada hemen rest cekerdi,Suriye o kadar onemli degil.

Pakistan Affairs Latest Posts

Back
Top Bottom