What's new

Çay Bahçesi

geldi-yine-tipini-sikti%C4%9Fim_262175.jpg

Arkadaş küfür edeceğim etmek istemiyorum. TAK Cizre'de bodrum katında itlaf edilen her bir it için 1 eylem yapacağız dedi. Adamlar ikinciyi yaptı, kaldı 58. İlk Ankara saldırısında kendini uçuran hariç 29 kaybımız var. Bunda açıklanan son rakam 35. Toplam 64 insan kaybettik iki saldırıda.

Eğer bizim millette biraz omurga kaldıysa, bunun cevabının net verilmesi lazım.

Bir kere öleceğiz beyler. Hollandadan sallayan AKPlilere, Almanya'dan sallayan HDP'lilere bakmayın. Ölen biz olacağız onlar değil. Öleceksek bari ses getirsin ölümümüz. Otobüs durağında bombalanacaksak en azından Kandil'e Türk bayrağı dikmiş olalım veya İmralideki iti itlaf etmiş olalım.

Türk'üz ulan biz! Belli oldu öleceğiz bunun çıkışı yok. Bari ölümümüz ses getirsin. Sokmuşum AKP'sine. Kürtçüler ülkenin başkentini 20 günde iki kere havaya uçurdu. Artık AKP, Atatürk, Türkeş falan yok. Bu adamlar seni, bizi öldürmek istiyor. Burada parti yok. Bu boka bizi sokan AKP olsada artık bunu sakin bir kafayla tartışacağımız bir ülke değil burası. Şu iş bitsin, ölmez sağ kalrsak tartışırız artık. Yaparız yine aynı goygoyları.

Benim gibi adama bunları yazdırdı bu ülke. Ne diyeyim ya.. Lanet olsun.

Arkadaş küfür edeceğim etmek istemiyorum. TAK Cizre'de bodrum katında itlaf edilen her bir it için 1 eylem yapacağız dedi. Adamlar ikinciyi yaptı, kaldı 58. İlk Ankara saldırısında kendini uçuran hariç 29 kaybımız var. Bunda açıklanan son rakam 35. Toplam 64 insan kaybettik iki saldırıda.

Bir kere öleceğiz beyler. Hollandadan sallayan AKPlilere, Almanya'dan sallayan HDP'lilere bakmayın. Ölen biz olacağız onlar değil. Öleceksek bari ses getirsin ölümümüz. Otobüs durağında bombalanacaksak en azından Kandil'e Türk bayrağı dikmiş olalım veya İmralideki iti itlaf etmiş olalım.

Türk'üz ulan biz! Belli oldu öleceğiz bunun çıkışı yok. Bari ölümümüz ses getirsin. Sokmuşum AKP'sine. Kürtçüler ülkenin başkentini 20 günde iki kere havaya uçurdu. Artık AKP, Atatürk, Türkeş falan yok. Bu adamlar seni, bizi öldürmek istiyor. Burada parti yok. Bu boka bizi sokan AKP olsada artık bunu sakin bir kafayla tartışacağımız bir ülke değil burası. Şu iş bitsin, ölmez sağ kalrsak tartışırız artık. Yaparız yine aynı goygoyları.

Bunlari on se ónce sóyleyen arkadaslar var(ben dahil),hicte bi bok yapamayiz artik,herseyin icine ettiler.
Adam askerimizi vuruyor,kursunu bitiyor ve teslim oluyor,bir kac sene yatar,AF yasasindan faydalanarak cikar ve yine baslar.
Adam:''Ben kurdistan milletvekili olarak.......),TBMM inde konusur.bi bok olmaz,ses cikmaz.
Adamlar Baskenti bombalar,o kadar insan ólúr,yine bi bok olmaz.
Vatanin icine ettik,biz millet olarak.
Bizden hic bir bok olmaz!

Bunlari on se ónce sóyleyen arkadaslar var(ben dahil),hicte bi bok yapamayiz artik,herseyin icine ettiler.
Adam askerimizi vuruyor,kursunu bitiyor ve teslim oluyor,bir kac sene yatar,AF yasasindan faydalanarak cikar ve yine baslar.
Adam:''Ben kurdistan milletvekili olarak.......),TBMM inde konusur.bi bok olmaz,ses cikmaz.
Adamlar Baskenti bombalar,o kadar insan ólúr,yine bi bok olmaz.
Vatanin icine ettik,biz millet olarak.
Bizden hic bir bok olmaz!
Biz etmedik anadoludaki osmanlı hayalleriyle yaşayan sunni müslümanlar etti bu insanlarla yollarımız ayrıldığı gün yeni bir Türkiye yeni bir Türk toplumu kurulur biz gene yolumuza devam ederiz.

Last edited:
Biz etmedik anadoludaki osmanlı hayalleriyle yaşayan sunni müslümanlar etti bu insanlarla yollarımız ayrıldığı gün yeni bir Türkiye yeni bir Türk toplumu kurulur biz gene yolumuza devam ederiz.
Ne zaman,Hollanda kadar bir parca yer kaldiktan sonrami?

Dogru dedin ben de hep bunu savundum, öleceksek bir sey yaparak ölelim, böyle önce havlayıp sonra korkup köşeye çekilen sokak iti gibi degil.

O mit in de amına koyum, bu hukumetin politikasının da, yavsaklar kapınızda binlerce korumayla zırhlı araclarınızla rahatsınız, halk avm ye gitmeye korkuyo. Allahsızlar

Biraz şerefiniz namusunuz varsa bugun, ABD RUSYA askeri geberir demez o pyd itlerinin basına binlerce top gonderirsiniz. Ama o kadar korkak şerefsizsiniz ki, halk ölümü göze almısken, siz saraylarınızda, villalarınızda rahat ediyosunuz. bu halkın da ak

Last edited:

Haklısın, bu ülke cumhuriyet kazanımlarından vazgeçtiği gün kendisini bu yola soktu. Laiklikten taviz verip, mezhep savaşlarında taraf olmaya başladığında, ulus olmaktan taviz verip "aman canım dillerini yasakladık adamların tabii dağa çıkarlar" diyerek terörü meşru gösterdiğimiz zaman zaten bittik. 90'larda ben terör örgütlerinin bu kadar propaganda yapıp kendilerini meşru göstermeye çalıştığı bir Türkiye hatırlamıyorum.

İşin kötüsü AKP en azından kendisini terörden uzak göstermeye çalışıyor. Bakıyorsun partinin en yetkili isimleri "Işid'i kınadığını" falan söylüyor. Peki HDP'ye bak. Onu yapma tenezzülünde bile bulunmuyor. "PKK kanarya severler derneğidir, birisi öldürmüşse devlet yapmıştır" deme rahatlığında adamlar.

CHP'nin ve son dönem Türk aydınlarının içine düştüğü en büyük hatalardan birisidir bu durum. Türkiye'yi sadece laiklik kurtarmaz. Türkiye'yi hem laiklik kurtarır hem ulus olabilmek kurtarır. Alaine Touraine baya önemli bir sosyolog. Son zamanlarda Türkiye üzerine bir mülakat yaptı.

Alain Touraine: Büyük Kürdistan'ın oluşacağına inanmıyorum - Türkiye Haberleri - Radikal

-------------------------------------

"Sovyetik Dönem’in ardından ulus yapıları, özellikle de iki Ortodoks Baas’çı Irak ve Suriye büyük başarısızlığa uğradı. Bu ülkelerin etnik karmaşıklığını hatırlatmama gerek yok. İran’la 8 yıl savaşan Irak, çoğunluğu Şii ama Sünni hükümete sahip bir ülkeydi. Özellikle Saddam döneminde Tikrit kabilesi her şeyi kontrol ediyordu ve bu da 2013’te IŞİD’in başarısını açıklıyor. Bir de Suudi Arabistan var ama onun ulus-devlet olduğunu düşünmüyorum. 21. yüzyıl ekonomisinde 18. yüzyıl kafasıyla olmaz. Bana göre baskın ve önemli ulus-devlet eğilimi olan Türkiye, İran ve Mısır.

-Yani ulus-devletin sonuna mı geldik?

Hayır. Arada darbeler yaşasalar da, kendi iç siyasi hayatlarını kontrol eden bu üçü dışında, modern ekonomik ve siyasi ülkeler yaratmakta başarısız olan bölgede şimdi “başarısızlık” inancı ortaya çıktı. Milli şuur da bitince (ki bu, o üç ülkede çok fazla) dışarıya karşı nefret, yabancının reddi duygusu oluştu."

Orta doğuda Türkiye, İran ve Mısır hariç ulus olmayı becerebilen bir halk yığını yok. Türkiye, İran ve Mısır'ın diğer Orta Doğu ülkelerinden daha stabil olabilmesinin temel sebebi bu. Mısır'da gösteriler oldu, kaç senelik Hüsnü Mübarek iktidarı yıkıldı ama iç savaşa evrilmedi. İran ve Türkiye'de protestolar oldu, fakat asla bir iç savaş ortamı oluşmadı."

-------------------------------------

Fakat ulus olmaktan taviz verdikçe Türkiye dört nala bir iç savaşa doğru koşuyor. İnsanlar için din yeteri kadar "birleştirici" bir faktör değil. Önceden denendi bu zaten ve tutmadı. İnsanları en rahat birleştiren unsur anadil. Tek bir anadil ve tek bir ulusal kimlik bir ülkeyi bir arada tutan şeydir. Çok uluslu olup sıfıra yakın sorunu olan İsviçre dışında ülke göremiyorum. Orada bile ayrılıkçı hareketler var. Belçika zaten fiilen bölündü, kağıt üzerinde bir arada. Rusya onlarca "özerk Cumhuriyetçikten" oluşuyor ama ne kadar pamuk ipliğine bağlı oldukları Çeçenistan olayıyla ortada. Amerika'da Trump Meksika sınırına duvar yapma vaadiyle milyonları peşinden sürüklüyor, ki Amerika'da İngilizce bilmeden kabul edilebileceğiniz iki iş vardır, bir tanesi otel temizlikçiliği diğeri inşaat işçiliği. Onun dışında isterseniz çoğunluğun anadilinin İspanyolca olduğu bir muhitte yaşayın iş falan bulamazsınız, İngilizce bilmiyorsanız.

Bunun yüzlerce örneği var. Her ülkenin bir dili, bir kimliği olur ve bu kimlik "dünyevi" yani "laik" bir değer (etnik köken, siyasi değerler vs) üzerine kurulur. Avrupa'da etnik köken üzerine kurulmuş ve doğal olarak tek bir dili olan bir kimlik inşası görürken, Amerika'da ortak siyasi değerler(anayasa) ve karar verilmiş ortak bir dil üzerine kurulmuş bir kimlik inşası görülüyor.

Türkiye'de hem siyasi değerler (Cumhuriyet ilkeleri ve kazanımları) hem bir etnik köken (Türklük) üzerine inşa edilmiş son derece dünyevi bir ulusal kimlik varken bugün biz o kimliği yerle bir ettik. Bu kimliği başka değerler üzerine inşa etmeye çalıştığımız zamanda dini değerlere sarıldık. Sonunda laiklikten taviz vererek Sünni Müslüman kimliğini kabullendik. Yaşadığımız savrulma budur. Ulusal kimlikten taviz vermek bizi laiklikten taviz vermeye itti. Sonucunu hep beraber izliyoruz.

Ne zaman,Hollanda kadar bir parca yer kaldiktan sonrami?
Dağınık yabancı ideolojilerle beyni yıkanmış kimlik bunalımında 80 milyonluk bir toplum olacağımıza 20-30 milyon civarı Türk kimliğinin üstünlüğünü kabul eden mikro-milliyetçilik ve islam kimliği peşinde koşmayan daha saf bir toplum olalım daha iyi.Bu ülke bu gidişle zaten bölünücek toplumun çoğunluğu farkında olsada olmasada bölünmeyi destekliyor güneydoğu eninde sonunda kaybedilecek ve yeni bir Türkiye ile kalıcaz asıl soru bu bölünmeye yol açan hataların yeni Türkiye'de tekrarlanması nasıl engellicez? Biz anadoludaki sunni müslümanlarla birlikte yaşadığımız sürece aynı hatalar tekrar edilecek : Bugün Tayyip Erdoğan ve AKP gitse bu problem çözülücek mi? Hayır onun yerine başka bir tane siyasal islamcı lideri getiricek başa bu topluluk yeni bir Turgut Özel yeni bir Fethullah Gülen ardından da cumhuriyetin çökmesine neden olan aynı hatalar tekrarlanıcak bununda önüne geçilmesinin 2 yolu var : Ya bu ülkede siyasal islamcı olmayan insanların kontrolünde Baasçılar gibi yada Çin Halk Cumhuriyeti gibi otoriter bir rejim kurulucak demokrasi askıya alınıcak yada toplumumuzdaki laik/ateist/alevi/milliyetçi insanlarla batı şehirlerinde yeni bir Türkiye kurulucak anadolu ve anadoludaki sunni müslümanlarla yollar ayrılıcak.Bu siyasal islamcı topluluk mikro-milliyetçilik ile Osmanlı'yı çökertti aynı şekilde bugünde Türkiye Cumhuriyeti'ni çökertiyor(benim gözümde çoktan çöktü bu ülke) eğer bu insanlarla bir arada yaşamaya devam edersek aynı şeyi sıradaki Türk devletinede yapıcaklar bu siyasal islam maskesi takan mikro-milliyetçi zihniyetten öyle yada böyle kurtulmamız lazım.

Last edited:
Dağınık yabancı ideolojilerle beyni yıkanmış kimlik bunalımında 80 milyonluk bir toplum olacağımıza 20-30 milyon civarı Türk kimliğinin üstünlüğünü kabul eden mikro-milliyetçilik ve islam kimliği peşinde koşmayan daha saf bir toplum olalım daha iyi.Bu ülke bu gidişle zaten bölünücek toplumun çoğunluğu farkında olsada olmasada bölünmeyi destekliyor Güneydoğu eninde sonunda kaybedilecek ve yeni bir Türkiye ile kalıcaz asıl soru bu bölünmeye yol açan hataların yeni Türkiye'de tekrarlanması nasıl engellicez? Biz anadoludaki sunni müslümanlarla birlikte yaşadığımız sürece aynı hatalar tekrar edilecek : Bugün Tayyip Erdoğan ve AKP gitse bütün problem çözülücek mi? Hayır onun yerine başka bir tane siyasal islamcı lideri getiricek baş bu topluluk yeni bir Turgut Özel yeni bir Fethullah Gülen ardındanda cumhuriyetin çökmesine neden olan aynı hatalar tekrarlanıcak bununda önüne geçilmesini 2 yolu var ya bu ülkede : Ya bu ülkede siyasal islamcı olmayan insanların kontrolünde Bassçılar gibi yada Çin Halk Cumhuriyeti gibi otoriter bir rejim kurulucak demokrasi askıya alınıcak yada toplumumuzdaki laik/ateist/alevi milliyetçi insanlarla batı şehirlerinde yeni bir Türkiye kurulucak anadolu ve anadoludaki sunni müslümanlarla yollar ayrılıcak.Bu siyasal islamcı topluluk mikro-milliyetçilik ile Osmanlı'yı çökertti aynı şekilde bugünde Türkiye Cumhuriyeti'nin çökertiyor(benim gözümde çoktan çöktü bu ülke) eğer bu insanlarla bir arada yaşamaya devam edersek aynı şeyi sıraki Türk devletine yapıcaklar bu insanlardan öyle yada böyle kurtulmamız lazım.
Bu senin onerdigin ayni sunni islamcilarin yaptigindan farki ne?
Yine bir yone cekmek ve yine ayrimcilik,yok kardesim,hepimizi beraber bir devlet icinde,laik/ateist/alevi/kürt/milliyetçi ve sunni islamci olsun fark etmez,onemli olan devleti yoneten.
Yonetim saglam olursa,kimse hic bir yone cekemez,askeriye olsun,Cin gibi olsun,nasil olursa olsunda,tam demokratik olmasin.
Demokrasi bizim millete gitmiyor.

Last edited:
Bu senin onerdigin ayni sunni islamcilarin yaptigindan farki ne?
Yine bir yone cekmek ve yine ayrimcilik,yok kardesim,hepimizi beraber bir devlet icinde,laik/ateist/alevi/kürt/milliyetçi ve sunni islamci olsun fark etmez,onemli olan devleti yoneten.
Yonetim saglam olursa,kimse hic bir yone cekemez,askeriye olsun,Cin gibi olsun,nasil olursa olsunda,tam demokratik olmasin.
Demokrasi bizim millete gitmiyor.

Bize bir Tek Adam gerek ama RTE gibi değil Hitler gibi Stalin gibi.

Daha oncede demistim, Rus kamuoyuna Suriyede hersey yoluna girdi, Suriye Ukrayna'dan bile daha iyi imaji ciziliyor, Rusya silahlarini ucaklarini yakinda geri cekecek diye yazmistim.Akdenize gelecek ucak gemiside Suriyede dogacak boslugu doldurmak icin demistim.

Putin emir vermis Suriyeden 15 martta temel askeri gucleri cekmeye baslayacaklarmis.
Tartus deniz ussu ve Himeym hava ussu kalacakmis. Bu usler eski fonksiyonlarini yerine getirmeye devam edecekmis. Diger askeri unsurlar cekiliyor.

Baris gorusmelerine iyi bir etki edeceklerini umuyorlarmis.

Pakistan Affairs Latest Posts

Back
Top Bottom