What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Bu sadece konjonktüre göre ayarlanmis politika yarin hersey gene tersine dönebilir.
Türkiyeye zaten seriat hicbir kosulda gelmez %10 luk tabanla böyle bir degisimi hayatta beceremezsin.
Forumdaki Türk üyeleri arasındaki şeriat isteyenlerin sayısına baktığımızda (ve böyle bir forumda) o oranın çok daha yüksek olduğunu düşünmeden edemiyorum.

Valla pek seriatci görmedim burada, olsa olsa Alpfollower var, digerlerini bilmem.
Fransız var hakikat var varda var. Çok var.. Özellikle buradaki sayımıza oranla.

Hakikat Pakistanli.
Ama Türk vatandaşı sonuçta. Hem avatarına arapça bişiler yazan bir Türk daha vardı. Ahmet var, zülfikar vardı..Babul Han, zulkarneyn, KUL... Dolu adam var.

Neredeyse buradaki Türk üyelerinin üçte biri şeriatçı! Ve ülkemizdeki şeriatçıların çoğunun interneti yok ve ingilizce bilmiyorlar.. Öyle düşünürsek ülkedeki gerçek oran 50%lere çıkıyor!

Ama Türk vatandaşı sonuçta. Hem avatarına arapça bişiler yazan bir Türk daha vardı. Ahmet var, zülfikar vardı..Babul Han, zulkarneyn, KUL... Dolu adam var.

Neredeyse buradaki Türk üyelerinin üçte biri şeriatçı! Ve ülkemizdeki şeriatçıların çoğunun interneti yok ve ingilizce bilmiyorlar.. Öyle düşünürsek ülkedeki gerçek oran 50%lere çıkıyor!
Hakikat Türk vatandasi degil ama neyse.

Bu forumda yola cikarak hesap yapmak nekadar dogru bilmem, hadi diyelim %20 olsun genede birsey degistirmez.

Bu seriat endisesinin sebebi ne? Ismi bile sizi yerinizden hoplatiyor merak ettim dogrusu :))

Cumhuriyet bize gore hos ama kanunlari cok nahos su ana yasa guclendilip hainin kellesinin alındığı hirisizin rusvetin cezasinin cok agir oldugu adaletin her yerde hissettirilip caydirici olmasini bekliyoruz adi seriat degil cumhuriyet olsun bana göre fark etmezde seriattan siz neden bu kadar korkuyoesunuz anlamakta gucluk cekiyorum, suclumusunuz?

Bu seriat endisesinin sebebi ne? Ismi bile sizi yerinizden hoplatiyor merak ettim dogrusu :))

Cumhuriyet bize gore hos ama kanunlari cok nahos su ana yasa guclendilip hainin kellesinin alındığı hirisizin rusvetin cezasinin cok agir oldugu adaletin her yerde hissettirilip caydirici olmasini bekliyoruz adi seriat degil cumhuriyet olsun bana göre fark etmezde seriattan siz neden bu kadar korkuyoesunuz anlamakta gucluk cekiyorum, suclumusunuz?
Benim seriat diye bir korkum yok, sadece günümüze uygun degil bence.
Bir misal, sence birisi dinine inanmayi birakmissa suclumu?

Boş tartışmalar şuandaki en acil durum ABD'nin mevcut ülkemizi PYD devletini kurarak tehdit etmesidir. Ve Türkiye'nin yönünü acilen farklı bir yöne dönmesidir, en azılı düşmanımız batı ile ittifak dansindayiz, hadi siyasiler ipler gerilmesin diye yapıyor da biz farkında olmalıyız olayın. Şeriat meriat diye bazılarını ABD'nin politikalarına kanalize ediyorlar, derdimiz şuanda başka birşey. Halka dayanan Türkiye cumhuriyeti bu badireleri güçlenerek atlatmalı, ve İslam dünyasına liderlik yaparak ümmeti toparlamali. Diğer türlü tartışmalar ancak bizi böler ve bu toprakları İsrail'e, ermeniye, Yunan'a yâr eder. İşgal kapıya gelince birbirine sarılan el fetih ve Hamas gibi olacaksak şimdi birlik olma vaktidir.

Benim seriat diye bir korkum yok, sadece günümüze uygun degil bence.
Bir misal, sence birisi dinine inanmayi birakmissa suclumu?

Ben seriat kanunlarini tam bilmiyorum hic birimiz bilmiyoruz bunun icin tarafsiz sekilde ilim arastirmak gerekir. Eger kuranda oyle yaziyorsa oyledir bana gore soyle boyle dersem ya munafik olur ya dinden cikarim.

seriatin gelecegine bende inanmiyorum cunku dünya kiyamete dogru gidiyor. Bir musluman olarak elbette bende Allahin emirleri altında yasamanin en dogru yol oldugunu dusunurum ama saptirilmadan o da su zamanda zor gibi.

Boş tartışmalar şuandaki en acil durum ABD'nin mevcut ülkemizi PYD devletini kurarak tehdit etmesidir. Ve Türkiye'nin yönünü acilen farklı bir yöne dönmesidir, en azılı düşmanımız batı ile ittifak dansindayiz, hadi siyasiler ipler gerilmesin diye yapıyor da biz farkında olmalıyız olayın. Şeriat meriat diye bazılarını ABD'nin politikalarına kanalize ediyorlar, derdimiz şuanda başka birşey. Halka dayanan Türkiye cumhuriyeti bu badireleri güçlenerek atlatmalı, ve İslam dünyasına liderlik yaparak ümmeti toparlamali. Diğer türlü tartışmalar ancak bizi böler ve bu toprakları İsrail'e, ermeniye, Yunan'a yâr eder. İşgal kapıya gelince birbirine sarılan el fetih ve Hamas gibi olacaksak şimdi birlik olma vaktidir.

Katiliyorum suanda ki gundemi saptirmak Amerikanin planlarına hizmet edecektir. 2019 anayasaya yogunlasmaliyiz 2019 da guclu cikarsak 2023 anlasmalarina anca o zaman gogus gerebiliriz.

Sırp kasabının kestiği besmelesiz murdar etleri afiyetle yeyip karnını bir güzel doldurduktan sonra eda ettiği cuma namazı ardından maaş hesabına ne kadar faiz yürütüldüğünü merak ederek altındaki gavur malı arabaya atlamış, gözüne taktığı gavur markalı güneş gözlüğü ile tozu dumana katmış, HSBC ATM'sine doğru hızla giderken bir yandan da aklından "şeriat eyi bi şeydür " düşüncesini geçiriyordu...

Hayırdır sen niye bu kadar benimsiyon buın gelse şeriata ayak uyduracak gibisin... Yoksa nasıl olsa gelmez ya "baştakiler biziö adamlar" mı diyosun...

şeriat falan geç bu ülkede taptıgınız insanlar bir gun yargılanacak

Din allah dersiniz bunları görmezsiniz..

Puhaha tayyip yarın milli içkimiz ayran der. gündemin değiştirildiği günleri çok biliyoz.
buna göz göre göre izin verildi, kurdistan ı elleriyle kurdurtuyolar.

5 sene önce suriye'de namaz kılıyolardı
Bugun de kandilme girip oturucaz diyolar
Gazınızı ne güzel alıyolar

]
Sırp kasap değil Boşnak, beni kast ediyorsan gavur malı araba İslamın emrini bozmaz, maaş hesabım yok kredi kartı kullanmıyorum, güneş gözlüğünü de sevmem haberin olsun. Çok şükür sizin bizi düşündüğünüzden fazla biz İslamı düşünüyoruz, siz kendi işinize bakın.

Müslüman olduğum için olabilir mesela, gayri müslim olarak siz benimsemeye bilirsiniz.

Sadece komiksin.

Hemen gayri muslim olduk.. hepsi aynı! İçki içiyosan bunların gözünde hristiyansın, ecnebisin, sevgilin varsa gavursun...

Düz mantık bunların ki, asıl günahkar olan bunlar insanları yargılayan...

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom