What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
600F9A78-3F73-4EB3-AFAB-3C6A23091CB6.jpeg

Akp veya RTE beğenmeme fikrine toleranslı olmam mı güldürdü yoksa Türkiye zarar vermemek gerektiğini söylemem mi güldürdü. Belki de Müslümanları cok seviyorlar diye gülmüşsündür. Türk olduğumuz için dediğime güldüysen doğrusu oda komik değil mi.

"Kardeşim Akp veya RTE beğenmeyebilirsin ama bu yüzden ülkene zarar veremezsin.
Biz sadece müslüman olduğumuz için değil Türk olduğumuz içinde o devletlerin hedefiyiz."

1) "bu yüzden ülkene zarar veremezsin" ne demek istiyorsun aq?!
Bu ülkeye son ~10 yildir kim/kimler en cok zarar veren belli.

2)"müslüman olduğumuz için değil Türk olduğumuz içinde o devletlerin hedefiyiz" ABD ve AB'de niye Milyonlarca Müslüman, Türk, Arab... yasiyor kendi kendinize hayal/düsman kurmayin kardesim yaa.

Uber yasaklanmış.
Halk uber'i çok istedi ama hukumet oy için yine yaptı yapacağını. Yenilikçi çağa uygun ve halkın çok hoşuna giden bir proje de böylece Türkiye'de yasaklanmış oldu ve yine kötüler kazandı.

Erdoğan'ın yancısı İYİ Parti seçmenine "fetullahçı" iftirasını attığı günün ertesi günü gittim İYİ Parti'ye üye oldum...

Dün bir MHP'li yetkili partiden ayrılanları geri çağırdı. Madem Fetullahçıydık, neden geri çağırıyorsun.. Yok, Fetullahçı değilsek neden şerefsizce iftira ettiniz...

MHP yok oldu. Mevcut yönetim sayesinde...

İyi Parti oyları şu an 15-20% bandında anketlere göre. Ama AKP'den giderek artan bir katılım var. Bunu etrafımdaki koyu AKP'li olup da bu seçimlerde Akşener'e oy vereceğini söyleyenlerden anlıyorum.

İkinci tura İnce ile Akşener bile kalabilir...

Bro 15-20 bandını aştı bence. Sesini çıkarmayan ama baskıdan bıkmış olan dev bi kitle var. Şaka değil cidden akp bu seçim gidecek bence. Youtube'da muharrem ince 3-5 gün önce çıktığı program 1 milyonu aştı izlenmesi acayip rağbet var, rte 3-4 kanal ortak yayın vermiş o da yeni izlenme 20-30 bin

Her secim öncesi gibi basladi ruyalar :yahoo:Sulalem gecen sefer AKP'ye verdi oylari, busefer en az 50 oy CHP gibi masallar.

At atabildiginiz kadar nasil olsa beles :welcome:

Her secim öncesi gibi basladi ruyalar :yahoo:Sulalem gecen sefer AKP'ye verdi oylari, busefer en az 50 oy CHP gibi masallar.

At atabildiginiz kadar nasil olsa beles :welcome:
UBERin yasaklanma sebebi oy değil. Başkanımızın dünürlerinde binin üzerinde plaka olduğu söyleniyor. Milyon dolarlık Plaka yatırımı AKp yöneticisi esnafın ve AKP li belediye yöneticilerinin rant kapısı. Plaka gelirleri bir fabrikanınki gibi şeffaf değil. Çok vergi saklanıyor. Karı çok yüksek. muhafazakar zengin kesim ev almak yerine taksi plakasına yatırıyor. 50000 taksi plakası var İstanbulda düşünün.
Salak taksi şöförleride onların kölesi ama farkında değiller. Taksi şöförleri gerçekte para kazanamıyor.
Şöförler übere geçse plaka sahipleri yarrağı yer afedersiniz.

RTE'nin ilk turda kazanma ihtimaline yok artık, kaynak ne bilmem ne diyenleri anlayamıyorum farklı bir ülkede mi yaşıyor bu adamlar?. E bu adam zaten daha önce %50 üzeri oy alıp seçilmedi mi? Niye tekrar etmesin bu? Üstelik minimal düzeyde de olsa MHP oyu da var. Tamam haziran seçimlerinde olduğu gibi bir sürpriz olabilir, oy oranı bir anda 40lara inebilir ama ilk turda seçilmesi de gayet olası.

Benim bu seçimde en merak ettiğim şey vekil oranları. İnce sayesinde CHP oy oranını belki küçük bir miktar arttırabilir, CHP seçmeninde Akşener'e oy veren çıkabilir ama vekil seçiminde yine CHP'ye verirler diye tahmin ediyorum. Asıl muamma İyi parti. MHP'nin oylarının çoğunu çalacağını tahmin ediyoruz ama garanti değil, sadece iyi niyetli bir tahmin. Eğer gerçekten çoğunu çalabilirse AKP mecliste güzel bir darbe yiyecek. İYİ partinin mecliste güçlü bir yer edinmesini istiyorum ama açıkcası Akşener'i cumhurbaşkanı olarak görmek istemezdim. Ben pek hoşlanamadım.

Last edited:
Umarım önümüzdeki 5 yılıda onunla geçirir sevenleri.Şöyle dünyada bolluk günlerinin bittiği zamanlarda, Erdoğan idaresinde neler yaşanacak görmek isterdim.

Ben Saadet'i de merak ediyorum. İttifakla seçime girdikleri için nasılsa barajı geçemez diyip AKP'ye veren bir kitle belki Saadet'e verebilir.

UBERin yasaklanma sebebi oy değil. Başkanımızın dünürlerinde binin üzerinde plaka olduğu söyleniyor. Milyon dolarlık Plaka yatırımı AKp yöneticisi esnafın ve AKP li belediye yöneticilerinin rant kapısı. Plaka gelirleri bir fabrikanınki gibi şeffaf değil. Çok vergi saklanıyor. Karı çok yüksek. muhafazakar zengin kesim ev almak yerine taksi plakasına yatırıyor. 50000 taksi plakası var İstanbulda düşünün.
Salak taksi şöförleride onların kölesi ama farkında değiller. Taksi şöförleri gerçekte para kazanamıyor.
Şöförler übere geçse plaka sahipleri yarrağı yer afedersiniz.
Şimdi baktım. İstanbul'da 1 bucuk 2 trilyondan asagi plaka yok. Gariban şoför nasil alsi
n. Her zaman oldugu gibi Akp mafyasi zenginin yaninda, faķiri ise kandırıyor..

Şimdi baktım. İstanbul'da 1 bucuk 2 trilyondan asagi plaka yok. Gariban şoför nasil alsi
n. Her zaman oldugu gibi Akp mafyasi zenginin yaninda, faķiri ise kandırıyor..
İşin en ilginç yanı belediye zamanında Takisici olma ruhsatını şahıslara bedava dağıtmış( aslında plaka alıp satma diye bi kavram yok) bir şahsa verilmiş izin bu. Güya o da bu iznini devrediyor. Sıfırdan 2 milyona gelen bu değerlenmeden devletin kasasına giren birşey yok. Evinin değeri artsa vergisini alıyor gavur.
Taksiciler gelirlerinden vergi veriyorlarmışmış, o gelir vergisini ÜBERcilerde veriyor hemde tam :)
Plakanın 2 trilyona çıkışından doğan artan kazancın vergisi nolcak?
Ayda 7000tl kiranın yüzde yirmisi nolacak?

Ben Saadet'i de merak ediyorum. İttifakla seçime girdikleri için nasılsa barajı geçemez diyip AKP'ye veren bir kitle belki Saadet'e verebilir.

Muhafazakar sag ile solun ittifak yapmasi zaten sacma bir sey cunku bir defa ideolojileri birbirine zittir. Eger milli gorusculer gecmis donemleri unutmadiysa muhakkak oyunu ya AKP ya da MHP'ye verecektir. Erdogan'a verecekleri zaten kesin. BBP'yi de unutmanak lazim. Sag kesimin toplam oy orani zaten belli. Inaniyorum ki guney dogudan da Erdogan'a cok oy gider. Icisleri bakaninin o bolgedeki terorle mucadele sonuclari baya iyi. Millet sur cizre nusaybin vesayre olaylarindan sonra zaten hdp pkk dan kompile bikmis durumda.

Status
Not open for further replies.

Latest posts

Back
Top Bottom