What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Pervin Buldan'ın söylemleri ile AKP lideri Recep Erdoğan'ın söylemleri arasında fark yok ki... Erdoğan her konuşmasında tek tek sayıyor.. Türk, kürt, Boşnak, Arnavut, Abaz, Çerkez, Roman....

Hep yazıyorum. AKP mafya partisi bölücü bir partidir. PKK'ya HDP'den sonra en yakın partidir.. Bunu hem yetkililerin açık beyanlarından hem de hükümet olarak icraatlarından açıkça görebiliyoruz.

Tuhaf olan şey; sözde milliyetçi geçinen Bahçeli ve MHP kurmaylarının AKP gibi bölücü bir partiye destek vermeleri. Baraj kaygısı ile de olsa affedilemez. Ki, zaten Ülkücü taban affetmedi.

Abi sadece eğitimde mi bi trafiğe çıkıyosun maganda dolu. Geçen trafikte kırmızıda duruyorum diye servis minibusu arkadam selektor yapıp kornaya basıyor. Tek amacı 2 dakika erken almak iscileri. Böyle bi ülke olduk, adalet hukuk ceza hicbir sey yok, vatandaş artık polise ihtiyaç bile duymuyo çünkü emniyet güçleri bir sey yapmıyor. Tutsa köşeyi dönüyo serbest bırakıyo. Her konuda böyle ülke.

Benim tavsiyem gençler durmasınlar gitsinler yurt dışına. Asgari maaşla, mezun dahi olsan aldığın maaş belli, hakkı bokunu ödemiyo. bu ülkeden gitmek dışında alternatif kalmıyo gençlere
Her ne kadar ülkemiz berbat bir durumda olsa da; okumuş akıllı gençlerimizin yurtdışına gitmeleri konusunda tereddütteyim.

En güzeli kalıp mücadele etmek. 40 haramiler çetesinin elinden ülkeyi kurtarmak, ve daha aydınlık, güneşli günlere gitmesini sağlamak. Bu da yine IQ'su A Haber seviyesinde olanlar değil, eğitimli vatansever gençlerimiz sayesinde olabilir ancak.

Pervin Buldan'ın söylemleri ile AKP lideri Recep Erdoğan'ın söylemleri arasında fark yok ki... Erdoğan her konuşmasında tek tek sayıyor.. Türk, kürt, Boşnak, Arnavut, Abaz, Çerkez, Roman....

Hep yazıyorum. AKP mafya partisi bölücü bir partidir. PKK'ya HDP'den sonra en yakın partidir.. Bunu hem yetkililerin açık beyanlarından hem de hükümet olarak icraatlarından açıkça görebiliyoruz.

Tuhaf olan şey; sözde milliyetçi geçinen Bahçeli ve MHP kurmaylarının AKP gibi bölücü bir partiye destek vermeleri. Baraj kaygısı ile de olsa affedilemez. Ki, zaten Ülkücü taban affetmedi.
Her sey buyuk bir tiyatrodur. Bakalim millet ne zaman uyanacak. Bu serefsizin hareketlerine bakarsan ve analize edersen anlarsin. Bu ulke onlara kalmaz. Mecbur AKP'nin yaninda oturdular. Daha pozitif senaryoyu sectiler cunku biliyorlar ki bu sekilde onlari daha zor doknurlar ama mutlaka dokunacaklar. Bugun degil ise yarin. Bunlar profesyonel ama daha profesyoneli de var.

EDIT: Bu serefsiz derken Agca yi kastediyorum

Last edited:
Bu cahiller hakkinda artik ne dusunecegimi ne diyecegimi bilmiyorum. Gulsem mi aglasam mi

Bu cahiller hakkinda artik ne dusunecegimi ne diyecegimi bilmiyorum. Gulsem mi aglasam mi

İnternette gördüğüm bütün videolar 26-27 saniyelik. Sadece o kısım kırpılmış. Şu konuşmanın önü ve arkası da paylaşılsa da biz de görsek ne demeye çalışmış bu herif.

Tanıdığım 2 aile var. İkisi de cüzi miktarda sosyal yardım alıyor. Köyde küçük arazileri ve gündelik işler sayesinde zorla geçiniyorlar. Şimdiye kadar AKP'ye oy vermişler.

Her iki aile de 15 yıldır İşkur'a kayıtlı ve her yıl müracaatlarını yeniliyorlar. Ama iş verilmemiş. Yaşları da ilerlemiş. Gelecekte emeklilik hakları için Esas meselenin yardım almak değil, iş bulmak olduğunu anlamışlar.

Etrafa kasıtlı yayılan "AKP düşerse devlet yardımları kesilir" söylentisinden bahsettiler. ""Tabii ki kesilmez" dedim. "Devlet muhtaç vatandaşlarına yardım etmekle görevlidir. AKP gider, çalmayan bir hükümet gelirse kesilmez aksine yükselir" dedim.
"AKP'ye mahkum değiliz. Takım tutar gibi parti tutmak zorunda da değiliz" dedim. "Verin Akşener'e oyunuzu, beğenmezseniz, bir dahaki seçime başkasına verirsiniz. Ama, şu anda vaatleri ile söylemleri ile bir şans verilmeyi hak ediyor" dedim.
İkna oldular.

2+2=4
+1 önceden=5 kişi

---------------
Başka bir aile daha var...

Kendisi AKP seçmeni. Oğlu bilgisayar öğretmeni. 6-7 yıldır atanamamıştı. Az bir süre ücretli öğretmen olarak çalıştı. En son özel bir firmaya işçi olarak girmiş.

"AKP döneminde genç işsizliği çok arttı, bak senin oğlun da yıllardır işsiz, hala atanamamış" dedim.
"AKP'nin suçu yok. KPSS sınavında yeterli notu alamadı" dedi.

O anda, ne onun ne benim aklıma geldi..

Bu genç insan üniversite sınavını kazanmış mı? Kazanmış...
4 yıl
8 dönem
her dönem ortalama 8 ders
Her ders için 2+2=4 sınav
64x4=256 sınav

Toplamda 257 sınavı geçmiş ve mezun olup diploma almış mı? ALMIŞ.

Daha ne sınavı, ne KPSS'si...!

demek aklıma gelmedi.
Görünce bir daha söyleyeceğim.

eninde sonunda böyle olacaktı yemiyor artık halk
Yildim degilde Erdogan olsaydi eminim dolu olurdu orasi.
AK parti Erdogan varsa var yoksa yok bukadar basit, parti hic erdogan sonrasini düsündümü? Okadar güclü isimler vardi hepsi tek tek bir sekilde gitti, Erdogandan sonra gelen kisnin isi gercekten cok zor bu partide.

AKP MHP'nin ısrarına boyun eğip de şunu yaparsa gelecek 20 yılda yiyeceği bedduanın haddi hesabı yok. Umarım oy açısından getiriden çok götürüsünün olacağını kavrayabiliyorlardır.

http://www.haber7.com/guncel/haber/2638399-mhpli-kalayci-af-cikacak-bunun-geri-donusu-yok

MHP sırf militan ruhlu bir ülkücü kitleyi İYİ partiye kaydırmamak için içerdeki üç beş ülkücü mafyayı çıkarmak istiyor, oy uğruna binlerce azılı suçluyu topluma salacaklar. Yok böyle bir vurdum duymazlık. Rahşan affının izleri daha silinmedi.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom