What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.

böyle disisleri bakani mi olur? yaziklar olsun. rezil olduk :haha:

alman tim sebastian ama sadece cavusoglunu pert etmemis. Fetullahci pic, hic utanmadan yalan söyliyor.

Adamların Ordu mitingi de çöp, Muharrem İnce ayın 13'ünde hem Giresun hem Ordu'da miting yapacak. İki mitingi de kıyaslayacağım, bence sağlam oy yolacak adam karadenizden :D

Kıyı MHP'lisi ile iç anadolu MHP'lisi arasında hakkaten devasa bir fark var. Kıyıdakiler hardcore Türk milliyetçisi, öyle İslam ağırlıklı, hafif milliyetçilik soslu değil. Baya düz Türk milliyetçisi, dinden neredeyse bağımsız. Karşı komşumuz öyleydi. Bana çizgi romanlar vermişlerdi Göktürk tarihi temalı, hala unutamam, adını yazarını hatırlayabilsem bulmak istiyorum. Genel olarak daha açık görüşlü, daha donanımlı insanlar. Adam ressam ve heykeltıraştı. Adını hatırlayıp güç bela komşularımı facebooktan buldum. Tahmin ettiğim gibi İYİ partiye geçmişler :p İç anadolu MHP'lisinin milliyetçilikle gördüğüm kadarıyla tek alakası arada mehter ya da genç osman eşliğinde kurt işareti yapıp arabaya tuğra işareti çakmak.

Kıyı MHP'lisi ile iç anadolu MHP'lisi arasında hakkaten devasa bir fark var. Kıyıdakiler hardcore Türk milliyetçisi, öyle İslam ağırlıklı, hafif milliyetçilik soslu değil. Baya düz Türk milliyetçisi, dinden neredeyse bağımsız. Karşı komşumuz öyleydi. Bana çizgi romanlar vermişlerdi Göktürk tarihi temalı, hala unutamam, adını yazarını hatırlayabilsem bulmak istiyorum. Genel olarak daha açık görüşlü, daha donanımlı insanlar. Adam ressam ve heykeltıraştı. Adını hatırlayıp güç bela komşularımı facebooktan buldum. Tahmin ettiğim gibi İYİ partiye geçmişler :p İç anadolu MHP'lisinin milliyetçilikle gördüğüm kadarıyla tek alakası arada mehter ya da genç osman eşliğinde kurt işareti yapıp arabaya tuğra işareti çakmak.
Bölgesel olarak böyle bir sınıflandırma ne derece doğru olur bilemem ama benim gördüğüm; eğitimli Milliyetçi/Ülkücü kesim az eğitimlilere göre daha seküler, pozitif bilimlere inanan, ümmetçiliği değil ama Türkçülüğü destekleyen insanlar.

Az okumuş Ülkücüler " kanımız aksa da zafer islamın" der (*di eskiden) ki, bunun ne Türkçülükle ne milliyetçilikle ilgisi vardır. Düpedüz şeriatçı bir slogan.

+++

Şunu da ekleyeyim.

Eğitimli Türkçülerin bir çoğu ya ateist ya deist/agnostik ya da bildiğin Şaman/Tengrici'dir.

Osmanlı iskan politikası ile başlayan; ancak genç cumhuriyette çok partili hayata geçişle değişerek son 16 yılda zirveye ulaşan dış/iç işbirliğinin ağır sosyo-kültürel operasyonları bugünkü sonuçtur.

Çok partili hayattan bugüne bu işbirliğine karşı yeterli ve kesin bir cevap verilebildi mi?

Mhp'nin milkiyetçilikle uzaktan yakıbdan ilgisi kalmadı. Mhp tarihi bir hata yaptı akp'nin 16 yılda yaptığı tüm illegal işleri sırtladı. Kullanıldı. Saadet mesela, bu oyuna gelmedi doğruyu seçti.
İYİ parti'nin oyları çok iyi bunu zaten yandaş medya'nın her gün yalan manşetleriyle anlıyoruz.
fetöcülükle uzaktan yakından ilgisi olmayan ama her gğn fetöcülükle suçlanan tek parti iyi parti. Var güçleriyle karaladıklarına göre oyları çok ciddi

Iste bu yuzden cogu CHP'lilerden nefret ediyorum. Senelerce iktidara gelememek hirsiyla cilgina donmus kuduz kopekler gibi yabanci kanallarda Turkiye'yi kucuk dusurucu ifadelerle karaliyorlar. Iktidari sev sevme, bu kendi ic meselemizdir ama neden yabanci kanallarda Turkiye Cumhuriyeti ve secilmis iktidarin baskanlarini bu denli asagiliyorsunuz? Yemin ederim bu gibi sereften yoksun insanlara karsi nefretim cok buyuk. Sizler gavurlari bile arkanizda birakan ermeni dollerisiniz. Siz bu kadar serefsiz ve omurgasiz olduktan sonra hic bir zaman secimlerle iktidara gelemiyeceksiniz.

Surya bak, bir donemler ben Erdogan ve partisinin Avrupa'ya karsi politikasini begenmezken aman Turkiyem ve Cumhurbaskani kucuk dusmesin diye gavurlara karsi savunmus olan bir insanim ben. Cunku ben Turkum ve Turkiyemi ne olursa olsun yabancilarin yaninda kucuk dusurmem!

Bunu yapan kisiler en adi serefsizdir. Tipki musluman kiligina girip asil hiristiyanlara hizmet eden vatansiz fetoculer gibi. Onlar da AB ve ABD'de ulkemize karsi medya yoluyla kara propaganda yapiyor.

Su video'daki tabloya bakin, ben bile utandim be. Su sozde Turklere bir bakin nasil da kuduz kopek gibi yorum atiyorlar... Zaten cahil olduklarinin kaniti oradaki yabancilarin roportaji sunan kisinin elestirmesidir. Cunku herif gercekten de bir bok bilmiyor ve sadece quotelardan yola cikiyor. Seviye sifir, saygi yok bir bok yok.

Dusmanlar Erdogan'i devirmek icin ulkeyi isgal etmeye kalkisirsa bu kansizlarin ilk yapacagi is dusman birliklerin yaninda saf durmasidir. Bu denli eziksiniz.

Yorumlara bak, rezillik.

Buna yarı yarıya katılıyorum. Evet hoş bir şey değil gidip de Türkiye'de ki siyasi durumları dışarıda şikayet etmek, ama bir de şu var, şu video tam anlamıyla rezalet, savunulacak hiç bir yanı yok. Bunu savunmak öz eleştiri yoksunu fanatik bir millet olduğumuz imajını veriyor. Şu videonun altına eleştiri yazılmasının etkisi kötü değil aksine iyi, Türkiye'de hala farklı fikirlerin de var olduğunu, öz eleştiri yapılabildiğini gösteriyor adamlara. Körü körüne savunulmaz her şey. Sen savununca adamların fikri mi değişecek zannediyorsun? Adam durumu videodan görüyor zaten, neyi savunuyorsun?

Aynı mantığı kullanarak bütün Amerikalılar Trump'ın her hareketini savunsaydı bütün Amerika'nın istisnasız gerizekalı olduğuna kanaat getirirdik.

Last edited:
Şu röportajı izleyipte bu Avrupa dan daha birşey bekleyen varsa ona acırım.

Şu röportajı izleyipte bu Avrupa dan daha birşey bekleyen varsa ona acırım.
Avatarına gururla koyduğun uçağın vidasına kadar her parçası Avrupalı dediğin insanlar tarafından icat edildi.Şu an Türkiye o uçağı yapabiliyorsa yıllarca Avruplalıların icat ettiği uçakların bakımını ve lisans üretimi yaptığın içindir.

Last edited:
Avatarına gururla koyduğun uçağın vidasına kadar her parçası Avrupalı dediğin insanlar tarafından icat edildi.Şu an Türkiye o uçağı yapabiliyorsa yıllarca Avruplalıların icat ettiği uçakları bakımını ve lisans üretimi yaptığın içindir.
Sen git o vidanın hatrına onların aşağılamalarına katlan dediğim gibi sadece acırım.
Avatar gelince o uçağın uçması için binlerce saat mühendislik ve emek var. Orada vidalar kablolar filan kendi kendine uçmuyor. Ayrıca o mühendislerin benden çok farklı düşünceleri olabilir hatta seninle aynı bile olabilir ama sırf benimle aynı düşünmediğin için onların emeklerini bile silip attın. İşte öyle bir Körlük ki bu senin ülken için çalışanların başarısını bile sahiplenemiyorsun.
Kardeşim Akp veya RTE beğenmeyebilirsin ama bu yüzden ülkene zarar veremezsin. Biz sadece müslüman olduğumuz için değil Türk olduğumuz içinde o devletlerin hedefiyiz.Bunun RTE ile ilgisi yok. Bu Avrupalıların içindeki sömürgecilik zihniyetiyle alakalı. Eğer Türksen ve bunu göremiyorsan dediğim yapacak bir şey yok.

Kardeşim Akp veya RTE beğenmeyebilirsin ama bu yüzden ülkene zarar veremezsin.
Biz sadece müslüman olduğumuz için değil Türk olduğumuz içinde o devletlerin hedefiyiz.

:lol:

Buna yarı yarıya katılıyorum. Evet hoş bir şey değil gidip de Türkiye'de ki siyasi durumları dışarıda şikayet etmek, ama bir de şu var, şu video tam anlamıyla rezalet, savunulacak hiç bir yanı yok. Bunu savunmak öz eleştiri yoksunu fanatik bir millet olduğumuz imajını veriyor. Şu videonun altına eleştiri yazılmasının etkisi kötü değil aksine iyi, Türkiye'de hala farklı fikirlerin de var olduğunu, öz eleştiri yapılabildiğini gösteriyor adamlara. Körü körüne savunulmaz her şey. Sen savununca adamların fikri mi değişecek zannediyorsun? Adam durumu videodan görüyor zaten, neyi savunuyorsun?

Aynı mantığı kullanarak bütün Amerikalılar Trump'ın her hareketini savunsaydı bütün Amerika'nın istisnasız gerizekalı olduğuna kanaat getirirdik.

Nasil bir rezaletmis peki? Cavusoglu bir cok oturumlarda diger ulkelerin temsilcileriyle tartismistir ve hemen hemen butun tartismalardan alni acik yuzu ak cikmistir. Mevlut Cavusoglu bir cok defa ermenileri, su sozde soykirim iddialari hakkinda medya onunda perisan etmistir. Mevlut Cavusoglu yurekli bir adamdir, herkesin suratina dogruyu yapistirir. Tartisma esnasinda bir cok argumani dogrudur. Belki anlatma yontemi farklidir fakat Avrupalilar bundan anlar sadece. Avrupa karsisinda senelerce boyun egen bir Turkiye gormedigi icin zaten saskindir. Bu saskinlik anti demokratik bir tutuma donusmustur ve her defasinda ifade ozgurlugunu kotuye kullanarak aramizin bozulma sebeplerinden birtanesi olmustur. Bir yandan demokrasiden bahsedeceksin ve diger yandan ifade ozgurlugunu kullanmak isteyen bakanlarin yolunu keseceksin.

Amerikalilardan banane biz Turk'uz ve Turk gibi yasariz.

Akp veya RTE beğenmeme fikrine toleranslı olmam mı güldürdü yoksa Türkiye zarar vermemek gerektiğini söylemem mi güldürdü. Belki de Müslümanları cok seviyorlar diye gülmüşsündür. Türk olduğumuz için dediğime güldüysen doğrusu oda komik değil mi.

Nasil bir rezaletmis peki? Cavusoglu bir cok oturumlarda diger ulkelerin temsilcileriyle tartismistir ve hemen hemen butun tartismalardan alni acik yuzu ak cikmistir. Mevlut Cavusoglu bir cok defa ermenileri, su sozde soykirim iddialari hakkinda medya onunda perisan etmistir. Mevlut Cavusoglu yurekli bir adamdir, herkesin suratina dogruyu yapistirir. Tartisma esnasinda bir cok argumani dogrudur. Belki anlatma yontemi farklidir fakat Avrupalilar bundan anlar sadece. Avrupa karsisinda senelerce boyun egen bir Turkiye gormedigi icin zaten saskindir. Bu saskinlik anti demokratik bir tutuma donusmustur ve her defasinda ifade ozgurlugunu kotuye kullanarak aramizin bozulma sebeplerinden birtanesi olmustur. Bir yandan demokrasiden bahsedeceksin ve diger yandan ifade ozgurlugunu kullanmak isteyen bakanlarin yolunu keseceksin.

Amerikalilardan banane biz Turk'uz ve Turk gibi yasariz.

Sen konuşmaları farklı değerlendiriyorsun, rezalet olarak görmeyebilirsin, bu senin özgürlüğün. Rezalet olarak gören ve bu konuda eleştiri yapan da özgür.Türk gibi yaşamak eşittir öz eleştiriden, fikirlere saygıdan yoksun kas kafalılar olmak değil. Buna da bitiyorum. Her türlü kötü özelliği, magandavari davranışı bizde böyle biz Türküz diye aklamaya çalışıyorlar.

Farkında değilsiniz ama "İslam alemini" bitiren de bu tutum. Demek ki Türkiye'ye değil bölgeye özgü bir durummuş. İçinizden çürük yumurta çıktığında sırf içinizden çıktı diye savunma gereği duyuyorsunuz.

Mhp'nin milkiyetçilikle uzaktan yakıbdan ilgisi kalmadı. Mhp tarihi bir hata yaptı akp'nin 16 yılda yaptığı tüm illegal işleri sırtladı. Kullanıldı. Saadet mesela, bu oyuna gelmedi doğruyu seçti.
İYİ parti'nin oyları çok iyi bunu zaten yandaş medya'nın her gün yalan manşetleriyle anlıyoruz.
fetöcülükle uzaktan yakından ilgisi olmayan ama her gğn fetöcülükle suçlanan tek parti iyi parti. Var güçleriyle karaladıklarına göre oyları çok ciddi
Erdoğan'ın yancısı İYİ Parti seçmenine "fetullahçı" iftirasını attığı günün ertesi günü gittim İYİ Parti'ye üye oldum...

Dün bir MHP'li yetkili partiden ayrılanları geri çağırdı. Madem Fetullahçıydık, neden geri çağırıyorsun.. Yok, Fetullahçı değilsek neden şerefsizce iftira ettiniz...

MHP yok oldu. Mevcut yönetim sayesinde...

İyi Parti oyları şu an 15-20% bandında anketlere göre. Ama AKP'den giderek artan bir katılım var. Bunu etrafımdaki koyu AKP'li olup da bu seçimlerde Akşener'e oy vereceğini söyleyenlerden anlıyorum.

İkinci tura İnce ile Akşener bile kalabilir...

Status
Not open for further replies.

Latest posts

Back
Top Bottom