What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Muhafazakar sag ile solun ittifak yapmasi zaten sacma bir sey cunku bir defa ideolojileri birbirine zittir. Eger milli gorusculer gecmis donemleri unutmadiysa muhakkak oyunu ya AKP ya da MHP'ye verecektir. Erdogan'a verecekleri zaten kesin. BBP'yi de unutmanak lazim. Sag kesimin toplam oy orani zaten belli. Inaniyorum ki guney dogudan da Erdogan'a cok oy gider. Icisleri bakaninin o bolgedeki terorle mucadele sonuclari baya iyi. Millet sur cizre nusaybin vesayre olaylarindan sonra zaten hdp pkk dan kompile bikmis durumda.

Geçmişi geç, yakın dönemde de rahatsız oldukları bir şeyler var ki AKP yerine CHP ile ittifak kurdular. Kaybeden tarafta olma ihtimali daha yüksek olmasına rağmen. AKP yanında saf tutsalar rahatlıkla mevki garantileyebilirlerdi. Yani BBP gibi çıkar için ittifak kurmadılar, samimi bir rahatsızlıkları var AKP hükümetinden. 1977'den beri Milli Görüş içerisinde siyaset yapan 77lik bir adam bırakalım da milli görüşçü ne yapar, ne ister, neyden rahatsız olur, kiminle ittifak olur senden benden daha iyi bilsin.

1 Kasım'da herkes siyasi istikrarsızlıktan korkup zaruri olarak AKP'ye kayarken bile küçük bir SP kitlesi SP'ye oy vermekte ısrar etmiş, barajı geçemeyeceğini bile bile. Baraj sorunu yok bu sefer, ben oylarını arttırmalarının önünde büyük bir engel görmüyorum. Bakacağız bakalım.

Last edited:
Geçmişi geç, yakın dönemde de rahatsız oldukları bir şeyler var ki AKP yerine CHP ile ittifak kurdular. Kaybeden tarafta olma ihtimali daha yüksek olmasına rağmen. AKP yanında saf tutsalar rahatlıkla mevki garantileyebilirlerdi. Yani BBP gibi çıkar için ittifak kurmadılar, samimi bir rahatsızlıkları var AKP hükümetinden. 1977'den beri Milli Görüş içerisinde siyaset yapan 77lik bir adam bırakalım da milli görüşçü ne yapar, ne ister, neyden rahatsız olur, kiminle ittifak olur senden benden daha iyi bilsin.

1 Kasım'da herkes siyasi istikrarsızlıktan korkup zaruri olarak AKP'ye kayarken bile küçük bir SP kitlesi SP'ye oy vermekte ısrar etmiş, barajı geçemeyeceğini bile bile. Baraj sorunu yok bu sefer, ben oylarını arttırmalarının önünde büyük bir engel görmüyorum. Bakacağız bakalım.

Saadet maşa olmadı helal olsun, zaten seçmeni de öyle saf salak insanlar değil.
Ülkemizde en cahil seçmen akpnin. Onlar da din Allah ile uyutuluyolar. Çok buyuk gunah ve gaflet icindeler yapılan hataları bile gormuyolar, yatacak yerleri yok.
Muharrem ince'ye yasal olarak saldırı talimatı gelmiş, nasıl olsa medya, hukuk ellerninde

http://m.hurriyet.com.tr/gundem/cumhurbaskani-erdogan-ince-ve-kilicdarogluna-yuklendi-40855796

Gecmisi unutmak kolay degil ve olmamali da. SP sol/laik/kemalist zihniyetle ittifak ve iktidar pazarliklari yaparken kendini milli gorus'e adayan insanlarin tepkisi buyuyor. Bunun sadece CHP ve onun kurdugu koalisyonlarin kotu yonetim bicimi degil, bu kitleye zulum gostermis olmasidir. Bu gercegi kimse ortbas edemez. Zaten yasayan kisiler daha iyi bilir. Onun icin ortada sebep yokken SP'nin tabani kuyruk acisiyla bir takim mevkiler elde etmeye calisiyor ve bunu Turkiye'nin buhranli donemde oldugunu iyi bilerek yapiyor. Ekonomi masallarini falan gec bunlar gercek bir sebep degildir. Zaten son 4 genel secimlerde ne oy alabilmis ne bir sey. Maksat ortada fitne ayagi olmak ve menfaat ugruna CHP'ye hizmet etmektir. BBP neyin cikari pesinde? Siyasi gorusu dogrultusunda Erdogan'a destek vermesi dogaldir. Zaten referandumda da evet oyu vermisti.

CHP ile SP tabaninin kirli ve oyunlari:

Gecmisi unutmak kolay degil ve olmamali da. SP sol/laik/kemalist zihniyetle ittifak ve iktidar pazarliklari yaparken kendini milli gorus'e adayan insanlarin tepkisi buyuyor. Bunun sadece CHP ve onun kurdugu koalisyonlarin kotu yonetim bicimi degil, bu kitleye zulum gostermis olmasidir. Bu gercegi kimse ortbas edemez. Zaten yasayan kisiler daha iyi bilir. Onun icin ortada sebep yokken SP'nin tabani kuyruk acisiyla bir takim mevkiler elde etmeye calisiyor ve bunu Turkiye'nin buhranli donemde oldugunu iyi bilerek yapiyor. Ekonomi masallarini falan gec bunlar gercek bir sebep degildir. Zaten son 4 genel secimlerde ne oy alabilmis ne bir sey. Maksat ortada fitne ayagi olmak ve menfaat ugruna CHP'ye hizmet etmektir. BBP neyin cikari pesinde? Siyasi gorusu dogrultusunda Erdogan'a destek vermesi dogaldir. Zaten referandumda da evet oyu vermisti.

CHP ile SP tabaninin kirli ve oyunlari:

"Tepkisi büyüyor"

Büyüyen tepkiyi Hollanda'dan mı görüyorsun? Geldin sordun mu adamlara?

"Onun icin ortada sebep yokken SP'nin tabani kuyruk acisiyla bir takim mevkiler elde etmeye calisiyor "

Dalga mı geçiyorsun? Bu nasıl bir saçmalık? Mevki için kazanma ihtimali düşük olan muhalefet ile mi ittifak kurulur? Harbiden bilinçli olarak dalga geçtiğini düşünmeye başladım. Adamlar mevki isteseydi Destici'nin, Kurtulmuş'un, Soylu'nun peşinden giderdi. SP eğer AKP ile seçime girseydi rahatlıkla en az bir bakanlık ya da bakan yardımcılığı garantilerdi. Adamlar kaybeden tarafta olmayı göze alıp, hakim olduğunuz medya tarafından karalanmayı göze alıp size karşı mücadele veriyor. Demek ki rahatsız oldukları bir mesele var, bir şeyleri onların gözünde yanlış yapıyoruz demek bu kadar zor mu? Anasını satayım sizi beğenmeyen herkes fitne fesat peşinde, herkes ajan herkes fetöcü. Sanki bizzat Allah tarafından gönderildiniz, hiç yanlışınız yok, herkes sizi beğenmek zorunda. İnsan gibi politika tartışmak yerine ağzınızdan bok saça saça sürekli karşınızdakilere ithamlarda bulunduğunuz için sempati besleyeceğim varsa da besleyemiyorum. Yanlışız diyin demiyorum bak, bir kez olsun gönül rahatlığıyla "acaba" diyin. "Acaba bir şeyi yanlış mı yapıyoruz". Ama yok, bir kişi değil ki bu kitlenin tamamı egoist, tamamı narsist.

55_8846.jpg

Tıpış tıpış oy veren koyunlar, size sesleniyor.

Umarım HDPKK baraj altı kalır ve İnce de başkan seçilir. Hükümeti İnce'nin kurmasını, fakat meclisteki çoğunluğu AKP+MHP'nin oluşturmasını istiyorum. O koşulda ya MHP götüm götüm dönecek AKP'yi satıp, veya dirayetli durup satmayacak ve insanlar birbirleriyle uzlaşmak zorunda kalacak. Ben İnce, bir yasal düzenleme istediğinde, öyle bir uzlaşma yapılsın ki AKP'li de oy versin CHP'li de, o uzlaşmayı görmeyi istiyorum şu ülkede.

Mecliste çok güçlü bir CHP de görmek istemiyorum. Kılıçdaroğlu p*çi "seni ben yarattım" moduna girememeli, İnce üzerinde baskı oluşturamamalı. İnce CHP'den bağımsız bir ekiple kurmalı hükümeti, toplumun tamamını kapsayarak.

Yine toz pembe hayaller, istekler. Artık cacık tadı verir oldu bu kez durum farklı, hissediyorum ayakları.. Olacak olan şu: Sonuç değişmeyecek. Yenilenler YSK ya Anayasa Mahkemesine koşacak oylarımız çalındı diye ortalığı velveleye verecek. Avrupalı gözlemciler de cabası tabii..

20 gün boyunca atmak tutmak serbest..

Hala bu yalanmi ya? 2015'de ilk turda hangi parti nerdeyse %10'luk eksik aldida ikinci turda o oylari toplayabildi?
CHP ve MHP'nin oylari hic degismedi degisen sadece AKP'idi.
Yalanla ne alakası var? Yalandaroğlu demedi mi tıpış tıpış oy vereceksiniz diye, bunlar da vermediler mi Atatürk'ün partisini Pkk yancısı yapanlara oy? Biz hizmete oy veriyoruz, koyun olan kendileri, yansıtma yapmayı da çok iyi biliyorlar.

Afrini alan yiğitlere dil uzatan muharrem değil başkan chp'de çaycı bile olamaz artık.

Yalanla ne alakası var? Yalandaroğlu demedi mi tıpış tıpış oy vereceksiniz diye, bunlar da vermediler mi Atatürk'ün partisini Pkk yancısı yapanlara oy? Biz hizmete oy veriyoruz, koyun olan kendileri, yansıtma yapmayı da çok iyi biliyorlar.

Afrini alan yiğitlere dil uzatan muharrem değil başkan chp'de çaycı bile olamaz artık.
Kimin ne dedigine bakmam ben secim sonuclarina bakarim oylarin hangi partiden kime kaydigi, kimlerin oylarinin sabit kaldigi gün gibi ortada, buna ragmen aksini iddia etmek yalandir.

Status
Not open for further replies.

Latest posts

Back
Top Bottom