What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
2018-06-03 10.02.01.png

Önce ergenekon ve balyoz ile TSK nın gücünü Fetöcü ibnelerle bir olup sıfırladılar. Sonra fetöcülerdende kurtulup, TSKyı babalarının çiftliği yaptılar.
TSK nin getirildiği bu konum hep görmezden geliniyor. Şakşakçı generalleride var artık. Yazık , Türkiye bitmiş. TSK tayyibin malı olmuş. O alkışlayan saksı , alkışladığı kişinin "ben ergenekonun savcısıyım" dediğini ne çabuk unutmuş.
2002 yılından 2014lere kadar valilerin TSKya operasyon izni vermediğini ne çabuk unutmuş.

Yalanla ne alakası var? Yalandaroğlu demedi mi tıpış tıpış oy vereceksiniz diye, bunlar da vermediler mi Atatürk'ün partisini Pkk yancısı yapanlara oy? Biz hizmete oy veriyoruz, koyun olan kendileri, yansıtma yapmayı da çok iyi biliyorlar.

Afrini alan yiğitlere dil uzatan muharrem değil başkan chp'de çaycı bile olamaz artık.
View attachment 478235

Önce ergenekon ve balyoz ile TSK nın gücünü Fetöcü ibnelerle bir olup sıfırladılar. Sonra fetöcülerdende kurtulup, TSKyı babalarının çiftliği yaptılar.
TSK nin getirildiği bu konum hep görmezden geliniyor. Şakşakçı generalleride var artık. Yazık , Türkiye bitmiş. TSK tayyibin malı olmuş. O alkışlayan saksı , alkışladığı kişinin "ben ergenekonun savcısıyım" dediğini ne çabuk unutmuş.
2002 yılından 2014lere kadar valilerin TSKya operasyon izni vermediğini ne çabuk unutmuş.

Bu generallerin hepsinin içlerinden gelerek bunu yaptığını zannetmiyorum. Zorunda bırakılıyorlar. İnce general yerine bunu hedef almalıydı, TSK'yı dönüştürdükleri şeyi eleştirmeliydi.

Hepsini neden hedef alsın? Komple Türk Ordusunu suçlamak daha büyük bir yanlış olurdu. Böyle siyaseti orduya açık açık karıştıran birileri oldukça, hatayı yakalaması daha uygun bence.

TSK'da siyaset yapanların rütbeleri sökülmeli. İnce'nin dediği şey doğru, askerin siyasileşmesi yüzünden balkanları kaybettik. Ast, üst'ün emirlerini dinlemedi farklı siyasi görüşte diye. Şimdi Temel'e kim niye saygı duysun orduda? Farklı siyasi görüşteki bir asker, niye emri yerine getirsin? Subay dediğin duvar gibi olmalı. Elbette kendi siyasi görüşü olabilir, bunu belli edemez. İçinde yaşar, seçimde oy verir. Subaylar, Temel'in yaptığı gibi zevzek zevzek siyasileşirse sıçarız ülkece.

Askeri personelin siyasi toplantilara katılması Tsk ic hizmet ve as.c.k ya gore suctur.

Er de olsa orgeneral da olsa suctur.

AKP mafya partisi TSk ya önce Fetullahcilari yerleştirerek zarar verdi. Şimdi de siyasi olarak orduyu bölmeye calisiyor.

Normalde verilen emirlere kayitsiz sartsiz mutlak itaat esastir. Lakin bu adam benim komutanim olsa verdigi emirlerden şuphe duyarim ki bu da disiplinin yikildigi anlamina gelir.

Last edited:
Mevki için kazanma ihtimali düşük olan muhalefet ile mi ittifak kurulur? Harbiden bilinçli olarak dalga geçtiğini düşünmeye başladım. Adamlar mevki isteseydi Destici'nin, Kurtulmuş'un, Soylu'nun peşinden giderdi. SP eğer AKP ile seçime girseydi rahatlıkla en az bir bakanlık ya da bakan yardımcılığı garantilerdi. Adamlar kaybeden tarafta olmayı göze alıp, hakim olduğunuz medya tarafından karalanmayı göze alıp size karşı mücadele veriyor. Demek ki rahatsız oldukları bir mesele var, bir şeyleri onların gözünde yanlış yapıyoruz demek bu kadar zor mu?

AK parti kuruculari zaten milli gorus'ten ayrilmis olan sahislar. Kendi partilerini kurdular ve iktidara geldiler. Simdi daha sonra sahsi fikirler dogrultusunda milli gorus'ten ayrilip AKP'ye katilanlar olmustur. Zaten siyasette olur boyle seyler. Simdi AKP'nin hangi politikalari bunlara karsi o denli zit ki solugunu seneler boyunca zulum gormus bir zihniyette buluyor? Asil aciklanmasi gereken nokta budur. Adamlarin derdi bakanlik degil, AKP'den kurtulmak ve desteginden dolayi iktidardan pay almaktir. AKP SP ile neyin ittifakini kursun ki? Ortada SP'nin oy orani yok zaten, hepsi AKP'de. Asil maksat CHP'nin agziyla konusup AKP'nin oylarini bolmek.

Herkes FETÖ'cu degil ama FETÖ'nun ortamdan yararlanma durumu var cunku AKP'nin feto ile mucadelesi durmadan elestiriliyor. Elestiri bicimi ise FETO'ye destek nitelikte. Gazetecileri birakin, tutuklu milletvekillerini salin. OHAL'i derhal kaldirin. Kafaya bak lan sanki 15 temmuz gecesi bir masal ve hic olmamis gibi tavirlar sergiliyorlar.

Eger sen FETO'nun Turkiye'de yeniden guc kazanmasina riza gosteriyorsan oyunu muhakkak CHP'ye ver. Bunu aksini iddia eden var ise ya beyni yok ya da bilerek yapiyor bunu.

AK parti kuruculari zaten milli gorus'ten ayrilmis olan sahislar. Kendi partilerini kurdular ve iktidara geldiler. Simdi daha sonra sahsi fikirler dogrultusunda milli gorus'ten ayrilip AKP'ye katilanlar olmustur. Zaten siyasette olur boyle seyler. Simdi AKP'nin hangi politikalari bunlara karsi o denli zit ki solugunu seneler boyunca zulum gormus bir zihniyette buluyor? Asil aciklanmasi gereken nokta budur. Adamlarin derdi bakanlik degil, AKP'den kurtulmak ve desteginden dolayi iktidardan pay almaktir. AKP SP ile neyin ittifakini kursun ki? Ortada SP'nin oy orani yok zaten, hepsi AKP'de. Asil maksat CHP'nin agziyla konusup AKP'nin oylarini bolmek.

Herkes FETÖ'cu degil ama FETÖ'nun ortamdan yararlanma durumu var cunku AKP'nin feto ile mucadelesi durmadan elestiriliyor. Elestiri bicimi ise FETO'ye destek nitelikte. Gazetecileri birakin, tutuklu milletvekillerini salin. OHAL'i derhal kaldirin. Kafaya bak lan sanki 15 temmuz gecesi bir masal ve hic olmamis gibi tavirlar sergiliyorlar.

Eger sen FETO'nun Turkiye'de yeniden guc kazanmasina riza gosteriyorsan oyunu muhakkak CHP'ye ver. Bunu aksini iddia eden var ise ya beyni yok ya da bilerek yapiyor bunu.

"Simdi AKP'nin hangi politikalari bunlara karsi o denli zit ki solugunu seneler boyunca zulum gormus bir zihniyette buluyor?"

İşte ben de bunu diyorum. Bir şeyinizden rahatsız oluyorlar işte bu kadar basit, 30-40 sene evvel birilerinin sözde zulmünü unutturacak kadar bir yanlışınız var ki onlarla ittifak kuruyorlar. Bunun sebebini sorgularken yanlış olabileceğiniz dışında her abuk subuk senaryo geliyor aklınıza. Yok fitne, yok mevki peşinde. Ulan belki siz yanlışsınız, belki bunun cevabı bu kadar basit?

Ne yapalım arkadaş? FETÖ AKP'ye düşman diye ülkede bütün muhalefet bitsin mi? Herkes AKP'ye biat mı etsin? Her muhalif kesimin kendine has sebepleri var, FETÖ ilgilendirmiyor beni ya da diğerlerini.

"Simdi AKP'nin hangi politikalari bunlara karsi o denli zit ki solugunu seneler boyunca zulum gormus bir zihniyette buluyor?"

İşte ben de bunu diyorum. Bir şeyinizden rahatsız oluyorlar işte bu kadar basit, 30-40 sene evvel birilerinin sözde zulmünü unutturacak kadar bir yanlışınız var ki onlarla ittifak kuruyorlar. Bunun sebebini sorgularken yanlış olabileceğiniz dışında her abuk subuk senaryo geliyor aklınıza. Yok fitne, yok mevki peşinde. Ulan belki siz yanlışsınız, belki bunun cevabı bu kadar basit?

Ne yapalım arkadaş? FETÖ AKP'ye düşman diye ülkede bütün muhalefet bitsin mi? Herkes AKP'ye biat mı etsin? Her muhalif kesimin kendine has sebepleri var, FETÖ ilgilendirmiyor beni ya da diğerlerini.

Yaw tamam soyle o halde nedir bu rahatsizlik? aq dolarin 4,50'e cikmasi mi sebep oldu nedir? Yani CHP'nin gecmisi failure'lerle dolu siyaseti bir cok defa krizlere sokmus ve bir cok defa muhafazakar kesiminin ortadan kaldirilmasina sebep olmus bir zihniyettir. Yani dogal olarak bir zitlik soz konusu iken bu birliktelilik nedir? Ustelik bununla yetinmiyor SP, HDP'nin vekilleri serbest kalmasinda caba gosteriyor ve bir cok konuda HDP'ye destek saglayacaklarini soyluyor. CHP zaten belli, ozerklik vermek istiyorlar.

Ben hep yanlisa yanlis derim ama erdogan nefreti sizde psikolojik bir bozukluluk yaratmis ve butun muhalefetlik ve elestiri konulari sanki dogruymus gibi algiliyorsunuz. Nefretin sebebi ise 100% Islam'a yakin durmalarindandir. Aksini mi iddia edecen gene? Bir 80 ve 90'li yillardaki kemalizm ve cumhuriyet tartismalarina bir bak.. Nesilden nesile gecen bir islamofobi var sizde. Cumhurbaskaninin esi kapali diyen ulkeyi cikmaz bir sokaga sokmustunuz.

Al iste gene ayni tavir ayni hareketler. Dedigim gibi 15 temmuz gercegini gormezlikten geliyorsunuz. Aq 100 sene once olmamis, yakin tarih henuz 2. senesine girmedik. Yani bu denli dar goruse sahipseniz daha ben ne diyim. Turkiye'nin tabi hic dusmani yok. Emperyalistler bu ulke uzerinde oyunlar kurmuyor hespi yalan hepsi dolan hepsi kandirmaca. Senin bu forumda isin ne?

Yaw tamam soyle o halde nedir bu rahatsizlik? aq dolarin 4,50'e cikmasi mi sebep oldu nedir? Yani CHP'nin gecmisi failure'lerle dolu siyaseti bir cok defa krizlere sokmus ve bir cok defa muhafazakar kesiminin ortadan kaldirilmasina sebep olmus bir zihniyettir. Yani dogal olarak bir zitlik soz konusu iken bu birliktelilik nedir? Ustelik bununla yetinmiyor SP, HDP'nin vekilleri serbest kalmasinda caba gosteriyor ve bir cok konuda HDP'ye destek saglayacaklarini soyluyor. CHP zaten belli, ozerklik vermek istiyorlar.

Ben hep yanlisa yanlis derim ama erdogan nefreti sizde psikolojik bir bozukluluk yaratmis ve butun muhalefetlik ve elestiri konulari sanki dogruymus gibi algiliyorsunuz. Nefretin sebebi ise 100% Islam'a yakin durmalarindandir. Aksini mi iddia edecen gene? Bir 80 ve 90'li yillardaki kemalizm ve cumhuriyet tartismalarina bir bak.. Nesilden nesile gecen bir islamofobi var sizde. Cumhurbaskaninin esi kapali diyen ulkeyi cikmaz bir sokaga sokmustunuz.

Al iste gene ayni tavir ayni hareketler. Dedigim gibi 15 temmuz gercegini gormezlikten geliyorsunuz. Aq 100 sene once olmamis, yakin tarih henuz 2. senesine girmedik. Yani bu denli dar goruse sahipseniz daha ben ne diyim. Turkiye'nin tabi hic dusmani yok. Emperyalistler bu ulke uzerinde oyunlar kurmuyor hespi yalan hepsi dolan hepsi kandirmaca. Senin bu forumda isin ne?

Bana niye soruyorsun? Ben onları mı temsil ediyorum? Adamlara sor. Benim söylediğim yegane şey bunu mevki için yaptıklarını iddia edemezsin. Çünkü mevkiyi 15 senedir seçimlerde kaybeden muhalefet ile elde edemezler. Benim kişisel düşüncem rahatsızlıklarının sebebi AKP'nin muhafazakar kimliği kullanarak onların hiç de benimsemediği yollara girmeleri. Milli Görüş'ün kafasındaki muhafazakar Türkiye modeli bu değil. AKP sözde müslüman özde haramzade bir kitle yetiştiriyor. Yapılan israfın, usulsüzlüklerin, adam kayırmaların haddi hesabı yok. Süslümanlık had safhada, tesettürlü olmakla yegane bağı kafasındaki rengarenk şalları olan kitleler doldurdu sokaklar, İslami oteller türedi, muhafazakar olmadığı çok bariz olan adamlar sahte olduğu çok bariz olan bir muhafazakar ağız takınarak maddi çıkar elde ediyorlar. Bu durumu içerden değiştiremeyeceklerine kanaat getirmiş olacaklar, çünkü karşılarında asla laftan anlayamayan, dibine kadar egoist, kimseyi eşiti görmeyen bir adam var. Zaten bu yüzden çevresindeki herkes birer birer bulunduğu araçtan atlıyor.

Ya sokacağım 80ine 90ına. 2100 yılına gelsek hala 80-90 diyeceksiniz. Evet bok gibi şeyler yaşadık, herkesin büyük yanlışları oldu, ama gelip geçiyor zaman. Babanın suçu için evlat sorumlu tutulmaz, şu aptal takıntıdan bi vazgeçin. Ben 50 sene sonra kurulacak AKP'nin devamı niteliğinde bir partiyi bugün AKP'nin yaptığı yanlışlarla itham edebilir miyim? O zulmetti dediğiniz zihniyetten hepi topu 3-5 ruh hastası menapoz teyze kaldı. Aç iki instagram gez, kapalı bacılarla, Atatürkçü kızlar çatır çatır sarılıyor, koklaşıyor. Devir tüm dünya için değişti, artık sağ ve solun kesin çizgileri yok, ideolojik fanatizm bitiyor. Benim ailem AKP seçmeni, teyzelerim tesettürlü, dedem ninem domates salatalık ekip biçiyor, ne nesilden nesilesi anasını satayım?

Yaani? Ne oluyor 15 temmuz yakın tarihte olduysa? Senin muhalefet başa gelirse FETÖ'nün güçleneceğine dair gerzekçe inancın bizi alakadar etmiyor farkındasın değil mi? Sen Fetö paraları bastırıyorken bu insanlar çatır çatır eleştiriyordu bu adamları. Hukuki usulsüzlüklere olan tepkiyi Fetöye destek olarak sunamassın burada, anca kendi low seçmeniniz yer bunları.

Ulan ya ahaha rte'nin Diyarbakır etkinliğini canlı izliyorum şuan, demin prompteri bozuldu 5 dakika durdu öyle. Yahu ne boş adam, demek dediği şeyleri düşünmüyor bile, ne anlattığını dahi bilmiyor. Dediği şey şuydu "Artık kimse size silahla irade dayatamıyor, öyle 3-5 PKK... (prompter bozuldu)..."

Desene arkadaşım "...öyle 3-5 PKK'lı kimseye baskı kuramaz artık" diye? Ulan ne boş adamsın, böyle basit bir cümleyi bile promptersiz bitirmekten acizsin. İnsan gerçekten hayret ediyor. Adam sustu resmen be, 5 dakika sustu prompteri bekledi :rofl:

Ulan ya ahaha rte'nin Diyarbakır etkinliğini canlı izliyorum şuan, demin prompteri bozuldu 5 dakika durdu öyle. Yahu ne boş adam, demek dediği şeyleri düşünmüyor bile, ne anlattığını dahi bilmiyor. Dediği şey şuydu "Artık kimse size silahla irade dayatamıyor, öyle 3-5 PKK... (prompter bozuldu)..."

Desene arkadaşım "...öyle 3-5 PKK'lı kimseye baskı kuramaz artık" diye? Ulan ne boş adamsın, böyle basit bir cümleyi bile promptersiz bitirmekten acizsin. İnsan gerçekten hayret ediyor. Adam sustu resmen be, 5 dakika sustu prompteri bekledi :rofl:
Prompter mi bozulmuş? Uzun süre sesi kesilince ve salonda bir hareketlilik olunca ben birisinin protesto falan yaptığını sandım.

Status
Not open for further replies.

Latest posts

Back
Top Bottom