What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Yapiyorlar ama caliyorlar:)
Ama bu sefer fena gecirmisler.

Kopru insaatinin maliyeti , muteahhit kariyla birlikte:1,5 milyar dolar*
19 yillik sermaye maliyeti yillik %5 dolar cinsinden, 1.6 milyar dolar*
toplam maliyet 3.1 milyar dolar

19 yilin sonunda muteahhitin alacagi para 8,2 milyar dolar

19 yillik isletme masraflarida 400milyonmus( ozel sektor catir catir gecirir)
* Insaatin ve faizin daha da ucuza bulunabilecegi soyleniyor. Hep yandaslar muteahhitler, yandas finans firmalari komisyon almis.

Neyse kasamizda paramiz bol, emekliye ikramiye dagitiyoruz, paramiz var suriyelilere bakiyoruz diyen zengin bir devlet , neden sadece 3 yilda yapilip bitirilmis bir projeyi yap islet devret olarak 19 yilligina vermis?

Diyorlarki CHPliler kopru yapimina karsi, hic kimse kopru yapimina karsi degil.
Sikilmeye karsiyiz. O kopruden gecmeyen arabalarin parasini devletin verdigini hesaba katinca:
Sadece 3 milyar faiz yukunu o kopruden gecmeyen vergi mukelleflerine odetmeye hak ki varmi?
5 milyar dolarlik isletme karini kopruden gecmeyenlere gecenlere yuklemeye hakki var mi?
Madem muteahhite para verecektiniz, neden bastan projeyi finanse etmediniz? O kadar faizi millete odetiyorsunuz?
Boyle mi hizmet yapiyor devlet?
Devlet muteahhidin zararini karsiliyor . Gunde 40.000 arac gecisini devlet garanti etmis. Reel gecis bunca zamandir gunde 20.000 arac. Hic kimseninde bu kopruyu onumuzdeki yillarda kullanmaya niyeti yok. Bu gecis zarari olarak yilda 250 milyon dolar devlet muteahhide odeme yapiyor:)
Bir yilda zaten 250 milyon dolar veriyor.
Ulan bastan ver 1,5 milyar dolari. Zalimlik yapma.

Ayrica muteaahidin aldigi kredi borcu, kurusu kurusuna devlet garantisinde:)
Batarsa devlet odeyecek:)

Bunlarin hepsinin bir sebebi var, hirsizlik.
Ondan sonra dolara talep neden? Dis guclerin oyun oynuyor, kuresel piyasalar.
1,5 milyar dolarlik doviz ihtiyacini,kendi kendine 9 a cikarmissin. Kendi ayagina sikiyorsun. Gecis ucretlerini 30 dolara baglamissin.

Last edited:
Son desteklerimizle mazot destegi verecegiz cagiz yapacagiz.Simdi hemen zaten destek varmeye basladik.
16 senedir niye yapmadin?
Verecegin destegi alabilmesi icin ciftci veritabanina uye olmasi lazim. Onun icinde Toprak sahibi olmasi lazim. Tarim topraklarinin sahipleri baska isleyenler baska. Tarimdan bu kadar uzaksiniz.
Toprak sahiplerine miras yoluyla intikal ediyor. Toprak sahipleri sehirlerde. Koylerde baskasinin topragini kiralayip isleyen gariban destek alamiyor. dekar basi destek aliyor. Ayrica hala agalik var.
Ismet Inonu toprak reformu yaptsigi icin secimleri kaybetmisti.
Bu AKPlilerin dedelerinin CHPgicikligi ordan.

Yapiyorlar ama caliyorlar:)
Ama bu sefer fena gecirmisler.

Kopru insaatinin maliyeti , muteahhit kariyla birlikte:1,5 milyar dolar*
19 yillik sermaye maliyeti yillik %5 dolar cinsinden, 1.6 milyar dolar*
toplam maliyet 3.1 milyar dolar

19 yilin sonunda muteahhitin alacagi para 8,2 milyar dolar

19 yillik isletme masraflarida 400milyonmus( ozel sektor catir catir gecirir)
* Insaatin ve faizin daha da ucuza bulunabilecegi soyleniyor. Hep yandaslar muteahhitler, yandas finans firmalari komisyon almis.

Neyse kasamizda paramiz bol, emekliye ikramiye dagitiyoruz, paramiz var suriyelilere bakiyoruz diyen zengin bir devlet , neden sadece 3 yilda yapilip bitirilmis bir projeyi yap islet devret olarak 19 yilligina vermis?

Diyorlarki CHPliler kopru yapimina karsi, hic kimse kopru yapimina karsi degil.
Sikilmeye karsiyiz. O kopruden gecmeyen arabalarin parasini devletin verdigini hesaba katinca:
Sadece 3 milyar faiz yukunu o kopruden gecmeyen vergi mukelleflerine odetmeye hak ki varmi?
5 milyar dolarlik isletme karini kopruden gecmeyenlere gecenlere yuklemeye hakki var mi?
Madem muteahhite para verecektiniz, neden bastan projeyi finanse etmediniz? O kadar faizi millete odetiyorsunuz?
Boyle mi hizmet yapiyor devlet?
Devlet muteahhidin zararini karsiliyor . Gunde 40.000 arac gecisini devlet garanti etmis. Reel gecis bunca zamandir gunde 20.000 arac. Hic kimseninde bu kopruyu onumuzdeki yillarda kullanmaya niyeti yok. Bu gecis zarari olarak yilda 250 milyon dolar devlet muteahhide odeme yapiyor:)
Bir yilda zaten 250 milyon dolar veriyor.
Ulan bastan ver 1,5 milyar dolari. Zalimlik yapma.

Ayrica muteaahidin aldigi kredi borcu, kurusu kurusuna devlet garantisinde:)
Batarsa devlet odeyecek:)

Bunlarin hepsinin bir sebebi var, hirsizlik.
Ondan sonra dolara talep neden? Dis guclerin oyun oynuyor, kuresel piyasalar.
1,5 milyar dolarlik doviz ihtiyacini,kendi kendine 9 a cikarmissin. Kendi ayagina sikiyorsun. Gecis ucretlerini 30 dolara baglamissin.

20 senedir ticaret ile uğraşıyorum ve şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki bunun adı ticaret değil zenginleştirme.

Sözde firmayı halkın parası ile ihya etme. Yani hırsızlık, yani vurgunculuk, yani haramilik.

Efendim dolar artıyormuş dış güçler, lobiler felan fistan...

Son desteklerimizle mazot destegi verecegiz cagiz yapacagiz.Simdi hemen zaten destek varmeye basladik.
16 senedir niye yapmadin?
Verecegin destegi alabilmesi icin ciftci veritabanina uye olmasi lazim. Onun icinde Toprak sahibi olmasi lazim. Tarim topraklarinin sahipleri baska isleyenler baska. Tarimdan bu kadar uzaksiniz.
Toprak sahiplerine miras yoluyla intikal ediyor. Toprak sahipleri sehirlerde. Koylerde baskasinin topragini kiralayip isleyen gariban destek alamiyor. dekar basi destek aliyor. Ayrica hala agalik var.
Ismet Inonu toprak reformu yaptsigi icin secimleri kaybetmisti.
Bu AKPlilerin dedelerinin CHPgicikligi ordan.

Mazotu ucuza alması için sadece Çiftçi Kayıt Sistemin üye olması yeter. Gübre için de 1 dekar arazin olması gerekiyor. Başkasının tarlasını işleyen kendi tarlasını işleyen diye bir ayrım yok. Sadece Çiftçi kayıt Sistemi üyeliği yetiyor. Kalkıp işi buradan İnönü dönemine getirip trolluk yapmaktan başka ne işe yararsın? Köyde inek, öküz yetiştiren adam Çiftçilik mi yapıyormuş? Bana çiftçilikten haberin yok diyorsun hoş güzel de trolluk yapacağım diye atlamadan önce keşke biraz çiftçilikten bir haber olsaydın.

Bak işte siz busunuz. Yapmaz eleştirirsiniz. Yapar niye bu güne kadar yapmadı diye eleştirirsiniz. Size bu Devlet hiç bir şekilde yaranamaz. Ta ki sizin istediğiniz başa gelene kadar.

''Son desteklerimizle birlikte mazotun yarısını biz karşılıyoruz. Mazot fiyatını biz şu anda 2 lira 35 kuruşa çiftçiye veriyoruz.''

Secim sonrasi Allah kerim.

Sonrası değişeceğini sanmam.. değişecek olsa daha önce ki vaadettiklerini geri çekerlerdi.

Last edited:
1 dekar arazine 1 dekarlık gübre desteği alırsın. Ama sahibi kendini sisteme çiftçi olarak işletmiş 100 dekarlık başkasının tarlasını icara aldın mı , bir litre bile destek alamazsın. Tarım topraklarının çoğu bölünmüş, sahipleri çoktan şehre göçmüş. O vatandaşlar bile tarım desteği alıyor. Tarımda işlenen toprakların yarısı icar.
Sorduğun soru çok doğru iki inekle uğraşan toprağı olmayan insan, kim? Çiftçi mi. İşte o adam nüfüsun yüzde 10u. Kimi zaman babasının yanında ücretsiz aile yardımcısı olarak çalışan, kimi zaman muhtarın yeğenin toprağını icara alan gariban.

20 senedir ticaret ile uğraşıyorum ve şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki bunun adı ticaret değil zenginleştirme.

Sözde firmayı halkın parası ile ihya etme. Yani hırsızlık, yani vurgunculuk, yani haramilik.

Efendim dolar artıyormuş dış güçler, lobiler felan fistan...
Evet tekrar düşündüm bu köprüyü. acayip uzatmışım hesapları.
Olay çok basit.
-Ey müteahhit gel bana köprü yap kaç para?
-1.5 milyar dolar
- tamam bankadan kredi alıyorum kefilinim ,hesabına anında peşin olarak geçiriyorum.

bitti. nokta.

Müteahhit parayı peşin almış. Daha ne faiz hesabı yapıyor, şerefsiz.

Devletin bulduğu ve kefil olduğu krediyle 19 sene işletme hakkı verilmesi( ve o işletme hakkına da güvence verilmesi) tamamen hırsızlık.

Last edited:
Bak bu adam 2 oldu uçurumdan döndürüyor Devleti. 2000 öncesi koalisyonu bozma sebebi IMF’nin Devlete çökme planını baltalamak içindi.
Bu tarihi gercekleri unutmaman guzel bir sey. Malesef cogu kisi bunlari inkar ediyor.

Bu tarihi gercekleri unutmaman guzel bir sey. Malesef cogu kisi bunlari inkar ediyor.

Bal gibide biliyorlar. İşlerine gelmiyor siyasi görüşleri buna engel sadece. Siyasi görüşü Ülke menfaatinden önde olan adama ne anlatabilirsin?

Bal gibide biliyorlar. İşlerine gelmiyor siyasi görüşleri buna engel sadece. Siyasi görüşü Ülke menfaatinden önde olan adama ne anlatabilirsin?

Pek bir sey anlatamazsin. Ateistlik gibi bir sey. Tartismalarda dogru soyledigini bilirler ama inkar ederler.

Muharrem Ince: "Seçilirsem makam arabası kullanmayıp bisiklete bineceğim"

Zihniyet bu denli bozuk ise bunlarin iktidarindan pek fazla bir sey beklenemez. Yani secilirsem milletim icin ornek olurum, eger secilmezsem luks hayatima devam ederim. Ne bk yemeye milletvekili oldun o zaman? Bu kafa yapisindan ne gibi hizmet beklenir?

Bu herif nasil ogretmen olmus hala sasiyorum.

Pek bir sey anlatamazsin. Ateistlik gibi bir sey. Tartismalarda dogru soyledigini bilirler ama inkar ederler.

Muharrem Ince: "Seçilirsem makam arabası kullanmayıp bisiklete bineceğim"

Zihniyet bu denli bozuk ise bunlarin iktidarindan pek fazla bir sey beklenemez. Yani secilirsem milletim icin ornek olurum, eger secilmezsem luks hayatima devam ederim. Ne bk yemeye milletvekili oldun o zaman? Bu kafa yapisindan ne gibi hizmet beklenir?

Bu herif nasil ogretmen olmus hala sasiyorum.

Twitter’de İnce’ye övgü dolu sözler yağdıranlar var yok bilim dedi yok yenilenebilir enerji dedi yok robot dedi yok yapay zeka dedi yok opera diye yere göğe sığdıramoyorlar. Ama bilmez ler ki Konya’da ki Yeka Projesini, bu onlara yeni birşey mi gibi geliyor :) bilmezler ki Antarktika’da ki araştırma üssünü, bilmezler ki Uzay Gözlem Evlerini, bilmezler ki Kocaelinde ki Çip, Sivas’ta Optik Mercek üretimini, bilmezler ki Konya’da yapay zeka üretim tesisini. Bilmezler de bilmezler bu liste uzayıp gider. AkParti’nin projelerini anlatır bu sığırlar da alkışlar İnce ülkeye yenilik getirecek diye.

Last edited:
Twitter’de İnce’ye övgü dolu sözler yağdıranlar var yok bilim dedi yok yenilebilir enerji dedi yok robot dedi yok yapay zeka dedi yok opera diye yere göğe sığdıramoyorlar. Ama bilmez ler ki Konya’da ki Yeka Projesini, bu onlara yeni birşey mi gibi geliyor :) bilmezler ki Antarktika’da ki araştırma üssünü, bilmezler ki Uzay Gözlem Evlerini, bilmezler ki Kocaelinde ki Çip, Sivas’ta Optik Mercek üretimini, bilmezler ki Konya’da yapay zeka üretim tesisini. Bilmezler de bilmezler bu liste uzayıp gider. AkParti’nin projelerini anlatır bu sığırlar da alkışlar İnce ülkeye yenilik getirecek diye.

Bu saydiklarin yokmus gibi Turkiye uretmiyor sadece tuketiyor diye elestiride bulunuyorlar =')

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom