What's new

Turkish Tea House

Status
Not open for further replies.
Askeri okul filan diyordun, sonra bir ara baban ile alakalı birşey anlatıyordun.

Mahsuru yok ise, hikayeni merak ediyorum.

Doğrudur. Thread'de siyaset yasak olduğu için babamdan bahsetmeyeceğim. Abicim ben 3 buçuk sene denizde okudum. Sonra terkettim. Fark ettiyseniz zaten forumun Türkiye bölümünde pek takılmıyodum mod olmadan önce. Savaş çıktı deseler hiç tinlamam artık. Içerisi o kadar farklı ki

Doğrudur. Thread'de siyaset yasak olduğu için babamdan bahsetmeyeceğim. Abicim ben 3 buçuk sene denizde okudum. Sonra terkettim. Fark ettiyseniz zaten forumun Türkiye bölümünde pek takılmıyodum mod olmadan önce. Savaş çıktı deseler hiç tinlamam artık. Içerisi o kadar farklı ki

Terk sebebin neydi? Sonuç da kendin isteğinle girdin. Girmek öyle kolay da değil bildiğim kadarı.
Kuzenim girmeye çalıştı. Dayısının biri subay, birisi de şehit subay olmasına rağmen kabul olmadı, ordan biliyorum.

Terk sebebin neydi? Sonuç da kendin isteğinle girdin. Girmek öyle kolay da değil bildiğim kadarı.
Kuzenim girmeye çalıştı. Dayısının biri subay, birisi de şehit subay olmasına rağmen kabul olmadı, ordan biliyorum.

Biliyosunuz bi söylenti vardır. Üst sınıflar ne isterse ne emrederse, astı olarak yapmak zorundasın diye. Şimdi üst sınıflardan bi dallama vardı. Sürekli ama sürekli bana gıcıktı, sürekli hakaret ediyordu bana, arkadaşları bi şey istediğinde bana yaptırmalarını teşvik ediyordu. Bir gün de geldi git bana 1 silgi bir de kurşun kalem al dedi. Ben de bayağı sinirliydim o gün. Bekledim bekledim. Sonra Hadi Lan diye bi bağırdı bana hafta sonu iznindeyken. Bağırmasıyla onun kaşına çakmam bir oldu. Ertesi gün okula döndüğümüzde. Koğuşta eşyalarımı toparlarken, teğmenin biri geldi nöbetçi öğrenciye çık koğuştan dedi. Sonra o çaktığım çocukla devreleri geldi onun. Beni fena bi patakladılar. Sonra gittim subaylara anlattım durumu. Olaydan sonra İki subay bi daha dovdü beni. Ben de sonrasında zaten dedim lanet olsun sizin gibi askere. Çıktım gittim.

So you guys ruined the thread.

It was just a chick. She wasn't nude.

:lol:

Biliyosunuz bi söylenti vardır. Üst sınıflar ne isterse ne emrederse, astı olarak yapmak zorundasın diye. Şimdi üst sınıflardan bi dallama vardı. Sürekli ama sürekli bana gıcıktı, sürekli hakaret ediyordu bana, arkadaşları bi şey istediğinde bana yaptırmalarını teşvik ediyordu. Bir gün de geldi git bana 1 silgi bir de kurşun kalem al dedi. Ben de bayağı sinirliydim o gün. Bekledim bekledim. Sonra Hadi Lan diye bi bağırdı bana hafta sonu iznindeyken. Bağırmasıyla onun kaşına çakmam bir oldu. Ertesi gün okula döndüğümüzde. Koğuşta eşyalarımı toparlarken, teğmenin biri geldi nöbetçi öğrenciye çık koğuştan dedi. Sonra o çaktığım çocukla devreleri geldi onun. Beni fena bi patakladılar. Sonra gittim subaylara anlattım durumu. Olaydan sonra İki subay bi daha dovdü beni. Ben de sonrasında zaten dedim lanet olsun sizin gibi askere. Çıktım gittim.

Geçmiş olsun kardeşim.

Askeriye'nin meşhur zulüm politakası. Hak talep etmek imkansız gibi birşey.

Neyse, en azından kim vurduya gitmedin.
Bahs ettiğim şehit subayı da intihar diye yazdılar, gömdüler, tazminatı ödediler, dosyayı kapattılar.
Bir yerden hak talep etmek, gercekleri öğrenmek imkansız. Hele ki o zamanlar da (80'lerin sonuna doğru).

Geçmiş olsun kardeşim.

Bahs ettiğim şehit subayı da intihar diye yazdılar, gömdüler, tazminatı ödediler, dosyayı kapattılar.
Bir yerden hak talep etmek, gercekleri öğrenmek imkansız. Hele ki o zamanlar da (80'lerin sonuna doğru).

teşekkürler. Doğrudur, Kuzenin de girmemekle en iyisini yapmış emin olabilirsin.

Sorry, but I am not with those naswar druggies.

:lol:

So you left it :what: ? But remember, this time Naswarian Navy has a nuclear powered aircraft carrier! :lol:

Geçmiş olsun kardeşim.

Neden böyle diyorsun, kendisinin yerinde ben olsam belki aynisi yapardim ama olayi kisiselestirmemek gerekir sonucta ordu bu. Emir denen sey var, her kafasi atan üstüne saldirsa disiplin kalmaz kimse kimseyi takmaz afgan irak ordusundan farki kalmaz..

asker olmasa kan gövdeyi götürür be.. ordu bu hümanistmi olacak?? nedir bu kardesim herkes orduya salliyo.

Walla ne diyim, aynen böyle durumlar sadece erler arasında değil. Bende bi askerlik anımı anlatıyım o zaman.

Askerde belli bir dönem benzinlik sorumlusuydum. Bütün benzinlikte tek başıma görev yapıyodum. Daha sonra yeni yapılan benzinliğe geçtik. Yanlız yeni benzinliğin zemini kaymak gibi beton, tamamen pürüzsüz. Durum böyle olunca da benim başçavuş "Sinan paletli araçları yeni benzinliğe, almıyosun, eski benzinlikten veriyosun" dedi.

Neyse bi gün akşama doğru ZMA geldi. Benzinliğin dışandan bağırıyor., kapıları aç diye. Gittim bende yanlarına " Paletleri araçları almıyoruz, yasak" dedim. Uzman da "napcaz " dedi. "Walla eski benzinlikten vericem ama, orda da mazot kalmadı " dedim. Bi yandan da düşünüyorum şimdi normalde bidonla benzin vermek/taşımak yasak, ama bu ZMA'da bi manga askerle geceleri devriye atıyo, yani mazallah bi saldırı falan olsa, benzini yok diye müdahale edemez. Baktım zaten akşam olmuş etrafta gelen giden yok, " Tamam sizin bidonları alın, bende de bidonlar var, el birliği ile taşıya bildiğimiz kadar taşıyalım, zaten 2 güne ikmal gelecek o zamanda depoyu doldurursunuz" dedim. Biz başladık bidonlarla taşımaya bende yardım ediyorum.

Bi kaç turdan sonra yine ZMA'ya doğru taşıyoruz. Bi baktım allahım ne göriyim, ZMA'nın 30 metre arkasında, yeşil cherokee jeep gelmiş durmuş. İçinden alay komutanı bir indi. Ben dedim herhalde şimdi gelcek, şimdi bizi vurcak. Geldi geldi, allahım bitmiyor sanki adamın yürümesi. Önümde durdu işte tekmil falan, "Kim buranın sorumlusu" dedi. "Benim " dedim. "Bilmiyor musun bidonla akaryakıt ikmali yapılmayacağını" dedi. Bende durumu özetledim kısaca. Bu bi şey demedi, direk bizim Yüzbaşıyı aradı. Nası bağırıyo telefonda, bizim yüzbaşıda evindeymiş, 5 dakkaya geldi benzinliğe.

Alay komutanı bir küfrediyor bizim yüzbaşıya ama nasıl. Neyse alay komutanı gitti. Bu sefer bizim yüzbaşı, benim başçavuşu aradı. Başçavuş, yanında uzmanıyla geldi. Yüzbaşı bu sefer başçavuşa, kaydı dümdüz, gitti. Başçavuş kızardı bozardı, oda uzmana kaydı bi güzel, senin yapacağın işi.... diyerek. Oda gitti.

Uzman bana döndü en son. Uzmanlar anlaşıylı oluyolar, yaktı bi sigara, noldu anlat dedi. Aynen bi posta da ona anlattım. İyi zaten yeteri kadar almışlar, söle gitsinler dedi. Bastı gitti.

Yani işin kısası askerlik afedersiniz "toplu seks" gibi. Herkes biribirini.

Neden böyle diyorsun, kendisinin yerinde ben olsam belki aynisi yapardim ama olayi kisiselestirmemek gerekir sonucta ordu bu. Emir denen sey var, her kafasi atan üstüne saldirsa disiplin kalmaz kimse kimseyi takmaz afgan irak ordusundan farki kalmaz..

asker olmasa kan gövdeyi götürür be.. ordu bu hümanistmi olacak?? nedir bu kardesim herkes orduya salliyo.

Askerlik yapmadıysan, özellikle devreciliğin ne olduğunu bilmiyorsan, hiç boşuna konuşma hacı, kaale bile almam.

mmmm, that red sauce looks delicious with that kebob.. Is Gyro turkish delicacy or Pakistan , I am slightly confused because that red sauce looks identical to the one that is put in a Gyro(Manhattan style with extra red sauce +pesto sauce, white sauce sucks with it ;) )

@Neptune, your food speciality is required and can you tell me the exact name of that dish with the red sauce, i am talking about that kebob :)

Last edited by a moderator:
Askerlik yapmadıysan, özellikle devreciliğin ne olduğunu bilmiyorsan, hiç boşuna konuşma hacı, kaale bile almam.

Iyi ozaman erler özel demokratik haklara sahip olsunlar her olayda özel avukatlari aninda gelsin komutanlar dan hesap sorsunlar ve cezalandirsinlar.. bu budur sizin dedikleriniz böyle bisey?

Ya da TSK'yi toptan kaldiralim gitsin ne gerek var o kadar vergi parasi gidiyo...nasil?

mmmm, that red sauce looks delicious with that kebob.. Is Gyro turkish delicacy or Pakistan , I am slightly confused because that red sauce looks identical to the one that is put in a Gyro(Manhattan style with extra red sauce +pesto sauce, white sauce sucks with it ;) )

@Neptune, your food speciality is required and can you tell me the exact name of that dish with the red sauce, i am talking about that kebob :)

well, it's balled İskender Kebap, monsieur...

Ama o anılar var ya onlar. Valla ilerde evlilik yıldönümümü olduğunda onu unuturum ama o anıları hayatta unutmam

Last edited by a moderator:
Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom