What's new

Turkish Tea House

Status
Not open for further replies.
Biz Türk olarak burdayız değil mi? Kendi kültür ve anlayışımıza göre davranmak kadar doğal bir durum yok!? Bizler Arap gibi düşünüp Pakistanlı gibi konuşacaksak ciddi bir onur sorunu ortaya çıkar, bunun farkında mısınız?

Sonuçta sitenin ismi "Pakistan Defence". Adminlerde Pakistan'lı. Sebebsiz yere kriz çıkartmaya bence de gerek yok.

Ne olursa olsun misafiriz sonuç da.

Ne söylediğimi iyi düşünün lütfen, olaya çok basit açıdan bakmaktasınız.

Sonuçta sitenin ismi "Pakistan Defence". Adminlerde Pakistan'lı. Sebebsiz yere kriz çıkartmaya bence de gerek yok.

Anlaşılan konuyu biraz daha aşağıdan anlatmak gerek; buradaki modlar ve kurucular eşcinsel olsalardı ona göre mi davranacaktınız?

Abicim tamam haklısın, son derece hak veriyorum sana ama sitenin sahipleriyle bu türden bi restleşme, Turkish section'nın kapatılmasına kadar gidebilir.

Bence tek taraflı görme.

Birisi bir Türk forumuna girip, bizim kültürel veyahut dini değerlerimize hakaret içeren davranış sergilese.
Bizden de kimse sessiz kalmaz.

Edit: kimse eş cinselliği kabullenmek zorun da değil, lakin bir eş cinsel forumuna gidip eş cinsellere hakaret etmek doğru degil.

Abicim tamam haklısın, son derece hak veriyorum sana ama sitenin sahipleriyle bu türden bi restleşme, Turkish section'nın kapatılmasına kadar gidebilir.

Sevgili Sinan,

Konu bir inatlaşma değil şahsiyet konusu; ben çırılçıplak kadınların buraya taşınmasını da savunmuyorum, sakın ha dini bütün bir kardeşimiz alınmasın; fakat biz bir milletiz, bizim kendi kültür ve anlayışımız var; bu anlayış ve kültür ne işgale uğradı ne de asimilasyona; gel gör ki bunu böyle kendi elimizle yapmamız, daha da kötüsü tamahkar bir anlayışla, yani bizi atmasınlar da ne olursa olsun, her denileni yaparız mantığı iyi bir mantık değil; tekrar ediyorum biz Arap gibi düşünecek ve Pakistanlı gibi konuşacaksak bizim şahsiyetimiz nerde, veya onur bizde hiç yok mu?

Bence tek taraflı görme.

Birisi bir Türk forumuna girip, bizim kültürel veyahut dini değerlerimize hakaret içeren davranış sergilese.
Bizden de kimse sessiz kalmaz.

Sevgili Olcayto,

O fotoğraftaki hakaret unsuru nedir?

----0----

kimse eş cinselliği kabullenmek zorun da değil, lakin bir eş cinsel forumuna gidip eş cinsellere hakaret etmek doğru degil.

Source: http://www.defence.pk/forums/turkey...-news-members-discussion-8.html#ixzz2XGehelMJ

Ben onu kastetmedim; ama eminim ki iyi niyetli bir şekilde başka bir açıdan ele almaktasınız konuyu, benim demek istediğim kendi şahsiyetinizi korumak ile ilgili; hakaret etmek nereden çıktı anlamadım; bir de lütfen başkalarını veya karşı tarafı kendimizden daha Müslüman görmekten vazgeçelim, bir insanın kapalı olması veya sakal bırakması onu daha Müslüman yapmaz, bu iş bu kadar basit değil.

Sevgili Sinan,

Konu bir inatlaşma değil şahsiyet konusu; ben çırılçıplak kadınların buraya taşınmasını da savunmuyorum, sakın ha dini bütün bir kardeşimiz alınmasın; fakat biz bir milletiz, bizim kendi kültür ve anlayışımız var; bu anlayış ve kültür ne işgale uğradı ne de asimilasyona; gel gör ki bunu böyle kendi elimizle yapmamız, daha da kötüsü tamahkar bir anlayışla, yani bizi atmasınlar da ne olursa olsun, her denileni yaparız mantığı iyi bir mantık değil; tekrar ediyorum biz Arap gibi düşünecek ve Pakistanlı gibi konuşacaksak bizim şahsiyetimiz nerde, veya onur bizde hiç yok mu?

Ben bana burda her denileni yapmıyorum şahsen, bilenler bilir. El Turco ban yediğinde nası tepki verdiğimizi hatırlayan varsa eğer. Ama şahsen Almeda Abazi'nin bikinili resmi yerine, portresini koyduğum için ne kültürümü ne şahsiyetimi nede onurumu kaybetiğimi düşünmüyorum. Eğer hala aksi yönde düşünüyorsan, meseleyi kendi eline al. "Turkish Beauties" adında bir thread aç, ne istiyosan koy.

Sevgili Sinan,

Sevgili Olcayto,

Biz burada kendi kültürümüzü, görüşlerimi paylaştığımız gibi. Başkalarınınkilere de saygı göstermeliyiz. Bu forumdaki diğer uyruklu arkadaşlarımız bize göre daha tutucu ve muhafazakar. Bu nedenle gerekeni yaptım.

Biz Türk olarak burdayız değil mi? Kendi kültür ve anlayışımıza göre davranmak kadar doğal bir durum yok!? Bizler Arap gibi düşünüp Pakistanlı gibi konuşacaksak ciddi bir onur sorunu ortaya çıkar, bunun farkında mısınız?

Evet dediğin gibi öyle.
Ama senior modlardan biri gelip bana dese, bak senin üyen bir kadının yarı açık fotoğrafını paylaştı dese. Ben bu adamlara bunun hesabını nasıl vereyim.

Sevgili Sinan,

Sevgili Olcayto,

Sevgili kardeşim bana sana göre onda bir hakaret yok, ama gel gör ki bazı Pakistanlılar hakaret olarak anlıyor.

Bu "Turkiye'de eylemciler" başlığı altı'nda açılan konu da bir çok Pakistanlı yorum yazdı.
Kimse direk hakaret etmedi, küfür etmedi, ama gel gör ki ben, @Sinan ve bazı arkadaşlar , bazi yabancı yorumcuları parçalamak istiyoruz.
Neden? Çünkü kültürel değerlerimize hakaret ediyorlar.

Kimse ban yemekten de korkmuyor. Hatta bas bas bağrıyoruz ban yapın bizi diye.

Konu burada sadece farkli kültüre, bizim şu an misafir olduğumuz bir kültüre saygı duymaktır.

Last edited by a moderator:
Neyse, konuyu kapatalım. Daha fazla büyütmeyelim olayı. Herkes biraz kendinden bahsetsin, dertleşelim adostlar

@Neptune

Madem öyle anlat hacı.

Ankara'da nerede oturuyorsun, nerelisin cart curt. Anlat işte.

Biz burada kendi kültürümüzü, görüşlerimi paylaştığımız gibi. Başkalarınınkilere de saygı göstermeliyiz. Bu forumdaki diğer uyruklu arkadaşlarımız bize göre daha tutucu ve muhafazakar. Bu nedenle gerekeni yaptım.

Evet dediğin gibi öyle.
Ama senior modlardan biri gelip bana dese, bak senin üyen bir kadının yarı açık fotoğrafını paylaştı dese. Ben bu adamlara bunun hesabını nasıl vereyim.

Bu kısım Türkiye kısmı; adı üstünde Türkiye; yani bir Pakistanlı buraya girmeden önce bilir ki burada kültür ve anlayış farklı; biz kendi şahsiyetimizi yansıtıyoruz; kimisi yadırgar kimisi gıpta eder. Tekrar ediyorum bu kısım Türkiye kısmı.

Forumda kurallar bellidir, bunların içinde örfi ve dini kurallar var mı bilmem; ancak bunun dışında modların ahlaki ve dini değerlerine göre forum yönetiliyor derseniz; size tavsiyem bu görevi bırakınız.

@olcayto Çankaya'da oturuyorum kardeşim. 19 yaşındayım. Ama büyükler önden lütfen...?

Bu kısım Türkiye kısmı; adı üstünde Türkiye; yani bir Pakistanlı buraya girmeden önce bilir ki burada kültür ve anlayış farklı; biz kendi şahsiyetimizi yansıtıyoruz; kimisi yadırgar kimisi gıpta eder. Tekrar ediyorum bu kısım Türkiye kısmı.

Forumda kurallar bellidir, bunların içinde örfi ve dini kurallar var mı bilmem; ancak bunun dışında modların ahlaki ve dini değerlerine göre forum yönetiliyor derseniz; size tavsiyem bu görevi bırakınız.

bak canım arkadaşım, Sinan kardeşimiz orda gözleme yapan teyzelerin fotoğrafını koymadı. Ne koyduğu belli. Sonra kendi de bizzat düzelti meseleyi. Bu olay kültürünü yansıtmakla alakası yok. Bu olay başka kültürlere saygı duymakla alakalı :)

Neyse madem öyle ilk ben anlattim.

Hollanda doğma , Ordulu bir gurbetciyiz.
Kalbi memleket hasreti ile yanan bir gurbetci.

Türkiye'de olduğum zaman Ankara/altındağ hüseyin gazi mevkin'de oturuyorum.
Rahmetli dedem hollandaya göç ettiğin de geriye kalan ailem Ulus/ismetpaşa'ya yerleşti. Biz de bir nitekim İsmetpaşalı olduk :)
Zaten kimseler kalmadı artık orada bütün akraba tanıdığın yarısı doğru düzgün iş güç buldu, yarısı çankırı caddesin'de pavyon işletiyor.

İnşallah birdaki seneye Türkiye'ye göç ediyoruz.
@Neptune

Gören de yirmi yaş büyük sanır. Şurda topu topuna dört yaş var.
Vay anasını, birden kendimi yaşlı hissettim.

Neyse madem öyle ilk ben anlattim.

Hollanda doğma , Ordulu bir gurbetciyiz.
Kalbi memleket hasreti ile yanan bir gurbetci.

Türkiye'de olduğum zaman Ankara/altındağ hüseyin gazi mevkin'de oturuyorum.
Rahmetli dedem hollandaya göç ettiğin de geriye kalan ailem Ulus/ismetpaşa'ya yerleşti. Biz de bir nitekim İsmetpaşalı olduk :)
Zaten kimseler kalmadı artık orada bütün akraba tanıdığın yarısı doğru düzgün iş güç buldu, yarısı çankırı caddesin'de pavyon işletiyor.

İnşallah birdaki seneye Türkiye'ye göç ediyoruz.

hayırlısı bakalım. Umarım sağ salim dönersiniz. Dışardayken memleket hasretinin ne olduğunu iyi bilirim

hayırlısı bakalım. Umarım sağ salim dönersiniz. Dışardayken memleket hasretinin ne olduğunu iyi bilirim

Askeri okul filan diyordun, sonra bir ara baban ile alakalı birşey anlatıyordun.

Mahsuru yok ise, hikayeni merak ediyorum.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom