What's new

Turkish Tea House

Status
Not open for further replies.
well, it's balled İskender Kebap, monsieur...

ok now I take my leave from this thread, I seriously got super hungry just looking at this picture, time to go Istanbul cafe ahahah. It is good to live in Canada, I can get all the food from around the world I want ;) however Neptune if you get chance to Canada, try Quebec seasoned frog legs(simply delicious with garlic).

images

Very similar but more crispier!

Haha, it is actually from the Kurdish cuisine. It is not natural naan as such. I know the Pakistani naan ( have a lot of Pakistani friends). This one is probably filled with cheese or egg and roasted over butter.

Our bread is thinner than your average Pakistani naan. This is typical fresh Kurdish bread ( but I reckon it also is a part of the Turkish cuisine).

img-thing

Nerelisin sen ? Maraş ,Antep yada alevimisin ? çünkü gösterdigin bazlama ve suan ki yufka yörüklere ait ekmeklerdir . Fark ettigim kadarıyla alevi kürtlerle biz yörükler inanılmaz benzer kültürlere sahibiz masallarımız bile aynı fakat biz alevide degiliz .

ok now I take my leave from this thread, I seriously got super hungry just looking at this picture, time to go Istanbul cafe ahahah. It is good to live in Canada, I can get all the food from around the world I want ;) however Neptune if you get chance to Canada, try Quebec seasoned frog legs(simply delicious with garlic).

images

Very similar but more crispier!

Noo! I will not eat that frog. It reminds me sth very bad my yara

Neden böyle diyorsun, kendisinin yerinde ben olsam belki aynisi yapardim ama olayi kisiselestirmemek gerekir sonucta ordu bu. Emir denen sey var, her kafasi atan üstüne saldirsa disiplin kalmaz kimse kimseyi takmaz afgan irak ordusundan farki kalmaz..

asker olmasa kan gövdeyi götürür be.. ordu bu hümanistmi olacak?? nedir bu kardesim herkes orduya salliyo.

Ordu bu evet, ama bu ordunun bir zulüm teşkilati olmasını gerektirmez.
Kendim askerlik yapmadım, sittin sene yapmam da .

Sana kuzenimin bir askerlik anısını anlatim.

Kuzenim hatay da acemi birliğini yaptı. Tipik bir komutana düştü.
Birliğin de bir tane askerin kalp rahatsızlığı sebebi ile ağır spor eğitimi göremez diye raporu var.
komutan bunu bildiği hal de, bunu ağır spor eğitimine sokuyor.
Bu asker o eğitim de ölüyor.
Şimdi raporlu bir askeri yasak olduğu hal de ağır eğitime sokmak la, o askerin ölümüne sorumlusu oluyor bu.
Adamın vefat saatını farklı yazıyor ki, eğitim dışın da vefat etmiş gözüksün diye.

Burda hemen herkes bir dönem asker olmak istemiştir. Bazıları olmadan önce vaz geçmiştir, bazıları eğitimin de vaz geçmiştir.

Hemen herkesin vaz geçme sebebi ise, askeriye'nin içi'ndeki zulümdür.
@MertKaan

Hoş geldin ağa.

Sınavlar nasıl geçti?

Last edited by a moderator:
eyvallah kardeşim sağ olasın genel anlamda bakınca iyiydi :D Yalnız Mesleki yabancı dil FF geldi :D ne finaline nede bütüne giremedim. @olcayto

Last edited by a moderator:
Beyler aksam aksam uykumu kacirdiniz. Durum anlatiginiz gibiyse askere gideyim derken seri katil olup cikacagiz. Denge zaten bozuk, bir de adamlar böyle davranacaksa naparim bilemiyorum :undecided:

Ordu bu evet, ama bu ordunun bir zulüm teşkilati olmasını gerektirmez.
Kendim askerlik yapmadım, sittin sene yapmam da .

Sana kuzenimin bir askerlik anısını anlatim.

Kuzenim hatay da acemi birliğini yaptı. Tipik bir komutana düştü.
Birliğin de bir tane askerin kalp rahatsızlığı sebebi ile ağır spor eğitimi göremez diye raporu var.
komutan bunu bildiği hal de, bunu ağır spor eğitimine sokuyor.
Bu asker o eğitim de ölüyor.
Şimdi raporlu bir askeri yasak olduğu hal de ağır eğitime sokmak la, o askerin ölümüne sorumlusu oluyor bu.
Adamın vefat saatını farklı yazıyor ki, eğitim dışın da vefat etmiş gözüksün diye.

Burda hemen herkes bir dönem asker olmak istemiştir. Bazıları olmadan önce vaz geçmiştir, bazıları eğitimin de vaz geçmiştir.

Hemen herkesin vaz geçme sebebi ise, askeriye'nin içi'ndeki zulümdür.

Yeri geldiginde asker kolunu, gözünü, bacagini kaybediyor bütün bunlari göze alabilecek kadar zihnini, psikolojisini o seviyeye nasil getirecek böyle zülüm zorluk eziyet kan ter olmasa?

Komutan bagirmis, yok kufur etmis nedir la bu EGO nebicim muslumansiniz?? Asker dedigin emirlere robot gibi itaat edecek bu her ordunun olmasa olmazidir disiplindir!.

Kolay mi lan ülkeyi korumak yemiyorsa gitmeyin!! asker dedigin her tür zorluklara asagilanmalara katlanir.. ********'e bakin Suriyede esir muhaliflere neler yapiyorlar.. düsmana esir düsseniz onlara ne kadar sikayet etsen de fayda etmez..

Ordu askerinin basina gelebilecek en kötü senaryoya göre hazirlar!!

Size hak veriyorum ama dost var düsman var birazda tartin bicin oyle konusun..

Neyse kardesim ben boyle dusunuyorum herkesin dusuncesi kendine, herkesin dusuncelerine saygim var benden bu kadar.. hepinize iyi geceler dilerim bana musade

Yeri geldiginde asker kolunu, gözünü, bacagini kaybediyor bütün bunlari göze alabilecek kadar zihnini, psikolojisini o seviyeye nasil getirecek böyle zülüm zorluk eziyet kan ter olmasa?

Komutan bagirmis, yok kufur etmis nedir la bu EGO nebicim muslumansiniz?? Asker dedigin emirlere robot gibi itaat edecek bu her ordunun olmasa olmazidir disiplindir!.

Kolay mi lan ülkeyi korumak yemiyorsa gitmeyin!! asker dedigin her tür zorluklara asagilanmalara katlanir.. ********'e bakin Suriyede esir muhaliflere neler yapiyorlar.. düsmana esir düsseniz onlara ne kadar sikayet etsen de fayda etmez..

Canım bizim meselemiz Ordudaki/Donanmadaki sertlik değil. Yapılan haksızlıklar ve emri suistimal etme. Ona bakarsan bak bakalım İngiliz Kraliyet Donanmasına. Dünya'nin en gevşek askeri birimidir. Hiç bir komutan asla bagirmaz. Ve gördüğün gibi USN'den sonra denizlere hükmeden onlardır.

Iyi geceler

Canım bizim meselemiz Ordudaki/Donanmadaki sertlik değil. Yapılan haksızlıklar ve emri suistimal etme. Ona bakarsan bak bakalım İngiliz Kraliyet Donanmasına. Dünya'nin en gevşek askeri birimidir. Hiç bir komutan asla bagirmaz. Ve gördüğün gibi USN'den sonra denizlere hükmeden onlardır.

Iyi geceler

Abisi gecenlerde National Geographic'de bir belgesel izlemistim Amerikan ceza evlerinde yatan mahkumlarla soru cevap seklinde reportaj yapiyorlardi ve ilginc olan sey her kime ne sordularsa her bir mahkumun ortak ozelligi hepsininde sucsuz yere ceza aldiklarini sucsuz yere hapis yattiklarini iddia etmeleriydi.

Size ne kadar hak versem de her nedense aklima bunlar geliyor.

Kraliyet donanmasina gelince belki sadece disardan öyle görünüyordur iclerinde neler oldugunu bilemessin..

Google'da simdi basit bir arama yapsam onlarda da tipki senin basindan gecenlere benzer sorunlarin oldugnu gorursun..

Abisi gecenlerde National Geographic'de bir belgesel izlemistim Amerikan ceza evlerinde yatan mahkumlarla soru cevap seklinde reportaj yapiyorlardi ve ilginc olan sey her kime ne sordularsa her bir mahkumun ortak ozelligi hepsininde sucsuz yere ceza aldiklarini sucsuz yere hapis yattiklarini iddia etmeleriydi.

Size ne kadar hak versem de her nedense aklima bunlar geliyor.

Pek bağdaştıramadım ikisini ama neyse boşver. Iyi geceler hepinize ben yatıyorum.

Yeap, i remembered correctly than. You were the most mannered one. :) It doesn't matter though, anyone from that forum could come and discuss in a mannered way. But no to, European ladies. They don't know what they are talking about.

Well friend, I have met quite a handful of non-mannered bodies on here too. Some due to the fact that I was Kurdish, others due to the fact that I supported the peace proces and others due to the fact that I am Apoci. But still, we should all discuss in a mannered way.

Btw. I am going on a holiday to either Greece or Turkey. Can you recommend anything? It has to be wild :)

Nerelisin sen ? Maraş ,Antep yada alevimisin ? çünkü gösterdigin bazlama ve suan ki yufka yörüklere ait ekmeklerdir . Fark ettigim kadarıyla alevi kürtlerle biz yörükler inanılmaz benzer kültürlere sahibiz masallarımız bile aynı fakat biz alevide degiliz .

Benim asiret aslinda Kahramanmaraşden/ Pazarcix geldi . Ama Osmanlı döneminde, biz Orta Anadolu taşındı ve Cihanbeylide biz Kürt köylerinde yerleşti. Ama biz sünni

Bizim kültür Sivas'ta yaşayan Alevi Kürtlerin ( Kocgiri Kürtler) kültürü çok benzer.

Benim asiret aslinda Kahramanmaraşden/ Pazarcix geldi . Ama Osmanlı döneminde, biz Orta Anadolu taşındı ve Cihanbeylide biz Kürt köylerinde yerleşti. Ama biz sünni

Bizim kültür Sivas'ta yaşayan Alevi Kürtlerin ( Kocgiri Kürtler) kültürü çok benzer.

Cihanbeyli kürtlerini iyi bilirim yaşamlarını kültürlerini tutucu dinci yapıdadırlar. Avrupaya gidenler sen gibi pkklı destekçisi oluyorlar nedense türkiyedeki halk ise o daha farklı . Cihanbeyli tanıdıklarımın dediklerine göre eskiden alevilermiş sonra bölgenin etkisiyle sunnileşmişler. Koçgiri sinemilli(sinemli) atmalı kılıçlı , vb , gibi kürtçe konuşan fakat türk kültürü ve türkçe aşiret adlarına sahip insanlar araştırılmalıdır. Şahsen ben sizlerin kürt olduguna inanmıyorum inanamıyorum.

Emir-Komuta ayrı bişey, Devrecilik faklı bi şey. Neyin ne olduğunu bilmiyorsun, burda askerliklerini yapmış insanlara ahkam kesiyosun arkadaş.

Well friend, I have met quite a handful of non-mannered bodies on here too. Some due to the fact that I was Kurdish, others due to the fact that I supported the peace proces and others due to the fact that I am Apoci. But still, we should all discuss in a mannered way.

Btw. I am going on a holiday to either Greece or Turkey. Can you recommend anything? It has to be wild :)

Kemer/Antalya. No discussion. It's Russian paradise.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom