What's new

Turkish Tea House

Status
Not open for further replies.
Uzun zamandır arka planda takip ediyordum forumu bi selam vereyim dedim. Umarım hepiniz iyisinizdir, yeni arkadaşlar katılmış onlarda hoşgeldiler.

Arkadaşlar bide bu yeni çıkan 21 yaş asker alımı ne anlama geliyor? Benim yaş olmuş 19, yazın Türkiye'ye gelecegim nasip olursa şimdi havaalanında apar topar götürürler mi askerliği uzatmazsak? Aslında fena olmazdı biraz kitaplardan kafamızı çıkarmış olurduk.. :D

Uzun zamandır arka planda takip ediyordum forumu bi selam vereyim dedim. Umarım hepiniz iyisinizdir, yeni arkadaşlar katılmış onlarda hoşgeldiler.

Arkadaşlar bide bu yeni çıkan 21 yaş asker alımı ne anlama geliyor? Benim yaş olmuş 19, yazın Türkiye'ye gelecegim nasip olursa şimdi havaalanında apar topar götürürler mi askerliği uzatmazsak? Aslında fena olmazdı biraz kitaplardan kafamızı çıkarmış olurduk.. :D
Hosbulduk. Bende bu forumu 3 sene falan takip ediyordum ve 1 ay evel katilim dedim.

Bi kere 19 yaşında askere alınmazsın benim zamanımda 20'ydi, şimdi 21 olmuş, endişe etmeni gerektirecek bi durum yok.

21 olduktan sonrada 2 sene tecil etme hakkın var zaten.

Hosbulduk. Bende bu forumu 3 sene falan takip ediyordum ve 1 ay evel katilim dedim.

Bir ayda 750 post. :woot:

Gerçi, 750/30 = Günlük 25 post.

@olcayto nun bir ara günlük ortalama 32 postu :D

Sanırım isveç vatandaşlığı vardı sizde? Vize yi ödemeyi göze alırsın sadece isveç nufusun ile giriş yaparsın, birşey olmaz.
Eskisi gibi askerliği pek dert etmiyorlar zaten. Konsololuğu da aramını tavsiye ederim.
Askerliği uzatmayı neden tercih etöiyorsun?

Bu arada, tekrar aramıza hoşgeldin.

Bi kere 19 yaşında askere alınmazsın benim zamanımda 20'ydi, şimdi 21 olmuş, endişe etmeni gerektirecek bi durum yok.

Şimdi bilgisayardan çevap yazacaktım klavyede Türkçe alfabe olmadıgından bazı kelimeler ters çekilmeye çok müsait.. :D Sıkıntı yok gibi ozaman, Sinan abi. Aslında bir günlük iş gidip konsolosluktan uzatmak ama direk 38'e uzatıyorlar bende bir ümit belki eskisi gibi 21 gün tarzı birşeyler çıkar mı diye istemiyorum. Her Türk'ün, en azından erkekleri, askerlik vazifesini yerde sürüne sürüne yapmasından yanayım :D

Hocam siz iyi biriktirmissiniz içinizde, Sinan abinin dediği gibi 750 post bir ayda her babayiğidin işi değil :)

Dinime küfreden müslüman olsa bari :)

Şu eski postlari bir bulalım bakalım.

bu archdemon adami iki kere ayni soruyu sordum ama cevap alamadim.

Can israeli jets target Turkish Jets? :D

Sanırım isveç vatandaşlığı vardı sizde? Vize yi ödemeyi göze alırsın sadece isveç nufusun ile giriş yaparsın, birşey olmaz.
Eskisi gibi askerliği pek dert etmiyorlar zaten. Konsololuğu da aramını tavsiye ederim.
Askerliği uzatmayı neden tercih etöiyorsun?

Bu arada, tekrar aramıza hoşgeldin.

Hoşbulduk ağabey

Az önce yazdığım gibi, belki kısa dönem tarzı birşey çıkar diye o yüzden uzatma taraftarı değilim. Evet, çifte vatandaşım. Vizeyi ödemeyi göze alırsan diye yazmışsınız abi, biraz açarmısınız bu vize olayını? Konsolosluğu önümüzdeki günlerde ararım.

2c12c06bacb15a7cf681189771677f32_zps877bc8fc.jpg

@Sinan , any chance you actually had more posts than me :)

bu archdemon adami iki kere ayni soruyu sordum ama cevap alamadim.

Can israeli jets target Turkish Jets? :D

Israil jetleri demissinizde aklima burdaki cemaatci genclerle gecen bir sohbet geldi :D Adamlar ciddi ciddi Israil'in Turkiye'yi bir savasta devirebilecegine inanmis.. Iste efendim bizim F-16'lari tek dugmeyle yere indiriyorlar, radarlarimizi kapatiyorlarda felan filan :D Bende isi sakasina vurdum baktim onlar belli anlamazlar seni, "birinci dunya savasindaki ruhumuz halen duruyor evelAllah dedim, karsimdaki demez mi ne gezer o suur diye.. Iste araplar koalisyon halinde yenememizse biz hic yenemeyiz ayagindalar, bu arada ben kuplere biniyorum ufaktan.. Iste gördugunuz gibi abiler, tek mermi atmadan nasil savas yenilir / kayip edilir böyle birsey olsa gerek. Tek soru sordum, "abi peki bu araplarda o dedigin suur yokmuydu?" Vardi abim dedi, kimde dedim, Envar Sedat dedi orda ben krize girdim :D Yani Kaan kardes senin anlayacagin is jetlerde degil onu kullananda, top tufek biryere kadar ama ölumden korkuyorsa askerin zaten 1-0 yenik baslamissin. Hamd olsun ki Turk yaratmis Yaradan..

Hoşbulduk ağabey

Az önce yazdığım gibi, belki kısa dönem tarzı birşey çıkar diye o yüzden uzatma taraftarı değilim. Evet, çifte vatandaşım. Vizeyi ödemeyi göze alırsan diye yazmışsınız abi, biraz açarmısınız bu vize olayını? Konsolosluğu önümüzdeki günlerde ararım.

Eğer gümrük memuruna sadece İsveç pasaportunu verirsen, yabancı uyruklu sıfatı ile giriyorsun ülke'ye.
Kuzenim 4 ay önce öyle gitti Türkiye'ye. Ordan biliyorum.

Ayrıca tecil etmeye sıkıntı yapma kendine.
Bir Sene içinde 6 aydan fazla Türkiye'de kalırsan, devlet zaten senin o 38 yaşa kadar olan tecilini iptal ediyor.
Tecilin sadece yurtdışın'da ikamet ettiğin süre için geçerli.

Askerlik yapmak istiyorsan, gerçekten öyle bir niyetin varsa. Üniversiteyi bitrdikten sonra, diplomanı bir yurtdışı eğitim ateşiliğin'ten denkliğini al. 6 ay askelik yaparsın.

Eğer gümrük memuruna sadece İsveç pasaportunu verirsen, yabancı uyruklu sıfatı ile giriyorsun ülke'ye.
Kuzenim 4 ay önce öyle gitti Türkiye'ye. Ordan biliyorum.

Ayrıca tecil etmeye sıkıntı yapma kendine.
Bir Sene içinde 6 aydan fazla Türkiye'de kalırsan, devlet zaten senin o 38 yaşa kadar olan tecilini iptal ediyor.
Tecilin sadece yurtdışın'da ikamet ettiğin süre için geçerli.

Askerlik yapmak istiyorsan, gerçekten öyle bir niyetin varsa. Üniversiteyi bitrdikten sonra, diplomanı bir yurtdışı eğitim ateşiliğin'ten denkliğini al. 6 ay askelik yaparsın.

Sıkıntı yok gibi ozaman abi. Babam bir yandan bastiriyor oglum git aksilik cikmasin, bende biraz erindigimden Stockholm'a gitmeyi gözum yemiyor.. Burda okudugum üniversite egitimi Turkiyede is görse yemin ederim temelli tasinirdim, hic buralara gelmemis olsaydi babam buyuk ihtimal askerlik uzerinde birsey secerdim.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom