What's new

Turkish Tea House

Status
Not open for further replies.
Konuyu biraz anlatmaya çalışayım bir durum üzerinden; Mevcut iktidar son 6-7 yıldır toplumda yani kamuoyunda hakim olan aydınlar ve düşünce yapısını ya hapse tıktı ya da susturdu ki meydan boş(onlara) kalsın; dikkat ederseniz meydan yani kamuoyu ya iktidar yanlısı kişilere ya da böylesi terör destekçisi kişilere kaldı.

Daha Türkçe anlatırsak eğer; meydanı boş bırakırsan bunlar olur.

Forumun kuralları var, yani herşey sizden yana; yeterki irade olsun.

-------o---------

Tarih tekerrürden ibarettir boşuna söylenmiş bir söz değil; Meydanda at koşturanlar etki ve tepki prensibine göre bir reaksiyon görecektir, sabır.

Çok doğru fakat, senden benden reaksiyon görmeyecekse, kimden görecek ?

Çok doğru fakat, senden benden reaksiyon görmeyecekse, kimden görecek ?

Ben gösteriyorum işte burada; bazen de yasal yollarla; her toplumun eğitimli kesimi mantığa önem verir; ancak ne yazık ki çoğu zaman azınlıktalar; çoğunluk ise mantığa değil hissi şeylere itibar eder; işte bu yüzden 2 savaş geçirip yenilen Almanya gelişmiştir; ama Iran geri kalmıştır.

Bu söylediğim bir vakadır; Dünyada en belalı ve geri kalmış yerler bu dediğim gruptaki insanların çoğunluk olduğu yerlerdir.

Bizde ise azınlık yani eğitimli kesim bir dönem muvaffak oldu; onda da ülkeyi hem işgalden kurtardı hem de yaptığı reformlarla bizi bölgedeki hakim atmosferden kurtardı. Gel gör ki neredeyse ülkeyi kurdukları için hain ilan edilecekler bu çoğunluk olan kesimi suiistimal edenler tarafından.

Yaw derdin ne senin? Tüm dünya medyası olayları hakkında konuştu. Beni bu forumda paylaşmak ile sorun nedir? Gerçekten, daha önce böyle sansür savunan tek kişi görmedim. Gerçek bir adam gibi benimle tartışın. Öyle Türk moderatör arkasına saklanmak yok. Bize bu konuda açık bir tartışma lazim. Gizlenecek bir şey yok.
Biz sana yeterince hosgörü ve tolerans gösterdik, ama eger ülkemizi yalan yalis seylerle kücük düsümeye ve propaganda yapmaya devam edersen fazlasinida bekleyemezsin.

Eger bizimle adam gibi olaylari carpitmadan konusmak istersen kapimiz acik ama yok böyle devam edeceksen kusura bakma.

Biz sana yeterince hosgörü ve tolerans gösterdik, ama eger ülkemizi yalan yalis seylerle kücük düsümeye ve propaganda yapmaya devam edersen fazlasinida bekleyemezsin.

Eger bizimle adam gibi olaylari carpitmadan konusmak istersen kapimiz acik ama yok böyle devam edeceksen kusura bakma.

Ben hoşgörü beklemiyorum. Ne de saygı bekliyorum. Sadece açık bir tartışma istiyorum. Eğer moderatörler arkasına saklanarak devam ederse o zaman bir forumun anlamı nedir? Bir tartışma anlamı nedir?

Bana yasaklandı almak isteyen boynumun sürekli olarak 3-4 kişi vardır. İstediğiniz her hangi bir görüş varsa olabilir. Size sansür elde etmeye çalışmak asla yapamam. Çoğunuz Avrupa'da yaşıyor. Ancak, bu bir demokrasinin gerçek anlamını bilmiyorsun inanıyorum. Açık bir tartışma ve ifade özgürlüğü gerçek anlamınıde bilmiyorsun bana göre.

terör destekcisi degilmisin sen, ne saygisi bekliyorsun ? dagda gezip karakol basan terörislerin ve sehirde otobüslere molotof atan serefsizleri savunmuyormusun sen ? esas sen ne anlarsin demokrasiden. senin esas sorun nedir ? eroin ve esrar ticaretinmi bozuldu seninde. sinirda rahat kacakcilikmi yapamiyorsun eskisi gibi.

Ben hoşgörü beklemiyorum. Ne de saygı bekliyorum. Sadece açık bir tartışma istiyorum. Eğer moderatörler arkasına saklanarak devam ederse o zaman bir forumun anlamı nedir? Bir tartışma anlamı nedir?

Bana yasaklandı almak isteyen boynumun sürekli olarak 3-4 kişi vardır. İstediğiniz her hangi bir görüş varsa olabilir. Size sansür elde etmeye çalışmak asla yapamam. Çoğunuz Avrupa'da yaşıyor. Ancak, bu bir demokrasinin gerçek anlamını bilmiyorsun inanıyorum. Açık bir tartışma ve ifade özgürlüğü gerçek anlamınıde bilmiyorsun bana göre.
Ben ne diyorum sen ne diyorsun...
Daha kolay anlaman icin kisa ve öz söyleyecegim, sen olaylari carpitmadan yaz bizde cevaplayalim.

Last edited:
@Sinan ,noldu anlat belki yardim edebiliriz.

YA abi şimdi. Bi vefat durumu oldu kız arkadaşın ailesinden, o yüzden canı sıkıldı. Bugün de buluşacaktık, Ben her zaman buluştuğumuz yere gidiyodum ama bunu aramadım diye "buluşcağımızı unutmuşum " suçlamasıyla, baya boş yere azar işittim. Olay budur yani önemli bi şey değil.

Kaynak ne kadar güvenilir bilmiyorum ama.

"ABD'DE 40 YILDIR YAŞAYAN TC VATANDAŞLARININ YAPAMADIĞINI BİR AVUÇ AHISKA TÜRKÜ YAPTI.

DAYTON ŞEHRİNİN GİRİŞİNE TÜRK BAYRAĞI ASTIRDILAR. BUNDAN SONRA DAYTON ŞEHRİNDE EBEDİ OLARAK TÜRK BAYRAĞI DALGALANACAK. SIRADA AHISKA TÜRKLERİNİN AMERİKA'DA YAŞADIĞI DİĞER ŞEHİRLER VAR. UMARIM AHISKA TÜRKLERİNİN BU DAYANIŞMASI VE BAŞARISI, AMERİKA'DA YILLARDIR BÖLÜK PÖRÇÜK YAŞAYAN, BİRLİK OLAMAYAN, HATTA ÇOCUKLARINA TÜRKÇEYİ BİLE YETERİNCE ÖĞRETEMEYEN BAZI TC VATANDAŞI TÜRKLERE DE ÖRNEK OLUR. 69 YILDIR VATAN HASRETİYLE YANIP TUTUŞAN, BAYRAĞIN VE VATANIN NE DEMEK OLDUĞUNU ÇOK İYİ BİLEN AHISKALI KARDEŞLERİMİZE SELAM OLSUN."

1476196_603247379711998_1454275945_n.jpg

@Ahiska

Kaynak ne kadar güvenilir bilmiyorum ama.

"ABD'DE 40 YILDIR YAŞAYAN TC VATANDAŞLARININ YAPAMADIĞINI BİR AVUÇ AHISKA TÜRKÜ YAPTI.

DAYTON ŞEHRİNİN GİRİŞİNE TÜRK BAYRAĞI ASTIRDILAR. BUNDAN SONRA DAYTON ŞEHRİNDE EBEDİ OLARAK TÜRK BAYRAĞI DALGALANACAK. SIRADA AHISKA TÜRKLERİNİN AMERİKA'DA YAŞADIĞI DİĞER ŞEHİRLER VAR. UMARIM AHISKA TÜRKLERİNİN BU DAYANIŞMASI VE BAŞARISI, AMERİKA'DA YILLARDIR BÖLÜK PÖRÇÜK YAŞAYAN, BİRLİK OLAMAYAN, HATTA ÇOCUKLARINA TÜRKÇEYİ BİLE YETERİNCE ÖĞRETEMEYEN BAZI TC VATANDAŞI TÜRKLERE DE ÖRNEK OLUR. 69 YILDIR VATAN HASRETİYLE YANIP TUTUŞAN, BAYRAĞIN VE VATANIN NE DEMEK OLDUĞUNU ÇOK İYİ BİLEN AHISKALI KARDEŞLERİMİZE SELAM OLSUN."

1476196_603247379711998_1454275945_n.jpg

@Ahiska
I dont know what to say but i have tears in my eyes we Ahiskas will live forever even when there is only one of us left.Thank you Sinan :)

YA abi şimdi. Bi vefat durumu oldu kız arkadaşın ailesinden, o yüzden canı sıkıldı. Bugün de buluşacaktık, Ben her zaman buluştuğumuz yere gidiyodum ama bunu aramadım diye "buluşcağımızı unutmuşum " suçlamasıyla, baya boş yere azar işittim. Olay budur yani önemli bi şey değil.
The US has done more for them then we did,they are well respected over there.
Our stupid government should bring all those still in Russia(Krasnodar),Kazakhistan,Uzbekistan,and where ever they may be to Turkey and give them Turkih citizenship.
I have a friend in Boise Idaho,he is an Islander(Pacific Islands American - Wikipedia, the free encyclopedia
He told me there is a Turkish( Ahiska) community there and that they are respected hard workers not to be messed with(proud).
See,i have to hear this from an American instead of knowing this myself.
We should care more for our people.

Last edited:
The US has done more for them then we did,they are well respected over there.
Our stupid government should bring all those still in Russia(Krasnodar),Kazakhistan,Uzbekistan,and where ever they may be to Turkey and give them Turkih citizenship.
I have a friend in Boise Idaho,he is an Islander(Pacific Islands American - Wikipedia, the free encyclopedia
He told me there is a Turkish( Ahiska) community there and that they are respected hard workers not to be messed with(proud).
See,i have to hear this from an American instead of knowing this myself.
We should care more for our people.

So does that mean that Turkiye is primarily for Turks ? :what:

Does that mean @Neptune should pack his bags & move out ? :unsure:

Status
Not open for further replies.

Latest posts

Back
Top Bottom