What's new

Turkish Tea House

Status
Not open for further replies.
Link vermim simdi, eski ismi A ile baslayan ve M ile biten, veya yeni ismi I ile baslayan ve N ile biten komsularin bölümünde.

(Gecende sifreli konustugumuzuda anlattik millete simdi hic konusamiyoruz... :lol:)

HAAHHAHAHAHAH,hic gulecegim yoktu:omghaha: 

Iranlilar bizimkinden hoslanmaz mullalara karsi diye,o yuzden basmislardir onlar. 

Her zaman cevap vermemiz gerek.

Dediğim gibi ilk başta bende senin gibi düşünüyordum. Sonra adamın post larına baktım bu post dan başka reply aldığı yok. İstedği de bu propaganda yapıyor

Bende öyle yaptım başta ama yanlış adamı neredeyse top a zıplattık en iyisi muhattap almayıp cevap vermemek

Tabii herkesin kararı kendine ama ben sölediklerini yanlarına bırakmamayı seçiyorum.

@Neptune ...

Kurds protest wall being built by Turkey - clash with police

Bu konuyla alakalı olarak açtığım konuye cevaben sorumluluk sana yüklendi, bu konudaki resmi tutum nedir?

Yarın obür gün süt fiyatını protesto ediyoruz diyerek terroristlerin bayraklarını açıp liderini öven pankartları açan kişileri görünce bu durum propaganda değil mi denilecek?

Dürüst bir şekilde ve akıl süzgecinden geçirerek konuyu ele alındığında görülecek ki, teröristler eylemlerini daima başka kılıflar altında servis ederler.

Şimdi burada özgürlük, demokrasi naraları atmanın konuyla alakası yok.

Burada şikayet edilen konu; demokrasi, özgürlük vb. gibi kelimelerin arkasına saklanıp propaganda yapmak.

Mevcut durumda bir duvar protestosu olduğu söylenmekte; ancak pankartlara ve atılan taş ve molotof kokyetline bakacak olursak asıl amaç görülmekte.

Tekrar ediyorum; aynı kişiler yarın süt fiyatını protesto ediyoruz diyerek aynı pankartı açarsa; bu suistimal ve propaganda değil de nedir?

Last edited:
Yaw derdin ne senin? Tüm dünya medyası olayları hakkında konuştu. Beni bu forumda paylaşmak ile sorun nedir? Gerçekten, daha önce böyle sansür savunan tek kişi görmedim. Gerçek bir adam gibi benimle tartışın. Öyle Türk moderatör arkasına saklanmak yok. Bize bu konuda açık bir tartışma lazim. Gizlenecek bir şey yok.

Yaw derdin ne senin? Tüm dünya medyası olayları hakkında konuştu. Beni bu forumda paylaşmak ile sorun nedir? Gerçekten, daha önce böyle sansür savunan tek kişi görmedim. Gerçek bir adam gibi benimle tartışın. Öyle Türk moderatör arkasına saklanmak yok. Bize bu konuda açık bir tartışma lazim. Gizlenecek bir şey yok.

Adam yerine koyup seninle ne tartışacak insanlar. Terörist olduğunu kendin söylüyorsun. Türk askeri Kürdlerin ırzına geçiyor diyorsun. Sonra da yakılarak öldürülen bir kızın görüntüleri paylaşılınca CHP ve MHP yapmıştır kanıtın varmı yazıyorsun. Şakamısın birader sen.

Adam yerine koyup seninle ne tartışacak insanlar. Terörist olduğunu kendin söylüyorsun. Türk askeri Kürdlerin ırzına geçiyor diyorsun. Sonra da yakılarak öldürülen bir kızın görüntüleri paylaşılınca CHP ve MHP yapmıştır kanıtın varmı yazıyorsun. Şakamısın birader sen.
Bu arada duvar konusunda 950 km sınırda 900 metre duvar ne gibi bir sorun yaratıyor dediğimde sınırlar suni halk lar ayrılmasın gibi akla ziyan cevaplar veriyorsun

Sayın Kartal;

Böyle insanları muhatap almak bana zuldür; hele onlara cevap vererek propaganda yapmalarına kendi elimle yataklık etmek ise daha beter; haddim olmayarak tavsiyem muhatap dahi almayınız; 2 veya blemediniz 3 mesaj sonra foyaları ortaya çıkmakta, sizin de üsteki mesajınızda belirttiğiniz gibi, yanan kızın videosu sonrası takındığı tutum mide bulandırıcı, daha da ilginci dürüstlükten ve adamlıktan bahsedilmesi; ancak işte mesele de orada siz onlara cevap vererek burada propaganda yapmalarına fırsat veriyorsunuz.

Bakın o videoyu paylaştığım mesajda, bir link paylaştım , denilen:

Seven people suspected of being responsible for the Molotov cocktail attack were detained on Nov. 27 in an operation targeting members of the Kurdistan Workers’ Party (PKK). The detainees are all reportedly around 18 years old.

Ama linkteki haber dahi okunmamış ki hala kanıt aranmakta, sadece mide bulandırıcı.
Saygılar.

Last edited:
Ben MHP ve CHP üyeleri İstanbul'da benzer şeyler yapmış olduğunu söyledim. Ben PKK yapmıştı kanıt istedim. Eğer kanıt yoksa o zaman neden paylaşiyorsun? Sebebi nedir? Açıkçası PKK her şey için sorumlu olmaktır. Her şey için PKK suçlamak değil. Sirri Süreyya Önder dediği gibi; ''Öyle bir sorumluk inşa edemezsin''. Onlara her şeyi suçlamak sadece çok kolay ve çok yanlıştır.

@Neptune ...

Kurds protest wall being built by Turkey - clash with police

Bu konuyla alakalı olarak açtığım konuye cevaben sorumluluk sana yüklendi, bu konudaki resmi tutum nedir?

Yarın obür gün süt fiyatını protesto ediyoruz diyerek terroristlerin bayraklarını açıp liderini öven pankartları açan kişileri görünce bu durum propaganda değil mi denilecek?

Dürüst bir şekilde ve akıl süzgecinden geçirerek konuyu ele alındığında görülecek ki, teröristler eylemlerini daima başka kılıflar altında servis ederler.

Şimdi burada özgürlük, demokrasi naraları atmanın konuyla alakası yok.

Burada şikayet edilen konu; demokrasi, özgürlük vb. gibi kelimelerin arkasına saklanıp propaganda yapmak.

Mevcut durumda bir duvar protestosu olduğu söylenmekte; ancak pankartlara ve atılan taş ve molotof kokyetline bakacak olursak asıl amaç görülmekte.

Tekrar ediyorum; aynı kişiler yarın süt fiyatını protesto ediyoruz diyerek aynı pankartı açarsa; bu suistimal ve propaganda değil de nedir?

Size kesinlikle katılıyorum, ancak benim sorumluluk saham bizim forum. Daha önce de belirttiğim gibi bizim section'da böyle şeylere tolerans yok. Ancak bizimki bizim eski pembe rüya gibi. Biliyo başına gelecekleri, o yüzden Europe'da açıyor. Terörizm konusunda bütün forum üzerinde yetkim olsa seve seve ele alırdım meseleyi. Ama dediğin gibi top bana atıldı gene. Aynı kişi daha önceden başka bir hesapla bu tür içerikler paylaşmıştı, hatta terörist bayrağını felan profil yapmıştı. Kalıcı olarak banlatmistim kendisini, yeni hesap açtığında da pakistanlilara söylemiştim daha önceden, ama görülüyor ki bi şekilde anlaşmış bizimkilerle

Neyse salla gitsin. Bu arada daha öncede söylemiştim Fatih de hatırlattı yine muhattab almaya deymez. Hapisteki başlarıda zaten bastırıp duruyor bitsin bu iş kırmızı noktalı kanal sözü verdiler hala açılmıyor diye.

Size kesinlikle katılıyorum, ancak benim sorumluluk saham bizim forum. Daha önce de belirttiğim gibi bizim section'da böyle şeylere tolerans yok. Ancak bizimki bizim eski pembe rüya gibi. Biliyo başına gelecekleri, o yüzden Europe'da açıyor. Terörizm konusunda bütün forum üzerinde yetkim olsa seve seve ele alırdım meseleyi. Ama dediğin gibi top bana atıldı gene. Aynı kişi daha önceden başka bir hesapla bu tür içerikler paylaşmıştı, hatta terörist bayrağını felan profil yapmıştı. Kalıcı olarak banlatmistim kendisini, yeni hesap açtığında da pakistanlilara söylemiştim daha önceden, ama görülüyor ki bi şekilde anlaşmış bizimkilerle

O zaman ilgili şikayet konusunda topu size atan moderatöre, siz de aynısını yaparak herkesin gözü önünde aynı konu altında bana söylediklerinizi yazın; ve bakalım nasıl bir tutum takınacak.

Zaten durumda savunulacak bir yan yok, demokrasi, özgürlük gibi kelimeler dahi kurtaramaz.

Durumu tekrar bildirin lütfen; bir de ip banı değil de direkt olarak modem kartına yönelik bir ban türü var; bu banı yapmalrını isteyin; o zaman ömrü billah bir daha bu siteye kayıt olamaz.

O zaman ilgili şikayet konusunda topu size atan moderatöre, siz de aynısını yaparak herkesin gözü önünde aynı konu altında bana söylediklerinizi yazın; ve bakalım nasıl bir tutum takınacak.

Zaten durumda savunulacak bir yan yok, demokrasi, özgürlük gibi kelimeler dahi kurtaramaz.

Durumu tekrar bildirin lütfen; bir de ip banı değil de direkt olarak modem kartına yönelik bir ban türü var; bu banı yapmalrını isteyin; o zaman ömrü billah bir daha bu siteye kayıt olamaz.

Haha. Bu adam tam olarak Fethullah Gülen gibidir. Fethullah Gülen dedi ki, MİT, BDP üyeleri tutuklamak için, sahte kanıt bitki gerektiğini söyledi. Ve bu adam kapalı kapılar ardında sonsuza kadar bana ban istiyor. Her neyse, Allah sizinle olsun

Sayın Kartal;

Böyle insanları muhatap almak bana zuldür; hele onlara cevap vererek propaganda yapmalarına kendi elimle yataklık etmek ise daha beter; haddim olmayarak tavsiyem muhatap dahi almayınız; 2 veya blemediniz 3 mesaj sonra foyaları ortaya çıkmakta, sizin de üsteki mesajınızda belirttiğiniz gibi, yanan kızın videosu sonrası takındığı tutum mide bulandırıcı, daha da ilginci dürüstlükten ve adamlıktan bahsedilmesi; ancak işte mesele de orada siz onlara cevap vererek burada propaganda yapmalarına fırsat veriyorsunuz.

Muhatap almamakla iş bitmiyor yalnız. Üst üste bir çok konu açıp, açtığı konuları canlı tutmak için kendi kendine mesaj atıyor, kendinden başka kimse mesaj atmasa bile.

Yani biz mesaj atsakta atmasakta propagandaya devam ediyor....

Muhatap almamakla iş bitmiyor yalnız. Üst üste bir çok konu açıp, açtığı konuları canlı tutmak için kendi kendine mesaj atıyor, kendinden başka kimse mesaj atmasa bile.

Yani biz mesaj atsakta atmasakta propagandaya devam ediyor....

Konuyu biraz anlatmaya çalışayım bir durum üzerinden; Mevcut iktidar son 6-7 yıldır toplumda yani kamuoyunda hakim olan aydınlar ve düşünce yapısını ya hapse tıktı ya da susturdu ki meydan boş(onlara) kalsın; dikkat ederseniz meydan yani kamuoyu ya iktidar yanlısı kişilere ya da böylesi terör destekçisi kişilere kaldı.

Daha Türkçe anlatırsak eğer; meydanı boş bırakırsan bunlar olur.

Forumun kuralları var, yani herşey sizden yana; yeterki irade olsun.

-------o---------

Tarih tekerrürden ibarettir boşuna söylenmiş bir söz değil; Meydanda at koşturanlar etki ve tepki prensibine göre bir reaksiyon görecektir, sabır.

Status
Not open for further replies.

Latest posts

Pakistan Defence Latest Posts

Back
Top Bottom