What's new

Turkish Tea House

Status
Not open for further replies.
Rouge trans : My frail body will rot away one day surely but Republic of Turkiye will always preveil.

Actually this is a very good answer from Atatürk himself to the mindless people who says " We worship Atatürk like a god".

He is underlining the fact that he is mortal....

Almanya'da yaşayan arkadaşlardan bir konuda yardım talep etmekteyim...

Almanya'da bir ticaret ofisi açmanın prosedürü ve buna bağlı iş yürütmek için belirli zamanlarda oraya gelebilme hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar bildiklerini paylaşabilirler mi?

... teorik bilgiler ve mevzuat ile pratikte yani uygulamada fark olduğunu düşünüyorum; bu yüzden sizlerin deneyimleri ve bilgisini rica etmekteyim.

Teşekkürler.

Almanya'da yaşayan arkadaşlardan bir konuda yardım talep etmekteyim...

Almanya'da bir ticaret ofisi açmanın prosedürü ve buna bağlı iş yürütmek için belirli zamanlarda oraya gelebilme hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar bildiklerini paylaşabilirler mi?

... teorik bilgiler ve mevzuat ile pratikte yani uygulamada fark olduğunu düşünüyorum; bu yüzden sizlerin deneyimleri ve bilgisini rica etmekteyim.

Teşekkürler.
Kardes,sana biraz bilgi:
BAKOKA

Telefon

+49 221 8006399

Telefax

+49 221 8006401

info@bakoka.de
Seydi Koparan avukat.
Bu konuda gereken bilgileri oradan ogrenebilirsin.

Last edited:
Süriyenin o Batarya Radarlarini bir vakit kapatmasi yeter ,ozaman SEAD bi ise yaramaz !

Arkadaşlar daha önceden uyarılmasına rağmen tekrar söylüyorum. Konu'da swf ve caps paylaşımı yapmayınız. Gidin face'de ya da members clup'ta felan yapın bunu, çocuk değilsiniz.

@madmusti, o HVKK için bir gram bile sıkıntı olmaz, radarını kapatması demek; orta&uzun hava savunma unsurları dahil radar entegreli bütün sistemlerin aksaması demek, ki bu bizim işimize gelir. radarını kapalı tutsa bile onların bütün radarlarının, AA sistemlerinin koordinatları MİT&HVKK'da vardır. onu da geçtim, TSK'da en beklenmeyecek olanlar bile dahil bütün olasılıklar göze alındığından dolayı, harp ve ya operasyon durumu göze alınarak bölgedeki bütün ülkelere göre olası harekat planları mevcuttur, buna İran, Irak, Yunanistan, Bulgaristan, Gürcistan, Ermenistan, Azerbeycan ve Suriye dışında bize yakın olan Rusya, Lübnan, İsrail de dahil. (Örnek: 74'te Atilla Harekatın'da çok önceden hazırlanmış, Kıbrıs için "olası harekat&harp durumu" olan YILDIZ planı kullanılmıştır.)

Yani, farzet ki HVKK Suriye savunmasına yönelik bir harekat yapacak, onlar radarlarını da kapatsa, SCUD"larını da gösterse, Kimyasal da gösterse, cartını curtunu da yapsa; Genelkurmay'ın Suriye'ye yönelik onlarca yıllar önce planlanmış&hazırlanmış ve kademeli olarak dönem dönem güncellenmiş bir harekat planı mutlaka vardır. Normalde bu planlar yılda bir coğrafi&askeri unsurlar açısından yenilenir, güncellenir. Ama günümüzdeki şartlar ele alındığında tahminimce Suriye için bu planı 2-4 haftada bir yenileniyordur.

Süriyenin o Batarya Radarlarini bir vakit kapatmasi yeter ,ozaman SEAD bi ise yaramaz !
Ustad Suriye 3 yıldır karşı tarafın hafif silahlar kullandığı bir savaşta. Onda da bir cacık yapamadı. Kaba oldu biraz ama. Suriye'nin durumunu anlamak için General olmaya gerek yok sanırım adamlar püf desen düşecek. Kulanmazlar ama bu füzeleri kullansalar dahi alır onları saçlarına toka yaparız.

Bir de silahların özelliklerine filan çok takılmayın adet vs önemlidir ama nasıl kullandığın ve eğitimin daha önemlidir eğer üreten bir ülke değilsen. Mısır,Suriye,Irak,Ürdün birleşti İsrail'e daldı kağıt üzerinde silah asker seviyeleri iki katı teknolojik olarakta eşit diler o tarihte. Sokak tabiriyle İsrail bunları tokatladı. Adamlar günde 4 sorti yaparken bunlar 2 yapabiliyorlardı. Hatta o dönemin yazılarına bakarım Amerikalılar'da bombardımanlara katılmış zannediyorlar. Algıyamımışlar.

Neyse söyleyeceğim elindeki silahı nasıl kullandığın haaa desenki biz süpermi kullanıyoruz. Sanırım çoğunuz askerlik yapmışsınızdır bizimkide berbat en azından piyade olarak kendi gördüğümü söyleyeyim. Ama şunu söyleyimmi Suriye den kesin iyiyizdir. Zaten içeridekilere biraz silah versen indirecekler. Ama yine de bulaşmamak lazım savaş kötü bir şey ayrı konu. 
Ustad Suriye 3 yıldır karşı tarafın hafif silahlar kullandığı bir savaşta. Onda da bir cacık yapamadı. Kaba oldu biraz ama. Suriye'nin durumunu anlamak için General olmaya gerek yok sanırım adamlar püf desen düşecek. Kulanmazlar ama bu füzeleri kullansalar dahi alır onları saçlarına toka yaparız.

Bir de silahların özelliklerine filan çok takılmayın adet vs önemlidir ama nasıl kullandığın ve eğitimin daha önemlidir eğer üreten bir ülke değilsen. Mısır,Suriye,Irak,Ürdün birleşti İsrail'e daldı kağıt üzerinde silah asker seviyeleri iki katı teknolojik olarakta eşit diler o tarihte. Sokak tabiriyle İsrail bunları tokatladı. Adamlar günde 4 sorti yaparken bunlar 2 yapabiliyorlardı. Hatta o dönemin yazılarına bakarım Amerikalılar'da bombardımanlara katılmış zannediyorlar. Algıyamımışlar.

Neyse söyleyeceğim elindeki silahı nasıl kullandığın haaa desenki biz süpermi kullanıyoruz. Sanırım çoğunuz askerlik yapmışsınızdır bizimkide berbat en azından piyade olarak kendi gördüğümü söyleyeyim. Ama şunu söyleyimmi Suriye den kesin iyiyizdir. Zaten içeridekilere biraz silah versen indirecekler. Ama yine de bulaşmamak lazım savaş kötü bir şey ayrı konu.

Pardon çift gönderim yapmışım. Bu arada senin dediğini Irak savaşında senin dediğini Irak savaşı boyunca Iraklılar yaptı. Sonuç füzeler de uçaklara karşı işe yaramadı rahat ol hiç bir şey olmaz :)

Araplarin israil'e yenilmenin sebebi bir birine ihanetidir. Misirin Suriye'yi satmasindan ibarettir! Yok sorti yapti yok teknolojik olarak daha guclu felan filan hikaye!

Birde su suriye'yi sisirenlere hasta oluyorum. Suriye ordusu diye birsey yok hepsi rus, acem ve sii militanlardan olusuyor. Elinde birkac fuze var okadar, mevcut konjekturle bir yere kadar savasacaklar ve kaybedecekler.

Araplarin israil'e yenilmenin sebebi bir birine ihanetidir.
Bide icimizdeki araplar anlasa bunlara güven olmadigini, genellestimeyi sevmem ama bunlar para ugruna kimi satmadilarki?

Araplarin israil'e yenilmenin sebebi bir birine ihanetidir. Misirin Suriye'yi satmasindan ibarettir! Yok sorti yapti yok teknolojik olarak daha guclu felan filan hikaye!

Birde su suriye'yi sisirenlere hasta oluyorum. Suriye ordusu diye birsey yok hepsi rus, acem ve sii militanlardan olusuyor. Elinde birkac fuze var okadar, mevcut konjekturle bir yere kadar savasacaklar ve kaybedecekler.
6 gün savaşlarından bahsediyorum neresi hikaye adamları bariz tokatlamışlar. Suriyedeki havalimanları bile bombardıman altında 6 gün boyunca

Arkadaslar su avatarlara nasil hareketli resim yüklüyorsunuz?
Benim avatardaki bayrakta hareketli ama nedense calismiyor burada.
Resmin formati .gif

Bide icimizdeki araplar anlasa bunlara güven olmadigini, genellestimeyi sevmem ama bunlar para ugruna kimi satmadilarki?

Para için herkes herkesi satıyor. Tüm dünyada aynı. Kurtuluş savaşında 30 dan fazla iç isyan vardı bugün sorsan herkesin dedesi yunana saldırdı. Yarın işgal etseler bugün bizde de aynısı olur. İnsanoğlu her zaman böyle.

@Neptune

Emin misin gercekten ,sence bunlar gercek Disi degil mi ? Cok seylere bence Inanma ,isterse sana bunu bir HVKK´dan birisi bile demis olsa.

@Neptune

Emin misin gercekten ,sence bunlar gercek Disi degil mi ? Cok seylere bence Inanma ,isterse sana bunu bir HVKK´dan birisi bile demis olsa.

tahminimce hayatım boyunca bana söylenenlerin sadece %7-8'ine inanmışımdır belki, her neyse konuya dönelim,

Evet bunlar gerçekler, hatta yanlış hatırlamıyorsam Turgut Özakman Ç. T. Kıbrıs kitabında da bahsetmişti herhalde biraz bundan.

Bu olası harp planları kesinlikle doğrudur. TSK'nın Tehdit değerlendirme&Muhasebe durumunda OHAL doktrinlerinin ayrılmaz bir parçasıdır. Ben orda sadece olası harekat durumunda düşmana nereden ve nasıl saldirilacaginin belli ve planlanmış olduğunu söyledim, ama genel olarak ele alırsak, bu doktrin sadece muharip&muharebe planlarını kapsamıyor, ayrıca o durumlarda hangi bölgelerde OHAL ilan edileceği, kuru yemek stoklarının ne biçimde ve hangi tarafa doğru koordine edileceği, hangi bölgelerin yurdun hangi bölgelerine kaydırılacağı, hangi servis-dışı ekipmanların&silahların yeniden alınacağı, seferberlik ilan edilip edilmeyeceği, edilecekse hangi yaş grubundan ne kadar kişinin silah altına alınacağı...vs vs.

Bu unsurlar say say bitmez, ama bunlar gerçektir. Günümüzde haberlerde gördüğümüz 5 kilo makyaj yapmış yorumculara&habercilere pek aldanmayalım.

Ne zaman ne olacağını kestiremeyiz hele ki ülkemiz'in Güney Doğu'sundaki durumlar ele alındığında, her zaman her şeye hazırlıklı olmak gerek. Ki Silahlı Kuvvetler'de bu prosedür nerdeyse 40 yılı aşkındır var. Biz vatandaşlar düşünmesekte, sayılı ordularının bilim kurgu ürünü olan "uzaylı saldırıları" dahil her türlü olasılığa karşı bilinci olması beklenir ve öyle olduğu da bilinir zaten. Hatta geçenlerde bi ara Rusya Hava Kuvvetleri komutanı ülkesinin bu konudaki eksiklerini sitem etmişti Putin'e. Bazı şeyler göründüğü gibi o kadar da basit değildir.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom