What's new

Turkish Politics & Internal Affairs

Do you agree with what I wrote?

• I agree

Votes: 5 38.5%
  • I agree but,....

Votes: 1 7.7%
  • I don't agree

Votes: 2 15.4%
  • Don't care

Votes: 5 38.5%

• Total voters
    13
  • Poll closed .
Mısır meselesinde konu Sünni İslam içerisindeki hangi hareketin iktidar olacağındaydı. Bunların birde öyle sorunları var. Sünni demekte yetmiyor. Milli Görüşçüsü var, Gülencisi var, Salafisi var, İhvan'ı var bu sefer o konular giriyor devreye. Biz bütün politikayı Mısır'da İhvan iktidarı için kurduk, o hareketin iktidarına yatırım yaptık.

İhvan'ı iktidardan indirdiler. Bütün ilişkileri çocuk gibi bozduk.
Iste bu reel politika, sana en yakin kim olacaksa onu desteklersin ve dinin yüsek tutuldugu bu cografaya tabiki din en büyük faktörlerden birisi.

Iste bu reel politika, sana en yakin kim olacaksa onu desteklersin ve dinin yüsek tutuldugu bu cografaya tabiki din en büyük faktörlerden birisi.

Doğru haklısın. Fakat reel politika esneklikte gerektirir. Eğer sen İhvan'ı kendine en yakın görüp desteklediysen, fakat sonra İhvan iktidarını yitirdiyse, o zaman yeni iktidara küsemezsin. Küsersen ideolojik olduğu açığa çıkar. Küsmeyip ilişkileri düzeltebilirsen o zaman pragmatik davrandı olur. Bizimkisinin altında ideoloji çıktı. Çünkü İhvan için koskoca Mısır'ı silip attı Türkiye.

Bu arada aynı reel politika adına İran'la ilişki kurulmaz ama hiç. Mesela adamlar derler gel beraber PKK'yı bitirelim, biz hiç güvenmeyiz. Eskiden İslam Cumhuriyeti diye güvenmiyorduk rejimini buraya ihraç eder diyorduk. Onu anlıyordum. Fakat şimdi mezhep farklıdan bir adım öteye gidemiyoruz.

Doğru haklısın. Fakat reel politika esneklikte gerektirir. Eğer sen İhvan'ı kendine en yakın görüp desteklediysen, fakat sonra İhvan iktidarını yitirdiyse, o zaman yeni iktidara küsemezsin. Küsersen ideolojik olduğu açığa çıkar. Küsmeyip ilişkileri düzeltebilirsen o zaman pragmatik davrandı olur. Bizimkisinin altında ideoloji çıktı. Çünkü İhvan için koskoca Mısır'ı silip attı Türkiye.

Bu arada aynı reel politika adına İran'la ilişki kurulmaz ama hiç. Mesela adamlar derler gel beraber PKK'yı bitirelim, biz hiç güvenmeyiz. Eskiden İslam Cumhuriyeti diye güvenmiyorduk rejimini buraya ihraç eder diyorduk. Onu anlıyordum. Fakat şimdi mezhep farklıdan bir adım öteye gidemiyoruz.
Iste yapilan hata burada zaten, evdeki hesap carsiya uymadi misali.

Bakın şimdi bir başlık açıldı Middle East & Africa bölümüne.

Daesh acquiring sarin nerve gas materials via Turkey: Turkish MP

Source: Daesh acquiring sarin nerve gas materials via Turkey: Turkish MP

Bu olay maalesef doğru. Şimdi ben burada ne yapmalıyım? Orada Türkiye lafının geçmesi sinirimi bozuyor mu? Hemde nasıl bozuyor. Altına yazılacak onlarca Türkiye'ye kin nefret kusan yorum sinirimi bozuyor mu? Evet bozuyor. Fakat bu iddiayı ortaya atan vekil CHP milletvekili ve maalesef olayın belgeleri var.

Şimdi gidip yalandan bunlar asparagas mı diyelim? Abuk subuk politikalar yüzünden, dünyanın en saçma sapan ülkelerinde yaşayanlar bile gelip Türkiye'ye kin kusuyor. Küfür edene mi bakayım, küfür ettirene mi bakayım? Maalesef ettirene daha çok kızıyorum.

Last edited:
Artik insanimiz oyle hale gelmis ki internette TSK nin bile resmi aciklamisina inanmayip terror orgutlerinin sahte propaganda haberlerine inaniyoruz.
E boyle osuruk gazi vs bile viz geliyor artik..

haberin kaynagi asagidaki linkte ve haber 19 Ekim 2015 tarihli.

Soyle diyor...

Bu hükumet IŞİD terör örgütüne ‘sarin gazı’ vermiştir. Sarin gazı kimyasal bir silah. Bunun belgelerini önümüzdeki hafta açıklayacağız.

CHP’Lİ ERDEM’DEN, IŞİD TERÖR ÖRGÜTÜNE ‘SÂRİN GAZI’ VERİLDİ İDDİASI - Ardahan Haberleri - Milliyet Ardahan

Ee daha 2 ay oldu ,aciklansinda bitsin bu cile.... Delinin biri kuyuya bir tas atar ....

Birde adamin facebook sayfasinda buna inanan insanlar var, bunlar varya iste bunlar!!! Suzme vatan hainleridir, sirf bak sirf siyasi gorusleri icin ulke menfaatlerini hice sayan boklar bunlar. Bu adam yargilanmali, amerika olsun avrupa. Seni osurturlar ve gaz maz dinlemezler.

"Başbakanlık Basın Enformasyon Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü'nün Ciğeristan'da misafir ettiği gazeteciler, Kember kardeşler tarafından gül ve lokum ile karşılandı. Reuters, AFP, BPA, El Pais, El Mundo, New York Times, WSJ, Middle East Eye ve Derin Ekonomi Dergisi'nin Türkiye'deki temsilcilerinin yer aldığı yemeğin servisini Kember kardeşler bizzat yaptı."

yargilanmali,

Agent provocateur, spy like some journalists. Try to publish some news in EU or USA if a censorship was announced for national security ( e.g. Patriot ACT)

adami sorgusuz sualsiz oyuyorlar

They believe DEMOCRACY is ANARCHY . Some traitors- Feto a.ss lickers

Back
Top Bottom