What's new

Turkish Politics & Internal Affairs

Do you agree with what I wrote?

• I agree

Votes: 5 38.5%
  • I agree but,....

Votes: 1 7.7%
  • I don't agree

Votes: 2 15.4%
  • Don't care

Votes: 5 38.5%

• Total voters
    13
  • Poll closed .
You are my buddy:) If you agree?
I think you also love each other.
Benim ingilizce iflas etti. Harpy food nedir abicim? Seytan gorsun yuzunu gibi birsey mi?

You are my buddy:) If you agree?
I think you also love each other.
Benim ingilizce iflas etti. Harpy food nedir abicim? Seytan gorsun yuzunu gibi birsey mi?
google IAI Harpy dostum Türk Deniz Kuvvetlerinde bolca olan birşey... :)

Of course I know that antiradar drone "Harpy". Yukaridak demek istenileni anlayamadim neyse doesnt matter. I improve my english in dpk:) I need to more study.

google IAI Harpy dostum Türk Deniz Kuvvetlerinde bolca olan birşey... :)

I know for sure what Harpy's are. They are DRONE's.

HARPY

But HARM's are in our inventory and they have a short reaction time. Better to say HARM food.
But Russians have effective CIWS system e.g. Kashtan, Harpy are slow and food for CIWS.
"Harpy is currently operational with several Air Forces globally."

In a deal dating back to 1999, the Turkish Armed Forces (TAF) have taken delivery of a number on Harpy lethal unmanned aerial vehicles (UAVs) from Israel Aircraft Industries Ltd. (IAI). The exact number is unknown, but reports suggest that more than 100 lethal UAVs were delivered.

CUTLASS is the more potent follower

Cutlass Tube-Launched Small UAS

About s-400 still nothing in Turkish news.!

In Forum This subtitle has been burning!! Russia and Iran actually in war.
Who will step next time? SA?
Fransa'ya el altindan yine sopa gosterdiler.
Fransa, Iran ve Rusya ile iyi iliskiler pesinde.
Reports of Russia and Iran storming Sirmaniyah in Ghab. Big battle under way.

Russian gear. Cool.

reports Russia Iran captured the ICARDA military base and reached the highway

CTspRzaUcAAikmy.jpg:large

Iranian general pumps up Iraqi Shia before battle

CTsj2KkXAAAjkvq.jpg

It's 20 km to Yayladagi.

But breaking news are terror attacks in Paris, almost 100 killed.

Maybe G-20 meeting in Antalya can be cancelled.

Unfortunately the hostage rescue in the concert hall ended in a massacre almost 100 killed,
numbers of killed people are more than 160 in Paris.
Hollande cancelled G-20 visit in Antalya.

Cay bahcesine yazdigim fikirlerimi buraya kopyaliyorum.

Birkac tespit yapmak isterim su anki Turkiyenin vahim durumuyla ilgili ve bana gore burdaki kardeslerimin yanliz tespitleri ile ilgili.

Birincisi, bu oynadigimiz oyun ve strateji sahsi fikrimce MIT mustesarinin Cumhurbaskanini yanlis bilgilendirmesi ve onunda bizi bunun icine sokmasi, cunku su anda boyumuzdan buyuk bir pisligin icine bulastik. Turkiye'yi kucumsemiyorum ama su anki durum cok vahim. Rusya bizi her platformda koseye sikitirmak isteyecek ve unutmayalimki eli bizden cok daha guclu, sonucta BM Daimi guvenlik konseyi uyesi.

Ikinci konu Irak'la ilgili. Allah askina biri soylesin, burda bircok kardesimden gordugum sey hayret verici. Barzani bizim dostumuz degil ve hicbir zaman olmaz, sadece kendi cikarlari icin bizi kullaniyor. Barzani ve PKK gorunurde su anda kotu gibi gozuksede unutmayalimki ikisi herzaman birbirleriyle dosttur, nasil iki bir Turk ve Azerbaycan Turku hicbir zaman dusman olmaz ve birbirine kursun sikmassa.

Su anda oynadigimiz oyun Saddam'in kuveyti almasi gibi birsey. Su anda dunyanin ve dusmanlarimizin yuruttugu algi yonetimi herkesi bize dusman etti ve bizi ISID destekcisi gibi gosteriyor ve malesef bizim hukumet bunlarin eline oynuyor.

Degerli goruslerinizi bekliyorum.

goruslerinizi

Dostum. Türkiye 1960 lardan beri Barzani asiretini desteklemektedir. Bu yeni bir olay degil. O yillarda yüzlerce REO ile silah götürmüs yasli subaylari taniyorum. Dikkat et Irak krali devrildikten sonra BAAS ve SADDAM Sovyet blogu ile cok yakindi. Ayni Suriye gibi.
Türkiye bugün proaktif davranmazsa asil o zaman bölünür ve enerji masasinda asla rol oynayamayiz.
Yapilan hamleler cok dogru. Katar Gazi icin Israil rotasi da bu oyunun parcasi.
Israil ile eskisi gibi dost olmaliyiz. Bunun icin Filistin sorununa barisci cözüm lazim.
Bu cözüme ilk basta Israil'den fazla Iran karsi cikiyor ve sabote ediyor.

Dostum. Türkiye 1960 lardan beri Barzani asiretini desteklemektedir. Bu yeni bir olay degil. O yillarda yüzlerce REO ile silah götürmüs yasli subaylari taniyorum. Dikkat et Irak krali devrildikten sonra BAAS ve SADDAM Sovyet blogu ile cok yakindi. Ayni Suriye gibi.
Türkiye bugün proaktif davranmazsa asil o zaman bölünür ve enerji masasinda asla rol oynayamayiz.
Yapilan hamleler cok dogru. Katar Gazi icin Israil rotasi da bu oyunun parcasi.
Israil ile eskisi gibi dost olmaliyiz. Bunun icin Filistin sorununa barisci cözüm lazim.
Bu cözüme ilk basta Israil'den fazla Iran karsi cikiyor ve sabote ediyor.

Evet Türkiye uzun zamandır barzaniyi destekliyor fakat o anki konjonktür şimdi ile farklı. Dış politikada dediğin gibi proaktif davranmaliyiz ama bunun bir sınırı var, eğerki ölçülü ve gücümüzü bilerek davranmassak malesef çok kötü sonuçları çıkar, aynı saddamin kendini çok güçlü sanıp dünyaya meydan okuduğu gibi. Şu anda dünya medyasında ve algı olarak Türkiye çok kötü durumda.

Enerji masasında biz herzaman bir şekilde rol oynarız. İsrail ile eskisi gibi dost olma şansımız yok şu anki hükümet ile. Durum itibari ile Irak ta bizim ne işimiz var? Bizim eğitimiz pesmergeler gün gelecek bize kurşun sıkacak hainler bunu unutmamak lazım. Musul ve kerkukun bize geçmesi imkansız, ki plan da o değil.

Kardes lütfen Irak'taki strajemizle ilgili fikirlerimi paylaşırsan sevinirim.

Irak'taki strajemizle il

Irak'ta isgal niyetimiz yok. Statüko artik degismez. Irak merkezi hükümeti ile cok hasim olan güclü Federatif Kürt Devleti var. Bizim Petrol boru hattimiz ordan geciyor ve yakinda Avrupaya acilacak cok büyük gaz rezerv hatti da ordan bize gelecek.
Bunlar ABD ile anlasilip atilmis hamleler. Merak etme. Ruslari da gözünde büyütme konvansiyel alanda duman ederiz. Ondan dolayi devamli Dünyayi nükleer Holocaust ile tehdit ediyorlar. Israil ile isler yolunda. Bunu SA da cok istiyor. Sa de facto Israil ile Yemen de Iran ile savasiyor.

Back
Top Bottom