What's new

Turkish Politics & Internal Affairs

Do you agree with what I wrote?

• I agree

Votes: 5 38.5%
  • I agree but,....

Votes: 1 7.7%
  • I don't agree

Votes: 2 15.4%
  • Don't care

Votes: 5 38.5%

• Total voters
    13
  • Poll closed .
AKP ve Fetoya gelince. Evet kesinlikle haklisin, bunlarla is birligi yapildi, ve hatta bu kani bozuklar yargiyi ele gecirip bir sürü üst rütbeli askerimizi iceri tiktilar.

Ve akp'li vekiller, bakanlar ve hatta Erdogan cesur savcilar(!) tarih yaziyor, ulke bagirsaklarini temizliyor vs. soylemlerle bu ihanetin desdekcisi olmuslardi.

Neyseki butun bu ihanetlerin ardindan hepsi ozgurluklerini geri kazandi ama bu suclamalari kendi sahsina yediremeyen ve intihar eden subaylarimizin hakkini kim odeyecek? Bugun 150 kusur olan sehidimizin hakkini kim odeyecek?

Daha oncede soyledim vebal cok buyuk. Biz acilim denilen seyi birakin bunun ulkeye ve hatta biz Kurd vatandaslara faydasi yok derken, balyoz, ergenekon suclamalarina son verin bunlarin hepsi Washington merkezli emir ile yapilan saldirilar derken, fetto bir yahudi usagidir derken bizlere sizemi soracagiz? Bu iddalara kediler bile guler diye dalga gecerken ulkenin savunma gucune sekte vurulurken ve bunu yapanlar yine bu isimler iken bugun cikip Bahceliyi fettonun kuklasi vs. olmakla itham etmek neyin nesi ben halen anlayamiyorum. Birilerini birseyler ile itham ederken daha dikkatli olmak gerek.

Gezi olaylarinin 3. gunu tum ulkuculere bu olaylardan uzak durun talimatini veren Bahceli eger o gun dis mihraklar ve iceride chp+hdp ortakligi bunlara canak tutan fetto'ya uysa idi bugun ulkenin hali cok farkli olurdu bunu unutmamak gerekiyor.

Bahceliyi savunan bir insan goruntusu veriyorum ama savundugum sey durutluk ve vatan icin kendi geleceginden odun veren bir insana yapilan saldiriya karsidir. Yoksa partizan ve Bahceli hayrani olmak gibi bir durumum soz konusu degil.

Aslinda akp bugun tekrardan dogdu ama kendi kullerinden dogdu ve umarim bu sefer eski hatalarini devam ettirmezler ve bugun suan gittikleri dogru yolda giderler. Benim gibi kuskunleri, kizginlari tekrar kazanirlar belki kim bilir?
Bu haberi okumani tavsiye ederim.
Bahçeli büyük oyunu böyle bozdu

Last edited:
Bahçeli istifa çağrılarına net cevap verdi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Harama göz yumsam, hıyanete göz kırpsaydım baş tacı edilirdim ya da çözülme dediklerinde durmayın daha da çözün, bölün, Türklüğü yok edin, Türkiye'yi parçalayın deseydim el üstünde tutulurdum. Hatırlatırım ki; inandıklarımdan hiç taviz vermedim. Eğilmedim, bükülmedim, eyyamcılığa, entrikacılara, saray dalkavuklarına eyvallah etmedim" dedi. Bahçeli istifa çağrılarına da, Türk milletinin yoluna baş koydum. Baş vermem, geri adım atmam." sözleriyle cevap verdi.
Bahçeli istifa çağrılarına net cevap verdi

Bu adamin Fetos kölesi oldugu 100% belli. Samanyolu neden bunu mükemmel bir haber olarak yansitiyor bir. Acaba bu adamin gözünü hangi santaj kasetleri ile korkuttular.

MHP neden gelismez diyenlere. Cünkü Fetos ele gecirmisde ondan, fetosa karsi cikabilecek birini lider yapmazlar, cemaat MHPnin icine iyice sizmis belliki.

Su sekilde biraz düsünmek lazim, tamam anladik Erdogani sevmiyor koyu MHPliler, ancak Erdogani sevmemek gercekleri göz kapamak demek olmamasi lazim. Erdogandan nefret etmek Fetos ile dost olmak anlamina gelmez. Ve parti Fetosun örgütünden ayrilamazsa daha cok ezilir, cünkü adamlar kabiliyetsiz ahmak
Bahçeli bowed to feto ???

Wow, such an ignorant person.

Keep ignoring the obvious - your party will increase its vote that way
Mate, all i see from you is blah, blah, blah.....

"MHP neden gelismez diyenlere. Cünkü Fetos ele gecirmisde ondan, fetosa karsi cikabilecek birini lider yapmazlar, cemaat MHPnin icine iyice sizmis belliki."

Feto'nun kimin içine sızdığı, nasıl tasfiye edildiği belli zaten, niye zorluyosun ki ?

Mate, all i see from you is blah, blah, blah.....

"MHP neden gelismez diyenlere. Cünkü Fetos ele gecirmisde ondan, fetosa karsi cikabilecek birini lider yapmazlar, cemaat MHPnin icine iyice sizmis belliki."

Feto'nun kimin içine sızdığı, nasıl tasfiye edildiği belli zaten, niye zorluyosun ki ?
AKPden tasviye edildi, zor güc. Ama MHPden edilmedi, edilse idi Bahceli "İçimizde cemaate ilgi duyan birkaç kişi var." demezdi Sandığa ‘kurt bakışı’ | Serpil Çevikcan | Milliyet.com.tr

Bugün Cemaat ile MHPnin is birligi yaptiklari ap acik ortada. Buda MHPnin zararina. Samanyoluhaber veya Zaman bunun en asikar delili. Sözleri her zaman bir birilerini destekleyici - buda AKPiye düsmanlik icin yapiliyorsa, yine cok sacma, böylesi politkalarla parti cöker, sen siyasetini sadece muhaliflige dayamissin

Speaking of Gulen, I never hear Kilicdaroglu or Bahceli speak about him, do any of you know what they think about Gulen ?
And what are thinking about him ?

Speaking of Gulen, I never hear Kilicdaroglu or Bahceli speak about him, do any of you know what they think about Gulen ?
And what are thinking about him ?

:)

Mate, i think their opinion about Fethullah Gülen is like everyone else other than AKP and it's supporters.

To begin with what do you know/think about Gülen ?

To begin with what do you know/think about Gülen ?

What I know/think.....He has buid many Turkish school in the whole world , and has many "dersane" in Turkey. He has also many supporter which has permit him to spy and latter show scandal video about almost everybody in Turkey : Turkey's military, CHP's scandal videao, then MHP and the last AKP's corruption.
He was Erdogan's friend or at least the allied before 2011, then he become Erdogan's worst foe.

What I don't know is, why ? Why is not Erdogan's "friend" anymore ? Why is has build his great network to began with ? And most importly what is his goal ?

a0prQd.jpg

What can we do ? Or there are Erdogan's solution : at least 3 babies......:agree: the only real solution.
The worst even if a Kurdistan was really create on Turkey's land, that will not resolve the problem because 40% of the kurds will still live in Turkey biggest city : Istambul, Ankara, Izmir....

Before its too late, put in mandatory 2-3 child limit for all Turkish families, just like China's One Child Policy:
One-child policy - Wikipedia, the free encyclopedia

We should limit it to those without ancient Turan genes. That sounds much better

That may work if your parliament passes it as a law, but it may create problems with EU accession requirements and give ammunition to non-Turks in Turkey for crying human rights abuse.

Nobody to speak about Gulen ? Really the man has fu++ almost everybody in Turkey (Turkey's military, Chp and HP scandal's video and AKP's corruption...) and yet nobody speek about him.

I want to see what Killacdaroglu or Bahceli has said about him, but I found nothing!

The only thing I know is the opposition media critized the "Hizmet" movement of Gullen in the past, but since Gullen and Erdogan break up the opposition (the media) has choice to not speak about him, and inversly the pro AKP media has begin to critized him.

And Of course Samanyolu, Gulen's media, which was one the most pro AKP media before 2011 become the most anti AKP media in Turkey.

Back
Top Bottom