What's new

The Fight against PKK Terrorism

sar radarlı zeplinler yapılsa kritik bölgeler üzerinde konuşlansa yüksek eyp döşerken her türlü hava şartlarında görürdü

Fotoğraf isterseniz bazı askeri gruplardan takip edebilirsiniz günlük her gün leş fotoğrafı paylaşıyorlar, pkk lılar da şikayet edip sayfaları kapattırıyor. Fotoğraflar bir yana sonuça bakmak lazım ben devletin politikasına inanıyorum, sonuca ulaşacaklar bizim için fotoğrafın aslı o olacak. Bilgi kirliliği yok rakam cumhurbaşkanından dünkü canlı yayın konuşmasını muhalif olmayan kanallardan full versiyonunu izlemenizi tavsiye ederim.

Fotoğraf isterseniz bazı askeri gruplardan takip edebilirsiniz günlük her gün leş fotoğrafı paylaşıyorlar, pkk lılar da şikayet edip sayfaları kapattırıyor. Fotoğraflar bir yana sonuça bakmak lazım ben devletin politikasına inanıyorum, sonuca ulaşacaklar bizim için fotoğrafın aslı o olacak. Bilgi kirliliği yok rakam cumhurbaşkanından dünkü canlı yayın konuşmasını muhalif olmayan kanallardan full versiyonunu izlemenizi tavsiye ederim.

Yakından takip ettiğimi söyleyebilirim. Henüz o kadar leş sayısına ulaşılamadı.

Devletin politikası ne bilmiyorum, ama şunu söyleyebilirim Cizre'de ev ev çatışma var. Sivil terörist iç içe geçmiş durumda. Sivil ve terörist, bir kıyafet değişikliğinden ibaret. Doğuda devlet otoritesi bitmiş, güvenlik güçlerinin kontrolü de yitiriliyor. Dağlık arazide de şehirde de savaş var.

Devletin politikası ne bilmiyorum, ama şunu söyleyebilirim Cizre'de ev ev çatışma var. Sivil terörist iç içe geçmiş durumda. Sivil ve terörist, bir kıyafet değişikliğinden ibaret. Doğuda devlet otoritesi bitmiş, güvenlik güçlerinin kontrolü de yitiriliyor. Dağlık arazide de şehirde de savaş var.

O les sayisi yurtdisinda vurulanlarda var, ayrica ulke icinde les toplamiyorlar ve koyluler sikayet etmisler diye okumustum. Tabi birde kendi cesetlerini topluyorlar, gecen Mardinden cikan videoya bakin. Cizre felan degil Fallujah olmus oralar artik.

Ama bence asil catismalar, asil savas henuz baslamadi. Sadece tek tuk ''dag kadrosu'' ile catisma yasandi ve bunlari kurtarmak icin canli kalkan eylemi yapildi. Gerisi sehir yapilanmasi ile karisik birsey.

Ama bu saldiriyi uzun bir zaman planladilar ve ileride bu gunleri daha cok konusacagiz bence.
Birincisi, yasadiklari agir kayiplari ortmek icin ve propaganda icin yapilmistir.
Ikincisi savasi daha kotu yapmak istiyorlar, kin/nefret beslemek istiyorlar. Sadece Kurt vs Turk degil, Turk vs Turk (eskiden solcularin ve sagcilarin birbirine girdigi gibi).

O les sayisi yurtdisinda vurulanlarda var, ayrica ulke icinde les toplamiyorlar ve koyluler sikayet etmisler diye okumustum. Tabi birde kendi cesetlerini topluyorlar, gecen Mardinden cikan videoya bakin. Cizre felan degil Fallujah olmus oralar artik.

Ama bence asil catismalar, asil savas henuz baslamadi. Sadece tek tuk ''dag kadrosu'' ile catisma yasandi ve bunlari kurtarmak icin canli kalkan eylemi yapildi. Gerisi sehir yapilanmasi ile karisik birsey.

Ama bu saldiriyi uzun bir zaman planladilar ve ileride bu gunleri daha cok konusacagiz bence.

Çözüm sürecinde dağ içine mağara kazdılar. Hem de karakol yakınında.

Nusaybinde görev yapan bir tanıdığımın anlattığına göre hükümet konağı kurşun yağmuruna tutuluyor. Kullanılan silahlar Piyade tüfeği, roketatar. Teröristin dağdan geldiği falan yok. İçerideler. Evlerdeler.

Sanirim devleting politikasi hersey vatan icin degil, ''hersey iktidar icin''.

Çözüm sürecinde dağ içine mağara kazdılar. Hem de karakol yakınında.

Nusaybinde görev yapan bir tanıdığımın anlattığına göre hükümet konağı kurşun yağmuruna tutuluyor. Kullanılan silahlar Piyade tüfeği, roketatar. Teröristin dağdan geldiği falan yok. İçerideler. Evlerdeler.

Biliyorum. Ama bu ikiye ayriliyor.

Yeni nesil catismalar = sehir ici = dag kadro, sehir yapilanmasi ve ydg-h bebeleri felan.

Ama bu yetmez ve yetmedide. Hatirlatiyim bir kac sefer belirli bolgeleri kapatip temizledik (Mus/Varto, Diyarbakir/Sur felan).
Bu yuzden baskiyi biraz kaldirmak icin eski tarz kirsalda catisma olacak.

Ve bu kirsal catismasi icin yillar boyunca hazirlik yapildi, Hizbulahin ''nature reserves'' olayi var, aynen bunun gibi calismislardir.

Ayrica Suriyede elde edilen egitim/taktikleri unutmamak lazim, hem kirsal hem meskun mahal icin. Tunneller, onceden hazirlanmis mevziler, EYP/bomba yuklu araclar felan. Hatta EYPden ziyade el yapimi roket sistemleri bile mevcut, boyle birtanesini karakola atsalar ne yapacaksin? Bu ihtimal var.

Depolanmis yeni silahlar, ATGMler felan zaten var. Dusunsene M60 tankin vuruluyor...

According to Russian media, bodies of martyred soldiers are captured by pkk. That's why the gov. can't tell how many soldiers we have lost. Again according to Russian media, the locals are negotiating with pkk to hand over the bodies to Turkey.

The station actually worst than we have expected.

This is well known fact.

I have said many times that those people are not actually pure Kurdish. They are armenian and half kurdish-armenian. They use "Kurdish" name as an umbrella. That's why they started to kill pure Kurdish people at the beginning. They knew they had to clean that lands from pure ones than they will own that lands under name of them.

This is well known fact.

I have said many times that those people are not actually pure Kurdish. They are armenian and half kurdish-armenian. They use "Kurdish" name as an umbrella. That's why they started to kill pure Kurdish people at the beginning. They knew they had to clean that lands from pure ones than they will own that lands under name of them.

dont live in a dreamworld.. there are those kind of ppls and there are real kurds in pkk.. pkk is a kurdish groub and you will find there yezidi and christians and muslim kurds..

stop spreading conspiracy theories..

stop spreading conspiracy theories..

Ok...

I must add one more thing. The real Kurds are annihilated by armenians during ww1. Left ones were annihilated by pkk.

But it doesn't matter who really are they. The matter is how will we clean our lands up from them?

Last edited:
@Combat-Master (Kimseyle sid...k yarisina girme niyetim yok); try as much as possible informing young guys and motivate contribution. Yesterday you disappointed me, when you quoted "Matson", I replied from Marine Veterans that some US guys think that he is a impostor and mental insane !

@Serpentine

Insallah bro. Either Türkiye nor Iran can trust These Coward monkeys. Same is for IS terrorists, who are Anti-Islamist. A serious state should never go a pact with These devils
Inshallah Turkey will win against the terrorism. no country or entity can defeat the resolve of the Turks in the current crises. if someone thinks that the Syrian crises is a good opportunity against Turkey then Turkish forces will prove the exact opposite.

best wishes to Turkish people and prayers for its defenders. while other countries in the region started hostilities against a defenceless and poor country, Turkey not only stayed away from that inhumane and unjustified invasion but also unlike other neighbouring countries... gave shelter of Syrians fleeing the war between Daesh and Asad forces.

Ok...

I must add one more thing. The real Kurds are annihilated by armenians during ww1. Left ones were annihilated by pkk.

But it doesn't matter who really are they. The matter is how will we clean our lands up from them?

Pkk is from Kurdish ppl everywhere.. As if only rape victims and armenians do it..

You have Pkk members and supporter everywhere in turkey there are ppl from Diyarbakir, Erzurum urfa and hakkari sirnak van etc my neighbor in germany is from batman and he is a full Pkk supporter he is Kurdish and not a Armenian or half Armenian..

But if you want to say a real (good) kurd is a Kurd who loves his vatan turkey then I am good with this

Latest posts

Back
Top Bottom