What's new

Persian Discussion Thread

Status
Not open for further replies.
اسم قاهر اول پرنده سیاه بوده !!! خدا کنه اسم سفره ماهی رو تغییر ندن

:undecided:

323503_339.jpg

اسم قاهر اول پرنده سیاه بوده !!! خدا کنه اسم سفره ماهی رو تغییر ندن

:undecided:

بابا اين سپاه عادتشه از اين جور اسم ها بذاره تعجب ميكنم اسم موشك خليج فارس ايرانيه نه عربي
ارتش عشقه.لااقل اسم عربي هم ميذاره يه اسم با كلاس انتخاب ميكنه.عمليات مرواريد.عمليات رعد و غيره

Ba arz puzesh az inke ba fonte latin minevisam

Man az baranmehaye tose un moqe khabar daram(zob ahan,playeshgah,metro va ..) ke qarar bud ejra beshe, midunal ke alan ham daran bar asas un barnameha pish miran,alan iran 10 sal az un barnameha aqabe dalilesh ham malume vali benazar man chon alan chizi behemun nemidan va khudemun majburim besurat bumi kar konim in dast avardha arzeshmandtare

خواهش می کنم، شما با هر زبان و طریقه ی نوشتاری که راحتید صحبت کنید، برای من فرقی نمی کند.

دقیقا دوست عزیز، این چیزی هست که بنده هم به آن اشاره کردم. تلاش زیادی صورت گرفته است که با ارزش است ولی سوال این است که چرا به ما نمی دهند؟ بقیه کشورهای مخالف آمریکا هم هستند ولی هیچکدام به این شکل نیستند.

بگذارید یک مثال خدمتتان بگم، روسیه که امروزه رقیب آمریکاست و خودش از بزرگترین سازندگان سلاح می باشد و ید طولانی در ساخت سلاح در قرن اخیر دارد و حتی در مواردی از آمریکا نیز پیش است، با این حال باز در حال همکاری و خرید نظامی است.
به عنوان مثال در زمینه الکترونیک و نیروی دریایی اقدام به همکاری و خرید از فرانسه کرده است و سعی بر انتقال دانش و تکنولوژی کرده است.
از اسرائیل پهپاد خریده است زیرا دیده است که در این زمینه عقب تر از دنیاست. کسی که صنعت هواییش اگر اول نباشد دوم دنیاست.
هیچگاه نیامد بگه باید خودکفا باشم و از صفر تا صد را تولید کنم. البته تعریف خودکفا باید مشخص باشد.
تمام دنیا در حال همکاری با هم هستند؛ هر کسی چیزی را عرضه می کند،
چین هم همینطور است، تا توانسته است تجهیزات غربی و روسی را مونتاژ کرده است و انتقال تکنولوژی صورت داده است.
دیگر توانش را نگذاشته است که از صفر طراحی کند بلکه توجهش روی موضوعات خاص است.
چین تا به الان انواع میگ و سوخو و توپولف را کپی کرده و ساخته است ولی باز هم می بینیم جنگنده های مدرن تر را از روسیه و سا دیگر کشورهای دنیا خرید می کند.
یک دید بدی بین بعضی از ایم دوستان ایرانی ما افتاده است که خرید کردن چیز بدی است و یا اگر چیزی ساخته می شود باید 100 درصد ساخت
داخل باشد، چیزی که امروزه کاملا بی معنی است.
خود محصولات چین و روسیه هم تعدادی از قطعاتشان از کشورهای دیگر وارد می شود.

Darbare safir va Humvee, ma niazhaye khudemuno darim va safir jeep khobie, qabul daram ke una az ma kheili jelotaran vali ba etminan migam ke tuye chand sal ayande vaz behtar mishe

Man midunam ke aqide shoma motefavete vali in ye chize kamelan tabiie, ,man be shakhse kolan ba nofooz khareji(rus ya qarbi) mokhalefam vase hamin ham az ravabetemun ba amrika dar zaman shah mokhalefam.

Midunam ke age enqelab nashode bud alan Arteshemun kheili qavitar bud, vali in bahaye mokhalefat ba amrikast, bazam migam age kami sabr konid vaze nirohaye mosalah behtar mishe.

برادر جان مگر من با دخالت خارجی جماعت موافقم؟
بنده هم به زیاد از حد وابسته بودن شاه به آمریکا واقفم و مخالف آن هستم. خود شاه هم پس از انقلاب این را فهمید.
اما این دلیل بر تندروی نیست. حرف الان من در مورد سیاست الان و تندروی الان است.
این جور پدرکشتگی و سرشاخ شدن با آمریکا درست نیست.
تعادل و تعامل.
همین چین و روسیه اگر دستشان برسد پوست آمریکا را می کنند. ولی با آمریکا رابطه دارد و دنبال منافع خود است.
هیچوقت نمی بینیم بیایند شعار دهند و سرشاخ شوند.
در عین حال که باج نمی دهند رابطه ی معقول را هم دارند. از قبل رابطه با آمریکا کلی سود اقتصادی و تکنولوژی کرده است.
شوروی با آن همه عظمتش و قدرت نظامی آخرش فروپاشید چون اقتصاد نداشت؛ چون ایدئولوژی زده بود و فقط به فکر رقابت نظامی بود و هی سلاح ساخت.
روسیه از آن درس گرفت و دیگر این شعار دادن ها و ایدئولوژی و دشمن دشمن کردنها را کنار گذاشت. شروع به رشد اقتصادی کرد. این را فهمید که باید قدرت اقتصادی بود که به جایی رسید. دنیایی هم اسلحه بسازی ولی اقتصاد نداشته باشی آخرش نابودی است.
همین 2 سال پیش بود که به سازمان تجارت جهانی پیوست.
چینیها کمی عاقلتر بودند و قبل از اینکه کار بیخ پیدا کنه ، از دهه ی 80 سیستم اقتصادی را تغییر دادند و دیگر از آن همه شعارهای ایدئولوژی و رهبر را پرستیدن خبری نیست.

دخالت نکردن بیگانه با دشمنی کورکورانه با بیگانگان خیلی فرق می کند.
از دشمنی با آمریکا افتاده ایم تو باج دادن به چین و روسیه و بقیه دنیا.
حداقل زمان شاه به یک آمریکا نظر داشت و در عوض بهترین چیزها را داشت. امروز به هر بی شرف تا گدا گشنه ای داریم باج می دیم.
این همه قراردادهای فاجعه بار با چین بسته شده. 4 تا قطعه از روسها می گیریم دهها برابر قیمت.
می توانیم راحت مقدار ضرر و سود را حساب کنیم.
در همه جا عقب افتاده ایم. به همه باج می دهیم.
یک دشمنی بی خود که دلیل مشخصی هم ندارد.
به خدا این روس و چین دهها برابر آمریکا به ما ضرر زده اند.
قرار نیست که به مانند زمان شاه باشد.
شاه بد یا خوب یک دیکتاتور بود که رفته است و آب از جوی رفته دیگر باز نمی گردد.
دقیقا به علت جلوگیری کردن از دخالت خارجی اعتقاد دارم که یک فرد نباید بر راس یک مملکت برای مدت طولانی باشد.
هند را ببینید. بیشتر از ما در طول تاریخ از بیگانگان ضربه خورده است.
اما نگرفت با غرب ساز دشمنی کورکورانه بزند.
حد اعتدال را رعایت کرده است.
هم با غرب رابطه دارد و هم با شرق.از روسها خرید نظامی میکند ؛ از آمریکا می کند از فرانسه می کند.خودش هم می سازد خودش را محدود به بک طرف نمی کند.
دیگر نمی گذارد به مانند ایران روسها سوارشان شود و 4 تا جنس آشغال را با قیمت سرسام آور به آنها بدهد. روسها می دانند که اگر کمی دیر بجنبند کس دیگری جای معامله آنها را می گیرد.
وقتی با دنیا رابطه معقول داشته باشیم. با تلاشی که صورت بدهیم اقتصادمان شکوفا می شود. در نتیجه صنعتمان شکوفا می شود. روز به روز چیزهای بیشتری در بازار جهانی وارد می کنیم. که همینها می شوند اهرم فشار در بازیهای سیاسی.
در عین حال روز به روز وضع بهتر می شود. آبروی در دنیا داریم. وقتی وضع رفاهی خوب باشد و اعتبار داشته باشی، مردم دنیا به این کشور می آیند و همه ی اینها خودشان سدی برای جلوگیری از دخالت بیگانه یا تحت فشار قرار دادن کشور در زیاده خواهی هایشان است.
به عنوان مثال اگر ایران کشوری آبرومند در دنیا بود که یکسره اخبار قتل و اعدام وسنگسار و قوانین متحجرانه برای محدودیت مردم انتشار نمی
یافت، اگر جایی بود که آزادی های اجتماعی برقرار بود و مسئولانش مودب بودند و عربده نمی کشیدند که باید فلان کشور از دنیا حذف شود و کلی توریست در ایران بود، در آنصورت در زمینه هسته ای اینهمه می توانستند علیه ایران فشار بیاورند؟
آیا می توانستند اینطور افکار عمومی دنیا را علیه ایران کنند؟
می تواسنتند راحت تهدید کنند؟
فرض کنید یک فرد عادی در اروپا زندگی می کند و از آن طرف قوانین و رفتارها و صحبتهای حکومت ایران را می شنود و می بیند، به علت آن قوانین متحجرانه و دشمن تکنولوژی بودن و .. هم تا به حال ایران را ندیده است و هیچگاه هم نخواهد آمد. می بیند که به راحتی اعلام می کنند که می خواهند یک کشور را از نقشه حذف کنند. قیافه شان هم که همه نامرتب و بدقواره.
از گروههای تندور اسلامگرا و تروریستی مثل حماس هم حمایت می کنند
از این طرف می بیند که رسانه های غربی می گویند اینها بمب اتم می خواهند.
وجدانا شما باشید حرف کی را باور می کنید؟ من که باشم می گویم جلوی این حکومت و کشور وحشی را بگیرید تا دنیا را به گند نکشیده اند و نابود نکرده اند.
اما اگر وضع آزاد باشد و با مردم دنیا در ارتباط باشیم، دیگر دولتهای آنها نمی توانند به این راحتی افکار عمومیشان را رای مخالفت سوق دهند.
همین اسرائیل از حرف اقای احمدی نژاد و حکومت ایران بیشترین بهره برداری را کرد و کلی مظلوم نمایی کرد و کمک گرفت.

این افکار را از روز اول نداشته ام.
ما هم سالها امید داشتیم و بهانه موقت برای مشکلات داشتیم ولی روزی تمام شد. سرابی بیش نیست.
ما که خوشحال میشیم حرف شما اتفاق بیافتد و مملکت سالم و خوبی داشته باشم.
و همه مردم در رفاه و امنیت و آرامش زندگی کنند.
ولی با این فشار اجتماعی و اقتصادی و سیاسی به مردم وضعیت تغییر نمی کند. حتی نظامی. اگر هم کند همان قضیه شوروی را به یاد داشته باشیم.

از 5 دستاورد دفاعی رونمایی می شود

به گزارش مشرق به نقل از فارس، هفته آینده و در آستانه ولادت با سعادت حضرت امام علی(ع) و سالروز حماسه فتح خرمشهر، طی مراسم ویژه*ای پنجمین جشنواره جوان سرباز به میزبانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سالن همایش*های برج میلاد برگزار می*شود.

در مراسم که با حضور مقامات ارشد لشکری و کشوری برگزار خواهد شد، مجموعاً 33 نفر از سربازان نمونه ستاد کل نیروهای مسلح، ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران معرفی و از آنان تجلیل بعمل خواهد آمد.

در این مراسم همچنین 5 دستاورد جدید وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رونمایی می*شود.
از 5 دستاورد دفاعی رونمایی می شود - مشرق نیوز | mashreghnews.ir

Bacheha ba in ke fekr konam mikhan dastavardhaye khubi ro neshun bedan to ro khoda felan in ro thread nakonin bazarin har vaght runamai kardan threadesh konin ham in ke in avaziha ye jaishun besuze va ham inke inghad troll bazi dar nayaran, ba tashakor.

doostan in enfejar turkie az nazare man iekam mashkooke. nazdike 60 nafar koshte shodan iek khat azash to hich rasaneie iran elam nashode. omidvaram naioftim to dame in turkaie khar.

Bale dost Aziz , in enfejar o un enfejaro hame parvande mikonan aleihe surie , bad nahayatan amrika be turkie ejaze mide ke be surie lashkarkeshi kone , be niyabat az amrika

ديگه پسر جان لينک خودمو به خودم نفروش که! قاليچه به غلط با قاف نوشته مس شود ولي غاليچه تلفظ مي شود
ق - ویکی*پدیا
اولا ادب داشته باش،دوما قاليچه و ققنوس كلماتي هستند كه زياد ازشون استفاده ميشه و من نگاهي هم به لينك شما ننداخته بودم

كافر همه را به كيش خود پندارد.

بابا اين سپاه عادتشه از اين جور اسم ها بذاره تعجب ميكنم اسم موشك خليج فارس ايرانيه نه عربي
ارتش عشقه.لااقل اسم عربي هم ميذاره يه اسم با كلاس انتخاب ميكنه.عمليات مرواريد.عمليات رعد و غيره

خلیج فارس مال سپاه هست ... خیلی از چیزهایی که رونمایی نشده و مال سپاه هست اسم های اصیل ایرانی دارن ... ارتش هم سوتی زیاد میده ... مثلا استتار تجهیزات ارتش رو با سپاه مقایسه کن
!!!

خلیج فارس مال سپاه هست ... خیلی از چیزهایی که رونمایی نشده و مال سپاه هست اسم های اصیل ایرانی دارن ... ارتش هم سوتی زیاد میده ... مثلا استتار تجهیزات ارتش رو با سپاه مقایسه کن
!!!

منم به خاطر اينكه مال سپاه هست و اسم ايراني داره تعجب كردم ديگه!وگرنه از ارتش اسم ايراني عجيب نيست
كدوم استتار رو ميگي؟قبول دارم اكثر تجهيزات سپاه از ارتش پيشرفته تره اما ارتش و سپاه چندتا تفاوت دارن كه من رو كشته مرده ارتش كرده.
1-ارتشي ها هنوزم روي داشتن ريش حساسن.به طوريكه لااقل 70%پرسنل ارتش از سرباز تا حتي ژنرال ريششونو با تيغ از پايين به بالا مي تراشن
2-ديسيپلين ارتش يه چيز ديگه هست.اگه در پادگانها(مخصوصا پادگان تكاور جماعت كه اعصاب ندارن)فرمانده از دستت عصباني بشه ناجور حالت گرفته ميشه از فحش گرفته تا تنبيه بدني.خلاصه ارتش خيلي فضاي نظامي تري داره تا سپاه
3-همه بدون استثنا ميگن آموزش هاي ارتش فوق العاده سخت تر از سپاهه به طوريكه دو يگان برتر كل كشور(و از نظر من دنيا)به لحاظ مهارت و توانمندي هاي فردي و تيمي متعلق به ارتش هستش
اگه منظورت از استتار جليقه هاي ضد گلوله كماندوهاي كلاه خاكي هست بايد بگم از اون جليقه من هم رنگ خاكي ديدم هم قهوه اي تيره(پلنگي)هم به رنگ لباس كماندوهاي دريايي كه نميدونم چرا در نيروي زميني گاهي رنگ مخالف لباس براي نيروها در نظر گرفته ميشه به طوريكه سرباز با لباس تيره جليقه روشن ميپوشه و سرباز با لباس روشن جليقه تيره اما همين مدل رو در سربازان آمريكايي هم ديدم

سپاه به دلیل نیروی انسانی کم تونسته نیروهاش رو نسبت به ارتش بیشتر تجهیز کنه البته نیروهای ویژه ارتش چیزی کم ندارن:sniper:

سپاه به دلیل نیروی انسانی کم تونسته نیروهاش رو نسبت به ارتش بیشتر تجهیز کنه البته نیروهای ویژه ارتش چیزی کم ندارن:sniper:

نيروهاي ويژه ارتش(نوهد و كماندوهاي دريايي)نسبت به نيروهاي عادي ارتش تجهيزاتشون مناسب تره نه نسبت به صابرين.با اين حساب در زمينه مهارت و توانمندي از صابرين برتر هستن.البته منظورم اين نيست كه صابرين ضعيفه.خدا رو شكر هممون لياقت و توانمندي صابرين رو در جنگ با پژاك ديديم اما نوهد و نيروهاي اس بي اس يه چيز ديگه هستن

گر شما را ماتيک بر الاغ، الاغ است هنوز.

چه اين كه تفاوت ميان يک عرب و

ترك؟ تفاوت بین یک الاغ و قاطر.

Status
Not open for further replies.

Back
Top Bottom