What's new

Persian Discussion Thread

Status
Not open for further replies.
عزت الله انتظامی بازیگر سینما و تاتر ایران که هفته گذشته در زمان ثبت نام اسفندیار رحیم مشایی به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری به وزارت کشور رفته بود با انتشار یادداشتی درباره نحوه حضور خود در وزارت کشور توضیحاتی ارائه کرد

متن توضیحات عزت الله انتظامی که نسخه ای از آن در اختیار ایلنا قرار گرفته است بدین شرح است:

پروردگارا کمک کن بتوانم حرف دلم را بزنم...

برای مردم سرزمینم...

من عزت الله انتظامی هستم

شنبه 21 ادری بهشت ماه 1392 ساعت 3 بعدازظهر بود که از دفتر ریاست جمهوری به من اطلاع دادند " آماده باشید ماشین می آید دنبالتان". خوشحال شدم. ماه ها برای ثبت بنیاد دویده بودم. چند روز قبل از مراسمِ اعطا نشانِ درجه یک هنری در بهمن ماه 1391 (که به علت بیماری نتوانستم در مراسم شرکت کنم) ما چند هنرمند منتخب را به دفتر ریاست جمهوری دعوت کردند تا از مزایای مادی و معنوی این نشان با خبرمان کنند. آنجا درخواست بنیاد فرهنگی و هنری را مطرح کردم. چند روز بعد آقای رییس جمهور نامه فوری زدند به وزرا مربوطه فرهنگ و ارشاد و کار... مدتی گذشت... نتیجه ای حاصل نشد.

ناچار فکر کردم دست به دامن آقای مهندس مشایی شوم. هفته ی قبل به ایشان پیغام داده بودم که واجب العرضم و برای مذاکرات باید خدمت برسم. فورا لباس پوشیدم. چیزی نگذشته بود که خبر دادند ماشین آمده. با سرعت رفتم پایین. شخصی که در مسیر مرتب با بی سیم صحبت می کرد به کسی که آن طرف خط بود گفت "بله ایشان آمدند." حرکت کردیم.

راننده چراغِ گردانِ قرمز رنگ را بالای ماشین قرار داد، با سرعت خیابان ها را طی می کرد و شخص بی سیم به دست هم مرتب خبر می داد که ما کجا هستیم و کی میرسیم. من جلوی ماشین پهلوی راننده نشسته بودم. مردم با حیرت نگاهم می کردند که مرا با این ماشین و با این سرعت کجا می برند! نزدیک کاخ ریاست جمهوری با بی سیم شماره، رنگِ ماشین و اسم سرنشینان را گفتند تا برای ورود هماهنگ شود.

دستور دادند از درب خیابان ولی عصر داخل شویم. به جلوی ساختمان رسیدیم. محوطه پر از مردهای پیر و جوان و پلیس بود. مرا پیاده و بلافاصله سوار ماشین دیگری کردند. مدارک و اسناد موزه قیطریه و بنیاد را با خودم برده بودم، حتی برای آقای بی سیم به دست هم مطالب خودم را تعریف کردم. خیلی با محبت گفت "چیزی نیست. انشاالله همین امروز تمام میشود." ناگهان آقای مشایی سمت ماشین ما آمد شیشه ماشین را پایین کشیدم و گفتم مختصرعرضی دارم که به کمک شما احتیاج است. گفت با ما بیایید همین امروز انجام می دهم.

آقای مشایی سوار ماشینِ بزرگِ سفید رنگی شد و ما بلافاصله پشت سر او حرکت کردیم. بالاخره بنیاد داشت ثبت می شد... دوندگی هایم به نتیجه میرسید و نگرانی هایم رفع میشد... "بنیاد فرهنگی و هنری عزت الله انتظامی"... ناگهان دیدم میدان فاطمی هستم... گلدسته های مسجد نور... ماشین با سرعت جلوی یک درب آهنین ایستاد. تازه فهمیدم اینجا وزارت کشور است! همه جا پراز پلیس بود. ماشین آقای مشایی جلوتر رفت.

به محوطه که رسیدیم من را از راهروهای طولانی بردند... به جایی رسیدیم که مملو از جمعیت بود. آقای رییس جمهورو مشایی و عده ای دیگر، همه آنجا بودند. مرد جوانی آمد و مرا همراه خودش باز به راهروهای تودرتو دیگری برد. واقعا خسته شده بودم... مجبور بودم با عصا پا به پای او راه بروم. به سالن بزرگی رسیدیم. آنجا یک صندلی سه نفره فلزی آبی رنگ دیدم خودم را به آن رساندم و روی صندلیِ وسط نشستم. مردِ جوانِ همراهم گفت باید برویم جلوتر. گفتم نمی توانم از اینجا تکان بخورم. بهرحال او رفت و مرا تنها گذاشت. نمی دانستم آنجا چه خبر است فقط پر ازسروصدا و آدم های جورواجور بود... کمی گذشت... درب سالن ناگهان باز شد و جمعیت حمله کرد داخل. صندلی ای که من روی آن نشسته بودم یک وری شد و به زمین افتادم. فقط سعی می کردم به زحمت پاهای جراحی شده ام را حفظ کنم که لگد نخورند و زیر دست و پا له نشوم. با داد و فریاد من بالاخره دو سه نفر به دادم رسیدند. صندلی را درست کردند و من را روی آن نشاندند.

جمعیت به داخل سالن هجوم برد. حیران مانده بودم چه کار کنم؟ ناگهان دیدم آقای مشایی و آقای رییس جمهور و چند نفر دیگر که همراه آنها بودند از روبرو به طرف من می آیند. آقای مشایی طرف چپ من و آقای رییس جمهور طرف راست من نشستند. ناگهان اطرافمان پر شد از دوربین های عکاسی. آقای مشایی گفت "چی شده؟ یه خرده شاد باشین! " من حرفی نداشتم که بزنم. عکاس ها تند و تند عکس می گرفتند. عکسشان را که گرفتند محل را ترک کردند و من بازهمان جا بهت زده وسط آن صندلی سه نفره تنها ماندم. مرد جوان که آمد مرا ببرد خانه گفتم چه شد؟ گفت "امروز که دیگه نمیشه بعدا انشاالله اوراق و براتون میاریم"...

مردم سرزمینم!

من برای شما همیشه همان عزتم، همانی که از سیزده سالگی در تماشاخانه های لاله زار با تشویق های شما بزرگ شده ام... همانی که همراه شما با درد های ایران بسیار گریسته ام و با شادی هایش لبخند ها زده ام... برای شما من همیشه همان عزتم... بچه ای از سنگلج...

بنیاد فرهنگی و هنری یادگاری است از من برای جوانان و مردم سرزمینم... آرزومندم این میراث ماندگار را همراه شما بنا کنم...

از يه پيرمرد نود ساله هم نگذشت

فقط ميتونم بگم
کثااااااافت

از يه پيرمرد نود ساله هم نگذشت

فقط ميتونم بگم
کثااااااافت

جالب اینجاست که افراد ضد انقلاب این فرد رو یک سوپرناسیونالیست خطاب می کنن

من همیشه گفتم حالا هم می گم ... اگر دیدید ضد انقلاب و غربی ها برای کسی سوت و کف می زنن بدونید این آدم معلوم الحال هست

این همه می گن این آقا وطن پرست هست ... برید بپرسید در زمانی که این آقا مسئول میراث فرهنگی بودن چندتا اثر تاریخی تخریب شد

بابا خود رهبر نامه زدن به رئیس جمهور

n00030100-t.jpg

متن نامه مقام معظم رهبری درباره اسفندیار رحیم مشایی بدین شرح است: بسمه تعالی،جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران، با سلام و تحیت، انتصاب جناب آقای اسفندیار رحیم مشایی به معاونت رییس جمهور، بر خلاف مصلحت جنابعالی و دولت و موجب اختلاف و سرخوردگی میان علاقه مندان به شماست. لازم است انتصاب مزبور ملغی و کان لم یکن اعلام گردد

نمیبینی خانوادش چه ثروتی بهم زدن؟
تنها دلیل مخالفت هاشمی و امثال اون با احمدی نژاد این بود که دستشون رو از منابع ثروت کوتاه کرد و قدرت سیاسی رو که بین چند نفر در حال گردش بود بین طیف گسترده ای از مردم پخش کرد
طرح های دروغینی که هاشمی فقط کلنگش رو به زمین زد چی میگی؟
کارهای زیربنایی که احمدی نژاد انجام داد با تمام دوره های هاشمی و خاتمی برابری میکنه
حجم سرمایه گذاری های خارجی دوران احمدی نژاد اصلا قابل مقایسه با دولتهای قبل خودش نیست
بگیر و ببندای دوران احمدی نژاد هم کمتر از دوران هاشمی یا خاتمی هست
این آفتاب پرست ما فقط رنگ عوض کرده، من که از این جریان جلبک متنفرم ولی اگر بنا بود بین موسوی و هاشمی یکی رو انتخاب کنم موسوی رو انتخاب میکردم، حداقل اون دورو نبود

دوستان عزیز،

اصلا دوست ندارم وارد بحث های سیاسی بشوم، چون متاسفانه عده از هموطنان هنوز قادر به تحمل نظری غیر از نظر خودشان نیستند، ولی در حال حاضر شرایط کشور اصلا مناسب نیست، اگر بخواهیم غیر از این بگوییم در واقع داریم تیشه به ریشه خودمون می زنیم و قضیه داریوش سوم که توسط یک عده افراد بی لیافت محاصره شده بود و از واقعیت های کشور خبر نداشت و سرانجام توسط اسکندر مقدونی شکست خورد تکرار خواهد شد.

در حال حاضر کشور به اتحاد نیاز داره، یعنی باید بین رهبری و رئیس جمهور اختلافی وجود نداشته باشه، ولی برای اینکه شرایط داخلی کشور آرام شود بنده آقایان جلیلی، لنکرانی و غیره را مناسب نمی دانم (که البته این نظر شخصی بنده است) رئیس جمهور کشور باید با رهبری همانگ باشد ولی در غین حال فرد رئیس جمهور انتظارات باقی افراد جامعه که احمدی نژاد خس و خاشاک می خواند هم براورده شود (یعنی رشد اقتصادی و آزادی های اجتماعی بیشتر). بالاخره طبق آمار رسمی 14 میلیون نفر به احمدی نژاد رای ندادند، و چه بخواهیم چه نخواهیم این افراد هم جزئی از ایران هستند.

در حال حاضر کشور به آرامش نیاز داره، ما باید بتوانیم برنامه های خودمان را پنهانی ادامه دهیم و تنش زایی هم نکنیم. بنده با حرف شما مبنی بر موفقیت های احمدی نژاد کاملا مخالف هستم! احمدی نژاد از اعتماد رهبری سو استفاده کرد، کشور را به ورطه ورشکستگی کشاند و رشد اقتصادی مثبت 7.7 درصدی خاتمی را به منفی 4.4 دهم درصد رساند!

احمدی نژاد ایران را در جهان روی زبان ها انداخت و باعث شد برنامه های هسته ای ما به یک اولویت جهانی تبدیل شود. در حال حاضر افرادی که می توانند این قضیه را تا حدودی جمع و جورش کنند یا هاشمی هست و یا شاید هم قالیباف

قالیباف :coffee:

محسن مخملباف از تهران تا حیفا

321662_180.jpg

321664_142.jpg

321666_429.jpg

Son Of B!!!tch

کسی این احتمال را در نظر داره که این مشایی ممکنه عامل موساد باشه؟

99,9999999999...% :coffee:

دوستان عزیز،

اصلا دوست ندارم وارد بحث های سیاسی بشوم، چون متاسفانه عده از هموطنان هنوز قادر به تحمل نظری غیر از نظر خودشان نیستند، ولی در حال حاضر شرایط کشور اصلا مناسب نیست، اگر بخواهیم غیر از این بگوییم در واقع داریم تیشه به ریشه خودمون می زنیم و قضیه داریوش سوم که توسط یک عده افراد بی لیافت محاصره شده بود و از واقعیت های کشور خبر نداشت و سرانجام توسط اسکندر مقدونی شکست خورد تکرار خواهد شد.

در حال حاضر کشور به اتحاد نیاز داره، یعنی باید بین رهبری و رئیس جمهور اختلافی وجود نداشته باشه، ولی برای اینکه شرایط داخلی کشور آرام شود بنده آقایان جلیلی، لنکرانی و غیره را مناسب نمی دانم (که البته این نظر شخصی بنده است) رئیس جمهور کشور باید با رهبری همانگ باشد ولی در غین حال فرد رئیس جمهور انتظارات باقی افراد جامعه که احمدی نژاد خس و خاشاک می خواند هم براورده شود (یعنی رشد اقتصادی و آزادی های اجتماعی بیشتر). بالاخره طبق آمار رسمی 14 میلیون نفر به احمدی نژاد رای ندادند، و چه بخواهیم چه نخواهیم این افراد هم جزئی از ایران هستند.

در حال حاضر کشور به آرامش نیاز داره، ما باید بتوانیم برنامه های خودمان را پنهانی ادامه دهیم و تنش زایی هم نکنیم. بنده با حرف شما مبنی بر موفقیت های احمدی نژاد کاملا مخالف هستم! احمدی نژاد از اعتماد رهبری سو استفاده کرد، کشور را به ورطه ورشکستگی کشاند و رشد اقتصادی مثبت 7.7 درصدی خاتمی را به منفی 4.4 دهم درصد رساند!

احمدی نژاد ایران را در جهان روی زبان ها انداخت و باعث شد برنامه های هسته ای ما به یک اولویت جهانی تبدیل شود. در حال حاضر افرادی که می توانند این قضیه را تا حدودی جمع و جورش کنند یا هاشمی هست و یا شاید هم قالیباف
شرمنده، نظر من همشهریمونه:D لنکرانی
این حرف که اقتصادمون ورشکسته شده رو به هیچ عنوان قبول ندارم، ما فقط در بدست آوردن دلار مشکل داریم، هیچ زمانی به اندازه امروز تولید تو این کشور پر منفعت نبوده
البته نبود نظارت کافی و مدیریت صحیح باعث ایجاد تورم و سواستفاده بعضی فرصت طلبان شده
در مورد اون 14 ملیونم باید بگم عده کثیری از اونا مردم مذهبی و ولایت مدار بودن که فکر میکردن موسوی آدم درستیه بالاخره سالها جز مدیران بود و تاییدیه شورای نگهبان رو داشت
مردم چه میدونستن بعداز باختن تو انتخابات طرف میزنه زیر همه چیز
در مورد هاشمی دو چیز برای من مسجله :
اولا که من نمیخوام خانواده دزدها تو این کشور قدرت داشته باشن
ثانیا این آدم 4 سال گذشته ثابت کرد که به دنبال هر چیزی هست الا اتحاد

این حرف که اقتصادمون ورشکسته شده رو به هیچ عنوان قبول ندارم، ما فقط در بدست آوردن دلار مشکل داریم، هیچ زمانی به اندازه امروز تولید تو این کشور پر منفعت نبوده
البته نبود نظارت کافی و مدیریت صحیح باعث ایجاد تورم و سواستفاده بعضی فرصت طلبان شده
در مورد اون 14 ملیونم باید بگم عده کثیری از اونا مردم مذهبی و ولایت مدار بودن که فکر میکردن موسوی آدم درستیه بالاخره سالها جز مدیران بود و تاییدیه شورای نگهبان رو داشت

خیلی جالب هست که من در طول زمان همیشه در مورد سقوط و فروپاشی شنیدم ولی روز به روز ایران قوی تر شده ... کسی که خط فکریش رو از بی بی سی می گیره باید رید رو مغزش ... یادشون رفته این انگلیس با ما چه ها کرد ... حالا محض رضای خدا شبکه زده برای شکوفایی و پایندگی ایران !؟

ای برادر :D

ببین عزیزم، همون عدم بدست آوردن دلار مشکل خیلی جدیه! (ما به واردات نیاز داریم!!) من به شما یک چیزی بگم، اکثر بازرگانانی که با ما کار می کنند دنبال پول معتبر یا همون هارد کارنسی هستند! حالا هارد کارنسی چی هست؟ دلار و یورو و یا حتی پوند! پولی که پیشتیبانی محکمی داشته باشه! بعد ما اکثر منبع دارآمدمون دلار بود و بعدها به سمت یورو هم حرکت کردیم ولی دسترسیمون به سایر پولهای معتبر خیلی کمتره چون در واقع ارز آوری خاصی از کشورهایی مثل کانادا یا انگلیس نداریم! حالا دلارهایی هم که داریم اکثرا توی بانک های خارجی بلوکه شده که یکی از بلاهایی هست که تحریم سویفت به سر ما اورده!

بعد الان فقط مشکل دلار نیست! الان مشکل جابه جایی مبلغ کلانه! مقلا فرض کن می خواهیم مواد اول یک وسیله را از یک کشوری وارد کنیم (فرض می کنیم این قطعه مستیقما شامل تحریم نمی شه) حالا ببینید بازرگان هیجوقت قبول ریسک نمی کنه که شما چندین میلیون دلار پول را نقد بهش بدید! این نه تنها برای ان بازرگان خطرناکه بلکه برای شما هم ریسک خیلی خیلی بالایی را داره! پس چکار می کردیم قبلا؟ می رفتیم از بانک ها ضمانت نامه ارزی می گرفتیم! ولی الان بانک های ما تحریم هستند و دیگر کسی ضمانت نامه های ارزی ما را قبول نمی کنه! یعنی در واقع معاملات ما با یک سری از کشورهایی مثل هند و چین محدود می شه و ما فقط می توانیم با ارز محلی از همان کشورهای جنس وارد کنیم! الان جالب است بدونید که اکثر چیزهایی که ما نیاز داریم تولیدی که این کشورها نیستند و بازرگانان این کشورها هم ریسک نمی کنند با ارز محلی معامله کنند چرا که نه سود داره و هم اینکه معاملات محلی همه از حساب بانکی که توسط دولت های هند و چین مورد بررسی دقیقه صورت می گیره!

قضیه خیلی خیلی جزئیات بیشتری داره که من می توانم تا پسفردا راجبش صحبت کنم!

یک چیز دیگه اضافه کنم! الان فعلا اکثر تحریم ها بخش های دولتی را هدف قرار گرفتند! ولی با توجه به عملکرد آمریکایی ها برای تحت فشار گذاشتنن ما پیشبینی می شه که تا حداکثر یکسال دیگه برن سراغ بخش خصوصی که در آن صورت اوضاع خیلی خیلی خیلی خیلی خراب می شه! این باید جلوش گرفته بشه! تحریم ها براحتی گذاشته می شوند ولی به راحتی برداشته نمی شوند!

بچه ها من و رفقا برای جنگ احتمالی داریم خودمونو اماده میکنیم بهتره شما هم بیکار نشینید خخخخخخخخخ:sniper:
95044947536440425846.jpg

23272005180649582174.jpg

هم خودش هم رفيقش
رفيقش ايران رو نابود کرد! خدايا چند ماه ديگه از کابوس اين بابا نمونده اميدوارم اين چند ماه
به خوبي و خوشي تمام بشه

هرچي در زمان رفسنجاني و خاتمي بدست اومد نابود کرد.

محسن مخملباف از تهران تا حیفا

هميشه گفتم کسي که مدتين نيست, چه ميدونم ليبرال هست, اصلا لامذهب هست
طرفدار غرب هست رو نبايد ازش ترسيد..... يا به چشم تهديد امنيتي بهش نگاه کرد. هميشه
خاينين و عوامل خارجي در نقش انقلابي هاي دو آتشه و ولايتمدار و
مذهبي ظاهر ميشند هميشه
!
يک زماني متعصب تر و انقلابي تر از مخملباف وجود نداشت
سر فيلم اجاره نشين ها ميخواست مهرجويي رو ترور کنه گفت بخودم نارنجک ميبندم
اين بابا رو تکه تکه ميکنم چنو فيلمش غير اسلاميه!
از اعدام هاي اول انقلاب فيلم مي ساخت توي تمام دادگاه کذا و کذا حاضر بود!
سي سال طول کشيد تا شخصيت اصليش رو نشو داد
.......................

بترسيد از کساني که بيشتر از همه دم از مبارزه با غرب ميزنند, بترسيد از کساني که
دوآتشه به اسراييل ميپرند! بترسيد از کسايي که دو آتشه دم از ايران, اسلام, فلسطين
يا ولايت ميزنند..... جاسوس و عامل بيگانه و مامور اجراي خاورميانه بزرگ توي همين هاست
!

بچه ها من و رفقا برای جنگ احتمالی داریم خودمونو اماده میکنیم بهتره شما هم بیکار نشینید خخخخخخخخخ:sniper:
95044947536440425846.jpg

به به چه چهره های نورانیی دارید
بچه با اینها که نمیشه موش هم شکار کرد چه به جنگ احتمالی

به به چه چهره های نورانیی دارید
بچه با اینها که نمیشه موش هم شکار کرد چه به جنگ احتمالی

baba age jang she ina ghabl az inke az loonashoon dar bian bayad jasad hesabeshoon kard

Fekr kardin gharne 12ome?

In yani jange modern

ye bache to amrika mishine poshte "joy stick" yeki yekishoono mikone pore soorakh. Ageham ba UAV namiran, injoori mimiran.

Last edited by a moderator:
Status
Not open for further replies.

Back
Top Bottom