What's new

IDEF'15 | 5-8 May 2015 | İSTANBUL-TÜRKİYE

I felt like that place is mine... It was awesome... :yes4:

And i saw our student soldiers and it made me feel very good that these soldiers are growing with "We can do it and we are doing it" psychology... I told most of engineers we are proud of you... One of them said "I'm so tired @ fair" and i said him "You should be proud of your country and yourselves, i would like to be in your place" ... He said he agrees with me... Not me being in his place for sure... :lol:

BTW i'm uploading my videos... I'll post them soon 1 by 1... There are some good things... IDK maybe they are posted before... Let's see...

Can't you see at least a mock up of AA missile :)

Şimdi fotoları paylaşmaya başlıyorum. Piyasada çok daha iyi fotolar var ama yine de paylaşayım belki aralarında diğerlerinden daha çok beğendiğiniz fotolar çıkar. Bazı fotolar bozuk buğulu. Hatta T-129'un fotosunu müthiş bi açıdan çektim ama çok fena buğulu. Ben de sildim. :(

27 civarı post atıcam... 5-10 tane de video var...

@cabatli_53

Bilgi konusuna gelince. Ne AKYA ne de ATMACA hakkında bilgi verdiler. Birine soruyorum o konuya x bölümü bakıyo diyo, gidiyorum o bölüme soruyorum o da o konuya y bölüm bakıyo diyo. Anlayacağınız hiç bilgi vermediler. O yüzden AA füzelerini hiç sormadım bile. Gezgin'i soruyorum bilmiyorum diyo adam. STM'ye TF-2000 ve MİLGEM BLOCK I/BLOCK II soracaktım oradaki biri deniz platformlarına bakan arkadaşlar toplantıda dedi.

Azeri kardeşim kusuruma bakmasın. Yerli büyük bazı standlara bile bakamadım. Bakamadıklarım arasında HAVELSAN, Yonca-Onuk, Dearsan, Ares, SARSILMAZ vb. gibi bi çok firma var. O yüzden ne Azeri ne de Pakistanlı firmalara bakabildim. Diğer yabancı firmalara zaten hiç bakmadım. Sadece MTU ve Rolls Royce standına bi girip çıktım.

Bu arada şunu da söyleyeyim. Bu fuara 1 gün asla yeterli değil. Hatta sahil tarafında savaş gemileri vardı IDEF 2015 kaosamında. Limana giriş kapısına anca yolda giderken uzaktan baktım.

Bazı sorabildiğim konular oldu. Mesela @isoo 'nun sorularına SEDEF cevap verdi. LPD Juan Carlos I'in boyutlarıylaaynı olcakmış fakat bizim donanma içini farklı dizayn ettirmiş. İçerdeki alan JC I'e göre çok daha verimli kullanılmış. Bir de dedi ki içerideki katların en üstü JC I'de AAV'lere uygun değilmiş ama bizimkinde o içerdeki en üst kat da AAV'lere uygun olacakmış. En üst katı güçlendirdik mi ne dedi. Ayrıca dedi ki 8 ayın sonunda 1.000 tonluk bölümü bitmiş olacakmış. 8 blok bitmiş olacak gibi bi ifade kullandı. İçerdeki donanım ve yazılımları ASELSAN ve HAVELSAN yapacak dedi. GENESİS-Advent, Radarlar vs. Uca phalanx eklendi dedi. Bi de ski-jump'tan söz açtım. Dedi ki "F-35B kararı alındıktan sonra ski-jump istendi biz de tekrar yerine koyduk.

Türk Tipi Hücumbot'la ilgili BiD verilmedi daha mı dedi öyle bişe dedi. BiD verilince biz de gireceğiz dedi.

Bu arada @isoo Türk mühendis alacak mısınız dedim. İmzadan sonra alacağız dedi. İmzalar da bugünn atılıyor.

@Sinan evet öndekiler IR tracker falan dedi. Yani sırf IR tracker yok. 'IR tracker vs.' manasında kurdu cümleyi ve evet öndekiler için onu dedi. Özellikle 'infrared' kelimesini kullandım.

@Combat-Master

Brochures :tup:

View attachment 219150

Başka bi bilgi alamadım hatırladığım kadarıyla.

Sorry for non-english
Eline ayağına sağlık, zaten baya mühendis almışlardı daha önce, genelde tershaneler en az işi olan departmanın müdürlerini yolluyor, o da genellikle dizayn departmanı müdürü olmadığı için fazla bilgi bilmiyorlar katalog dışında.

yarın bi 1-2 saat uğrama ihtimalim var RMK Dearsan yonca onuk ares 2s gidebilirim eğer gidersem.

@Yellow-place http://forms.tuyap.com.tr/invite/ you can register in here, you need to fill up well in here so that you can go in

Eline ayağına sağlık, zaten baya mühendis almışlardı daha önce, genelde tershaneler en az işi olan departmanın müdürlerini yolluyor, o da genellikle dizayn departmanı müdürü olmadığı için fazla bilgi bilmiyorlar katalog dışında.

yarın bi 1-2 saat uğrama ihtimalim var RMK Dearsan yonca onuk ares 2s gidebilirim eğer gidersem.

Rica ederim...

Dediğim gibi imzadan sonra alacağız dedi Türk mühendis... :tup:

Here is the 1st video... When i was @ ROKETSAN stand Malaysian i guess he was Chief of General Staff, was there too...

Video 2

Last edited:
You'll like this...

ASELSAN ÇAFRAD Multifunctional Phased Array Radar & ASELSAN Laser Weapon

Video 4

Guys what is this ?..

1.jpg

You'll like this...

ASELSAN ÇAFRAD Multifunctional Phased Array Radar & ASELSAN Laser Weapon

Video 4

Guys what is this ?..

View attachment 219395
i dont think that is a final product in overall, it might be displaying some technologies on battery -power system or control systems. Because the hull form of device doesnt seem enough smooth to be used as a torpedo ,specially the warhead- body connection and curvatures in engine section doesnt seem like for a torpedo

i dont think that is a final product in overall, it might be displaying some technologies on battery -power system or control systems. Because the hull form of device doesnt seem enough smooth to be used as a torpedo ,specially the warhead- body connection and curvatures in engine section doesnt seem like for a torpedo

I agree with you mate...

Here is FNSS KAPLAN - 20 video... 1 left...

Why are they going with Phanlanx, surely Aselsan could have developed an indigenous CIWS based off Korkut. Political ?

IDK if it's related to that but I thought we will have VLS missiles on İ class so maybe they thought RAM missile will not be needed... But as i said i don't know and most probably i am wrong... :D

Last video...

Back
Top Bottom