What's new

Hassan Rohani | The New Iranian President.

No, actually women could stand as a candidate in any election except Assembly of Experts which all of them are man as I heard only one term one women could enter it, as I know "Rajol" would be translated into being experienced in such a field, moreover I don't deny that there is a kind ov negative view towards women when it comes to management, by the way it's not against the law as we've had MPs and ministers whom were female in many occasions but remember even in the USA they have never enjoyed such a chance.

I read a similar news regarding banning all women from the election.

News says: Constitution is vague in this subject but Iran Constitution Guards Council Member Muhammet Yazdi said "women can't be candidate incording to law" and he disgarded the aplications of 30 women for presidency.

اظهارات فقیه شورای نگهبان علیه نامزدی زنان در انتخابات : یارو را به ده راه نمی*دادند سراغ کدخدا را میگرفت

عضو فقهای شورای نگهبان با تشریح روند بررسی صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری، گفت: قانون اجازه رئیس جمهور شدن را به خانم*ها نمی*دهد.

رئیس جامعه مدرسین حوزه با اشاره به ثبت نام بانوان، ادامه داد: در بین افرادی که ثبت نام کرده اند، ده، دوازده خانم* حضور دارند؛ یکی از آنها گفته که "اگر من رئیس جمهور شوم، نیمی از کابینه*ام خانم*ها و نیم دیگر آقایان خواهند بود"؛ مثل معروفی هست که کسی می*خواست وارد روستایی شود، اصلا راهش نمی*دادند وارد روستا شود، اما می*گفت "خانه کدخدا کجاست"؟!؛ قانون اجازه رئیس جمهور شدن را به خانم*ها نمی*دهد، حالا چطور این فرد ترکیب کابینه را هم مشخص کرده است!

نظرآیت*الله *یزدی درباره رییس جمهور زن - Tabnak.IR | تابناك

what should i say? who are deciding for our nation and country? half of our population cant be candidate, Not because of their opinions and the regime is a dictatorship, It's because of regime and most Mullahs think women are fatuous.

اظهارات فقیه شورای نگهبان علیه نامزدی زنان در انتخابات : یارو را به ده راه نمی*دادند سراغ کدخدا را میگرفت

عضو فقهای شورای نگهبان با تشریح روند بررسی صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری، گفت: قانون اجازه رئیس جمهور شدن را به خانم*ها نمی*دهد.

رئیس جامعه مدرسین حوزه با اشاره به ثبت نام بانوان، ادامه داد: در بین افرادی که ثبت نام کرده اند، ده، دوازده خانم* حضور دارند؛ یکی از آنها گفته که "اگر من رئیس جمهور شوم، نیمی از کابینه*ام خانم*ها و نیم دیگر آقایان خواهند بود"؛ مثل معروفی هست که کسی می*خواست وارد روستایی شود، اصلا راهش نمی*دادند وارد روستا شود، اما می*گفت "خانه کدخدا کجاست"؟!؛ قانون اجازه رئیس جمهور شدن را به خانم*ها نمی*دهد، حالا چطور این فرد ترکیب کابینه را هم مشخص کرده است!

نظرآیت*الله *یزدی درباره رییس جمهور زن - Tabnak.IR | تابناك

what should i say? who are deciding for our nation and country? half of our population cant be candidate, Not because of their opinions and the regime is a dictatorship, It's because of regime and most Mullahs think women are fatuous.

مرد حسابی !!! اگر نمی تونستن بیان چرا اجازه ثبت نام دادن !؟

این حرف نظر خود این آقا هست ... چرا برای همه چی رهبری رو هدف می گیرید ... در حالی که شرط می بندم کوچکترین شناختی از ایشون نداری

fatuous !?

this is his idea ... not all of the ... :coffee:

@Soheil
سلام من یاهوم پوکیده

Last edited by a moderator:
@Soheil
سلام من یاهوم پوکیده

چرا ؟ :what:

Last edited by a moderator:
چرا ؟ :what:

چون تبلتم پوکیده
رمز عبور یاهوم هم یادم رفته

I think when you discuss between yourselves, you immediately turn to Persian.

مرد حسابی !!! اگر نمی تونستن بیان چرا اجازه ثبت نام دادن !؟

این حرف نظر خود این آقا هست ... چرا برای همه چی رهبری رو هدف می گیرید ... در حالی که شرط می بندم کوچکترین شناختی از ایشون نداری

fatuous !?

this is his idea ... not all of the ... :coffee:

از من چرا می پرسی سهیل عزیز؟ فکر میکنید برای چی این ضرب المثل را به کار برد؟
"یارو را به ده راه نمی*دادند سراغ کدخدا را میگرفت"

خود ایشان هم دارد مسخره می کند.

نظر شخصی کجا بود. یک بار دیگر مطلب را ملاحظه بفرمایید.

عضو فقهای شورای نگهبان با تشریح روند بررسی صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری ، گفت

قانون اجازه رئیس جمهور شدن را به خانمها نمی دهد.

اگر ناراحت کننده و احمقانه است حرف و نظر من نیست. بلکه سخن رسمی و تفکر مسئولین اول مملکت و قانون این مملکت است.

سالها شناخت با استفاده از صحبتهای ایشان و عملکرد ایشان و اتفاقات افتاده دارم.
همین طور افرادی که توسط ایشان انتخاب می شوند و نزدیک ایشان هستند. همه از دم به این تفکرات متحجرانه اعتقاد داشته و عمل می کنند.
از شریعتمداری در روزنامه کیهان تا اعضای شوران نگهبان و دیگر آخوندهای تندرو مورد علاقه ایشان می باشد.
اگر تصور می کنید ایشان به این تفکر نیست. می توانم صحبتهای خود ایشان و همین طور نزدیکان و منصوبان و شیفتگان ایشان را برایتان بیاورم.
من مشکل شخصی با ایشان ندارم. بلکه در قدرت بودن ایشان برای مدت طولانی، محدود نبودن اختیارات ایشان، جای خدا نشاندن خود، پاسخگو نبودن در قبال مسولیت و دستورات و اوامری که محدود کننده ی مردم می باشد، باعث مخالفت من با ایشان می باشد. هر فرد دیگری با هر عقیده دیگری همچنین جایگاهی برای خود برپا کند و این اعمال را انجام دهد ، با او مشکل خواهم داشت.

همین اعضای شورای نگهبان از جمله همین فقیهی که در بالا درباره ی ایشان صحبت کردیم، منتخب آقای خامنه ای هستند و ایشان این افراد را گلچین و گل سر سبدی از ملیونها آدم دانسته اند که از بین تمامی افراد انتخاب کرده است تا برای ملت اصلح انتخاب کنند که دیروز توسط آقای خامنه ای اینگونه توصیف می شوند :

شورای محترم نگهبان كه از انسانهای پرهیزكار، متقی و آگاه تشكیل شده براساس وظایف قانونی خود، كسانی را كه برای ریاست جمهوری صالح هستند به مردم معرفی می كنند و مردم از میان نامزدهای معرفی شده، كسی را كه صالح تر است و بیشتر به درد ملت می خورد انتخاب خواهند كرد.

در صفحات قبلی جناب آی آر تب لینک سخنان ایشان را قرار داده اند.

شورای نگهبان

I think when you discuss between yourselves, you immediately turn to Persian.

learn Persian language, It let you not just understand Persian, beside you can read and understand old Turkish Text too.

از من چرا می پرسی سهیل عزیز؟ فکر میکنید برای چی این ضرب المثل را به کار برد؟
"یارو را به ده راه نمی*دادند سراغ کدخدا را میگرفت"

خود ایشان هم دارد مسخره می کند.

نظر شخصی کجا بود. یک بار دیگر مطلب را ملاحظه بفرمایید.

عضو فقهای شورای نگهبان با تشریح روند بررسی صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری ، گفت

قانون اجازه رئیس جمهور شدن را به خانمها نمی دهد.

اگر ناراحت کننده و احمقانه است حرف و نظر من نیست. بلکه سخن رسمی و تفکر مسئولین اول مملکت و قانون این مملکت است.

سالها شناخت با استفاده از صحبتهای ایشان و عملکرد ایشان و اتفاقات افتاده دارم.
همین طور افرادی که توسط ایشان انتخاب می شوند و نزدیک ایشان هستند. همه از دم به این تفکرات متحجرانه اعتقاد داشته و عمل می کنند.
از شریعتمداری در روزنامه کیهان تا اعضای شوران نگهبان و دیگر آخوندهای تندرو مورد علاقه ایشان می باشد.
اگر تصور می کنید ایشان به این تفکر نیست. می توانم صحبتهای خود ایشان و همین طور نزدیکان و منصوبان و شیفتگان ایشان را برایتان بیاورم.
من مشکل شخصی با ایشان ندارم. بلکه در قدرت بودن ایشان برای مدت طولانی، محدود نبودن اختیارات ایشان، جای خدا نشاندن خود، پاسخگو نبودن در قبال مسولیت و دستورات و اوامری که محدود کننده ی مردم می باشد، باعث مخالفت من با ایشان می باشد. هر فرد دیگری با هر عقیده دیگری همچنین جایگاهی برای خود برپا کند و این اعمال را انجام دهد ، با او مشکل خواهم داشت.

همین اعضای شورای نگهبان از جمله همین فقیهی که در بالا درباره ی ایشان صحبت کردیم، منتخب آقای خامنه ای هستند و ایشان این افراد را گلچین و گل سر سبدی از ملیونها آدم دانسته اند که از بین تمامی افراد انتخاب کرده است تا برای ملت اصلح انتخاب کنند که دیروز توسط آقای خامنه ای اینگونه توصیف می شوند :

شورای محترم نگهبان كه از انسانهای پرهیزكار، متقی و آگاه تشكیل شده براساس وظایف قانونی خود، كسانی را كه برای ریاست جمهوری صالح هستند به مردم معرفی می كنند و مردم از میان نامزدهای معرفی شده، كسی را كه صالح تر است و بیشتر به درد ملت می خورد انتخاب خواهند كرد.

در صفحات قبلی جناب آی آر تب لینک سخنان ایشان را قرار داده اند.

شورای نگهبان

learn Persian language, It let you not just understand Persian, beside you can read and understand old Turkish Text too.

اول بیاید در مورد اینکه یک زن می تواند رئیس جمهور باشد بحث کنیم

نظر شما در مورد قانون برابری زن و مرد در لیبرال دموکراسی چیه؟

Bro, short term solution: speak in English in an International forum :)

I would like to learn about your opinions about the subject.

this is an internal subject , belongs to Iranians ... not foreigners ...

this is an internal subject , belongs to Iranians ... not foreigners ...

Okay, lets stop our conversation here, we are derailing the subject as i hate to see this happen in Turkish threads.

I would like to learn about your opinions about the subject.

I like you bro! You're always very polite. They were talking about a totally different subject. ;)

I don't want to sound sexist or anything, but to answer your question I must say that Women are usually more emotional than men, emotion can get in the way of logical thinking, that's why you see more men than women as heads of state, although I hate generalizations I must say that women like: Angela Merkel, Yulia Tymoshenko, Margaret Thatcher, Hillary Clinton, etc... are isolated cases of "strong women", most of them had/have quite unpopular policies as well, especially in case of Maggie!

Anyhow, even if given chance, women won't be able to win an election, as Iranians trust male politicians more and they have good reasons for that ;)

فکر کن یه زن چادری بشه رئیس جمهور !!! وات دا فاک ؟؟؟

من احترام خیلی زیادی برای خانم های محجبه قائل هستم ولی خدا وکیلی ضایعست

:whistle:

فکر کن یه زن چادری بشه رئیس جمهور !!! وات دا فاک ؟؟؟

من احترام خیلی زیادی برای خانم های محجبه قائل هستم ولی خدا وکیلی ضایعست

:whistle:

LOL :)) :D:D:D MR GREEN :D

Back
Top Bottom