What's new

Çay Bahçesi

İncirlik'te 15 adet Suud F-15'i varmış, yeni haftaya gündem çok ısınmış olarak gireceğiz!

Yokmu orada Turk yerleri?

Maret köfte ne?

Abicim sen burayi Almanya'ya benzettin herhalde.
Var ama benim oldugum sehirlerde degil. Ben Turklerin, hatta kendi vatandaslarinin gelemedigi tehlikeli yerlerdeyim Neyse fazla uzatmadan. Size inat 6 aylik kuzunun antrikotundan 2kg pirzola yaptirdim. Bir vejeteryan gorse goz yaslarina bogulurdu.

Burada kasaplar eti ufaltmadan kabadan satiyor. Sizi tanirsa gozunuzn onunde baltayla islem yapiyor. En sevdigim kismida o :)
Ortacag pazarlari gibi etler acikta:) Et satilan bir bina var, domuz,dana, koyun hepsi bir yerde. Alismak zor oluyor.

İncirlik'te 15 adet Suud F-15'i varmış, yeni haftaya gündem çok ısınmış olarak gireceğiz!

Suudi Krali, yakinda Rusya gidiyor.
Zaten ateskes anlasmasi yapildi.
Nasil ateskesse Ruslar'in ISISa karsi bombalama yapmasina karisilmayacak.
Son donemlerde Rusya ozellikle sivilleri bombaliyorduki, Avrupaya gocler artsin diye. Gocmen problemi yaratmakmis amaci.
Bu duracak gibi.
Ayrica Suudiler, Ruslar hepsi Kurdistan uzerinde anlasti.
Ruslar kurdistani kaybetmek istemiyor.

Burada kasaplar eti

Kuzuyu kancaya takacaksin, ortadan satirla yariya böleceksin. Sonra bicakla but ve kolu ayirman lazim.
Ardindan sirt kesmi ve PIRZOLA kalir.

Satirlara teker teker kes. Ardindan pirzola ucundaki bel kemigi parcalarini temizle.
Istersen biraz "Döv" incelsin.

Kasapliktan ve deri yüzmekten az cok anlarim. Iyi kasap zengin olur. Sana Ukrayna'ya 1. sinif ISKOC kuzusu ihrac edeyim bari HALAAL kesimmmm :woot:

Hurshidcim sen anladigim kadariyla Adana tarafindansin:)
Her delikanli koyunun tadini anlamaz.
Burada maalesef kuzuyu herkes sevmiyor.
Getirsek elimizde kalir. Azeriler koyun islerini yapiyor. Merinos cok. Eti bol hayvanlar az.
Ama besi hayvani degiller geziyorlar, tadlari guzel. Ben 2 kilo pirzolaya 8dolar verdim.
Et simdilik ucuz buralarda.Onceden dahada ucuzdu.
Turkiyede kuzularin tadi bozulmus. Gezen hayvan yok.
Hepsinin tadi tavuk etine benziyor.
Turkiyede bile millet koyuna burun kiviriyor. Tavuk yemekten tavuk gibi olmuslar:)

Hurshidcim sen anladigim kadariyla Adana tarafindansin:)
Her delikanli koyunun tadini anlamaz.
Burada maalesef kuzuyu herkes sevmiyor.
Getirsek elimizde kalir. Azeriler koyun islerini yapiyor. Merinos cok. Eti bol hayvanlar az.
Ama besi hayvani degiller geziyorlar, tadlari guzel. Ben 2 kilo pirzolaya 8dolar verdim.
Et simdilik ucuz buralarda.Onceden dahada ucuzdu.
Turkiyede kuzularin tadi bozulmus. Gezen hayvan yok.
Hepsinin tadi tavuk etine benziyor.
Turkiyede bile millet koyuna burun kiviriyor. Tavuk yemekten tavuk gibi olmuslar:)

Damak tadina geldik. Kuzu erkek olmali. Butlarin arasina bakarsan anlarsin. Disi kuzu pek lezzetli olmaz.
Ekolojik yetistirilen kuzular Irlanda ve Iskocya kilosu toptan inanilmaz ucuz .
Türkiye'de hayvan ürünü yem bildigim kadar yasak, zaten Cinliler ne kadar hayvan artiklarindan yapilan protein tozlari varsa satin aliyorlar, hatta Tavuk ayaklarini bile fahis fiyata aliyorlar.
Bazi arkadaslar bir ara "Karadeniz'den Romanow" getirdiler , iyi para kazandilar.
Adanali fellah dostlarim var, adamlar "cuma namazi ve orucu kacirmaz" eski gelenek ailelerin cocuklari.
Allahina Gurban, ama Adanali degilim.

Suudi Krali, yakinda Rusya gidiyor.
Zaten ateskes anlasmasi yapildi.
Nasil ateskesse Ruslar'in ISISa karsi bombalama yapmasina karisilmayacak.
Son donemlerde Rusya ozellikle sivilleri bombaliyorduki, Avrupaya gocler artsin diye. Gocmen problemi yaratmakmis amaci.
Bu duracak gibi.
Ayrica Suudiler, Ruslar hepsi Kurdistan uzerinde anlasti.
Ruslar kurdistani kaybetmek istemiyor.

2011'den bu yana kaç ateşkeş, kaç Cenevre toplantısı yapıldı, ben hatırlamıyorum artık. Ama gerilim hep tırmandı, hep tırmandı. Bunun tersine dönmesi için şu an hiçbir sebep göremiyorum.

Buralar(Ukrayna) zamaninda butun Carligin ve moskova'nin koyun ihtiyacini karsilamak icin kullanilmis.
Ozbek cobanlar getirip, koyun yetistiriciligi yapmislar. Atlarini bile Ukrayna'da yetistirmisler.
Dusun artik.

Araplara, Ukrayna tarlalarindan kara toprak satilmis. Yanilmiyorsam Kaddafi almis. Tam emin degilim.Ulkerine toprak goturmusler.

Last edited:
@Armstrong

It was your problem not to ask us before, we could suggested some meal suited to your taste.

example Turkish Sweet ZERDE with SAFRAN

Zerde.jpg

What can I do mate, neither @xenon54 nor @T-123456 or @Sinan ever invited me for dinner ? :cry:

I even asked for some ayran and they instead gave me a yogurt flavored smoothie ! :tsk:

@UkroTurk

PUTIN öldü mü ? Hep bu cüce konusuyor ve dileniyor ?

Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev, Avrupa Birliği'nin uyguladığı ekonomik yaptırımların ülke ekonomisine bir etkisi olmadığını söyledi.

Kuzey Akımı-2 için destek istedi
Medvedev bu bağlamda Rus doğal gazının Almanya'ya kadar ulaşmasını sağlayacak Kuzey Akımı 2 boru hattı projesi için destek istedi. Projenin Avrupave Alman ekonomileri için avantajlar içerdiğini ifade eden Medvedev, AB’nin onaylamasını ümit ettiğini söyledi.

Maalesef olumlayamayacagim, bizzat Kirimdaki Hava Kuvvetlerine savas hazirligi ve kontrolu emir verdi.

Soru isaretinin oldugu yerler hakkinda Turk Devleti'nin ne gibi bir politikasi var?
Bu bombalamalarin PYG ile ne alakasi var?
Turkiye, Suriyede kime karsi? ne icin mucadele ediyor?
Ikinci bir Kuzey Irak vakasi.
474239_f2e044b909646a6d9aa79bace321a4d4.png

Sarı olan Ypg elindeki yerden daha önemlisi onun yanındaki İşid elindeki bölge, onun yanındaki muhaliflerin elindeki bölge. Şu anki amaç Ypg'nin ilerleyişini en azından burada kesmek. Amerika ise İşid'le mücadele adı altında kalan bölgeyi de Ypg'ye vermek istiyor!

Şu an yapılan Esad'ın son saldırısından faydalanıp muhalifler elinden bazı bölgeleri alan Ypg'ye gözdağı vermek. Şu aşağıdaki açıklama da mesaın gerekli yerlere gittiğini gösteriyor kanımca:

US urges YPG not to take advantage of a confused situation by seizing new territory in Northern Aleppo: US State Department

Bu saatten sonra ne yapıp ne dedip, her şeyi göze alıp Fırat'ın batısında istemediğimiz hiçbir güce izin vermememiz gerekiyor. Orada kaybedersek bölgede artık hiçbir ağırlığımız kalmaz, ayrıca kurulacak masada da eli en zayıf olan taraf oluruz!

12744566_914379512003435_30731176277259726_n.jpg

İran'ın en üst düzeyde komutanlarından Kasım Süleymani gebertildi
Geçen sene Halepte ağır yaralandı
Bu sefer gebertildi

Back
Top Bottom