What's new

Çay Bahçesi

Putin daha once Kirimve Donbass olaylarinda siddet ve saldiri kelimelerini kullanmiyordu. Simdi kullanmak zorunda kaldi konusmaktan baska yapabilecegi birsey yok.
"Allah" kelimesini kullanmis, kendince muslumanlara sempatik gozukmeye calismis. Boyle kutsal bir kelimeyi rahatca kullanarak Dahada antipatik olmus.Klasik Rus mantigi doguyu anlayamaz.Bence basarisiz bir PR ekibi var.Basarisiz bir show.

Putin daha once Kirimve Donbass olaylarinda siddet ve saldiri kelimelerini kullanmiyordu. Simdi kullanmak zorunda kaldi konusmaktan baska yapabilecegi birsey yok.
"Allah" kelimesini kullanmis, kendince muslumanlara sempatik gozukmeye calismis. Boyle kutsal bir kelimeyi rahatca kullanarak Dahada antipatik olmus.Klasik Rus mantigi doguyu anlayamaz.Bence basarisiz bir PR ekibi var.Basarisiz bir show.

@UkroTurk

Yok, hakaret babinda kullandi. Dini asagiladi :

"Onlarin Allahi o fikri onlara vermisse , akillarini da almis dedi !"

Canli tercümesini dinledim ve seyrettim Kadryov ve Alexander Zaldostanov omuz omuza zevkten dörtköse oldular, alkis delisi oldular.

Ben rusca teksten okudum. Allah onlara cezasini verecek gibi birseydi galiba. Ozur dileyrek yaziyrum"bircok zaman" Tanri, Allah, buda veya herneyse" diyerek cumleler kuruyorlar. Ben bile cok rahatsiz oluyorum. Buram, buram samimiyetsizlik akiyor.Ruslar Allah dedikleri zaman Muslumanlarin hosuna gidecegini saniyor. Yanindaki bin yillik kolesi, efendisine iyice asik olmustur.
Hersey onlara gore cok basit ve islevsel,ruh yok.

Ben rusca teksten okudum. Allah onlara cezasini verecek gibi birseydi galiba. Ozur dileyrek yaziyrum"bircok zaman" Tanri, Allah, buda veya herneyse" diyerek cumleler kuruyorlar. Ben bile cok rahatsiz oluyorum. Buram, buram samimiyetsizlik akiyor.Ruslar Allah dedikleri zaman Muslumanlarin hosuna gidecegini saniyor. Yanindaki bin yillik kolesi, efendisine iyice asik olmustur.
Hersey onlara gore cok basit ve islevsel,ruh yok.

olabilir, bati medyasi iceriye dönük sov yapti diyor yorumluyor. Simultan Rusca tercümeyi N-TV de dinledim

"Allah onlarin dimalarini, temyiz kudretlerini kapatarak , hata yapmalarini istedi ". bunun sebebini sadece Allah bilir gibi bisey. Bence Kuranin bir parcasina benzrr sozler, Musluman mi oldu ne , Sunnet etmek lazim simdi.

Ic politika dolu sozler,Turkiye halkindan eski ve guvenilir dostlari varmis:)
Domates (domates ambargosu)ile bu is bitmeyecek. Rusyaya Yaptiklarini tekrar hatirlatacagiz, ne yapacagimizi biliyoruz. Sorumlulugumuz Rus Halkina karsidir.gibi tamamen ic politikaya yonelik sozler.

Edit: Konusmasini simdi izledim.
"NIYE bunu yaptilar?. Herhalde sadece Allah billiyor, neden boyle yaptiklarini!"
( Bence Rusya'da kullanilan kufurlu bir ifade ile paralellik gosteriyor, Muslumanim diyen RF vatandaslari bunun hesabini sormali.Allah kelimesi ile o ifadeyi yanyana koymak ikinci bir sayigisizlik olacak ama "Kim bilir? s.. bilir" diye cok kullanilan bir soz.

Sonra devam ediyor:

"Herhalde Allah onlara ceza vermek icin,dimalarini, temyiz kudretlerini kapatark , boyle bir hata yaptirdi."
Sacma sapan sozler. Bu sozler sadece belki Ruslar icin birseyler ifade eder.

Savasmayacagiz ve Dunya barisina tehdit olacak eylemlerde bulunmayacagiz filan diyor.
Sonra biraz tehdit edip, Sorumlulugumuz Rus halkina karsidir diyor.
Fazla birsey yok.

Last edited:
Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev:
"Türkiye güçlü oldukça Azerbaycan da güçlü olacaktır"
"Azerbaycan ve Türkiye tüm meselelerde aynı yerdedir"
"Azerbaycan'ın çok zengin gaz kaynakları vardır. TANAP Türkiye - Azerbaycan projesidir"
"Bizim ihraç yolumuz bellidir, bu Türkiye'dir. Türkiye üzerinden diğer Avrupa ülkeleridir"
"Azerbaycan ve Türkiye olarak her zaman birbirimizi destekleyip, birbirimizin yanında olacağız"
"Azerbaycan ve Türkiye olarak gücümüze güç katarız, dostuz kardeşiz ve esas mesele de budur"

Başbakan Davutoğlu:
"Savunma sanayi konusunda Azerbaycan ile ortak çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecektir"
"TANAP'ın planlandığı gibi 2018'de değil daha tez vakitte gerçekleşmesi için mütabakata vardık"
"İşgal altındaki Azerbaycan topraklarının tamamı kurtarılana kadar desteğimiz sürecek"

Fazla odaklanmayin Ruslara. Onlar bizim bin senelik düsmanimiz.

Khadirov denilen hiyar cecen halkini temsil etmiyor.

3.ncü Dünya harbinde bunlar ile hesaplasiriz. Rus her zaman rusdur. Dini imani yoktur, ABD/Bati ile Dünya hegemonyasi icin savasir.

Bizim Cumhurbaskani'ni elestiriyorlar, ama adam bando ve mizika ile karsilaniyor. Resmen savas cigirtkanligi yapti. Hep cak cuk, tarimi ve Sanayii yi güclendirecemis. Cak ..cuk..mis.. mus. Rus hatunlara herkes ambargo koysun.o_O

Rus hatunlarin ne sucu varki?

Güzel gelin oluyorlar. Kocalarina sadik ev hanimlari.

Putin bir haydut. Onu baska devletlerin saygin liderleri ile karistirmayin. Putin bir katildir. Onu artik kimse ciddi almiyor. Gülüp gecin.

Olay nedir ? - Rating mi verdi sana ?
Sana kafasına göre negatif veren çinli var ya o senden önce bana yine kafasına göre bir negatif vermişti sebebi de köpek eti felan...
Ben de bu Slav'a dalgasına ''adamlar köpek eti yiyorlar, yasak yok bu bir gerçek bu yüzden negatif verilmez. Düşünsene benim birine bana 'git lokum, kebap, kavurma, yoğurt felan ye!' dedi diye negatif verdiğimi? Milletinin yediğinden mi utanıyormuş?'' dedim :D

Ben bu Slav'ın adınada kendisine de o günden beri gıcığım zaten, en son benim aylar öncesi Türkmenlerle ilgili açtığım bir konuda, sana aylar sonrası durduk yere bir uyarı yapmış medeni olun felan diye bu uyarıyı (aylar sonra) ruslar Türkmenlere saldırmaya başladığı dönemlerde yapması bardağı taşıran son damlaydı aslında.
Neden aylar sonra yapıyorsun uyarıyı dediğimde bana geç veya erken adalet yerini bulsun dedi...

Sonra Far East kısmında çinlinin biri Filipinlilere ileri geri konuşuyordu ben de denemek amaçlı bunu Slav'ı o çinlinin yazdığı hakaret'e etiketledim bunun çinli'ye yaptığı uyarı çok sinirlendirdi.

Uyarısı:
- Kardeşim lütfen yazdığını düzeltir misin?
-Tamam şimdi düzeltiyorum.
- Teşekkür ederim kardeş

Adaletin bu mu senin? Senin o adaletini... dediğimde banladılar iki hafta işin komik tarafı kuyruğuna bastığım ingiliz banlattı beni hem de çay bahçesinde bir de Türkçe konuşmayın felan yazmış... :P

Last edited:
Mate 29 vs 1. If we can count Libya as an Russian ally, we can also count Pakistan in the NATO camp.

China doesn't like Russia much, however they side with Russia in certain issues to counter US.

Olay nedir ? - Rating mi verdi sana ?
I said until recently... :) even Ukraine was a Russian ally... they've even had good relations with Turkey... everything is changing very fast. As for NATO... if you think about it it's quite natural for it to be large, all the remnants of the british empire and all of the EU nations make up the core of it.

ne olayı?

Demekki turkiyeye buzamana kadar yapilanlari rusyaya yapmis olsaydilar coktan nucleair savasa baslamisti Ruslar desene :sarcastic:

Latest posts

Back
Top Bottom